Perzský vládca Šaraman kedysi prijal do rodiny k svojim dvom synom aj chudobnú sirotu Dastana a vychoval ho ako vlastného. Armáda kráľovského mesta Nasaf sa pod vedením vezíra Nizama a troch kráľovských synov vydáva na výpravu proti posvätnému mestu Alamut, ktorému vládne tajomná princezná Tamina. Po dobytí mesta sa bezstarostný a nezodpovedný Dastan stane obeťou sprisahania a obvinia ho z vraždy. Dastanovi sa podarí ujsť a jediným východiskom je spojiť sa so záhadnou Taminou, ktorá chce späť to, čo neurodzený princ v porobenom meste vzal – posvätnú prastarú dýku, ktorej prostredníctvom je možné vypustiť Piesky času, ktoré dokážu obrátiť tok času a svojmu držiteľovi umožní ovládnuť svet, pretože môže meniť budúcnosť. Dastan netuší, že o poklad usiluje aj zákerný brat jeho adoptívneho otca. V snahe očistiť sa zistí, ako sa veci majú, a postará sa o to, aby kúzlo nemohlo byť zneužité. Kým sa tak stane, musí vybojovať množstvo bitiek a súbojov a dokázať, že je veľkým mužom, ktorý sa rozhoduje srdcom... (TV JOJ)

AdamK.

3 a půl. Slušná zábava, i když místy nepřehledná, pořád solidně řemeslná práce. Přikláním se ke třem hvězdám za místy nepovedené triky. ()

veverysiak

Nedokázal som si predstaviť, ako sa zhostí Jake úlohy najšťastnejšieho z princov, ktorý uloví tú najkrajšiu samičku vo veselo dobrodružnej rozprávke, predsa len ten jeho prazvláštny kukuč pripomínajúci jednu hrozne smutne vyzerajúcu havkovskú rasu sa mi do toho raz nehodil, ale musím povedať, že patril k tomu vydarenejšiemu, čo nám tu všetci predviedli, nie je to zlé, ale po viacerých stránkach je to také nedotiahnuté, málo výrazné a ľahko zabudnuteľné, takže 65%. ()

HennessyVSOP

Jeden z lepších akčně-dobrodružných filmů, na motivy stejnojmené hry. Je přesně tím, co byste od něj čekali, spousta akce, digitálních efektů, průměrní herci, hlavní milostné duo (které jev tomto filmu celkem příjemně sympatické a nikoli trapné) a jednoduchý předvídatelný děj. Řemeslnicky dobře zvládnuté a jako oddychová zábava na večer kdž hcete vypnout moek je Princ z Persie fajn. Ale v tomto žánru akčně-dobrodružných ilmů jsou i mnohem lepší kousky. 70% ()

ArMinO

Akčné boje, krásne efekty, sem-tam to pripomenulo triky z hry, no najkrajšia bola Gemma Arterton. To mi musí dať každý za pravdu. Jake Gyllenhaal zohral v tomto filme svoju úlohu božsky. Krásne a s ľahkosťou ukázané triky, ktoré predvádzal, by sa dali pozerať stále. Z mojej strany 90%. ()

Psychous

Pokud už v půlce filmu netrpělivě sledujete hodinky, a čekáte na konec jako na smilování tak je něco špatně. Neuvěřitelně nudnej film, který ačkoliv přes fajn herce, a hezký kulisy, dokolečka dokola nenadchne. 35% ()

djcremo

Tak ono samo o sebe dobre sfilmovať hry je väčšinou problém, ale tuto sa to vďaka veľkolepej výprave a podmanivej hudbe sa to podarilo. Medzi Gyllenhaal a Arterton to aj zaiskrilo a podali aj slušné výkony aj keď je pravda, že by nebolo na škodu, keby podali lepšie výkony. Malým sklamaním pre mňa bol menší priestor pre Bena Kingsleyho. Treba brať ohľad na to, že film vychádza z počítačovej hry a nečakať niečo extra od toho a prehliadnuť aj niektoré nelogicky pôsobiace scény. Ako celok to pôsobí dobre a nenudí. ()

Synesis

Dal bych 3,5 mozna i 4, ale to, ze se ve filmu objevila Devitka se mi nelibilo. Pribeh nebyl nic extra narozdil od efektu. Ocekaval jsem mnohem horsi film. Tak aspon neco :) ()

Jamall

Jsem upřímně překvapen. Ústřední dvojice se slušně popichuje a pěkně to mezi nimi jiskří. Občasný humor nepřekáží, triky super, akce taky (pokud se neztratíte v tricích). Takže co řešit. Užil jsem si to. ()

Davemix

Velmi slabá pohádka...toto nadprůměrné hodnocení mě velmi překvapilo ! Já jsem se nudil i když trochu nostalgie z původní hry tam bylo... 40% ()

Aethra

Nečekala jsem mnoho, ale nakonec byla velice příjemně překvapená. Sice zde najdeme jen osvědčené postupy i filmová klišé, ale výsledek prostě baví. Ústřední dvojice je sympatická a z vizuálního hlediska je celý film prostě pecka - s četnými skoky a dalšími vychytávkami jako bonus. Kéž by se více žánrových filmů takhle vydařilo. ()

mseet

Není to takový propadák jako Souboj titánů, takže jsem se sice nesmál, ale dost se nudil... Jake se převtělil v mistra Persie v parkouru, ale podle mého se hodí do jiných rolí a do jiných filmů. Navíc toho hopsání bylo až moc. Gemma je nádherná, ale ani ona nevytáhla PzP z šedého průměru. Neslané, nemastné 3* ()

mandella

Oddechovka, jak má být. Pro Jakea G. mám slabost a s Gemmou jim to šlapalo. "Skákací" akce ušly, bojové neocením ani tam, kde jsou pořádně udělané. Na případnou dvojku bych se těšila. ()

Kybela

Několik prostřihů z filmu mi napovědělo, že tohle asi nebude pro mě. Nakonec jsem se však přemluvila a podívala se na to. Byla jsem mile překvapená, neboť jako celek to funguje. Sice je to nenáročný klišovitý snímek, ale kupodivu mi to v tomto případě vůbec nevadí a navíc jsem se i pobavila podobností překážek v počítačové hře. ()

KatkaMach

Velmi příjemně koukatelný film. Ikdyž jsem ho shlédla v poněkud horší kvalitě obrazu, tak mě příjemně překvapil. Spousta akce, celkem rozumný příběh a sympatické hlavní postavy, co víc si přát. A hlavně patří dík tvůrcům, že z dobrého akčního dobrodružství neudělali romantický slaďák. ()

brasek

Filmy natočené podľa predlohy pc hier nie sú až také úspešné a dobré, takže trochu som mal obavy, že či nebude strata času aj tento snímok. Musím konštatovať, že nebola to strata času a som príjemne prekvapený. Ako dobrodružné fantasy to bolo dobré, nechýbal decentný humor a celé to malo príjemný spád... taká oddychovka na príjemné popoludnie. ()

Honzad007

Moc nechápu některá zklamání a pohoršené komentáře nad příliš plochým dějem. Vážení, co jste od adaptace slavné PC hry čekaly? Já vůbec nic a výsledný zážitek byl o to lepší. Počítal jsem s průměrným dějem bez větších překvapení, zvratů nebo nových nápadů a přesto si to užil. Proč? Úchvatná akce plná slow-motionů, výborné efekty, souboje, překrásná a uvěřitelná výprava navozující reálnou atmosféru, chytlavá hudba i strašně sympatické hlavní duo, které film táhne. Ač bych to zpočátku neřekl, Jake Gyllenhaal na roli vyloženě sedí a svou přirozeností a zajímavým pojetím oné pozitivní postavy donutí diváka mu z celého srdce fandit. A stejně tak jsem fandil celému Perskému princi- neočekával jsem příliš a pokud jsem si jasně vyjasnil hlavní páky snímku, tedy ne příběh ale líbivá akce pro oči i uši, 111 minut jsem se upřímně bavil! ()

gpx

Je až neuvěřitelný co dokáže parta šikovnejch lidí vytvořit z celkem pěkný holky. Princezna je na filmovým Princovi z Persie suverénně to nejlepší a už jen kvůli ní se dá těch 111 minut vydržet. Možná by stálo za to si záběry na ní sestříhat a udělat z toho screensaver do práce, aby vám to všednodenní plahočení líp ubíhalo. Jinak musím uznat, že film na mě zafungoval jako dobrý promo na hru. ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (viac)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze