Indiana Jones a Nástroj osudu

• Česko Indiana Jones a nástroj osudu (viac)

Harrison Ford sa vracia do úlohy legendárneho hrdinu Indiana Jonesa – archeológa v tejto očakávanej záverečnej časti kultovej série – veľkolepom a dravom filmovom dobrodružstve. (Cinemart SK)

slamic5

Určitě lepší jak čtverka, ale kvalit původních to nedosahuje ani zdaleka. Hlavně ten CGI bordel všude ve srovnání s akčními scény dříve. Teď mě vůbec nebavily a i při sledování v noci tam nešlo kolikrát poznat co se děje. ()

Jardys88

No ... Shodou okolností jsem se před tím díval na Meg 2 the trench. Efektově i příběhově dost podobně o ničem. Pocity z toho stejné, podívat se a zapomenout. Chyběl mi Indiho humor a šme ale co taky chtít po důchodci nad hrobem. Nuda, nuda a nuda. ()

zekon

Skvělá jízda navazující kvalitou na první dva díly. Je nutno mentálně vypnout věk Forda ale to vzhledem k příběhu a akčnímu masakru není podstatné. Skvělé rozloučení se sérii. ()

Miroslav.Zac

První Indiana Jones, který mě od začátku do konce nebavil. Úvod, odehrávající se v minulosti sice měl snahu navnadit, ale digitálně omlazenému Indymu jsem prostě nevěřil. Sebelepší digitální efekty, sebelepší akční scény nebo návštěvy exotických míst (a časů) nenahradí to osmdesátkové dobrodružné kouzlo prvních dílů. Tento díl měl s těmi předchozími společné jen jedno - Harrisona Forda, unaveného, starého muže, který chce za každou cenu uzavřít jednu etapu svého života. Doufám, že po tomhle nedůstojném zakončení čtyřicet let trvajícího dobrodružství už nechají Indyho odpočívat v pokoji. Navždy. ()

CheeseFigure

Kúzlo prvých Indiana Jonesov je preč. Chýba vtip, nadhľad, rozprávkovosť. Miesto toho dostaneme nášho obľúbeného archeológa ako starého zlomeného muža, s ktorým sa život nemaznal. Je to zlé? Nie, ale je to iné, ako by ste od tejto série čakali, chceli. Keď som sa cez toto preniesol, tak som si Nástroj osudu celkom aj užil. Skvelý úvod, fajn skupina záporákov na čele s Mikkelsenom, Wiliamsova dokonalá hudba, pár starých tvári, dobré finále a záver. Ale je tu jeden kaz a tým je Phoebe Wallerová-Bridge a jej postava. Keby všetko, čo je zlé so súčasným Hollywoodom a moderným feminizmom bolo postavou, tak by sa volala Helen Shaw. Odkedy sa definíciou silnej ženskej postavy stalo, že má ísť o ženu, ktorá ostatných len využíva, ako nejaká sociopatka? Vďaka tomu, že Ford má svoje roky, tak väčšina akcie pripadlo práve Helen. Našťastie ale aj Ford má momenty, v ktorých zažiari, za čo som rád. A taktiež som rád, že Helen prešla vývojom a z nesympatickej kravky sa na konci stala celkom znesiteľná postava. Indiana Jones a Nástroj osudu je iný film, aký by ste od tejto série chceli. Ale ako vravím, napriek tomu som si to užil a určite sa jedná o lepšiu päťku, ako v prípade Smrtonosnej pasce. ()

Rozmarýna

Skvělý film. Harrison Ford jako obvykle coby Indy výborný. Nechápu tady ty tříhvězdičkové a dvojhvězdičkové hodnocení. Dávám za pravdu Kleopatře, že je to "špičkový biják". Indiana Jones s důstojně rozloučil. ()

Tomulka

Indy už není to co býval a jsem rád, že si to konečně přiznal. Avšak se fakt povedlo přiblížit kvalitě prvních tří dílů a nostalgické chvilky s připomínkami těchto dílů zahřáli. Jako třeba kde to bolí :). Herecké výkony jsou perfektní a hlavně příběh je zajímavý a poutavý a dostatečně akční a rozumný. Já se bavil. Takže jsou pro mne nakonec filmy s Indim čtyři. Vím co píšu 1,2,3,5 :). ()

gonzo

Trhá mi to srdce, ale není to dobré. Není. A když se v posledních 30 minutách začne blýskat na lepší časy, když konečně uvidíme něco zajímavého, téměř fantastického, zabije to jedna rána pěsti a střih zpět do šedé a nudné reality. ()

Gelaos

Je úctyhodné, že Ford i v 80 letech dokázal ještě jednou zapráskat bičem. Přestože jde o (ponejspíš) nejslabší díl série, rozhodně to není špatný film, avšak skvělý rovněž ne. Je to slušné, zábavné řemeslo se všemi pro sérii typickými proprietami. Nejlepší jsou části, kdy Indiana zvážní, pak také opening ve vlaku a emocionální závěr. Je však znát absence Spielbergovy tvůrčí vize a pětka tak působí jako imitace, nežli jako "pravý" Indiana Jones. Celkově je pátý Indy důstojné, ač poněkud udýchané a "bezduché" rozloučení s touto ikonickou filmovou postavou. ()

ssarka odpad!

Komplet všichni zaměstnanci Disney půjdou do nejhlubších pekel a ti feťáci,co vymýšlí scénáře a neustálá pokračování úspěšných ság ti budou tak strašně mučeni, že to ani Dante nevypoví...s nimi bohužel i Ford, který svého Indiho né že pohřbil ,on ho přímo umlatil, podřezal, otrávil, zastřelil, oběsil,utopil... já jsem neštěstí neviděla milovaného Indiho ,ale starého dědka,co si hraje na mladíka a sotva se umí rozběhnout...o té hnusné feministce ani nemluvím,jak byla protivná ()

naytsirk

Od shlédnutí první ukázky jsem se toho bál a odkládal jsem to... Ale nakonec musím uznat, že jsem byl mile překvapen... Největší obavy jsem měl ze stáží Indiho, ale tvůrci to naštěstí pojali velmi dobře, neudělali z něj osmdesáti letýho akčního hrdinu... naopak, jeho věk je tady přiznaný a to je dobře... Hezky se na to koukalo. ()

dzetko83

Ale jo, Myslím že to byl důstojný závěr jedné etapy. Omlazené záběry se povedly, příběh odsejpal, akční scény...klasika. Líbilo se mi to víc než království. Asi bych uvítal víc Jonášovského humoru a zamrzela mě ta Indijánova ztráta. Taky by si to zasloužilo víc reálných exteriérů ale jako celek to bavilo. Dal bych si říct ještě jeden poslední.... ()

RoyBatty444 odpad!

Jediné na čo ma uvarili je nostalgia, a tú mi v zápätí pokazili: nezábavným (ani jeden vtip), stále nedokonalým CGI ľudí, prehnanými CGI akčnými scénami, nezaujímavými otrepanými antagonistami, opäť príbeh o cestovaní v čase, prehnané filmové optické efekty (vinetácia, tmavý obraz), patetickými scénami  a hlavne nesympatickou postavou v hlavnej ženskej role stvárnenou  Wallerovou... bažiacej po peniazoch. ()

Hixx

Filmy s Indiana Jonesom patria medzi moje najobľúbenejšie a preto aj keď nerád musím byť trošku kritický ku tejto piatej časti na ktorú som vzhliadal s obrovským očakávaním. No netvrdím že to bolo zle ale čo sa týka Harrisona Forda už je fakt vidno že je to deduško a viacmenej tam bol akoby do počtu, všetko sa točilo okolo afektovanej Heleny a jej počiernejšieho kompanióna a kleptomana Teddyho. Nápad s artefaktom ktorý nachádza časové trhliny bol zaujímavý aj Mads Mikkelsen v úlohe nacistického doktora ušiel ale trošku mi prišlo ľúto Banderasa ktorý dostal priestor asi 2 minúty . Záverečné reunion dôchodcov potešilo, aj keď si pri tom človek uvedomí že ako tie roky bežia a že toto bola asi úplne posledná časť s Harrisonom Fordom čoby jediným, pravým Indiana Jonesom. ()

chosan

Nový rozporuplný Indi, no místama dobrý zvlášť začáteční pasáž a vrácení Indiho do doby fašistů, ale občas je ten film jak pohádka pro malé děti. Závěr: Koukatelné, místama dobré, místama nic moc. 60%. ()

Bogrant

Vzhľadom na posledné Mangoldove počiny by nejeden čakal prízemnú, realistickú (vzhľadom na vek) a technicky zručne natočenú Indyho dobrodružnú derniéru... a potom príde toto. Už na prvý pohľad iritujúcimi a všade prítomnými CGI efektami preplnený, bezcharakterný blockbuster, ktorý postráda do najdôležitejšie - akúkoľvek emóciu. Horko-ťažko aspoň záver, dve mini cameá už vôbec. Nostalgické zavrávoranie je tu iba miestami a jediný, kto to celé drží pokope konečkami biču je len nesmrteľný Harrison. Ako prostredná súčasť série by to ušlo, ale posledná rozlúčka? To je na dlhú diskusiu. Zostávam u Spielberga. ()

Colomba666

⭐️⭐️⭐️⭐️Překvapivě celkem fajn, očekávala jsem to mnohem horší. Kdyby vystřihli zbytečně zdlouhavé pasáže, udělali by lépe, jelikož jsem zprvu asi 3x usnula, než jsem film zhlédla celý. Jediné, zato ale obří, minus vidím v hlavní ženské roli. To mělo být jako co? Vykulvoč zkřížený s Polívkovou to opravdu slušně pohřbíval, nic tak nechutného jsem už dlouho neviděla.🤢 ()

Chicharron

Tady není moc co dodat...nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, ale do stejného lejna můžeš vstoupit i několikrát  a tady se to podařilo dokonale, zejména s naprosto nesympatickou odpornou ostrovní opicí s koňským xichtem jménem Phoebe Waller-Bridge, která mi zkazila doslova každou vteřinu filmu, kdy se na plátně objevila. To už i ta důchodkyně Karen Alen vypadala líp. Dvě hvězdičky za Archiméda. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku