Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

klaranapoli

Ježiši to byla blbost :D :D ale joo pár lekaček bylo u kterých jsem vždycky vyjekla, ale jako že jsem strašpytel tak zas tak moc jsem se nebála, ale příběh je nulovej.... ()

Vořežprut

Netradiční horor, který jsem si asi úplně nevychutnal, jak bych mohl. Nejsem zdaleka tak velký fanoušek hororů, jak jsem si myslel. Přesto jsem některé scény, kdy se aktéři chovají netradičně zachytil a bylo to pro mne něco jako hra, že jsem to dokázal poznat. Konec mi tedy přišel úplně hloupý, ale to co tomu předcházelo, to stálo za to :-) ()

LIMBUS

V tomto žánri je to nový smer no dojem to na mňa neurobilo. Záver bol úplne najhorší aký som len čakal a to som bol udivený, že sa dá takto film pokaziť. Od tipického hororu sa to od polky filmu zvrhne na zbabrané a šialené sci-fi. Nemôžem si pomôcť ale okrem nápadu bol film oničom. ()

Patroxi

Děj zajímavý ale reality šou podobných sem viděl už mnoho v podaní filmu ... kdy se parta lidi postupně zabijí nebo musejí zabíjet na tento princip je už mnoho filmů každopádně mě zaujalo to že to měl být horor ty zombici byli komický ... přeci jen tam hororový nádech je svojí temnotou a zvuky lekačkama nic víc pro to o hvězdu méně za 4 tudíš ! film mě zajímal a vydržel sem ho sledovat a s radostí sem na to koukal :) ()

johnyoss

Velice dobře zpracovaný film, který mi ovšem připomíná alespoň z části ( film 13 duchů). Na začátku filmu, už jsem tento film, trochu předpojatě, ale i tak zařadil do filmů, které bych hodil do koše. Ale vybírání předmětů ve sklepení, jako způsobu vyvolání nějakého přízraku ve mě vzbudilo dojem, alternativy, která dává filmu rozšířenější pole působnosti. Zkráceně super film. Hodnocení 9/10 ()

Nobunaga

NTV! Film skončil a já koukal s otevřenou pusou, jak originálně lze natočit film s jednou z nejotřepanějších zápletek vůbec, totiž teenageři na chatě uprostřed lesa. Joss Whedon si vypůjčil nejen Raimiho chatičku, ale propriety z X dalších hororů (nechci spoilovat), rozebral je na prvočinitele a složil z nich filmový flák kvalit hodných svého jména. To se nedá vyprávět, to se musí vidět. A propós... Možná přijde i Ripleyová. ()

teseth

Přišel jsem, Viděl jsem, Nechápu, Odcházím. Jako WTF!!! Film má jen dva světlé momenty a to když zombie kilnou blondýnu a pak když vypustí všechny monstra. Zbytek byl jen trapný pokus o nějakou inovaci v hororovém žánru. Vtipy byly nefunkční, lekačky nudné a pokus o zvrat klišoidní!!! Scénář byl naprosto bez logiky a základu. Prostě jsme se dozvěděli jen to, že Vzorek A1-A2562 se pokusí zabít 5 lidí s inteligencí bodu mrazu. ()

Meike

Moc nechápu za co si film zaslouží 70%. Jediný co mě se líbilo byl vlkodlak, který se bohužel objevil až na konci filmu, za něj dávám alespoň dvě hvězdy. ()

2sistem

Ze začátku jsem přiznávám, čekal obyčejnou vyvražďovačku někde v lesích ale nějak mi nebylo jasné, co tam dělají ti kravaťáci před monitorama. Postupně jsem si říkal.. vždyť to má dobrý hodnocení, jen na těch zombíkách a bandou magorů co točí reality show to nestojí. Do téhle doby bych hodnotil dvěma hvězdama. Ale jak se spustili výtahem do podzemí, dostal film nový směr a dost mě ten konec překvapil. Bavil jsem se na jatkách snad všech horrorových postav a to žánrově odlišných výtečně a musel jsem se i lámat smíchy (vraždící jednorožec atd..). Ještě si dát posledního špeka ať ten apokalyptickej konec nebereš příliš vážně. Ta pointa mě rozsekala smíchy, snad to nemyslej vážně, takhle ujet do fantasy. Ale beru to zabava to byla ač ten začátek byl klišé, zato konec milé překvápko. ()

psycho.ta

Tak toto som nečekala..osvěžující film, který je více komedie než horor/thriller/mysteriózní a cokoliv dalšího. Zaručuji, že se dobře pobavíte a závěrem oceníte i vcelku dobré efekty.. 4**** ()

Shaman::..

