Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

6thSun

Když tam nejsou "chodci" (a oni tam postupem času skoro VŮBEC NEJSOU!), je to taková nuda, že by se člověk málem sežral zaživa. Jedinej zombík tam má navíc 100krát větší charizma, než všichni hlavní hrdinové dohromady. Za určitou pozornost tak stojí pouze první dva díly, pak je to takřka rodinnej antizombie shit. 45% ()

rawen

Říkal jsem si, že Frank Darabont musí být zárukou kvality, a on opravdu je. Postapokalyptický svět téměř jako z Cesty, dobrý spád, snad se to nerozmělní v dalších sériích - první série chytla a zaslouží si určitě 8/10 PS: druhá série = KATASTROFA, snižuju hodnocení na 6/10 ()

ProjectAlice

Pre mňa, ako milovníka zombie filmov, je tento seriál povinnosť. Zaujímavé postavy, príbeh, akčné scény, skvelá hudba. Musím pochváliť intro seriálu. Jedno z najlepších s pútavou hudbou. 2. séria bohužiaľ od druhej po siedmu časť bola dosť nuda ale od 8. časti zase skvelé. 1.séria: 100% 2.séria: 95% Najobľúbenejšie postavy: Shane & Andrea ()

BoPo

Úsvit mrtvých + 28 dní poté vo forme seriálu. Ide o zachytenie toho, ako sa Váš každodenný život zmení, keď jedna z najzákladnejších istôt stratí status neotrasiteľnosti. A tou premenlivou hodnotou je Smrť. Živí mrtví nemajú nijako zvlášť rýchle tempo. Rieši sa tu najmä to, že platenie nájmu už nie je priorita, že zmeškať záverečnú časť obľúbeného seriálu nie je priorita, že nedostať v práci výpoveď nie je priorita, že uspokojovať zbytočné potreby typu nákup predraženého oblečenia či nahadzovanie statusov na Facebook, alebo kupovať make up nie je priorita. A tak ďalej a ďalej a ďalej. Až vlastne zistíte, že sa v tom nejako stráca ten drobný detail s názvom Zombie. Z môjho pohľadu nadhodnotený seriál. ()

GeusX

Sledování seriálu jsem zanechal po prvních asi šesti dílech, abych si uchoval pozitivní dojem. První tři díly výborné, dále to začalo být nafouknuté, napětí sláblo, opakující se situace bez vývoje vpřed, aby se natočilo hodně dílů. V nejlepším přestat (jinak bych šel hodnocením níže...). # 75% ()

Tommassi3

Vidět a zemřít ?? Tohle bohužel nebude ten případ.. Rozhodně zejména Darabontovým ochranným křídlům navzdory v důsledku obrovské zklamání, které staví na žánrových klišé, byť tedy ohromně důsledně, a více či méně i adoraci kánonu i subžánru, nejen často přímou citací jednotlivých scén.. Velmi povrchní podívaná, která vlastně samotnému žánru jako takovému nenabízí ale zhola nic, čím by ho jakkoli obohatila či ozvláštnila.. Byť tedy subžánroví fans, mezi než se hrdě řadím i já, konečně dostali svůj zombie seriál.. ()

maseer2

Pilot - 5* » Frank Darabont nám tímhle nesmírně kvalitním počinem dokazuje, že zombie žánr má pořád co říct.. krom pro tento žánr typické syrovosti zde rovněž dostávají prostor charakteristické rysy jednotlivých postav a především pak vztahy mezi nimi.. | 1. série - 5* » neuvěřitelně atmosférický závěr první série nám moc odpovědí nedal, ale o to více se teď těším na sérii druhou a doufám, že Darabont má všechno pečlivě promyšlené.. (6.12.2010) | 2. série - 4* » druhá série se sice po celou dobu svého trvání z dějového hlediska v podstatě zasekla na jednom místě (nebudu tvrdit, že mi to úplně nevadilo), přesto mi ale jednotlivé zápletky, interní problémy mezi postavami a TA ATMOSFÉRA nedovolily, aby mé nadšení ze sledování polevilo, a já se tak stejně jako v sérii první nedočkavě těšil na každý díl.. závěr série byl výborný - postavy byly donuceny začít pořádně "jednat" a konečně se to tak nějak hnulo z místa.. takže do série třetí si přát snad jen více dějových zvratů a pokud možno i více kulervoucnosti.. (19.3.2012) | 3. série - 4* » po poněkud statické druhé sérii začala ta třetí v obrovském tempu, což vyvrcholilo při skvělém mid-season finale.. ve druhé půlce sezóny se pak rovněž našly výborné díly, ale objevilo se také dost těch slabších, které působily dojmem vycucanosti z prstu.. největším průserem bylo ale to všemi očekávané kulervoucí finále, k němuž celá třetí řada v podstatě od začátku směřovala a které bohužel nepřišlo (resp. přišlo, ale nemělo zdaleka takové grády, jaké mít mělo).. ke konci tedy trochu rozčarování, ale celkově přesto hodnotím třetí sérii rovněž pozitivně.. (20.4.2013) | 4. série - 5* » čtvrtá sezóna může místy působit trochu roztahaně (dlouhý boj s nemocí), ale tvůrci vždycky ví, kdy do toho pořádně šlápnout, takže to jako celek funguje opět na jedničku.. epizody 5, 8, 14 a 16 jsou pak jedny z nejlepších, co zatím Walking Dead nabídlo, přičemž finále první půlky (epizoda 8) žene tepovku na 200 a je zatím bez debat dílem "number one" celého seriálu.. závěr série je rovněž velká pecka, takže to čekání na pátou sezónu bude opravdu dlouhé.. jen tak dál! (5.4.2014) | 5. série - 4* » po špičkovém rozjezdu v první epizodě, kterému ale mělo být věnováno více dílů, toho pátá řada pak už bohužel moc nenabídla.. i mid-season finále a rovněž finiš celé série zůstaly za hranicemi očekávání, takže bych tuto sezónu pasoval na zatím nejhorší, byť to pořád je kvalitní šťavnatá zábava.. ale očekávání jsou hold jinde, tudíž za mě ne zrovna jisté čtyři.. (14.4.2015) | 6. série - 4* » vcelku povedený start (první tři díly) versus naprosto průměrný zbytek, kde se vždy spoustou vaty oddaluje to podstatné a postavy se často chovají jako úplní idioti.. ani na IMDb skvěle hodnocený rozjezd druhé poloviny mě zrovna dvakrát nenadchl a v momentě, kdy má divák pocit, že dění konečně začíná gradovat směrem k očekávanému našlapanému finále, se zařadí zpátečka, přičemž samotné finále je pak zatím jednoznačně nejslabší ze všech sérií.. vzhledem k tomu, jak se tvůrci honosili, že druhá půlka šestky bude vůbec to nejlepší, co jsme zatím ve světě Walking Dead viděli, je namístě zamyslet se nad tím, zda seriál sledovat dál.. zřejmě ještě následující sezónu vydržím, ale pokud se to v podobném duchu potáhne dál, jsem připraven to zabalit.. dávám ty nejslabší 4*, jelikož jsem se většinu času nenudil, avšak moje rozčarování by rozhodně lépe vystihovalo hodnocení o hvězdičku nižší.. (17.4.2016) | 7. série - 3* » po šťavnatě šokující první epizodě to jde celé nekompromisně do kytek.. díky odfláknutému scénáři s prázdnými telenovelovými dialogy, v nichž si postavy nemají co říct, a rozpliznutí děje mezi několik vesměs nezajímavých komunit mě sledování Živých mrtvých definitivně přestalo bavit a další sérií se už protrápit odmítám.. takže slabounké 3* na rozloučenou.. (11.5.2017) ||| průměr = 4,1* () (menej) (viac)

