Eugene pátra po Stephanie, ktorá bez stopy zmizla. Myslí si, že sa v panike ukryla, pretože po nej ide vláda. Dôkazy, ktoré nájde, ho zavedú na nebezpečné miesta, a čím bližšie je k odhaleniu pravdy, tým desivejšie udalosti prežíva. Connie a Kelly vyšetrujú prípad vojaka Davisa z jednotiek Spoločenstva vyvolených. Niečo sa im nezdá v poriadku. Carol v nádeji, že Ezekielovi zachrániť život, začne pomáhať Hornsbymu zo Spoločenstva vyriešiť pracovný problém. Lance Hornsby zavedie Carol k jednému zo svojich obchodných partnerov mimo Commonwealthu. (TV JOJ)

Ondra.Simmer odpad!

Seriál touhle sérií neuvěřitelně rychle klesá. Tohle byl další naprosto nudnej a nezajímavej díl. 20 Minut se zde snaží Connie s Kelly vyřešit něco, co už dávno všichni vědí, navíc jako novinářky z tisku v apokalypse. Dalších 20 minut je zaměřených na Eugena, při téhle části jsem si připadal, jako kdybych sledoval nějakou kriminálku. Naštěstí tomu alespoň maličko pomohl konec, jinak by to byla naprostá katastrofa. 1,5/10 ()

kery-

Nevím - nenapadá mě nic, co bych mohl říct pozitivního. Už samotný příchod do Společenství ve mě nespustil žádné pozitivní emoce, díky kterým bych si snad měl myslet, že nás čekají díly, na které se bude z celkového hlediska seriálu koukat jako na ty "lepší". Konkrétně tento další byl jedna velká, nezáživná nuda. Jedna část týmu hledá odpovědi, které vlastně celou dobu znají (a divák taky) a druhá část osazenstva - konkrétně Eugene - spustí rádoby vyšetřování, které pro něj naprosto nečekaně končí dalším psychickým zhroucením (wow, to tu bylo asi jen tak stoosmdesátčtyřikrát). Otravným a zdlouhavým psychotraumatem jsme si prošli už i s Rickem nebo Carol a nějak nemám zájem to zažít ještě jednou (a nejspíš i ještě hůře). Pokud je to příprava na to, že Eugene v dalších dílech vezme spravedlnost do vlastních rukou, tak to šlo udělat i jinak, než tím zasrat celou epizodou poslední řady. Osobně pomalu ztrácím naději, že by toto mohlo pro fanoušky dopadnout dobře - chápu, že seriál je nalajnovaný podle komiksu, ale seriálové TWD zkrátka neumí pracovat s velkým množstvím postav (které jsou v seriálové verzi fakt nezáživné) + navíc ještě mimo apokalyptické prostředí. A argumentovat klasickým výblitkem "TWD bylo vždycky o postavách" neberu - to si můžu pustit Ulici. ()

kenkaku odpad!

Scénáristé evidentně naprosto nezvládají udržet dynamiku děje pokud vyprávějí jen jednu linku. A pokud se v ni jen zbytečně žvaní (nebo postavy bolestně pomalu zjišťují něco co je divákovi jasné už několik epizod), je to nekoukatelné a seriál se plíživě vrací do žumpy jakou byla celá 8 série a ze které se velice pomalu hrabal ven. ()