Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

Falko

Brad Pitt - (David Mills) +++ Morgan Freeman - (William Somerset) +++ Gwyneth Paltrow - (Tracy Mills) +++ Kevin Spacey - (John Doe) +++ Richard Roundtree - (Martin Talbot) +++ Charles S. Dutton - (Policajt) +++ Hudba: Howard Shore +++ ()

castor

„Apatie je řešení. Je snadnější utápět se v drogách, než se vyrovnávat se životem. Je snadnější ukrást si, co chci, než si na to vydělat. Je snadnější děti bít, než je vychovávat.” Jsou filmy, které chtě nechtě ukazují reálný obraz dnešní pokřivené společnosti. Hříšníků je mnoho. Masový vrah trestá nevybíravým způsobem lidstvo za to, že učinilo ze sedmi smrtelných hříchů všední součást života. Fincherova invenční a v řadě ohledů precizní režie zafungovala do nejniternějších detailů, z plátna je cítit neustálá nejistota, stísněnost a odcizenost a permanentní déšť a hluk města i v interiéru dodávají tomuto depresivnímu počinu tu „správnou“ atmosféru. Zkušený detektiv před důchodem a dravé mládí. Možná s manželčinými pochybnostmi a náhlou důvěrou k mužově parťákovi se dalo pracovat trochu lépe. Pořád ještě nováček Fincher (s kvalitním hereckým týmem) nicméně naprosto přesně vystihl společenskou korozi a vše (včetně diváků) „usadil" do černé a utopil ve tmě! A předvedl vlastně jen jednu „akčnější“ scénu (svižná honička v domě), která svým napětím a dynamičností hravě strčí do kapsy desítky hlučnějších konkurentů. Pointa geniální, Kevin Spacey démonický, ruční svítilny funkční, no, a ten déšť. ()

viperblade

K tomuto dílu jsem přistupoval s respektem a jakýmsi doufáním. Neboť některé filmy umístěné v TOP 200 mě vůbec nenadchly, (viz. Kmotr 2, Pulp Fiction). Ale tohle mě nadchlo a jsem si jist, že tohle zde právem patří! Silný thriller. ()

ClintEastwood

Bude následovat ještě pět vražd! Psychopatický, geniální, precizně přesný, chladný. Takový je tento snímek i zdejší vrah, který si dá opravdu záležet a spáchá své mistrovské, vražedné dílo. Jeho součástí je i mladý detektiv Brad Pitt. SEDM je jeden z nejlepších filmů v žánru krimi thrilleru, atmosféra tohoto díla na diváka přímo srší z každého temného záběru. Film se odehrává výhradně v noci, nebo za deštivého počasí a to mu dodává na působivosti. Pitt a Freeman jsou různorodá dvojice vyšetřovatelů a Kevin Spacey je doslova odporný záporák. Je to dost drsná podívaná, ale občas se i usmějete u nějakého vtipného momentu, kterých je však pomálu (např. metro či věčně hláškující Pitt). Pro mě osobně nejpovedenější Fincher a jeden z nejlepších filmů vůbec. Slušná depka. ()

MM_Ramone

Dá sa prideliť sedem hviezdičiek? Hmmm, nedá. Škoda. Takže dávam snímku "Sedem" (Se7en) aspoň tých päť - plný počet, najvyššie možné hodnotenie! Tento film režiséra Davida Finchera, ktorý natočil v roku 1995,  je pre mňa dodnes vrcholom medzi americkými kriminálnymi thrillermi, čo som mal možnosť doposiaľ vidieť. Majstrovsky spracovaný mysteriózny scenár, vysoko profesionálna réžia a dokonalé herecké výkony. Brad Pitt - Morgan Freeman - Kevin Spacey, to je teda fakt silný útok. Obžerstvo, lakomosť, lenivosť, závisť, hnev, pýcha, smilstvo - sedem smrteľných hriechov, za ktoré zaplatí najvyššiu cenu sedem hriešnikov. ***** ()

Niktorius

Špičkově zrežírovaný thriller s hutným dopadem na diváka - o tom žádná. Nicméně v některých kecacích scénách s ena plátno nebezpečně vkrádá nuda a (jinak brilantní) konec jsem jaksi nepochopil - postava Kevina Spaceyho přeci vraždila vždy přímo provinilce, proč to bylo na konci jinak? ()

Hild

Naprostá špička v žánru krimi. A já snad ani v tomto žánru nic lepšího neviděla. Precizně zrežírovaný snímek, který nenechá diváka ani na minutu vydechnout. Výborně budovaná atmosféra a neuvěřitelně povedený scénář. Už jsem tento film viděla mockrát, ale pokaždé ho hltám od začátku do konce úplně stejně. Jestli existuje nějaká ukázka dokonalého filmu, tak tento tam patří. Má všechno, strhující zápletku, dobře propracované postavy, zvraty, výborné herecké výkony, skvělou pointu, emoce a ještě bych určitě zvládla vyjmenovat spoustu věcí. David Fincher tímto filmem ukázal, že patří mezi elitu a Sedm je zatím pro mě jeho nejlepší film. ()

