Wonder Woman

• Česko Wonder Woman (viac)

Ešte predtým, než sa stala Wonder Woman, podstúpila princezná Amazoniek Diana tréning, ktorý z nej spravil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, keď na ich ostrove havaroval americký pilot a začal rozprávať o masovom celosvetovom konflikte zúriacom okolo nich. Diana opúšťa bezpečný domov s presvedčením, že dokáže odvrátiť a zastaviť hrozbu. Bojuje po boku mužov vo vojne, ktorá má ukončiť všetky konflikty a postupne objavuje široký potenciál svojich nadprirodzených schopností a... svoj naozajstný osud. (Continental film)

drake31

Je vcelku možné, že Wonder Woman je vysoko kvalitný film. Možno som však nedosiahol potrebných mentálnych schopností aby som ho dostatočne ocenil. Dokým to tak nebude, čo zjavne potrvá, môj názor bude podobný ako pri najnovšom diely Pirátov. Grandiózna nuda. Na Wonder Woman som sa nijako výrazne netešil. Predsa len doposiaľ od počiatku DCEU som nebol nijako ohromený filmami ktoré vychádzali zo stajne WB; no tajne som dúfal že predsa len pôjde o príjemnú návštevu kina. Prvé ohlasy mi dali najavo, že by to tak vskutku aj mohlo byť - no asi som sa nechal zaslepiť žiarivo červenými farbami pozitívnych ohlasov ... pretože som nedokázal nájsť akékoľvek uspokojenie. To asi preháňam, priznávam. Ak porovnám DC a Marvel univerzá, tak je tu jedna podobná paralela, ktorá hrá pre mňa vcelku dôležitú úlohu. Captain America & Wonder Woman, sú obaja vojnový veteráni s pred vyše sto rokov. Bojovali za slobodu, rovnoprávnosť a spravodlivosť, a ja som im to ani na moment nedokázal zožrať. Proste vidieť tieto postavy v tejto dobe, v tomto období, brázdiť zákopy, mi tak nejako ide proti srsti. Proste, nedokážem sa napojiť na tú správnu vlnovú dĺžku, a aj preto som si ani jeden z týchto originov nedokázal užiť. V prípade Wonder Woman je to o niečo horšie. A nie! nie je to preto lebo som sexistické prasa, ktoré sa dokáže stotožniť len s mužským hlavným hrdinom. Diana som bral ako skvelú hrdinku. Hrdinku ktorá má vrstvy, a v priebehu filmu, vidíme jej progres. No tento progres ide tými najočividnejšími možnými cestami. A keď som sa mal vcítiť do jej pocitov, bolo to pre mňa zložité, lebo už na míle som videl, že sa k tomu danému momentu dostaneme, a keď tá emotívna chvíľa prišla (posledný akt je skvelým príkladom), už to tak nejako vyprchalo, a pôsobilo to ako to najväčšie filmové klišé. Moja najobľúbenejšia časť filmu s určitosťou bol úvodný akt, keď sme videli Dianu vyrastať, trénovať a keď to bolo celé zakončené tou bojovou scénou na pláži, bol som spokojný ... poväčšine. Aj Dianina púť do nového sveta a jej vnímanie tohoto sveta mi prišlo uveriteľné. Lenže všetko bolo poskladané v tom najviac očakávanom slede. Film nemal čím prekvapiť, ohromiť a ohúriť. Akčné scény, nech akokoľvek bombastické sú a vyzerajú na plátne, ma nedokázali strhnúť a podvihnúť zo sedačky; a ten záverečný cgi-clusterfuck-battle ktorý pripomínal tú ohavnosť z konca BvS ma nechal naprosto chladným. No dodám, že zakaždým ako zaznela Wonder Woman theme, zimomriavky mi behali po chrbte. Aj napriek tomu, že Wonder Woman a Gal Gadot vnímam ako najväčší klad doterajšieho DC univerza, no film sám o sebe mi nesadol. Možno jej budúce !samostatné! dobrodrúžstvo bude lepšie. P.S. Od kedy prestali mať komixové filmy kvalitných záporákov? ()

hroubek

Wonder Woman je opravdu wonder. DC a Warner Bros. mají s výrobou svých filmů obrovské problémy. To je bohužel známa věc. Na druhou stranu, jejich filmy nejsou zaměnitelné, a mají v sobě něco víc, než konkurence. Wonder Woman se ve svých trailerech prezentovala, jako poctivý komiksový origin, který pojede na jistotu, což byla oproti Muži z oceli a Batman v Superman trochu změna, přesto pochopitelná. Wonder Woman sice jede podle určité šablony, ale na druhou stranu se nebojí jít dál, než konkurence v tom jak dokáže vykreslovat určité problémy(válka, feminismus). Je to stále mainstreamový film, který potřebuje vydělat velké peníze, i tak je na filmu vidět jistý osobitý přístup. Patty Jenkins je šikovná režisérka a umí pracovat se silnými ženskými charaktery. A to více mě překvapila, jak moc má sebejisté akční scény. Nevím jak moc jí radily, ale mě ty akční scény bavily. A a ještě více mě bavilo, jakým způsobem se podařilo Jenkins vytvořit a prodat chemie mezi hlavními hrdiny. Tady smekám, jelikož to Jenkins zvládla na výbornou a díky krásně vybudované chemii, funguje akční finále mnohem lépe. A samotná pointa je o to údernější. Co se týče herců, tak jsem měl trochu pochyby, ale poté co jsem viděl film, tak mohu tvrdit, že byly zbytečné. Gal Gadot není oscarová herečka a asi nikdy nebude, ale svoje si odehraje s velkým přehledem, a když jí vidím, tak v ní, vidím Wonder Woman. Gadot je v akčních scénách pohodě, dialogové scény jsou trochu horší, ale jakmile je s Pinem v jedné scéně, tak všechno šlape, tak jak má. Chris Pine je parádní a má obrovské charisma, které pomáhá táhnout film. Jeho vtipy, hlášky a romantika dodávají filmu to správné odlehčení, které naštěstí nikdy nespadne k parodii. Connie Nielsen a Robin Wright jsou obě dost dobré, jen mě u nich nesedl ten přízvuk. Danny Huston a David Thewlis si svoje v pohodě odehrají, přesto by potřebovali trochu více prostoru, aby mohli lépe zaujmout. Co se týče filmu samotného, tak ten vypadá vizuálně velmi pěkně, a přesně kontrastuje to co má. Kamera je hravá, hudba parádní, střih není tak zběsilý, a dobře fungují zpomalovačky, a hodně se mi líbí kostýmy, a hlavně ten Wonder Woman. Po příběhové stránce jsem byl dost spokojený. Začátek byl na mě pomalejší, ale jakmile se Diana potká se Stevem, tak se to příjemné rozjede a zastaví se to až u závěrečných titulků. Trošku mě mrzelo, že se s některými věcmi tlačí moc na pilu(pár vtipů), a nebo že se něco dalo využít lépe a chytřeji. Jsou to drobné chyby, které mě naštěstí zážitek ze sledování nekazili. Wonder Women je parádní komiksový film a já se těším až jí uvidím znovu. ()

VasaX

Wonder Woman je příjemným překvapením a dobrým "origins" superhero filmem. Trochu mi připomněla atmosféru a styl Kapitána Ameriky. Styl některých CGI úseků (zejména souboj s WW vs Ares) mi sice moc nesedl a přišel až pomalu laciný, ale ostatní efekty byly parádní. Gal Gadot je parádí WW a s přehledem utáhne celý film, který bohužel není bez chyb a zdaleka není úplně konzistentní (zejména finále je takové fádní a tuctové). A navíc je poměrně dlouhý se zbytečnou porcí "vaty". Tady se "DC hrdinům" zadařilo více než posledně, ale stále je co dohánět a co zlepšovat. ()

Steny94

Tak strašne som Wonder Woman fandil a presne preto ma možno finálny produkt tak sklamal. Už len kvôli hrdinke samotnej sa teším z finančného úspechu a aj z toho, že ľuďom sa prevažne film páči, ja sa ale ku spokojným divákom zaradiť nemôžem. Začnem s tým, že podľa môjho názoru je začiatok naozaj úžasný. Tréning Amazoniek a celkovo scény z ostrova (dokonalá bojová scéna na pláži) je pre mňa to, čo som chcel vidieť a pri pozeraní originu tejto ikonickej superhrdinky som bol nadšený. Potom sa však Diana presunie do Londýna a už to akosi začne pokuľhávať. Tých pár akčných scén, ktoré sa objavia nedokážu konkurovať tej epickosti Amazoniek, rovnako ako aj vedľajšie postavy pre mňa nemajú ani štipku tej iskry, ktorou tak prekypovali Dianina matka a teta. Pomaly zo mňa teda v kine nadšenie ustupovalo a úplne vychladlo v neuveriteľne dlhom finále, s otrasným záverečným súbojom, ktorý bol preplnený digitálnym bordelom, v ktorom po sebe Diana a hlavný záporák asi desať minút pohadzovali všetko, čo im prišlo pod ruku a tvárili sa pri tak strašne osudovo s pomocou milióna spomalených záberov. Skoro ani neverím, že to chabé finále patrí tomu istému filmu, ktorý ma na začiatku tak dostal úžasným súbojom na pláži. Taktiež nemám nič proti spomaleným záberom. Ak sú použité dobre a v správny okamih, tak sú veľmi účinné. No nie ak ich použijete dvadsaťkrát za päť minút. Som teda sklamaný, že ďalší DC projekt s tak veľkým potenciálom opäť v mojich očiach skončil ako úplne priemerný film, ku ktorému sa pravdepodobne v budúcnosti už nevrátim. Gal Gadot je však ako Wonder Woman úžasná a úž len kvôli nej sa teším, ako sa táto postava bude v DC vesmíre vyvíjať. Snáď sa už v blízkej budúcnosti dočkáme aj naozaj vydareného DC filmu. ()

Mishqo

Teším sa, že sa DC Comics konečne na plno vydaril film a diváci rovnako ako aj kritici jasajú. Diana ako človek je zosobnenie toho, čoho by mohlo byť na tomto svete oveľa viac. Gal Gadot to fakt seklo, sexi do morku kosti. ()

Timak

Upřímně nerozumím nadšeným ohlasům a vysokému hodnocení. Vždyť se na to nedalo koukat. Už dlouho se mi nestalo, abych odpočítával minuty do konce filmu. Už dlouho se mi nestalo, že bych chtěl spát už po první hodině. Už dlouho jsem nepsal hodnocení na takovýhle film. Už dlouho říkám, že DC naprosto tápe a nemá vůbec ponětí, co dělat. Už dlouho píšu tenhle komentář ... 2* za první půl hodinu. ()

Beatle

Neukojená srdce hipíků a feministek musí plesat. Snímek o lásce, o odvážné, byť naivní bojovnici, která se nebojí postavit na stranu potřebných. Ale proč jí to musí trvat dvě hodiny? Úvodní část připomíná spíš hi-tech remake Xeny. Průměrný muž jistě ocení překrásné pixely amazonek, ale lekce historie a Dianino dětství akorát zdržuje, a hodilo by se spíš do prodloužené verze. Od následného příletu Stevea už film konečně dosahuje bodu obratu, který však posouvá příběh vpřed spíš jen “o tři mravenčí”, než o samotný krok. Po dlouhé pasáži proto nastupuje další dlouhá politicko-kulturní pasáž, a o dvěstěsedmdesápět hodin později Diana & boy band konečně doráží na frontu, a spouští se první dobrá scéna - sebevědomá amazonka válčí bezhlavě a epicky. Zpomaleně, zrychleně, klišé, ale především epicky! A to potěší, neboť zbytek příběhu už se jen tak kolébá na vlně původní myšlenky, a vrcholí přesně tak, jak divák očekává. Mínusem Wonder Woman je zbytečná užvaněnost. Emocionální odezva dívaka je tady ukecána do bezvědomí, místo toho, aby si ji prožil v hereckých výkonech a vizuálních orgiích. Masivní “pro 3D” grafika kazí dojem těm, co 3D nepreferují, a závěrečný souboj je opět klasickým bojem nesmrtelného proti nesmrtelnému, kteří při svém kočkování nadělají víc škody, než užitku. Plusem je superhrdinka s přirozenou velikostí poprsí, bez podpatků, na kterou se kouká mnohem lépe, než marvelovského slizouna kapitána Ameriku. ()

Nyck

Až na ten zdlouhavý a over-the-top konec (kvůli němu spíš 75 %) to bylo lepší, než jsem čekal. Nutno ocenit casting, ten se dle mého povedl velice. Wonder Woman jako taková je zajímavá postava, která si určitě zaslouží další prostor, ať už v samostatném nebo týmovém filmu. ()

Eleanor05

Po všech těch stupidních Marvelovkách, které přišly po prvních Avengerech (až na čestnou výjimku Logana) a snad ještě stupidnějších DC kusech Muž z oceli a Batman vs. Superman, přichází konečně komiksová adaptace, kterou lze označit přinejmenším za "dobrou". Je potěšující vidět první feministickou komiksovku, stejně tak je potěšující vidět hlavní postavu, které lze fandit. Je potěšující vidět zase Davida Thewlise s knírkem a opírajícího se o hůl (Harry Potter a Vězeň z Azkabanu). Dále je potěšující, že si necharismatický Chris Pine našel konečně sympatickou roli a potěšující je rovněž vidět po dlouhé době opět Connie Nielsenovou s kožešinou kolem krku (Gladiátor). Především je ale potěšující, že se konečně našel dobrý, zábavný a vtipný scénárista a režisérka, která dokáže film ukočírovat tak, aby držel u sebe, bavil a zároveň dával smysl. I hudba byla dobrá, je zjevné, že talent nemá u Gregsonů-Williamsů jen Harry. V některých momentech jsem dokonce uvažovala i o čtyřech hvězdičkách, protože takto milý a zábavný blockbuster se dnes už prakticky nevidí, ale zhatilo to příliš dlouhé letištní (ne příliš dobře trikově vytvořené) CGI finále - Diana vs. Arés. I tak se ale jedná o komiksovku, na kterou se dobře dívá a to je v dnešní době skutečně ojedinělé, a doufám, že paní Jenkinsovou a pana Heinberga nevidíme u DC naposledy. ()

Yoda sama

Vo svojej podstate najčírejší superhrdinský príbeh od čias prvého Donnerovho Supermana čo sa týka motivácie a poslania hlavnej hrdinky. Prakticky so všetkými superlatívmi či výčitkami súhlasím a nepotrebujem ich komentovať, feeling good DC movie čoby totálna rarita. ()

Krysa SPK

Wonder Woman je přesně film podle mého - Gal Gadot je nejen přenádherná ale i přehrdinská a přecharizmatická a navíc ji zdatně sekunduje megasympaťák Chris Pine. Hudba je heroická až na půdu a atmosféra první světové války se skvěle doplňuje s komiksovým lookem. Pro mě překvapení roku a další přírůstek do soukromého Patheonu neoblíbenějších filmů. ()

VanTom

Nejvíc bodů pro "fajn filmek" jednoznačně vybojovává silná titulní hrdinka, roztomile přímočará, ctnostná, až naivní, samozřejmě i krásná; kromě její osobnosti dále jiskřící chemie s postavou Chrise Pinea. Jinak se origin potýká s nestrhující, rutinní dějovou osnovou (přičemž komiksová WW do světové války opravdu nezapadá), zdaleka ne perfektními triky (zejména nadpřirozenými pohyby Amazonky(-nek)) a slabým finálním digitálním zúčtováním dvou bohů na letišti (oni záporáci vůbec nestojí za řeč). ()

Danny F.

Digitální patlanina. Doufal jsem že v ženské režii bude mít cit, ale vizuál se nepovedl. Působí jako nepodařená videohra. Příběh samotný je skvělý, jednoduchý, ale plný kýčovitých klišé o zlobě, nenávisti a krutosti lidí. Některé komiksové předlohy by měli zůstat v kresleném sešitu. 75% ()

bizz_mjc

Komiksovka pro ženský? Ale vlastně zas tak ne. Fajn vybalancovaný průsečík obou světů, romantikou spíš dokořeněno, ale místy moc cgi. ()

Sany33

V krátkom časovom slede sa mi podarilo pozrieť si WW aj JL. jedno bolo síce na BR a druhé v IMEXe ale pocity mám z oboch približne rovnaké. Od WW som čakal podstatne viac. Superhrdinovia ktorý vznikli za prvej svetovej vojny tak ako bol napísaný aj komix ma fascinovali lebo v príbehoch dodávali ľuďom odvahu a stavali sa na čelo rádoby odboja na strane dobra. Perfektne táto chémia fungoval na titule Capitan America. Na WW to už už tak nefunguje možno pre to, že sa do hry dostáva aj starogrécky mytológia a to už je trocha veľmi mišung. Na druhej strane kladne hodnotím obsadenie hlavnej herečky, Gal Gadot, veľmi sympatická a krásna herečka, ktorá sa mi na túto úlohu hodí. Film má dobrú kameru a perfektnú hudbu ale moc si ma nezískal príbehom a to je u mňa dosť podstatná kategória na hodnotenie celkového výsledku. 62% ()

lykan9

Nevím, jestli je to tím, že se člověk neubrání srovnání s marvelovkami nebo prostě současné filmy z pera DC jsou nezáživné sami o sobě. Ne, že by Wonder Woman byla nudná nebo špatně zpracovaná, ale je to jeden z těch filmů, který člověk shlédne a hned na něj zapomene. Jediná věc, která z tohoto filmu člověku utkví v hlavě, je krása Gal Gadot. Ostatní je lehce nadprůměrné až průměrné. ()

Natabar

Debilita absoluta!!! Ne, ne, ne! První čtvrthodina byla natolik bolestivá, že jsem to dále nedal. Ano - ženský film. Bohužel v tom nejhorším smyslu slova, co si pod touto nálepkou dokážeme představit. Uvědomuje si vůbec někdo z oněch novodobých sufražetek, že všechny tyhle rádoby ženskou sílu vyzdvihující filmy jenom hlasitě křičí do světa nejhlubší přesvědčení těchto "osvícených" prorokyň nového světa, že na to ženy nemají, a tak vlastně demonstrují přesný opak toho než si myslí, že dělají? ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (viac)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (viac)