Šest žen spojuje hrozné tajemství z doby, kdy byly chovankami internátní školy, ve které pevnou rukou vládla jeptiška Ursula. Když Ursula zjistila, že jedna z nich, patnáctiletá Mary, čeká dítě s místním knězem, rozhodla se ji očistit od hříchu. Maryiny kamarádky byly svědky jeptiščiny krutosti a kamarádce pomohly. Od té doby už jeptišku nikdo neviděl a škola byla zavřena... O mnoho let později je Mary brutálně zavražděna. A nejen ona. I další bývalé chovanky školy za záhadných okolností umírají. Ostatní jsou nuceny se opět spojit a společně s Eve, dcerou Mary, a jejími přáteli nalézt příčinu vražd. Vše nasvědčuje tomu, že Ursula se vrátila, aby se pomstila těm, které jí ublížily... (oficiálny text distribútora)

Nick Tow

Horrorový žáner dlhodobo trpí brutálnou absenciou originálnych príbehov. Zabaliť recyklát do relatívne vkusného balenia je síce menej barbarské, ako ho zabaliť do použitého zdrapu toaletného papiera, ale časy, keď bol hladný horrorový fanúšik vďačný aj za ten "pekný obal" sú už dávno preč. A mimochodom, mníška, vynárajúca sa z vane s chrupom po záručnej lehote vo vás vyvolá asi toľko strachu, ako deduško Večerníček navlečený v rubáši Belu Lugosiho. ()

corpsy

Myslím si, že áno. Ja by som sa kľudne uchýlil aj k vyššiemu hodnoteniu, pretože strašidelné zábery s ´´jebtiškou´´ sú naozaj delikátne ( hlavne scéna s plnotučnou dievčinou, niekde v prvej tretine filmu ). Kamerové filtre a vizuálne efekty na jedničku, a čo tak príbeh? ()

Ten Druhy

Neviem čo si mám myslieť o mníške, ktorá vytryskne z hajzla a mení sa ako skupenstvo vody, ale keď o tom príliš nepremýšľam musím uznať, že som sa celkom slušne bavil. Čert ber v tomto prípade logiku a inovatívnosť, filmu La Monja nechýba mrazivá atmosféra, nájdu sa aj účinné ľakačky a záver je spoľahlivo vygradovaný. Tento horor nie je žiadnym skvostom, ale ako jednorázová zábava poslúžiť môže. ()

Astaroth12

Tvorcovia tohoto filmu,majú veľkú fantáziu.Tí čo vedia riešiť dobré záhady,tak tento film prekukli hneď od začiatku a vedeli čo bude nasledovať,tí druhí musím sa priznať,k ním patrím aj ja,ktorých celkom pohltil dej o mníške,tak na konci filmu museli strašne nadávať tak ako ja.Radšej by som strávil pointu s duchom,ako to čo nasledovalo.Aj ta mníška bola až trápne zle vizuálne spracovaná,pri niektorých scénach.Atmosféru to niekedy malo,hlavne v tom kláštore ale ten koniec bol neskutočne debilný.A hlavná postava tiež moc hereckého umenia neukázala.Bol som pripravený dat lepšie hodnotenie,ale ten koniec ma znechutil natoľko,že určite nemožem dat lepšie ako 2*. ()

cariada

Skupina dívek se postaví a následně zabije jeptišku, která je vyučuje. (dobře jí tak). Po letech je jedna dívka svědkem smrti své matky. Dívka je svadkem dalších vražd, a všude přitom vidí jeptišku a vodu. Postupně zjištuje, že všechny zavražděné spolu chodili kdysi do internátní školy a tak tam jede. Tak se potká z dalšíma ještě žijícíma. ty jí postupně objasní co se stalo a snaží se vyhnout trestu. Jenže všechno je trochu jinak než se zdá. Opět se skupinka rozděluje a doplácí na to (i komanči věděli, že v jednotě je síla). Horor má solidní atmosféru a napětí. ()

Rockwood

Zajímavý film. Ovšem, byl jsem hodně zklamán. Hodně to ošidili, ale zase si říkám, že to má fakt dobrý příběh. Nebo spíš ten příběh má dobré základy. Jenomže tenhle film je docela mizerná práce. Špatně odvedený. Na to že já se bojím u kdejaké kraviny, tak tady sem se fakt moc nebál. No, tak dobře bál... ale jen u jedné scény, což je fakt dost mizerné na horor. Myslím si, že kdyby ten příběh celý překopali... nebo spíš nechali základy a pořádně to promysleli a rozvinuly a změnila se režie tak by mohl vzniknout fakt dobrý film. Tři hvězdičky a to jen díky příběhu, který mě zaujal. ()