Ded@M@tes

Velmi promyšlený horor.. Vraždy podle Bible... Napětí se dá krájet co víc chtít. Sedm smrtelných hříchů - Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo. ( Hodnocení: 10/10 ) ()

Faustka

David Mills užívající si svůj klidný, příjemně vibrující domov s křehkou, zranitelnou Tracy po boku. William Somerset vstřebávajíc nevyčerpatelné vědomosti až do rozednění, myšlenky poklidně plynoucí v uzavřené samotě za zvuků lyrické skladby „Air On the G string – Suite No.3 In D Major BWV 1068“ : J. S. Bacha ;) „Než...!“ Vstoupí John Doe, ledově klidný s lehkou nonšalancí a nepřehlédnutelnou dávkou uspokojení, ten jenž jediným pohledem dostane každého(bez výjimky) do naprosté odzbrojující strnulosti a navždy změní jeho osud. ()

Spooner

Tuhle Fincherovku jsem po 2. ale pořád nad ním mám pusu otevřenou dokořán.Dokonalý scénář(autor 8mm se opravdu nezapře),vynikající kamera,depresivní hudba,výborná atmosféra no prostě všechno se v tomto filmu proměnilo ve zlato a nemám mu co vytknout. ()

MMR

Ano, je to pořádný film, velice napínavý po celou dobu. Jenže mě neseděl konec a příčil se mi. A tak nemohu hodnotit naplno. ()

2Pac

...,,thriller, pri sledovaní ktorého sa zježia chlpy aj bezsrstnatej čivave, či takisto nechlpatej Rachelinej mačke zo seriálu Friends...". Kultova detektívka s prvkami NOIR, výborným scenárom, hercami i réžiou a hlavne veľmi silným odkazom Johna Doea. ()

Davies182

Kdo si myslí, že viděl všechno, měl by zkusit Se7en. Miluju tenhle film pro jeho super dark obrazy, a pokaždé se hrozivě třesu na ten výborný konec. ()

Wacoslav1

Dvě slova : Filmová geniálnost. víc snad k tomuto filmu netřeba dodávat. Vrchol Davida Finchera a žánru thriller. Film který už pravděpodobně nebude překonán. Ať už je to tou neskutečně temnou a depresivní atmosférou nebo ďábelsky promakaným dějem a absolutně totálně odrovnávajícím koncem. Většinou je mi tu žebříček nejlepších CSFD filmů k smíchu a co v něm některý nádhery pohledávají mi hlava nebere, ale z umístěním tohohle bijáku v elitní desítce databáze rozhodně žádnej problém nemám. Jasných a drtivých 100% ()

Amarcord_1

65% - Sedm je sice technicky výborný film se skvělými herci, ale kromě nedotaženého nápadu se smrtelnými hříchy na něm nevidím nic tak strašně vzrušujícího. Film na jedno shlédnutí, který se liší od ostatních detektivek alla Místo činu pouze větším nákladem a trochu drsnějším westernovým koncem. Jedním uchem tam, druhým ven. Je mi líto, ale ani na podruhé jsem nepochopil jeho tak vysokou popularitu. ()

Happykubas

Opravdu jedna z nejlepších kriminálek, které jsem kdy viděl. Režisér skutečně ani trochu nešetřil diváka žaludek zvedájícími záběry, což je na tom filmu téměř nejlepší, ale až po výběru herců v hlavních rolích. ()

pepo

Jedno zo základných diel psychothrilleru a nestarnúca klasika má čo ponúknuť aj vo viacerých vrstvách. Pátranie dvoch detektívov po psychopatovi vraždiacom podľa siedmich smrteľných hriechov, dokáže opakovane zaraziť do sedačky. A čerešničkou na torte je famózny záver, ktorý nezmazateľne vstúpil do dejín. Obrovská lahôdka po scenáristickej, hereckej a najmä režijnej stránke. Ak vám tento skvost doteraz unikal, je najvyšší čas to napraviť. ()

Reiniš

Konečně viděno celé. Skutečně se jedná o filmové dílo. Přesně stylizované, plné chytrých detailů a obohacené o existencionální přesah. O kvalitách svědčí i to, že film dokáže strhnout a vyděsit i v dnešní době, kdy naše obrazovky bombardují všemožné CSI seriály a různé krimi pořady. Fincher se zde skutečně vyřádil, stačí si všímat úhlů kamery nebo práce s hudbou, to jak pracuje s náznaky. A policejní duo Pitt-Freeman funguje znamenitě. Až seberu odvahu, chci to vidět znovu. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý