Múmia: Hrob dračieho cisára

• Česko Mumie: Hrob Dračího císaře (viac)

Zlo sa práve prebudilo. Múmia sa vracia. Už zase, tentoraz však opustila vyhriate piesočné duny a vynorila sa až v Číne. Pokračovanie úspešných filmov Múmia a Múmia sa vracia... V starovekej Číne sa stretne mocný cisár Hen, ktorý túži po nesmrteľnosti a vláde nad celým svetom, s čarodejnicou C´Jüan a podľahne jej prekliatiu, keď ju pripraví o milenca. Ohrdnutá a oklamaná žena premení Dračieho cisára na múmiu pod terakotovým povrchom a jeho 10-tisícovú armádu na terakotových bojovníkov. Nanešťastie na prachom a časom zaviatu hrobku cisára roku 1946 narazí archeologická výprava, ktorej členom je aj Alex, syn dobrodruha Ricka O´Connella a krásnej Evelyn, ktorý je rovnako oplašený ako jeho otec. Zradcovský generál Jang chce cisára oživiť a spolu s ním a jeho vojskom ovládnuť svet. Zúfalý Alex sa preto obráti na jediné dve bytosti, ktoré si dokážu poradiť s nemŕtvymi, teda na vlastných rodičov, ku ktorým sa pripojí aj výstredný strýko Jonathan. Čoskoro všetci traja zistia, že tieto múmie sú z inej ligy, ako boli tie egyptské. Napriek úsiliu skupinky odvážlivcov, ku ktorým sa pripojí aj C´Jüan a jej dcéra, pôvabná Lin, sa Dračí cisár postupne oslobodzuje z prekliatia a približuje sa k svojmu cieľu. Všetko vyvrcholí veľkou bitkou terakotovej armády s armádou kostlivcov pod vedením Lininho otca, generála Minga. Podarí sa Dračieho cisára zastaviť a zachrániť svet? (TV Markíza)

Jánošík

Je zvláštne že na filme mi v podstate najviac vadila Maria Bello v úlohe pani O`Connellovej a trojica Yetyov....... Inak som sa ani pri pomerne dlhej minutáži vôbec nenudil a film mi ušiel pomerne rýchlo.... Slušných 50 % ()

kiraorigin

Maria Bello mi tu jako manželka a matka vůbec neseděla, Rachel Weisz byla mnohokrát roztomilejší a lepší....synátor taky nestál za nic. Jedna hvězdička za B. Flasera, který je rok od roku zajímavější a stárnutí mu jde k duhu. Druhá za animaci (hlavně sněžných mužů či terakotových vojáků), která mi přišla velmi povedená. ()

geedee

Maria Bello, která nahradila Rachel Weisz je mdlá a nezralá. Brandon Fraser je průměrný, místy pobaví! Jet Li hraje naneštěstí skoro celý film jako animovaný, takže je též mdlý až hanba! Jediný John Hannah jako přitroublý bratr paní O´Conellové je jediný trochu větší oživení. O Lukeovi Fordovi se radši nebudu vyjadřovat. A takto bych mohl pokračovat dál a dál. Ve své podstatě je to zbytečně dlouhé a zbytečně přeplácané vedlejšími postavami (např.: Yettiové). Předešlé Mumie byly lepší! Ještě poznámka na závěr: Hudba v tomto filmu je, podle mně, až moc patetická, leč asi to byl záměr! Nevím, volím průměrné hodnocení (více méně kvůli závěrečné bitce Jeta Li a Michelle Yeoh). ()

Patr1k

Prvé dva diely mali čo do seba, tento už škrípal medzi zubami, Evelyn hrala herečka, ktorá tam absolútne nesedela, no ako oddychový film je to pohodka, ak od toho nečakáte dark knighta a máte radi graficky dobre spracované filmy, tak toto sa vám páčiť bude, stačí sa len uvolniť a nerozmýšlať nad tým, či je blvajúca krava najlepšia časť filmu, odporúčam pozrieť bez dabingu, lebo ten tie hrozné dialógy ešte len podčiarkol ()

l.bejk

Je to celkem povedené boje,sranda vše co jsme od toho čekali.Hvězdička dolů za jinou hlavní hrdinku to sem nemohl rozdýchat,to jí tam vůbec neměli dávat,a druhá hvězda už to není jako předchozí díly,ale není to špatný film,klidně bych šel znovu,uteklo mi to pěkně rychle. ()

Redmann odpad!

O, crap! Ked som cital vyjadrenie jedneho chlapika ("Sracka, sracka, sracka!"), ktory tento film videl predo mnou, neveril som mu. Nabuduce budem chytrejsi. Chcel som dat hviezdicku za vracajucu kravu, ale Maria Bello ma rozculovala tak, ze som si to rozmyslel. Skoda casu, to som si mal radsej pozriet... hm, na nic take zle si momentalne neviem spomenut, takze znovu. Mal som si pozriet hocico ine. Oooo moj Jet Li, oooo Michelle... O, crap! ()

david666

čekal jsem jen to nejhorší, nakonec jsem byl vcelku překvapen. Alespoň půlku filmu jsem se slušně bavil. Frazer je pořád vtipný, ale bez Eve v podání Weisz jejich vztahu a škádlení chytí šťáva. Syn je taky vcelku nudný. Na druhou stranu efekty solidní, spád to má, akorát příběh a lokace nejsou tak tajemné jako v případě Egypta. Ale jak jsem řekl solidní dobrodružný film. ()

RomaS

Bohužel nemůžu hodnotit lépe, pro mě velké zklamání. Slušně nastartované předchozí díly tento snímek ztahuje ke dnu. Nelogické přehmaty střídá chaotická akce. Souboje jsou kacířsky nehodné mistra Jet Lia, který to určitě umí lépe. Nepříjemně předvídatelný děj a pár (ale opravdu jen několik) dobrých hlášek, které film nezachrání. ()

Horác

Úvodní historická předehra mě zaujala. Vzbudila dokonce pocit, že to zas nebude taková blbost, jak všichni říkají. Tenhle pocit ale dlouho nevydržel. Otec a syn, co vypadali stejně staří, se pořád s někým prali a mě to celé brzo přestalo zajímat. Tak snad jedna hvězda za ten úvod a jedna za zjištění, že Yetti není roztomilá opička, ale pořádnej rabiják. ()

Stanford

Teda tento film je velice špatný. Tohle je první film Roba Cohena, který se mi nelíbý. Myslel jsem, že to bude podobné xXx, ale není tomu tak. Polovina je toho v čínštině. Už to není, jako první dva díly. ()

Cicuch

Myslím, že by som tomu nepripisovala názov múmia. Narozdiel od predchádzajúcich časti to bolo o dosť iné aj čo sa týka hercov. Nebola tam správna zostava na akú sme boli v prvých častiach zvyknutí. Dosť mi tam z prvých časti chýbala aj herečka čo stvárnila Evelin- Rachel Weisz. A Jet Li ako múmia mi nejde moc dohromady. ()

X-tREmE

Príjemná oddychovka, mne sa to páčilo. Pekné exteriéry, kopec efektov, akcia... a samozrejme vtipné hlášky. Ak niekto čakal niečo intelektuálne, musí si proste nabudúce zvoliť iný žáner. No a aby som nezabudol... zvracajúci jak alebo krava proste nemala chybu. Jediná vec, ktorá mi vo filme prekážala, bol viditeľne nízky vekový rozdiel medzi otcom a synom O'Connelovcami. ()

Tempest

Kvalita filmové série Mumií má evidentně sestupný charakter. V třetím díle změnili místo děje, ale moc to nepomohlo, už je to pouze slabý nadprůměr. Dá se říci, že v tomhle filmu je úplně vše průměrné, trochu nad úroveň jsou jen triky. Doufám, že už nehodlají pokračovat, tímhle tempem brzy dojdou k odpadu. ()

Charlie.Harper

Nuž neni každý film ako Pán prsteňov čím novší diel tým lepšie. A ani lepšia počítačová technológia nemusí zabezpečiť úspech. Tento film mi pripadal ako jeden z mnohých nič prekvapujúce. Múmia sa prebudila, zaškriekala, zomrelo zopár nadbytočných postav a následne múmia. Ale ak mate radi dobrodružné filmy s klasickým scenárom a neočakávate od toho toľko, koľko od jednotky nech sa páči. ()

brasek

Sklamanie... možno jedna scéna a nejakých 10 minút z celého snímku stálo za to. A koniec? Tak to fakt už len na zvracanie... nelogické a postavené na hlavu. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Ačkoli závěr Hrobu Dračího císaře hláškou o jistém nálezu v Peru naznačoval pokračování, už se ho nikdy nedočkáme. Studio Universal se rozhodlo, že je načase s touto sérií skončit... a začít znovu od… (viac)

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (viac)