BrooksW.Here

"We fight for our future, we don't fight for revenge." _____________ Moja šesťmesačná cesta seriálom THE WALKING DEAD sa dočkala svojho konca a spolu s ním vo mne vrie aj obrovské množstvo pocitov... Som nadšený, smutný, ale aj nahnevaný z toho, že to už skončilo, pretože to bola naozaj výnimočná púť. Aj napriek množstvu zakopnutí a opakovania seba samého mi tento seriál neskutočne prirástol k srdcu a s čistým svedomím môžem povedať, že je jedným z najlepších, aké som kedy videl. Po hudobnej stránke je toto naozaj skvost, scenár je v niektorých sériách geniálny a v iných zase trochu slabší, ale to nemení nič na tom, že pre mňa bolo THE WALKING DEAD po celú dobu jeho sledovania mimoriadne návykové a vychutnával som si každú jednu epizódu (teda až na pár výnimiek). Máloktorý seriál venuje postavám tak veľa času ako to urobili tvorcovia TWD – je pre mňa takmer neuveriteľné, že skoro každá postava má svoje silné momenty (niektoré ich majú viac, iné menej) a v priebehu celého seriálu sa niektoré charaktery posunuli extrémne ďaleko... A ešte jedna vec. Väčšina seriálov má iba jeden, niektoré možno dva vrcholy, ale v prípade THE WALKING DEAD ich viem napočítať minimálne päť – začalo to nálezom v stodole, pokračovalo to zničením väznice, potom prišiel na scénu Negan (absolútny climax celého seriálu), neskôr odišiel Rick, Alpha si dovolila pripraviť o hlavy až desať hlavných postáv, nasleduje hromadný pád chodcov z útesu... Takto by sa dalo ešte dlho pokračovať, ale ja radšej rozoberiem jednotlivé série... _____________ Prvá séria: 95 % (8.5. – 10.5.2022) Začiatok Rickovej cesty bol pre mňa brilantný, naozaj som nečakal, že ma tento seriál tak veľmi chytí už od jeho prvej epizódy, ale stalo sa. Väčšina postáv mi bola sympatická už od môjho prvého stretnutia s nimi a pre väčšinu z nich to tak zostalo až do ich konca. Jediné, čo by som vytkol je to, že má táto séria celkom málo častí a tým pádom tu nebolo veľa priestoru pre vývoj postáv, ale aj napriek tomu sa pre mňa táto séria radí k trom najlepším... _____________ Druhá séria: 80 % (11.5. – 19.5.2022) Farmárska séria je o poznanie pomalšia než tá prvá, spôsobené je to práve tým, že postavy sa tu vyvíjajú priam závratným tempom, menej sa venujem príbehu a dokonca tu máme už aj jeden z prvých nečakaných zvratov, ktoré na TWD tak veľmi milujem... _____________ Tretia séria: minimálne 100 % (22.5. – 30.5.2022) Séria č. 3 je zo všetkých jedenástich kapitol tohto seriálu tou úplne najlepšou. Je to hlavne tým, že zo zombie survivalu, ktorým oplývali prvé dve série sa to tu už začína meniť na poriadny psychologický thriller, od ktorého som sa nedokázal odtrhnúť... A možno je to iba tým, že mi táto séria ohromne pripomínala moju srdcovku – Vykúpenie z väznice Shawshank. _____________ Štvrtá séria: 90 % (30.5. – 3.6.2022) "Look at the flowers." Dosť nevyvážená séria, prvá polovica nebola teda bohviečo, ale akonáhle prišiel Guvernér, ktorý väznicu zrovnal so zemou, tak to začalo mať grády. A ten záver, z toho som mal husinu... _____________ Piata séria: 85 % (3.6. – 10.6.2022) Ak bola štvrtá séria ako na kolotoči, tak pre túto to platí dvojnásobne. Rick je v tejto sérii úplne najlepší a naozaj z neho ide strach, ale to veľmi nepomáha tomu, že ako sa dostávame do Alexandrie, dej sa trochu spomalí. No, ale ten záver, to bola bomba... Stále to je päťhviezdičková záležitosť. _____________ Šiesta séria: 95 % (12.6. – 21.6.2022) Extrém... Tvorcovia zo seba v tejto sérii opäť vyťažili to najlepšie, čo sa len dalo, na scénu prichádzajú tí najobávanejší antagonisti celého seriálu – Spasitelia na čele s Neganom. Ten záver poslednej epizódy bezpochyby patrí k tým najdokonalejším cliffhangerom v dejinách kinematografie... _____________ Siedma séria: 75 % (21.6. – 29.6.2022) Toto bol zo strany tvorcov nepodarený vtip... Jediné epizódy, ktorým som udelil 5* boli 1. (neskutočný emotívny masaker), 8. (neskutočný, ale nie príliš emotívny masaker) a 16. (nie celkom neskutočný, ale inak emotívny masaker). Okrem týchto troch častí bolo všetko ostatné iba zbytočná vata, ktorá ma skoro unudila k smrti... A o ôsmej sérii to platí dvojnásobne 🙁. _____________ Ôsma séria: 60 % (29.6. – 7.7.2022) Obrovská nuda, ktorá mohla mať namiesto 12 a pol hodiny iba 3 a nič by sa nestalo... Pre mňa táto séria predstavuje absolútne dno celého TWD, nič horšie a nudnejšie už v tomto seriáli nebolo. Jediné, čo ma potešilo bolo, že sa tu po prvýkrát objavuje CRM, ktoré si však nemusí všimnúť každý a lieta tu iba v drobných náznakoch (a tak isto vlastne aj po zvyšok seriálu)... _____________ Deviata séria: 100 % (25.7. – 5.8.2022) Krásne znovuzrodenie celého THE WALKING DEAD, tvorcovia si konečne uvedomili v čom tkvie pravá sila tohto seriálu – v postavách. Spolu s prvou, treťou, štvrtou, piatou a šiestou sériou je toto vrchol celého seriálu a vlastne aj zombie žánru ako takého... Nič nepoteší pravého fanúšika viac ako dobre odvedená robota. A tou táto séria aj bola. "Good job, AMC!" _____________ Desiata séria: 85 % (6.8. – 23.8.2022) Desiata séria pokračuje presne tam, kde deviata skončila – pri Šeptačoch. Akcia aj príbeh sú premakané, jediné, čo kazí celkový dojem je šesť bonusových epizód, z ktorých bola najlepšia rozhodne tá o Neganovi. "Lucille forever!" _____________ Jedenásta séria: 75 % (4.9. – 21.11.2022) Ak toto tvorcovia nazývajú uzatvoreným koncom, tak asi niečo nebude v poriadku. Akcie je tu minimum (česť výnimkám) a scenár je veľmi deravý a už iba kopíruje predošlé série, ale to sa ešte nejako dá prežiť, ak sa človek na túto sériu správne chytí... A to sa mne našťastie podarilo a tým pádom som si finálnu sériu aj napriek trošku nižšej kvalite náramne užil. A v konečnom dôsledku mi neprekáža ani ten otvorený koniec. "Rick Grimes is back!" _____________ Pokúsim sa to nejako rozumne zhrnúť... Ak by som si mal vybrať jeden seriál, ktorý by som musel až do konca života pozerať, bol by to tento... Ak by som si mal vybrať jeden seriál, ktorý je pre mňa tým najobľúbenejším, bol by to tento (prepáčte Walter a Saul)... Ak by som si mal vybrať jeden seriál, ktorý bude už nadosmrti mojou srdcovou záležitosťou, bolo by to TWD...  Pôvodnú komiksovú sériu som už celú prečítal a s istotou môžem povedať, že je ešte o niečo kvalitnejšia ako jej seriálové spracovanie... A to je už niečo, pretože aj bez toho je tá kvalita kurevsky vysoká 😄... Už k tomu naozaj nemám, čo dodať, dúfam, že ste čítaním tejto recenzie nezabili príliš veľa času... Posledná veta: Vždy som každému hovoril, že THE WALKING DEAD nie je o oživlých mŕtvolách, ani o zabíjaní, ale práve naopak, ono je to o ľuďoch... () (menej) (viac)

Baxt

Výživná jatka pana Darabonta. První díl - Days Gone Bye: 90% Bravurní uvedení do světa zombie, kde spolu s hlavním hrdinou odkrýváme důsledky nadvlády nemrtvých na zemi. Zombíci neběhají ani nechodí, prostě poklusávají, v čemž jsem našel hezkou zlatou střední cestu. Hlavní hrdina je sympaťák jako prase a propracované masky a gore fakt potěšily. ; Druhý díl - Guts: 90% Dost odlišné od první části, více akční, nastupuje spousta nových postav (a dvě známé Darabontovské tváře) a zabíjí se ve velkém. Nemůžu si stěžovat, přestože chybí temný podtón dílu prvního, další zpracování Úsvitu mrtvých nezaškodí. ; Třetí díl - Tell It to the Frogs: 55% Hodně studená sprcha a dějová vata v jednom. Mluvení sice patří i do takovýchto seriálu, ale se vším s mírou, prosím. Nevytrhne to ani depresivní začátek ani cliffhanger na konci. ; Čtvrtý díl - Vatos: 70% Vaří se až v závěru, ale to vůbec nevadí, zápletka s návratem na známá místa dokáže tři čtvrtě hodiny držet v pozoru a nechybí ani celkem opodstatněný sentiment. Ale jestli byl zapotřebí, to se dozvím až příště. ; Pátý díl - Wildfire: 70% Ale jenom díky druhé půlce, ta první je ta samá písnička jako třetí díl. Alespoň se to někam hnulo. Šestý díl - TS-19: 90% No konečně. Poslední díl není lepší, protože by byl nějak režijně či scénáristicky kvalitnější, ale protože se v něm nesedí na zadku, prozkoumávají se nová místa a ždíme se to poslední, co v seriálu ještě zbylo. Poslední emoce. ___ Walking Dead má jako seriál výborný rozjezd a finišuje taky v nejlepším, jenom skoda, že díly uprostřed se nezmohly na nic víc, než na natahovaný děj a silácké řeči o naději ve světě mrtvých. Alespoň se Jeffrey DeMunn taky zase ukázal a ostatní herci taky nejsou k zahození. Druhá řada: První díl - What Lies Ahead: 60% ; Druhý díl - Bloodletting: 75% ; Třetí díl - Save the Last One: 60% ; Čtvrtý díl - Cherokee Rose: 50% ; Pátý díl - Chupacabra: 60% ; Šestý díl - Secrets: 65% ; Sedmý díl - Pretty Much Dead Already: 65% ; Osmý díl - Nebraska: 50% ; Devátý díl - Triggerfinger: 65% ; Desátý díl - 18 Miles Out: 70% ; Jedenáctý díl - Judge, Jury, Executioner: 55% ; Dvanáctý díl - Better Angels: 60% ; Třináctý díl - Beside the Dying Fire: 65% Meh. Třetí řada: První díl - Seed: 75% ; Druhý díl - Sick: 65% ; Třetí díl - Walk with Me: 65% ; Čtvrtý díl - Killer Within: 65% ; Pátý díl - Say the Word: 40% ()

BigDeal

1. diel 100%, 2. diel 80%, 3-6. diel (v priemere) 60% To nám robí celkovo 70%. Čo sa vlastne stalo? Počas prvého dielu by som len veľmi ťažko vedel opísať moje nadšenie, pretože tu bolo všetko; pravá post-apokalyptická atmosféra, pocit stratena a samoty, napätie, nechutní zombies a dokonca aj silné emócie. Keby sa celý seriál nesie v duchu "samotár šerif prechádza na koni cez opustené mesto a sem tam stretne niekoho živého", bol by som za všetkými desiatimi. Bohužiaľ, kôň si ani nestihne poriadne zajazdiť a už o pár minút si na ňom pochutnávajú mŕtvi. V druhej epizóde sa šerif pridáva k skupinke ľudí, miznú viaceré klady prvého dielu (samota, emócie), všetko je však vyvážené výbornou akciou a tonami mŕtveho mäsa...a čriev. Od tretej epizódy ale ide všetko dolu vodou; nemŕtvych, napätia, atmosféry a akcie ubúda, pribúda vzťahov a rečí a rečí a rečí... Nevadilo by to, keby sú aspoň postavy a dialógy zaujímavo napísané, lenže najlepší prívlastok, ktorý im môžem prideliť, je "priemerné". Pár svetlých miest sa však stále našlo a tak v nádeji na lepšiu druhú sériu, nechávam hviezdičky zatiaľ štyri. ()

bouncer

Velice dobře pojatý zombie seriál. Je vidět, že za tím stojí dobrý tým včele s Frankem Darabontem - má to hlavu a patu, příběh drží, napětí funguje. Edit - dostal jsem se i k originálnímu komiksu, fajn záležitost, doporučuju. V druhé sezóně mi ovšem přijde, že se vše neuvěřitelně natahuje - pár dobrých scén je proloženo konverzační slátaninou na úrovni Beverly Hills a vy postupně chcete všechny nechat sežrat. (1. sezóna - 80 %, 2. sezóna - 70 %) ()

MoiJe

Vzdala som to niekde pri S6 ak si dobre pamätám. Malo to svoje čaro, no na 10+ sezón to nemali ťahať. // Po finále s3: Buď sa prejavilo, že som seriál maratónovo dohnala a musela na ďalšie epizódy čakávať, alebo je hlavne druhá polka s3 strašná žuvačka. Na s4e1 by si mali dať kua záležať, aby si ma udržali. // Zatiaľ do s03e09: Chvíľami teda dobrá čistka, cipana. Veľmi slušné cliffhangers, takže o prestaní sledovať vôbec neuvažujem. :) Návrat M neteší, hlavne kvôli dobrému D. // S1: Pozreté až s na mňa nezvyklým opoždením. Nemám rada horory. Našťastie nie sú strašidelní, skôr trochu nechutní (ale aj pri epizóde s črevami som v pohode dovečerala). Takže super a sledujem ďalej. :) Seriál hviezdičkovo medzi 3 a 4*, uvidí sa. Najväčší sympoši S1 jasně Glenn a Dale a s Darylom je aspoň veselo. ()

Terva

SÉRIE 1/6 1- STARÉ DOBRÉ ČASY - Režie a scénář - Frank Darabount. Natočeno podle stejnojmenného komiksu, který napsali a nakreslili Robert Kirkman, Tony Modre a Charlie Adlard. Na televizní tvorbu to má celkem brutální začátek. Je vidět, jak je i normální televizní divák rozmazlený. CITÁT - Neotvírat!!! Jsou tam mrtví!!......... Probuzení do mrtvolného ticha je sice klišé, použité z knihy "Den Trifidů" a nebo filmu "28 dní poté", ale má to svůj účel. Zde se policista Erik také probouzí v nemocnici. Skoro hned se vydává hledat svou rodinu. Má to tedy krvavý a smutný začátek. Všichni, kdo zemřou opět ožijou. Rána do hlavy je jistota jejich smrti. CITÁT - Hele, blbečku. Máš v tom tanku pohodlí??.......... 2 - PACH KRVE - Režie - Michelle MacLaren. Scénář - Frank Darabount. CITÁT - Jsi novej šerif? Přijels vyčistit město?............ Erik ve městě potkává Glena, ale jeho cesta pokračuje dál. Ještě nenašel svou rodinu. Porcování Weina v 26 minutě je brutus. CITÁT - Člověk jako my......... Tento druhý díl je celkem dramatický. 3 - KRÁTKÉ SCHLEDÁNÍ - Režie - Gwyneth Horden - Payton. Sakra, to je ciťák, uronil jsem slzu. CITÁT - Chybí mi vibrátor...... Tento příběh má super konec. 4 - RUKOJMÍ - Režie - Jonah Rench. CITÁT - Nejlepší brácha co znám!! Sní kladivo a vysere hřebíky.......... Své slovo v tomto příběhu dostanou i psi, krvelačné zmutované bestie koupené na trhu od samotného Satana. Nevěříte? CITÁT - Haf, haf........ Boj o přežití se stává prioritou. 5 - LAVINA - Režie - Ernest Dickerson. CITÁT - Atlanta je ...... teď už patří mrtvím.......... Každý pochopil, že zůstat na jednom místě, příliš dlouho, je sebevražda. Cestovat a hledat, to je heslo dne. CITÁT - Zabijete nás?........ 6 - PS - 19 - Režie - Guy Ferland. CITÁT - Vítejte v komplexu C-5......... A šetřete teplou vodou. V tomhle příběhu se mi dokonce začal líbit hlavní lidský záporák Deryl. Je to sice vůl. ale někdy mu to myslí. CITÁT - Dekontaminace začne za třicet minut........ Příběh, kde je čas dělat velká rozhodnutí. Zde končí první série, ale příběh pokračuje. SÉRIE 2 .......................1 - CESTA DO NEZNÁMA. REŽIE - Ernest Dickerson a Gwyneth Horder-Payton. Nějak mi unikal smysl pitvání mrtváka v lese okolo 24 minuty. Nebylo to tak trošku zbytečné? CITÁT - Sežral veverku.............. V tomto příběhu je spousta chyb a vůbec se mi nelíbil. ...................2 - KREV MÉ KRVE. REŽIE - Ernest Dickerson. CITÁT - Svět je v prdeli............ Mrtví vstávají aby žrali živí a Theodor Douglas zemřel na pořezanou ruku. Ve své podstatě ještě horší než příběh první (Cesta do neznáma). Nějak se začínám moc nudit. Všechno se to motá kolem nevychovaných dětí a řešení vztahů mezi rodinama. Pak jsem viděl útok zmutovaného jelena na zombiebejby, ale ani tady jsem nebyl moc nadšený. A dost. Už to musím napsat. Hledaj dítě a bylo řečeno, že se budou držet na dohled od sebe. Nakonec však chodí jako vláček pěkně za sebou, celou dobu. Když pak jednoho z nich napadne mrtvák, trvá té skupině, co celou dobu chodila jako vláček za sebou, půl hodiny, než doběhnou k napadené osobě - to už jsem brečel smíchy. To si z nás tvůrci dělaj srandu? Přece nejsem tak blbej divák? Tahle druhá řada této série se mi přestává krutě líbit. .....................3 - ZÁSAH V PRAVOU CHVÍLI. REŽIE - Phil Abraham. CITÁT - Kousli mě, mé tělo hoří, svět se boří, vše v něm shoří............... Opět je příběh plný nesmyslů a chyb, které svou nesmyslností vedou jen k tomu, aby příběh mohl, pro diváka, pokračovat. Chcete příklad? Ztratilo se dítě, hledaj ho, matka ne, ta zůstává v táboře. Když se pak všichni, kvůli nastávajícímu soumraku vrátí, matka se rozčiluje, proč nehledají dál. Když se pak v noci Derryll rozhodne v hledání pokračovat, ta matka, co se rozčilovala, nejde své dítě hledat s ním. Všichni tu fňukaj, nerespektujou dohodnutá pravidla, hádaj se - strašný, nudný, nezáživný - nechal bych je všechny sežrat. Na další díl této řady už si netroufám, je to pro mne ztráta času. Třetí řadu neuvidím nikdy. Nejlepší byla první šestidílná řada. Víc nic. () (menej) (viac)

Ouwen odpad!

Po několika hádkách se zarytými ovcemi a rádoby fanouškama týhle sračky, jsem se rozhodl, že to vzdávám. Nedokázal jsem dosledovat pátou sérii. 3 a půl série bylo hodně dobrých a já to miloval, nevadil mi celkem základ, který se skládal z tenkých podstavců a stačila chyba, aby se všechno rozpadlo. A ono ne, primární série o šesti dílech byla super, mělo to nápad, napětí a i když si vlastně nyní uvědomuji, kolik tam bylo náhod a nelogických situací, toleroval jsem to. Bylo to zábavné, mělo to smysl a spoustu nápadů. Dost místních kritizuje druhou sérii na farmě, já si zas myslím, že to bylo tak akorát. Série ve vězení nadopovaná napětím, jenže už to začalo kolísat. Některé díly zejména s Guvernérem mi přišli absolutně nudné. A čtvrtá série byla nevyvážená, jenže tajemství ohledně Terminusu mne drželo v pozornosti a byl jsem zvědav, co bude dál. Mojí chybou není, že já četl komiks. Chyba je ve scénáři, který se komiksu debilně drží a když už si jde vlastní cestou, je z toho doslova hovadina. Ohledně páté série padla fráze od samotných tvůrců, že nás čeká "NUKLEÁRNÍ STŘELA". První díl fantastický, mrzí mne jak to měla parta v Terminusu ulehčené. Ale ten díl byl kvalitní, dával smysl až na část s Carol a její střelou. Jenže to co následovalo potom, hraničí s tím největším debilismem a sračkou s mixem šíleně kreténským chováním postav, které se vůbec nevyvijí a ty s potenciálem chcípnou. Jen Rick a Abraham mi dali důvod to sledovat dál a naděje, že se dočkám Negana. Nic z toho se nestalo, pár náznaků, slušná akce, dvě postavy nezakryjí natahované hovno s nejpříšernějším scénářem. Je toho strašně moc. Díl, kdy tornádo smete chodce, stodola která sotva se drží, je v pohodě. Ninja chodci objevující se zpoza stromů jsou k smíchu, akce leč kvalitní, nezajímavá, protože situací předchází zdlouhavé dialogy jak je život na píču, máme hlad, žížu a procházíme zkurveným lesem. Vzdávám to, seru na to, nebaví mne to. Ovce to sežerou, já tvůrcům nevěřím ani jejich lži. Sobecký tvůrčí tým, co má prachů víc než dost a mají to na háku. Demence. ()

evilmind

Druhá řada. Opět jsem na vážkách, první půlka sezony hrozná, ale postupně to gradovalo, a poslední dvě episody fakt měly koule. Navíc konec je příslibem báječných věcích příštích, je tam vidět (SPOILER)vězení a Michonne!(/SPOILER) Každopádně po letních dramatech jsem se obával, že to dopadne hůř, nakonec jsem docela spokojenej, a pokud se finanční nouze projevila jen tak, že se celou sezonu nehnuli z farmy, tak to ještě dopadlo dobře. ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Výborný rozjezd v podobě hodně akčního pilotu mě nadchl a vyloženě se těším na další díly. The Walking Dead je zombie postapo ve vrcholové formě. Hodnocení série: 5/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Po zajímavém začátku určitý propad dolů. Děj vhodný tak pro 2, maximálně 3 epizody se rozplizl do celé série. Některé postavy mě svou demencí začínají nehorázně vytáčet. Ztrácí to takový ten brutální feeling, rozjíždí se rodinná vztahovka a moc se mi tahle změna žánru nelíbí. Finále to docela nakopává a konečně je to ten TWD, který jsem si zpočátku tak oblíbil. Hodnocení série: 3/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- To samé, co druhá série, jen se změnilo útočiště. Prakticky všechny postavy jsou na pěst, jejich chování je značně rozporuplné a těžko se s nimi sympatizuje, scénáristé si ku svým potřebám často dost násilně upravují logiku - viz směšná přestřelka mezi mešťany z Woodbury a Rickovou skupinou, kdy jako zázrakem najednou neumí nikdo přesně střílet, leč za normálních okolností každý dává zombíkům chirurgicky přesné headshoty. Navíc, jakoby scénáristé už nevěděli kam seriál směřovat, protože se už celé dvě sezóny prakticky NIC kloudného neděje a děj stojí na místě. Hodnocení série: 3/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- V první třetině série jsem už pomalu nad seriálem lámal hůl, protože pokračující dějová linie ve vězení byla k uzoufání natahovaná. Naštěstí cca v polovině se celá skupina rozdělí a začne to být konečně to pravé The Walking Dead, co mě na začátku tolik nadchlo. Konečně se děj hýbe kupředu, je nepředvídatelný a postavy se výjimečně chovají rozumně. I ten dospívající Carl, kterému jsem ze začátku přál rychlou smrt. Hodnocení série: 3/5 --- PÁTÁ SÉRIE --- Pátá řada má v určitých momentech docela grády, zejména v závěru série začíná hlavním postavám slušně hrabat. Linka s Alexandrií mě zprvu dost zděsila, ale nakonec se ukázala být jako tím nejzajímavějším na celé sérii. Hodnocení série: 3/5 --- ŠESTÁ SÉRIE --- Šestá série má tu výhodu, že se tvůrci konečně snaží vyhýbat se klišé a servírují divákovi po vzoru GoT jeden nečekaný moment za druhým. Většina postav je již v pokročilém stádiu psychického rozkladu, ztrácí lidskost a dělá jednu hovadinu za druhou. Jejich chování asi není vyloženě realistické, ale je zábavné a nepředvídatelné. Hodnocení série: 3/5 --- SEDMÁ SÉRIE --- Navzdory velmi vlídnému přijetí mě úvod nové série spíše zklamal, jelikož byl postaven především na dost laciné snaze šokovat. Nicméně Neganův nástup na scénu měl grády a nakonec je i Negan tím, co seriál pořádně nakoplo. To sice vydrželo jen pro (mimochodem docela psychicky náročnou) první polovinu řady, kde si Jeffrey Dean Morgan svou roli vyloženě užíval, ta druhá už je o poznání slabší, ale pravdou je, že tahle série mě konečně zase upřímně bavila. Nechybí klasické filler epizody, které mi ale velmi sedí svým uceleným zaměřením na jednotlivé postavy a díky tomu, že se nepřeskakuje neustále sem a tam. Kvalitativně to pořád kolísá a přetrvávají některé věci, které mě vadily dříve, ale dokud bude Negan naživu, bude o zábavu postaráno. Jen doufám, že to právě díky snaze udržet Negana na výsluní nezačne stagnovat, jako v případě sérií předchozích, které trpěly nejvíce právě těmi obavami ze změn. Tentokrát je však jisté, že minimálně jedna velká změna nastane a snad se s tím tvůrci dokáží rozumně poprat. Hodnocení série: 4/5 --- OSMÁ SÉRIE --- Jedna z nejslabších řad, kde celý seriál i navzdory Neganovi opět upadá do stereotypu přesně tak, jak jsem se obával, a tvůrci se snaží o jakési, snad až co do stylu nasnímání, umělecky laděné epizody, které nekorespondují s (ne)kvalitou writingu. Snaží se to tvářit inteligentně, ale přes nablblé, někdy až cringe dialogy a otravně namachrovaného divně čumícího Ricka se mi dostává jen těžko. Hodnocení série: 2,5/5 --- DEVÁTÁ SÉRIE --- Noví showrunneři seriálu jednoznačně prospěli a po kvalitativním poklesu přichází naprosto nečekaná a osvěžující renesance. Opět se dočkáváme časového skoku, který mění zaběhnuté pořádky. Mění se zápletky i celková nálada seriálu. Několik let po kolapsu civilizace se začíná opětovně budovat. Ale ani tentokrát to není zadarmo, na scénu přichází noví zákeřní nepřátelé a byť některé oblíbené (i neoblíbené) stálice zůstávají, přichází i velmi osvěžující částečná obměna obsazení. Společně s úvodní minisérií nejlepší řada seriálu. Hodnocení série: 5/5 --- DESÁTÁ SÉRIE --- Linka se Šeptači pokračuje v nastoleném tempu, ale ohromení novinkami pomalu vyprchalo. Děj se sune kupředu jen velmi pomalu, leč v kritických momentech má seriál svou sílu, i díky výraznějšímu soundtracku. Zajímavostí je podivný pacing celé série, která končí v podstatě 16. epizodou a zbylá šestice dílů jsou bonusové epizodické zápletky natočené během covidových lockdownů. Ty mi navzdory nepříliš vlídnému přijetí právě naopak sedly tím, jak rozbily onen mírný stereotyp a jak příjemně rozvíjely známé postavy, i když pravda na poměrně hodně výplňových, leč zábavně komorních zápletkách. Hodnocení série: 4/5 --- FINÁLNÍ SÉRIE --- Poslední řadu bych rozdělil na dvě části. Ta první, týkající se Reaperů je úplně klasickou TWD šablonou, která nijak nepřekvapí, ale má dravé, místy hororové, ale převážně akční tempo. Část druhá se už naplno věnuje, již v minulé sérii představenému, Commonwealthu a je to vlastně docela odbočka od zajetých pořádků. I přes výrazně pomalejší tempo mě tahle zápletka připravující diváka na závěr 12-leté pouti světem původního TWD vtáhla, byť zejména v poslední třetině je už znát, že těch 24 epizod je fakt moc. Nehledě na to, že tvůrci se ani po 11. sériích nedokázali vyvarovat stále těch samých logických děr, které spolehlivě doprovází každý TWD seriál. Sentimentální dojáček se skvělým soundtrackem na závěr ale naštěstí mnohé věci vynahrazuje, uzavírá jednu éru a nevtíravě navnazuje na věci budoucí. We're the ones who live! 4/5 () (menej) (viac)

Lyli

Těžko vysvětlit, kdy vznikla moje fascinace postapo filmy, potažmo seriály. Prostě to tak je, a proto děkuju bohu za tuhle lahůdku. Nejde tu jen o ultimativní nářez s hromadou střev v každém záběru, a to mi lahodí. Je zajímavý sledovat, co s lidmi udělá situace, kdy věci nejsou tak, jak bývaly. Neříkám, že to je nějak objevný, protože všichni víme, že my živáci umíme být fakt hovada, ale je to pecka i tak. Pravdou je, že někdy člověk musí zatnout zuby a přenést se přes epizody, které jsou spíš o vatě, než o čemkoliv jiném... Bohužel, prostý fakt, ještěže potom přijde další nabušený díl, kdy jen zíráte s pusou dokořán, jaký je to masakr. Pro tohle se troška vaty odpustit dá. Za co všechna má plus? Atmosféra, sympatické postavy a jejich vývoj (miluju i ty šílence....no, Carla ne! :) ), hudba, a mrtváci! ()

Expendable

Tento seriál si u mě již vypěstoval nepostradatelné místo. Každou neděli už všude možně klikám a naháním další díl. Tady s emi nestalo, že by se mi vyloženě nějaký díl nelíbil, některé jsou slabší, hlavně ty, kde se řeší mezilidské vztahy, ale zaplat pánbůh, těch tam moc není. ()

villon17

První sérii jsem dala ještě naději, že třeba tvůrci nakousli víc příběhů, který potom dál rozvedou, vysvětlí, udělaj napínavější atd, ale nic z toho se nestalo. Koukám na to už jenom proto, že pořád čekám, že se něco stane. Jenže každym dílem se toho děje ještě míň, postavy toho pořád víc namluví, přijde mi, že dialogy snad ani nedávaj smysl, nikoho z nich nemám ráda, bylo by mi uplně jedno, kdyby se ze všech stali zombíci. Ani nemaj vyhraněnej charakter, v každym díle se chovaj uplně jinak, dělaj uplně nesmyslný věci a často jsem si všimla, že v navazování dílů je dost chyb. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021