Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

rakovnik

Od začátku do konce filmu jsem si říkal, zda je to nebetyčná kravina, nebo parádní horror. Rozhodně jsem ale čekal opravdu něco jiného, než mi tvůrci naservírovali. Trochu mě mrzí, že se film snažil zpočátku o reminiscenci původního filmu, protože nové pojetí mohlo být zajímavé a myslím si, že nápady tvůrců by vydaly na celý nový originální film. Následně by mě totiž - podobně jako hlavní hrdiny - zajímalo, jak příběh pokračuje. ()

Martin741

Kvalitny film o parte kamaratov, ktori sa vyberu na chatu do hor. Nie je to uplne klasicky horor, ale film ma hodne do hororu. A ten masakralny, zaver, to bolo neco ....... 76 % ()

Nifgai

Nějak mě to vůbec nenadchlo. Horory nemám ráda, ale i tak si je představuji jinak. Taková blbost! Hrozně předvídatelné a skoro vůbec né děsivé nebo nedej bože lekací. Spíš špatná komedie. ()

Vyhy

Za první polovinu bych s čistým svědomím napálil i čtyři hvězdičky, ale ke konci už samotní tvůrci asi nevěděli, co vlastně od filmu chtějí, a proto konec byla jedna velká směsice čehosi. Pár světlých chvil to mělo, ale všechny se objevily na začátku. Pak to šlo do podzemí ... ehm, do kytek. ()

shyster

Nejsem žádný milovník hororů a nemám je tak nakoukaný, ale pro každého takového to musí být ráj na zemi. Film si nepokrytě dělá srandu ze všech těch vyvražďovaček a v podstatě i tento film pokračuje ve šlépějích Nolanových Batmanů a snaží se být za každou cenu realistický. Jinak bych do popisku spíš napsal, že se jedná o thrillerovou komedii, protože já se v kuse smál. ()

Rocky88

Sice nápadité, někdy až moc. Ale přece jen nudné.Vraždění není nápadité, prostředí už vůbec, atmosféru aby jeden hledal týdny. Trošku zábavy divák dostane až v podledních 20 minutách, kdy se dostane na scénu nespočet nestvůr a jedno vtipné cameo. Jinak na to nemá cenu koukat. ()

cariada

Hodně jinak pojatý horor než název i popis , který je docela zavádějící. Začíná to jako x jiných hororů skupina přátel jede někam do pustiny na víkend opět lichý počet lidí, nechápu proč skoro v každém podobném filmu je takový nesourodý počet. Co bude následovat je asi víc než jasné, jenže tady žádný další "Pach krve "nečekejte, tady je to mix všeho možnýho i nemožnýho, nejvíc se to blíží Hostelu 3 a Pachu krve dohromady spolu s Evil Dead. To co se z toho potom vyklube je už hotová motanice všeho co si dovedete představit. Kupodivu to docela dobře funguje. Od začátku je předem jasný i je nám to pak vysvětleno kdo v jakém pořadí bude umírat (naprosto jsem se trefil). Pokračování určitě jde udělat i vzhledem ke konci filmu. ()

Pugo

O tomto filme som čítal na internete len samé chvály, podieľal sa na ňom Whedon, bol dlho v produkcii, v kinách sa ho nechystali púšťať, čiže som bol dosť zvedavý. A zvedavý aj vďaka traileru - o čo v tom filme vlastne ide, aké bude rozuzlenie... O čo tu ide? Vôbec netuším. Rozuzlenie? Asi ako v Lost. Celý filme je jedno veľke nevídané búranie hraníc všetkých žánrov, a je až prekvapujúce, ako ľahko sa dajú spojiť rôzne motívy a ako sa mi scenáristi vymsievajú rovno do tváre. Od Texas Chainsaw Massacre cez Evil Dead, Cube až po najväčšiu 20-minútovú digitálnu gore akciu posledných rokov. Proste toľko WTF momentov (v dobrom slova zmysle) som nezažil ani pri sledovaní kultového Megashark vs. Octopus (v zlom slova zmysle). Film určite nie pre všetkých. A zrejme je aj dobré, že to nehrali v kinách. Konzervatívne Slovensko by si snímok zrejme nezískal. ()

Nach

Horor protkaný tím správně říznutým černým humorem s nevelkou, přesto znatelnou stopou fantasy a mírným chuťovým scifi ocáskem. Prostě originální horůrek každou větou ve scénáři, zajímavými hrdiny a navíc v rukou talentovaného režiséra. Může si člověk přát více? Ano může, vyšší rozpočet, neboť ač chyby zde má příběh pramalé, efekty nějaké ty dolary ještě potřebovaly. Přesto jsou v tomto žánru na docela dobré úrovni. 80% ()

Mefistofelle

Pokud chcete horor, který vás dokáže opravdu překvapit, Cabin in the Woods je přesně to pravé. Navíc se zde neobvykle dobře a nenásilně povedlo spojit hororovou i lehce komediální složku bez toho, aby to byla buď prvoplánovitá sranda nebo nesmístné vtipkování. Největší bomba je poslední třetina, kde film dojde k víc než zajímavé pointě a nabírá opravdu velmi nevídaný směr, který bych opravdu nečekala, ačkoliv leccos je už naznačeno v prvních dvou třetinách. Tleskám! Silně jsem uvažovala o pěti hvězdách, protože takto originální koncepci jsem v hororu nezažila už hodně dlouho. Jenže to by tady nesměla být poněkud pomalá úvodní část, která nebyla úplně podle mých představ. Každopádně tenhle horor opravdu důrazně doporučuju, protože je tak nevšední a WTF, že se to jen tak nevidí. :) ()

bourec

Po oslavnejch ódách v posledním čísle Cinemy(pan Žďárek musel bejt úplně zlitej)v kombinaci s vysokým hodnocením na zdejších stránkách způsobilo,že na ten film sem se až nezdravě těšil.Už teď můžu říct,že zklamání je obrovský.Je to oslava žánru i se všema klišéma,a že jich ale v hororu je,nebo výsměch a parodický zlehčení.Každopádně je to nuda,děsně nevtipná,co se týče zabíjení a krve dost hnusně umělá a nevyvolávající v člověku nic.Prostě jenom čumíte a žasnete ,co to je.Navíc z mýho pohledu hlavní monstra jsou zombíci,a ty prostě nesnášim.Je to prostě jeden z těch filmů úplně na hovno.40%. ()

O´Neill odpad!

70% hodnocení tohodle odpadu absolutně nerozumím. Nevidím tady ani jediné pozititivum a to už je co říct. Napětí absolutně žádné, herci v 90% času naprosto nepřesvědčiví (a ani se jím nedivím, asi se museli hodně smát, když natáčeli takový brak), námět možná zajimavý, provedení totálně idiotské a celkově 95 minut totální nudy, u které jsem se místami smál té demenci samotného filmu. Naprosto nechápu hodnocení jak zde, tak na IMDB. Totální ztráta času. ()

Flaxik

Taky vás už nebaví horory ve stylu deset malých černoušků? Pokud možno obnášející teenagerovskou skupinku zpovykanců, z nichž jeden je atletický šprt, jeden vyhulený makovec, jedna naivní panna, jedna sexy dávačka atd.? Máte dojem, že jste tohle schéma viděli stokrát? Joss Whedon a Drew Goddard na to byli zřejmě úplně stejně a tak vyplodili tuhle parádičku, která je více komedií, ale hlavně žánrovou poctou, plnou...jak by řekli anglofonní psychouši "velikonočních vajíček". Mnohokrát jsem se u filmu přistihl, jak halekám "joooo to je přesnýýý". Celý děj je prímová pohodovka a doporučuju podívat se na film po shlédnutí takových "klenotů" jako je Cabin Fever + milion dalších recyklátů. Závěrečná patnáctiminutovka je sladký bonbónek, po kterém vám určitě zoubky nevypadnou. ()

Rodriguez

Ze začátku klasické vyvražďovací béčko ve stylu zombie filmů, ale když vydržíte do konce, tak to je potom pořádný masakr! I když jsou v tom prvky Kostky či 13ti duchů. 60% ()

joker.george

Někdo si splnil svůj dětský sen, jen při tom zapomněl na mě. Musím ocenit práci s žánrovými klišé a manipulaci s mantinely, které však existují z dobrého důvodu. Když závěr vyložil karty na stůl, tak jsem se spokojeně usmál, přesto bych radši chtěl, aby se nápad ještě víc rozvinul a obohatil, aby se jednalo o mnohem větší pecku. Humor se nečekaně skrývá pod povrchem a je vynalézavý. A lituji, že nedokáži pochytit všechny odkazy a reference, kterými musí být film naplněn k prasknutí. ()

TommyLeeJape

Naprostá delikatesa pro hororové fanoušky takové, kteří dokáží překousnout lehké zesměšnění jejich oblíbeného žánru. Ona to teda úplná komedie není, spíše Truman Show s větším nádechem tajemna a... no, když nad tím přemýšlím, asi to komedie vážně je. Autoři si berou na mušku nejedno klišé a nepřímo tak vlastně poukazují na jednotvárnost stovek hororových filmů. Celé je to zabaleno do moc pěkného obalu jakési "show" (nerad bych prozradil moc informací) a okořeněno několika vtipnými momenty, které dokáži vyčarovat úsměv na tváři (což je u hororu celkem nezvyk). Plus tady ještě máme těch závěrečných 20 minut = hororové nebe, u kterého zejména opravdový nadšenci (J*A*S*M a spol.) musí doslova slintat blahem. Škoda, že na podobné filmy naše kina neslyší. ()

Lopic

Horory nemam obecne vubec rad, ale todle bylo neco dost jinyho. Lekacek je minimum a cilem toho filmu neni vylozene vyvolat strach. Je to fakt mismas a chvilema sem vubec nevedel co si o tom myslet. Zaver me nijak extra nepotesil, ale rekl bych ze zamer tvurcu vyvolat mi v hlave zmatek a otevrenou pusu behem i po zaveru filmu se celkem vydaril. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)