Rozhodně potěší herecké výkony, které nejsou bůhvíjaké, ale na horor tohoto typu určitě plus. Avšak... jen další horor, s trochu jinou pointou... ()

joker211

Myslel som, že tomuto filmu napálim odpad, ale keď som nad tým porozmýšľal, zistil som, že ma to celkom bavilo. úplne iný horor, než na aké ste zvyknutý, totálne nečakaný záver- to sú veci, kvôli ktorým sa oplatí film vidieť. ()

ragtime

S napísaním recenzie som otáľal dlhšiu dobu, pretože, úprimne, čakal som od toho viac. Ale dal som si odstup, prečítal niekoľko nadšených názorov, pozrel si film znovu a stále si myslím, že sa z toho dalo vytrieskať viac. Keby nebolo poslednej polhodinky, tak by bolo to hodnotenie o dosť nižšie. Je mi úplne jasné, že od takéhoto druhu filmu nemôžem čakať čistú logiku a heroické herecké výkony, ale som asi príliš náročný. Hlavná zápletka má "zopár" dier, výber hlavných "čističov" bol asi najnudnejší z ponúkaného "sortimentu" a napríklad taký Jesse Williams, na ktorého som zvyknutý z Greys Anatomy podal neskutočne prkenný výkon, ostatní boli, povedzme, taký priemer. Za to Sigourney si v poslednom čase vyberá veľmi zaujímavé šteky, to sa musí nechať. ()

zekon odpad!

Neskutečně stupidní nezažívná sračka jako vystřižená z 80 let. Nehorázně tragický scénař paskvilu který nikam nevede a s tupými dialogi. Tohle nemůže dostat 5* jinak než za úplatu. ()

Bogeyman

Keď som sedel na internáte pred svojim notebookom a hľadal nejaký ten horor na večer, tak som v hĺbke duše vôbec netušil, že sa stanem svedkom hororu tak prevratného, tak nepredvídateľného a tak uleteného. Po stručnom prečítaní obsahu filmu si poviete: "Ok skupinka amerických priblblých teenegerov sa vyberie na chatu do hôr a tam ich niekto, alebo niečo pozabíja. Predchádzať bude tomu nejaký alkohol, sex, možno nejaké drogy a potom sa táto idilka zvrtne." S rovnakým pocitom som klikol na button play aj ja. Prvé fázy filmu som odhadol dokonale, no to čo nasledovalo..., na to ma nedokázalo pripraviť nič. Spočiatku nejasné pozadie zvláštnych vedátorov sa prehĺbi v druhej polovici filmu. Zombie nie sú jediným čo podsvetie skrýva a Vám sa začne utvárať obraz o tejto zvrátenej hre. Ale teenegeri nie sú až taký sprostí ako by som čakal a prekvapivo sú jedny z mála ktorí sa zmôžu na odpor - konečne niekto. Po odhalení príbehu nasleduje odplata, krvavá odplata. Krv, vnútornosti, zvraty, najrozmanitejšie monštrá, zombie, duchovia, zvrátený rituál zahŕňajúci celý svet - to všetko mi utvorilo obraz o dokonalom horore. Žiadny Sinister, žiadny SAW, ale Chata v horách. To bolo to pravé orechové a preto - 5 hviezdičiek. ()

Pavlo

Horor The Cabin in the Woods je pre mňa šokujúcim filmom. Myslím to v tom dobrom slova zmysle. Príbeh, ktorý vyzerá tuctovo, sa od polovice filmu stáva nečakaným a zvraty, ktoré nastolili scenáristi s režisérom zaváňajú naozaj originalitou. Herci sú vybratí trefne, hrajú kvalitne a taktiež výprava je na dobrej úrovni. Žiaľ, strašidelné scény (pre tento druh filmu dôležité) pôsobia mnohokrát predvídateľne a zároveň občasné „posúvania“ príbehu sú moc americké, tzn. hlúpučké (častý problém pri podobných filmoch). No napriek menším nedostatkom som sa nadmerne bavil a odporúčam na temné večerné posedenie. P.S. Pripravte sa na haluzné cameo na konci filmu. ()

Pickardino

..horory nejak v posledni dobe nedavam, ale na tohle jsem se z nostalgie na jizdu pane Campbella v Evil Dead 2 podival. Porad si myslim, ze skupinka (vetsinou) mladych lidi by nemela jezdit na vikend/dovolenou na osamelou chatu uprostred lesa/ostrov/stary zamek, hrad, nebo opusteny blazinec/zapomenuty motel apod. Prvni pulku jsem se kroutil jak posolena zizala, nicmene ke konci moje zvedavost zacinala vitezit nad nutkanim zavirat oci, a zanrove anarchisticke finale me velmi pobavilo. Fran Kranz rules. Whedon palec nahoru. ..a libacka s vycpanym vlkopsem je proste dokonala ve sve odpornosti. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)