Nivenx

Mě se jeptiška celkem líbila. Pěkně natočený film, příběh dobrý, napínavé a hodně atmosférické. Popravdě namě vůbec bohužel ty lekačky vůbec nefungovali a to je z důvodu málo talentované osoby na režisérském postu. Bohužel za tak zkažený konec musím strhnout hodnocení dolů. 45% ()

Khumbac

Líbily se mi efekty, kamera, a výkon vystrašené spolužačky. Jinak je to takovej standart, zabaví, ale nanplní ničím pozitivním. Nenáročný výplach. ()

st.verka

Příběh sám o sobě by byl obyčejným příběhem čtveřice mladých lidí, kdyby na nás z obrazovky v pravidelných intervalech nevyskakoval "lekanec". Vždycky perfektně připravené - tolikrát za jeden film jsem se ještě takhle nelekla. Jak skvěle dokáže vyděsit, když se rozletí okno, vyletí záchodové prkénko, vystříkne voda... Jen ten konec si nějak nemůžu srovnat v hlavě. ()

Sfinkter

Obehraná písnička, kterou bych čekal u okrajových zoufalců Hollywoodu, od španělsko-britského spojení jsem čekal opravdu více. Vizuelně slušné, napětí však minimální. ()

TO

Všude samá voda, ještě víc jak v Dark Water. Z vody vstanuvší duch jeptišky je trikově docela povedený. Ještě koukatelné béčko, na pohled vcelku pěkné, jinak jedno z mnoha, od produkce Brian Yuzna bych více snad ani nečekal. Stejnou divnou pointu jako zde jsem nedávno viděl v jiném hororu, který nebudu prozrazovat, ale určitě jste ho také viděli. ()

Danny F.

Vcelku ucházející horor s přiměřenou atmosférou a dobrým rozuzlením (i když se dalo předvídat). Mě osobně to zaujalo a líbilo se. 60% ()

Elleannie

Tak na to, že tenhle film má tak nízké hodnocení, jsem se docela bála.. Byla jsem z toho nervóznější než u jiných podobných hororů. Ona jeptiška byla docela strašidelná, mých neoblíbených "lekacích scén" tady bylo rovněž dostatek, takže u mě jsou to rozhodně 4*. ()

sedm.1

Ze začátku dost nudný snímek,postupně však Jeptiška nabírá na obrátkách a zhruba ve 3/4 filmu má docela dobrou atmosféru a grády.Samotná pointa je pak ale neskutečně zpackaná.Spíš než o krvavý slasher se jedná o duchařinu,ovšem efekty jsou hodně odfláknuté.Celkové pár lekačak,velmi pohledná ústřední představitelka,sem tam napínavá atmosféra,já to vidím na průměr se vším všudy :) ! ()

folklorman

Když sem si film našel a objednal z časopisu POPRON, tak sem se nemohl dočkat až film uvidím, protože vše nasvědčovalo tomu, že to bude perfektní horor. Bohužel, to co jsem čekal ve filmu nebylo. Jeptiška, která se zjevuje v kapalném skupenství mě nebere - čekal sem to úplně jiné. No ,ale i tak dávám dvě hvězdy za dobré interiéry, dobré herecké obsazení a za to málo gore. ()

wosho

Hahahaha, strachy se z Jeptišky poseru. Horor co neviděsí, ale unudí k smrti. Digitální duch je ubohým upoceným výplodem 1 a 0, kterým Luis De La Madrid plýtvá kdykoli jím to jde. Herci jsou průměrní, scénář jakbysmet. A závěrečné ukončení je jak parodie. ()

unagi

Zaujímavé. Keby bol film dovezený s ameriky, konkrétne s holivúdu, dodanej erotiky a obsadenie filmu aspon jedna znám tvár....film by mal v tých percentách vyššie číselko. No ale nevadí. Nevravím že bol výnimočný, ale určite mal myšlienku a nejaý ten hlbší dôftip. Tie efekty si mohli odpustit no ale aj tak určite lepšie pozeratelný film ako veľká časť lepšie hodnotených horor, ktoré sú na jedno kopyto! HOTOVO ()