Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

mysterinka

Tenhle seriál je prostě úžasnej konečně seriál ve kterém nejde ani tak o to že se pořád jen mlátí zombie ale jde o přežívání společně s Rickem a jeho přáteli. Právě jsem začala koukat na 4. sérii a je to úžasné. Pořád je tam akce napětí strach a mnoho dalšího. Oblíbíte si jakoukoliv postavu a čekáte zda zemře nebo přežije, dáváte typy a šance přeživším. Tomuto to seriálu nejde nic vyčíst. Také není špatné přečíst si pár komiksů The Walking Dead. Je to naprosto nejlepší seriál Zombie. ()

mucho3

po shlédnutí 4.řady, netrpělivě čekám na další 5.řadu,která má odstartovat někdy na podzim tohoto roku,serál mně baví od samého začátku,netvrdím že je celá série bez chyb,ale podle mně se povedla. ()

Repulsion odpad!

To, že takový seriál vůbec vznikl, i to, že se těší zjevně poměrně slušné oblibě, svědčí patrně o dvou věcech: 1) že hranice vkusu a televizní zábavy se posunuly opravdu někam hodně jinam, než byly ještě před cca 20 lety 2) že průměrný divák takových seriálů je nejspíš silně narušený jedinec. Seriál nenabízí v podstatě žádnou hodnotu. Pouze hromadu hnusu. Navíc bez jakékoliv nadsázky. Nejvíc ze všeho jsem divil, že to herci dokáží hrát s vážnou tváří. Viděl jsem pouze konec druhé série a začátek třetí. Takže nevím, jaká byla první série. Ten konec druhé je nudný a ten začátek třetí k uzoufání nudný. Přečetl jsem si, o čem pojednávají zbylé díly: v zásadě je na délku celé série roztažené to, co by normálně naplnilo tak jednu, maximálně dvě epizody. Opravdu velmi promarněný čas. Mimochodem: Jacksonovo kultovní dílo mám rád. To má všechno, co tomuto seriálu chybí. Což je právě jeden z důvodů, proč považuji tento seriál za takovou blbost. ()

Tomko87

Prvá séria bola hádam najlepšia. Vtedy ešte na WD robil boh Frank Darabont. Ostatné sú tiež super, ale značne tam kolísa kvalita. Zatiaľ posledná séria ide ako píla. Dúfam že si tempo udrží aj naďalej. Seriál je vlastne komiksovov adaptáciou. (Vychádza do dnes) No dakedy ma až rozčuluje, ako je odlišný od predlohy. Postavy čo mali zomrieť žili dlhšie než bolo potrebné a tie čo mali žiť pomreli. Doslova mi vyrazil dyc h stvárnenie Guvernéra. Oproti predlohe je hotový anjel so svätožiarou na hlave, A to som zvedavý na Negana. ()

Karin00

Konečně celý dlouhý seriál o mém oblíbeném žánru. Zombie velmi zdařilé, a baví mě také děj seriálu, který bych řekla, že je velice dobře zpracovaný. Zajímavé je sledovat psychologii jednotlivých postav, není to totiž jen obyčejná zombie vyvražďovačka. Nejlepší seriál co jsem kdy sledovala. Řekla bych, že každý si zde dokáže najít svého hrdinu, já teda celou hlavní skupinu. ()

Stibak

První série perfektní, po tom, co předvádějí poslední dobou musím změnit své hodnoceni z 5 hvězdiček na 3... A přemýšlím o dalším snížení, už tam není nic jiného než přednášky a moudra... ()

H3LLraiser

1, 2, ještě i trochu ta 3 série byly záživné, zaobíraly se bojem o přežití mezi zombie, bojem o zombie ... 4-7 (zatím) už řeší jen to kdo je dobrej kdo je špatnej přitom si nemají co závidět mezi sebou a z ricka se stává nesympatickej slaboch... je to všechno pořád dokola už.... ()

krachman

Miluju postapo filmy a prostředí a z toho co tvůrci vytvořili jsem maximálně nadšený. Občas se objeví nelogické chování postav nebo i skupiny, nebo se občas vynoří (jinak hlučný a chroptící) zombík odnikud, ale to vše je nic oproti nádherně vystavěném prostředí, super namaskovaným zombíkům a parádním efektům. Brutální a nechutné to je tak akorát na můj vkus a líbí se mi i myšlenka, že větší problém by v takovém světě byli opravdu živí lidé, než ti nemrtví. Z postav fandím Michonne, Darylovi a po nějaké 3 sérii už i Rickovi, který pěkně přitvrdil. Pro mě TOP seriál a doporučuju. ()

PatrikP4

Rick se probudí do zlého snu, to bych se radši nechtěl probudit. Nejlepší postava je postava Daryl a později Negana, ale těch postav co si nakonec člověk oblíbí je později více Magna, Alpha, Beta, Ozzy, Merle, Glenn, Abe, Rosita atd. Je pravda že sem ze začátku nemusel moc Carol, Carla,Michonne, Eugene, Gabriel, Andrea ale časem se to všechno změní a už je dokážu skousnout a tolik už nevadí, jsou tam i další nudné postavy snad všichni z Alexandrie (jediný kdo tam vypadá sympaticky je postupem času Aaron). Velmi otravná je postava Guvernéra a Lori. Zapojení Spasitelů a suvereního Negana i když my přijde celkem krátké (nevím jak bylo v komiksu) mohlo bejt o něco delší. Ano možná se tam občas objevují hluché pasáže a na konci se stane to nejpodstatnější, ale pokaždé je to překvápko. Navíc je vidět že je to hodně propracované, hlavně každej zombík, kteří mají i kvůli seriálu vlastní školu. Rozhodně doporučuji kouknout na pár dílu a pak až si dělat názor a s případným hodnocením počkat. Samozřejmě že expertům v oboru zombiologie, režisérům, kameramanům, scénáristům a hercům se asi seriál moc líbit nebude, ale to je každého názor. ()

Asso

Zombie žáner treba vedieť dobre naštartovať, čo sa pilotným dielom tvorcom podarilo dokonale. Prvá séria okej, druhá bola nuda. Neprestalo ma to však baviť a tretia séria opäť čerpá z nového. Jeden by si povedal, že svet sa aj tak poženie na konci do záhuby, ale tento seriál si drží svoju stopu a dobre vie, kde až siahajú jeho možnosti s týmto žánrom. Štvrtá séria na zvratoch tiež nešetrí a pohodlne vás nechá čakať na ďalší a ďalší diel. ()

Dusty

Seriál si jede hezkým tempem, krásně vyzobrazuje co s lidma udělá "zombie" apokalypsa, a čeho jsou schopní aby ochránili ostatní i sami sebe, aby přežili. Seriál si mě získal svým skvělým zpracováním a pokaždé se těším na další nový díl. Jednou si snad přečtu komiksovou předlohu. Prozatím si vystačím se seriálem. ()

Koropororus

U seriálu je důležité, neunáhlit se a hodnotit s odstupem a po zhlédnutí více dílů, nevím co všichni "zklamaní" řešíte, seriál nabízí přesně to co proklamoval a myslím, že každý fanoušek hororu, postapokalyptické budoucnosti, akčních snímků a thrilleru si příjde na své.... pro mne je to skvělá jízda s neočekávanými zvraty a nemůžu jinak než za 5. ()

JenomDominik

Tenhle seriál mě mile překvapil, začíná tam kde ostatní zombie filmy končí a co víc, ukazuje jak by to asi doopravdy mohlo při zombie apokalypse vypadat. Herci mi ke svým rolím sedí a jediné mínus tohoto filmu jsou zdlouhavé rozhovory, které natahují díl na těch 45 minut, jsou tu samozřejmě díly, které jsou lepší a pak díly, které jsou zase nudnější... i přes to jsem si ale seriál oblíbil a dávám 5* (90%) ()

987Castiel

Tuctová postapokalyptická budúcnosť so zombíkmi, prepáčte "walkermi". Dej nie je zlý, len nemá čím prekvapiť. V každej sérií večné klišé toho, že napokon sú si ľudia navzájom najväčšími nepriateľmi. Príliš veľká obľuba je veľmi nefér voči viacero scenáristicky a herecky prepracovanejším konkurentom o divácku sledovanosť. Stratil som záujem počas mid-season v 5. sérií. Je to pozerateľné ale vrátim sa k tomu len ak nebude nič lepšie v ponuke - ale to zrejme bude. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021