Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

Niles

„Ernest Hemingway raz napísal: Svet je nádherné miesto a stojí za to zaň bojovať. Súhlasím s tou druhou časťou.“ Se7en je jeden z najlepších a najsilnejších thrillerov, krimi a psychologických filmov aké som videl. Depresívna atmosféra sa ťahá počas celého filmu, Brad Pitt a Morgan Freeman ako dvaja detektívi boli neskutoční. Geniálne premyslená záverečná polhodina plná napätia patrí k tomu najlepšiemu čo som kedy videl. Tento film je jednoducho vrcholom filmárskeho umenia. ()

Paldini

Ač dávám čtyři hvězdičky, myslím si, že Sedm je jedním z nejvíce přeceňovanějších filmů. Avšak musím uznat, že Fincher je opravdu zdatný režisér, který dokáže atmosférou filmu oblbnout diváka natolik, že nevěnuje sebemenší pozornost celkovému ději... Tohle je jeden z mála filmů, který zůstane masově nepochopen, ale vždycky bude naprosto in ho vidět a vyprávět si o něm jaká je to bomba, o čemž svědčí i zdejší hodnocení a komentáře. ()

Boogeyman

Ten umí to a ten zas todle! Fincher nemá konkurenci v budování nepříjemné temné atmosféry, kterou v Sedmičce dotáhl do naprosté dokonalosti. Osmdesát procent kvality filmu dělá právě mokré zelenohnědé město a slizké hnusné interiéry. ()

playboxguest

Řemeslně skvělej job, to rozhodně, ale jináč nic, co by mě nějak zvlášť uhranulo, šokovalo, nebo alespoň pořádně vtáhlo do děje (to dokázala jen parádní honička někde v polovině). Jsou kriminálky, které mě pošimraly víc (třeba Tah jezdcem). Odvařená jsem nebyla, spíš mi tahle Fincherovka jen příjemně vyplnila čas mezi hraním LA Noire, které mi film dost připomněl (akorát u mě vzplanula otázka, proč ve zmíněné hře padaj pod kudlu jenom ženský). 70% ()

Rover

Pro mě lehké zklamání. Jednu hvězdičku ubírám kvůli prvním dvaceti minutám, kdy jsem se nefalšovaně nudil. Pak už jsem se nenudil, pak jsem seděl jako zařezanej, cítil se nepříjemně, měl nepříjemný pocity, párkrát se pořádně leknul. A o to asi Fincherovi šlo. HUDBA: Howard Shore - velmi depresivní, velmi podařená. ()

sheen

Thriller jak bič! Film o totální zkaženosti a prohnilosti současného světa. Atmosféra místy krutě napínavá, místy krutě nervy drásající, která vrcholí v průběhu celého filmu. Herecké výkony brilantní, Pitt, mladý, energií překypující detektiv a Freeman, vysloužilý dub a zárověn jako uklidňující element a režie excelentní. Některá místa co nám režisér servíruje jsou dosti nechutné:) Pittova žitovní role, Fincherovi se to celé povedlo, nejlepší thriller, který jsem viděl. 26.9.2017 "Rozbor filmu Davida Finchera Sedm v Bio Oko". Hodně zajímavá projekce se spoustou zajímavostí a rozpitvávání tohoto nesmrtelného skvostu. ()

Hromino

Magorů není nikdy dost a magor v podání Kevina Spaceyho je určitě jeden z těch nejděsivějších magorů, jaké jsem měl kdy možnost ve světě kinematografie vidět. Až donedávna jsem si myslel, že role v American Beauty je jeho životní, ale teď už si tím tak jistý nejsem. Nevím, kdy naposledy jsem nějaké postavě tak hrozně přál smrt a zároveň mě děsila už jenom jeho samotná přítomnost na plátně, ale rozhodně se mi to nestává často a Spacey svou roli zahrál bezesporu oscarově, což mě paradoxně o to víc mrzí, že nedostal ani nominaci. Těžko říct, komu být vděčný více - zda scenáristovi, režisérovi, triu Pitt - Freeman - Spacey či kameře, ale jisté je, že spolu tyhle elementy vytvořily vskutku vynikající film, z něhož se mi do paměti vrylo hned několik scén. Spojit můj oblíbený námět sedmi smrtelných hříchů s výborně sepsanou detektivkou byl tah přesně na moji branku. Jasných 5*. ()

petaspur

V šedivém deštivém městě se dvojice detektivů Somerset a Mills zkušeně pohybuje s baterkami v rukou po místech, kde násilnou smrtí zemřeli hříšníci. Za jejich hřích je však neztrestal Stvořitel, nýbrž týpek, který už měl božího flákání po krk. Detektivové se pokoušejí složit kriminalistické puzzle a zatím netuší, že jim precizní John Doe ve svém aktualizovaném plánu vyčlenil důležité role. ()

salahadin

Se7en čili 7 důvodů, proč se bát smrtelných hříchů. Dnešní svět smrtelné hříchy toleruje, protože už jsou pro nás až příliš běžné...John Doe vznáší obžalobu celé téhle zkažené civilizaci svým fanatickým kázáním plným brutálních skutků. Proč? Aby lidé poslouchali, nestačí poklepat na rameno, ale zabušit kladivem. Kladivo Johna Doea udeřilo. Nebyl vyvolen, ale věřil tomu, v tom je síla veškerého fanatismu. David Fincher natočil masterpiece, krimi thriller, který svou atmosférou uhodí jako čelo kladiva do naší hlavy. Depresivní, ponurý film se skvělými hereckými výkony (Spacey obvzlášť), přesnou režií, vymazleným scénářem a drtivým koncem. Fincher netočí filmy tak, že si odškrtává všechna žánrová klišé a postupy, ale přidává víc. 95%. ()

Aky

Není co dodávat, tohle je učebnice. Všechny superlativy, které zde najdete, platí, všechny výtky jsou falešné. ()

Rosaviva

Tak něják nevím kde byl ten překvapivý závěr? Nicméně film je to výbornej, skvělá režie, skvělé herecké výkony, dobrý scénář, co víc si od filmu přát? ()

Cappuccino

Sedem hriechov, sedem vrážd (7-1), dvaja detektívovia a jeden šialený psychopat. Poriadne tvrdý krimi thriller, ktorého ponurá atmosféra vás naplní až do morku kostí. Fincher sa mi znova potvrdil ako jeden z mála Hollywoodskych géniov. Neskutočne autentický pohľad na všetko špinavé, znesvätené a skazené. Herecké výkony sú neprekvapivo výborné u všetkých predstaviteľoch. Iniciatívny detektív Pitt, vyslúžilý veterán Freeman, mrazivý šialenec Spacey. Každý z nich dokonalo pasuje do precízne zapadajúcej skladačky. To mrazenie po celom tele, tá neúmerná dávka napätia a strachu, tak depresívne podaný scenár. Skladám PÁNOVI režisérovi obrovskú poctu. SPOILER: Aj keď zo začiatku človek nerozumie, aký majú vraždy zmysel ..áno, sedem hriechov. To nám je jasné. Ale dôvod? Má snáď vrah nejaký hlbší motív? Je len blázon, mysliaci si, že plní povinnosti "vyššej moci"? Alebo chce svetu ukázať skazenosť ľudstva? Záver odpovedá za všetky otázky naraz. John Doe sa vzdá a chce ukázať posledné dve telá len detektívom. Nikomu inému! Po celý čas som vedel o Millsových prudkých emóciách - predovšetkým o nenávisti. A tá nenávisť ukončila začarovanú sedmičku len po číslo šesť. Chcel to snáď Doe práve takto? Možno očakával, že po zavraždení milej a následnej vražde páchateľa sám spácha samovraždu. Inu, nestalo sa. Vrahovi plán až do konca nevyšiel.. alebo sa mýlim? KONIEC SPOILERU. ()

vteco

Připravte si respirátory, protože v takto hutné atmosféře se vám bude velice těžko dýchat. Již od první minuty dokáže David Fincher všechny okolní elementy potlačit a nechávat diváka žasnout nad jeho prvotřídní prací. Ať už se jedná o scénář, který je naprosto geniální nebo herecké výkony, jenž dodávají mnohem intenzivnější pocit či práce střihačů a kameramanů, vše je dovedené k dokonalosti. Obrovské plus za vyjádření brutality. [95%] | TOP 10 ()

Allien.9

Klidně si mě kamenujte, ale pro mě je "Sedm" (i přes skvělé obsazení, nápadité vraždy, dobrou atmosféru a nečekaný konec) stále jedním z nejslabších filmů Davida Finchera a asi už to tak i zůstane. Ukázkový příklad toho, jak dokáže závěr zničit celý film. O čtyři roky novější "Vraždy podle Jidáše" - ač velmi podobné - mi sedly mnohem víc. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý