Indiana Jones a Nástroj osudu

• Česko Indiana Jones a nástroj osudu (viac)

Harrison Ford sa vracia do úlohy legendárneho hrdinu Indiana Jonesa – archeológa v tejto očakávanej záverečnej časti kultovej série – veľkolepom a dravom filmovom dobrodružstve. (Cinemart SK)

Habanera

Obdivuji Forda jak houževnatě celá léta pracoval na této nezapomenutelné postavě. Rostl s ní, stárnul a to s grácií, což posledních 154 minut neochvějně dokazuje. Akční přítomnost,  no přece taky dojemné vzpomínky na to, co vítr už dávno odvanul. Není však všem dnům konec a dojde i na setkání s minulostí, pochopení a odpuštění. ()

heavy66

Před čtyřiceti lety jsem viděl jedničku v letním kině v Kadani. Co mám říct o díle posledním? Je to dost dlouhé, je to dost složité, ale je to Indiana, i přes vyšší věk v dobré formě, takový jak ho máme rádi. ()

Blackadder

Akční film snažící se evokovat filmy s Indiana Jonesem. Od poloviny je to Indy, do poloviny James Bond! A vid dolů za běžícího panáčka na vlaku. ()

fimler

Bohužel film nesmírně trpí na CGI. Pomalu nic zde nebylo reálné a je to vidět na první dobrou. Film nesmírně generický a trikově nepovedený. Omlazení Harrisona Forda je opravdu ničivá kombinace společně s každou scénou, ve které vládně CGI. Jestli chtěli točit Indiana Jonese takhle, tak to raději ať ho netočí vůbec. Těšil jsem se na rozloučení s IJ sérií, ale místo toho se nám dostalo smutného patvaru, který s IJ má společného pouze Forda a pár scén. Lidi sice nadávají na čtvrtý díl, ale ten si držel určitou formu a úroveň. Čtvrtý díl totiž byl reálné pokračování série a pětka měla vyjít hned v návaznosti nebo vůbec. Tahle moderní obluda Indiana Jonese akorát kazí pocity z celé série. Tři hvězdy za snahu a za to, že jsem se až tolik nenudil. P.S. Raději mají vzít někoho mladšího do hlavní role a film přebrandovat. ()

cerdax2

Prilis dlouhe, prilis mnoho digitalnich efektu, nesympaticka hlavni hrdinka a jeji pomocnik, ale i pres to si film drzi tempo a castecne i ducha Indiana Jonese. 75% ()

kacir

Kuuuurva, už chápem prečo je to prepadák a prečo to kritici zdupali pod zem.. No prečo? Lebo je to kokotina, preto! Omg... Akože nechápem, čo si Mangold do riti myslel, že sa na tomto Diele malo niekomu páčiť? Nieeeee..až mi je smutno z toho, že tento digitálny tupý chaos vznikol. Toto potrebovali napísať toľko rokov, aby to bolo vraj dokonalé?? Čo ti jebeee? Ak by som mal písať, čo všetko sa mi nepáčilo, bol by to asi môj najdlhší koment tu. Skratka takto to dojebať, to je niečo strašné.. Hnusná černoška ma vytáčala, ale hlavná hrdinka, ktorá je nechutne nesympatická, škaredá, odporná ma srala tak, že toto už nemá ani význam hovoriť.. Len bič a klobúk dajte tej piči, ktorá až okato nahrádzala Forda..traaaaapna, ohavná, nevtipná pičisko. Tento film už neuvidím nikdy. Dve hviezdy len za a kvôli Fordovi, lebo je to Indy. ()

Plaque

Priznám sa, už dávno som sa filmu, na ktorý som sa naozaj tešil, tak urputne nevyhýbal. Bál som sa, že to bude také, no... veď viete... Wohohou, ale čakalo ma poriadne dobrodružstvo, skvelé glosy, neopozerané kulisy príbehu a síce inak to ani nemohlo byť z bad guys, ale aj tu palec hore. Dobrý nácek je len ten bez zubov a Indy ich vytĺkal ako zamlada. Za mňa to malo všetko, aj patričnú nostalgiu, takže rozlúčka s Indianom ako sa, na tohto najznámejšieho vykrádača hrobiek, patrí :)) ()

j.sorensen

Kdyby! se to odehrálo celý, ve stejnym tempu a období, jako ůvodních 20 minut, byla by to neuvěřitelná podívaná. Takhle je z toho jen další nuda, alá Hledači pokladů a x dalších podobných kravin. A vydržet se 2 hodiny koukat na tu ošklivou, nesympatickou vyvalenou koňskou tlamu, taky neni pro každého. Holt doby krásných hereček, jsou ty tam. Díky za první tři díly, které se, narozdíl od posledních dvou, zapíšou navždy do dějin světové kinematografie. ()

Juraxin

Indiana Jones patri k mojím najobľúbenejším filmovým trilógiám na svete, a s 15 ročným návratom štúdia lucasfilm popredí Disney som mal jemne obavy, ktoré sa bohužiaľ naplnili. Už od prichádzajúcich traileroch bolo stovkám fanúšikom jasne že nepôjde o žiadny filmový trhák ,ktorý by bol viac veľkolepý ako dokonale staré epizódy v réžii legendárneho režiséra Stevena Spilberga. Ale napriek tomu väčšina fanúšikov čakala čistý priemer. Ale teraz si musím položiť otázku naplnil indiána jones a nastroj osudu svoj pravý potenciál? Podľa mňa skôr nie. Povedal by som že film má žiaľ viac mínusov ako plusov. pôsobí ako ďalší polotovar z dielne Disney ,ktorý vás priamo neodradí ale zároveň ani nepoteší. Nevytvorí u vás uspokojivý dojem vidieť film viac krát ako raz. Mínusy: Hlavným dôvodom prečo si film neobľúbite je senilný Indy,ktorý je až moc depresívni a doslova sa z neho stáva upne iný človek, a ako aj sekundárne postavy, ktore tiež  boli extrémne nesympatické a otravné. A povedal by som že chémia medzi Fordom a Phoebe Waller-Bridge funguje ešte horšie ako s Shiou LaBeoufom. Ďalším faktorom je slabý príbeh, ktorý je žiaľ pre celu legendárnu sériu najdôležitejší ,nuž sérii nedodáva divákovi nadšenie do filmu a skôr ho frustruje svoju absurditou či nulovo kreativitou, ktorú sme mohli Spilberga vidieť stonásobne viac. Plusy: Ale napriek tomu má piaty indy svoje čaro. Režisér James Mangold sa snaží dať hold ukončeniu jednej veľkolepej ságy formou nostalgie. Film vás môže nadchnúť množstvo naháňačiek, bizarnými náhodami, únikmi z nemožných situácií, cestovanie kvôli macguffinu a slovné špikovanie vo veľmi nevhodných momentoch. Či skvelými CGI efektami ktoré sú tu na dosť kvalitnej úrovni hlavne čo sa týka omladení starých postav. Finálne stanovisko: Teraz ak by som mal poukázať na môj finálny názor tak by som piateho indyho odporučil každému je to príbeh veľkými absurdnosťami, pri ktorých si kvalitne vypnete mozog,oddýchnete si a zaspomínate na detské časy keď ste indiho pozerali ako malý.A preto aké ste nevideli posledný diel kultovej serie tak by ste ho nemali opomenúť. Aj napriek väčším chybám ide pozerateľný film, ktorý si určitými prvkami nostalgie užijete vo forme dve a pol hodinovky. A preto si poriadne si užite koniec jednej veľkej éry, určite to stoji za pozretie 5/10. ()

Facerr

Zničili, zabili, rozčtvrtili a zakopali do země mojí legendu Indiho. Nápad s cestováním v čase využitý minimálně a nějaká ta honička to fakt nevytrhla. Místo spektakulárního bijáku jsem viděl jen unavenýho Indiho/důchodce se smutnou životní dohrou, kterou mu zpestří kmotřenka. Asi by si to zasloužilo víc, než tři hvězdy, ale za pohřbení "šviháckého" idolu s bičem to nechám za tři. ()

Iktus

Ty americký filmotvůrci mě už začínají pomalu srát. Zpohodlněli do takových rozměrů že se jim už nechce zvedat prdel od zelenýho plátna a kompů. Kdo by se někde otravoval v přívěsech a natáčel za deště. Radši pěkně v klimatizovaný plechový hale si to odkroutí na pár metrech čtverečních a nahulákaj to über efektama. A pak chtěj od Hollywoodu ještě zvedat prachy. The fak? Jenže třeba na mě už to po té 20 leté ofenzivě mass effektů nějak nefunguje. Nepůsobí to prostě jako poctivá (sice asi drahá) reálná výprava. A zvláště u zcestovalého Indyho to působí velmi levně a okatě. Prostě tady máš CGI mladýho Dr. Jonese a veškerá akce jako by byla podvod. ()

Wyorax

Chybějící Spielberg je znát. Všudypřítomné digitální efekty, včetně Jonese. Na jednom ze záběrů je dokonce poznat, že je to úplně někdo jiný než Ford. Akce už o dost ubrala obrátky, vše je pomalejší, nejspíš vzhledem k věku Indiany. A to nudí. Hudební motiv je samozřejmě fajn, každopádně doufám, i vzhledem k věku herce, že se jedná o poslední díl, aby to nedopadlo jak s Terminátorem. Slabé *** ()

sabo5

Harrison Ford tenhle film táhne jako vždy. A u možného konce který mohl dostat a u kterého mě na chvíli úplně zasáhla po celém těle husí kůže překazila Phoebe Waller-Bridge která byla po celý film tak otravná a vůbec jsem ji nevěřil že je herečka a zkazila všechno co Indiana Jones chtěl. ()

rodier

Za me dil naprosto srovnatelnej s originalni trilogii.  4ka stala za prd. 5ka je vykoupeni. Soundtrack, pribeh, hlavni zaporak. Proste super. 5/5.  Nechapu ze pry to byl komercni propadak. ()

Emílio

Ford v nejakom rozhovore povedal, že postava Indianu Jonesa je len jeho a s ním aj zomrie... a nekecal, teda vlastne ho pomohol pochovať ešte zaživa. ()

wowylgu313

70-75% , samozřejmě že se to nedá srovnávat s předchozími etapami Indiana. Každý takový snímek v sobě má své kouzlo a po milión letech přijde pře-digitalizivaný nováček. Stejně např jako Matrix a další. Každopádně toto ... se povedlo. Nenudil jsem se a když, vymažu ten začátek kde Ford a Mads ... měli obličeje jako z počítačové hry, tak to vlastně bylo velmi povedené. Zavzpomínal jsem u toho. Legendární znělka, akční kousky ač postaršího ale pořád sympatický ho Indiana. Nedostal už tak obrovský prostor jako v předchozích filmech ale to ničemu nevadilo. Mad jako vždy miláček... fandil jsem mu ;-) ... a ten konec? Bylo to "zajímavé" příběhové překvapení. Indiana Jones , nezklamal... doporučuji všem fanouškům i nováčkům. ()

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku

26.07.2023

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (viac)