Lara Croft (Alicia Vikander) má 21 rokov a práve zdedila obrovské obchodné impérium. Jej otec, bohatý šľachtic a známy dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizol bez stopy pred 7 rokmi, keď bola ešte malá. Odvtedy sa Lara márne snaží nájsť nejaký zmysel života. Keď si prečíta záhadný odkaz, ktorý jej otec zanechal, rozhodne sa opustiť Londýn a vyraziť do neznáma, aby prišla na to, čo sa mu naozaj stalo. Vydá sa po jeho stopách hľadať legendárnu hrobku na mýtickom ostrove niekde pri japonskom pobreží. Nebude to však také jednoduché – už len dostať sa na ostrov jej dá riadne zabrať. Loď, ktorá ju mala dopraviť na pevninu stroskotá v silnej búrke, a Lara sa ocitá sama uprostred neznáma, vyzbrojená len ostrým nožom, pevnou vierou a vlastnou tvrdohlavosťou. Ak sa jej podarí prekonať svoje vlastné limity a prežiť toto nebezpečné dobrodružstvo, stane sa z nej skutočný Tomb Raider. (Forum Film SK)

darius1706

Mno, když se člověk smíří s tím, že dneska všechny ženský musí nutně vypadat ne moc žensky, tak to bylo celkem v pohodě. Už proto, že Angelina mě v každém filmu neskutečně štve, protože se mi nelíbí a prsa holt nejsou všechno a její Lara byla vyloženě mizérie. Docela se mi líbil i scénář, až tedy na ten průchod jeskyní, který tam holt asi takhle nějak být musel. Každopádně postavy byly celkem vyvážené, nebylo to úplně hloupé, takže jsem spokojen. V rámci žánru, samozřejmě. ()

SilGhost

V herní sérii byl tento díl restartem série. A dle mne se povedl. Očekával jsem, že stejný restart bude i na filmovém plátně. Za mě však musím konstatovat, že ve filmu ztvárněný prequel Lary na mně ale takový dojem nezanechal, a tak jsem po jeho shlédnutí znovu nainstaloval hru a ponořil se opakovaně do jejího příběhu, abych alespoň smazal podivnou pachuť nudy, kterou na mne tento film zanechal. Vím, že to má pojednávat o začínající archeoložce, ale absolvovat cca 30 minut sondou do psychologie podivné teenagerky, která přestože jí dělí jeden podpis od vlastnictví velikého bohatství, nepodepíše a místo toho peníze shání, jak jen může. Navíc nepovedené flash backy do minulosti připomínající některé události s jejím otcem. Ano na rozdíl od hry zde režisér rozehrává vývoj její postavy ve městě psychologickou sondou, zatímco hra rozvíjí její schopností archeoložky akcí až na ostrově. Ve hře Lara vyhledává indicie na ostrově a posouvá tak celý příběh. Ve filmu naopak získává vědomosti bezpracně na zlatém podnosu z věcí od jejího otce. A to už nemluvím ani o ubohou scénkou s jeho nalezením na cílovém ostrově. Chviličku před onou scénou se zdá, že by příběh přeci jen mohl mít stejné napětí, myslím tím skvěle ztvárněný útěk a scéna s rozpadávajícím se letadlem nad vodopádem, ale dál je všechno tak přímočaré až k velmi přehnanému závěrečnému útěku. Je to obrovská škoda, neboť hlavní představitelka Lary je skvělá a mohla by být opravdu novou Larou, ale pokud ji scénáristi budou pouze psychologicky rozvíjet a akční scény linkovat čtením z knihy, tak budeme stále rádi vzpomínat na první dva díly. ()

elho_cid

Hrál jsem hru a ta byla lepší. Tady chybí hororové prvky a místo nadpřirozené kletby je tam pokus o přirozené vysvětlení, který moc nedává smysl. ()

Flammarion

No Tomb Raider to prostě není. S hrou to má pramálo společného a hlavní hrdinka má do té herní opravdu daleko. Navíc ta role se prostě k Alici ani trochu nehodí. V půlce filmu mi její neustále pištění lezlo vyloženě na nervy a sám pro sebe jsem si říkal: „zabte už někdo tu upištěnou krávu nebo jí snad utluču ovladačem.” Asi bych dal i o jednu hvězdu víc, kdyby se to jmenovalo třeba: Výlet na Machu Pitchu nebo co já vím, honba Machu Pitchu? ()

antalyan

Vezměte největší klišé dobrodružných filmů, dejte je dohromady s naprosto hloupými postavami beze smyslu pro humor, získáte tento film. Kdyby vám snad někdo nabízel milionové dědictví, tento film radí je nepřijímat, místo toho přežívat v nedostatku peněz a navrch prodat jedinou památku po otci. A pokud by snad někdo po vás chtěl něco zničit, aby se to nedostalo do nepovolaných rukou, není lepší volba, než to do oněch rukou donést. Věřím, že některé pasáže jsou ve hře mnohem zábavnější než na obrazovce (hádanky, skákání, střelba), ale tady to prostě nefunguje. A několik málo aspoň trochu originálních nápadů to opravdu nezachrání. ()

Sejkorka

Filmu z roku 2001 s Agelinou jsem dal 3*, z toho půlku jen kvůli ní. Tenhle film je v podstatě lepší, takový realističtější, i když ... Když jsem to dokoukal, sháněl jsem se po pokračování, ale nenašel. Ono není ? To z toho ti Triniti jen tak vyváznou ? ()

ArmJohn

Velice povedený snímek u kterého jsem se bál jak to dopadne a dopadlo to skvěle. Naštěstí to úplně do písmene nekopíruje hru z roku 2013 podle které to je ale má i něco svého a to se mi líbí. K tomu ten konec, no už se třesu na dvojku. ()

Untouchabl

Film podle počítačové hry a není to úplnej odpad? Zázrak! Už jenom proto si zaslouží trochu nadhodnotit. A taky kvůli nádherné Alicii Vikander samozřejmě. ()

Satanda

Indiana Jones se smutně se tvářící Alicí Vikunder v roli Indiany. Patos a pokusy o osudovost namísto humoru. 60% za několik pěkných scén. ()

doom.cz

Herdek, dobré jak chleba s máslem. Slušná filmová pocta povedené videoherní sérii. Ve scéně s bombardérem jsem sahal po klávesnici, že si to proskáču. Pár slabin to mělo, pár děr v zápletce taky, ale obecně jsem spokojen. ()

pepazapo

Nový Tomb Raider se do značné míry opírá o remake videohry ,který vyšel v roce 2013 a daří se mu to nadprůměrně role Lary Croft sedne Alicii Vikander jako ulitá a mě osobně se v roli líbí více než Angelina jolie ostatní herci odvádějí taktéž dobrou práci už se těším na oznamený druhý díl ,jehož děj by si měl brát inpiraci ze dvou nových videoherních pokračováních. ()

Pettte69

Na jedno shlédnutí to není špatný film, ale vícekrát to vidět není třeba. Žalostně tomu chybí více hlavolamů a tajemna. Nemám nic proti klišé, ale tady je toho tolik, že to vadilo už i mně, celý film lehce předvídatelný, včetně dialogů...S odřenýma ušima 50% ()

VladoCZ

Při prvním promítání, ovlivněn prvními hrami a prvními filmy s Angelinou, mi to nepřipadalo dobré a obsazení této herečky jsem nechápal. Ale při druhém promítání, ovlivněn restartovanou herní serií, kterou jsem přijal, mi najednou zapadá a sedí i toto. V tomto kontextu se to slušně drželo základů z herní série, film odsýpal a zatím ne moc slavná archeoložka byla ozdobou celého filmu. ()

AtemuLukas

Asi nikdy nepochopím, proč snímky s Angelinou mají menší hodnocení, než toto. hned vysvětlím. První dva díly s Angelinou měli sice také předlohu hru, ale nebyla však implikovaná do filmu. Tady to je rozdělený na dvě části.  Chvíli si myslíte, že tvůrci chtěli udělat trochu realistickou Laru, ale hned v zápětí se ukáže akční scéna, kde je stejná fyzika, jako ve hře. Omg proč?! Co se týká představitelky, tak Alicia  se toho zhostila výborně. Na druhou stranu Angelina je stále pro mne TOP. Tak a co teda ten příběh? No ten mě docela zklamal. Chápu, že se tvůrci inspirovali hrou z roku 2013. Ale já bych radši uvítal jiné story, protože tohle klišé o tom, že zase hledá zesnulého otce, to už jsme tu opravdu měli. Dále mi vadila ta hrobka nebo co to bylo. Jde tu o to, že na jednu stranu Vám to připomíná hru, ale na druhou stranu Vám některé kulisy tam budou připadat jako film AVP. Já bych dal solidní tři hvězdy. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

13.06.2023

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech už nám klepe na dveře, vše vypukne na přelomu června a července, kdy lázeňské město opět zaplní davy nadšených filmových fanoušků i… (viac)

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (viac)

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)