Tridsaťročný vedec Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvadsaťdva akademických titulov a miesto knihovníka Metropolitnej verejnej knižnice, kde mu zverili zbierku legendárnych historických artefaktov, medzi ktorými nechýba Svätý Grál. Krátko po jeho nástupe členovia zlovestného Hadieho bratstva ukradnú časť Kopije osudu, ktorou rímsky vojak Longinus bodol ukrižovaného Krista. Flynn si uvedomí, že ak by získali ešte aj ďalšie dve časti artefaktu, stali by sa podľa legendy neporaziteľnými a mohli by ovládnuť a zničiť celý svet. Vedec preto musí odložiť okuliare, vstať od stola a pokúsiť sa získať artefakt späť, pokiaľ možno celý, aj so zvyšnými časťami. Jeho jediným pomocníkom je odvážna a atraktívna kolegyňa Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraňami sú vedomosti, bystrá myseľ a kniha písaná doteraz nepreloženým jazykom. (TV JOJ)

Hapretor

Paskvil ála Indiana Jones. Kdo má rád Jonese ála Harrisona Forda, nemůže dát víc jak ty dvě *. Zabaví, neurazí. Zvlášť výkon Noaha Wylea stojí za to. Ale mám takový pocit, že kdybych ho neviděl náhodně předtím ve "Falling Skies", tak jdu s * ještě níž. ()

BeranSon

Neuvěřitelně banální a amatérská kravina, po které mi je až nad míru trapně. Jenže v telce to frčí. Mě to jako malýmu stačilo vidět dvakrát a do konce života už víckrát nepotřebuji. Nedivím se někomu, že film vypnul před koncem, já jsem ho dokoukal a opravdu za to nestál. Od odpadu ho ovšem ještě něco dělí, možná moje shovívavost, možná soucit, možná můj rozum, který ví, že ač se tomu většina může jen divit, existují i horší snímky, kterým ten odpad sedne více. - 1/10 - ()

Rathalos

Flynn Carsen je dobrodruzna akcna fantasy trilogia v hlavnej ulohe so sympatakom Noahom Wyleom,ktora aj napriek nizsiemu rozpoctu ma naozaj bavila,akcia,tajomno,vtipne chvile,v pohode herci,hudba i triky a samozrejme nechyba zabava,pri ktorej som sa urcite nenudil,vsetky tri filmy maju moje sympatie...:-) ()

téra

Tenhle film je tak přitroublej, až je to vtipný. Od začátku až do konce vykrádá jiné filmy, ale neskrývá to a ještě si dělá ze sebe srandu. Historika by z toho asi ranila mrtvice a i průměrně vzdělaný člověk musí občas zatnout zuby. Ale až budete někdy o sychravé neděli po obídku s napapaným bříškem a odkrveným mozkem , přemýšlet na co koukat, tak toto může být volba. ()

Pingu

Velmi slabé tři hvězdičky......... Výborný začátek, ale jakmile se děj filmu přesune z knihovny film osciluje na hranici "Pterodaktyla" . Dalo by se říci, že je to napůl animovaný film :o))) ()

salamandrr

Na pozadí běží animace na úrovni intra k pčítačové hře, rvačky jsou na úrovni špenátožroutského pepka námořníka, postava knihovníka je tak zajímavá jako čínská prádelna, inspirace jinými filmy je nenápadná jak zmrzlina v pekle....ale proč ne dohromady to dává docela solidní odechovku ()

Raaavenek

Film bez hereckých výkonů a příběhu působí spíš jako parodie na Indyho, bohužel mám pocit, že to tvůrci mysleli vážně. Možná to Film+ nasadil proto, aby mohli přejezení okamžitě dávením vyhodit jídlo. To je největší tajemství lidstva, lidé po něm pátrají tisíce let a já ho mám vyřešit patnáct vteřin?! Nejsmutnější bylo, že se mu to fakt povedlo. ()

lxbch

Tohle je film, který o sobě ví, že je to béčko a bere to s nadhledem, se kterým ho musíte brát taky, když jej sledujete. Je tu jistá paralela (možná trochu vetší) s Indianou Jonesem (řekl bych, že i záměrná), ale který film s tématikou hledání pokladů by si rád od legendárního Indyho něco nepůjčil? Taky bych bral hoknu v takové knihovně, ale o tom se vám na katedře VIK nezmíní... ()

LANSA

Jedna hvězda za oblíbeného Cartera a druhá s přihlédnutím k tomu, že se jedná o televizní film. Jinak se tam objevuje tolik zhovadilostí,že to musí urážet i tu cílovou skupinu. ()

kamil0606

No ty vole ... Absolútne gýčová, nezaujímavá, totálne predvídateľná a nudná kópia dobrodružných filmov ako Indiana Jones. Scenár bol veľmi slabý ale asi najlepší na celom filme ... Režiséra v škole zjavne neučili ako sa natáča dobrodružný film(alebo film celkovo). Asi najhoršie na filme boli efekty a detaily ... Ako kurva mohli natoćiť niečo tak odporné na pohľad v roku 2004? Jasne vidieť, že tie prírodné scény v pozadí sú veľmi nekvalitne počítačovo spracované, keď sa postavy objavujú v prírode tak tá príroda je strašne trápna a nerealistická ... Postavy sa chovajú nevysvetliteľne trápne, hlavná hrdinka je nesympatická(pomerne škaredá), záporák je manták, hlavný hrdina supermúdry zbabelec ... Vtipné to nie je ani náhodou(maximálne tak, keď sa zasmejete nad tým ake je tento film hrozný). + obrovské mnoźstvo chýb, blbostí atď. Ani neviem za čo tá jedna hviezda ale zas k elitám ako Disaster Movie to nepatrí ... P.S. Ten koniec neodporúčam(od sledovania pyramídy) ... celý film bol hrozný ale ten koniec to dorazil ... ()

Torgal

Ťažká prdel. Už pri pohľade na plagát je jasné, že sa bude jednať o pokus priblížiť sa (no, skôr pokus priživiť sa na) sérii o najslávnejšom archeológovi filmového plátna. Našťastie to ale robí s takým nadhľadom, že to až hraničí s paródiou. A tak sa človek výborne baví od začiatku do konca - smeje sa hereckým výkonom, absurdným situáciám, hnusným trikom. Celá idea "knihovníka, ochrancu najväčších pokladov sveta" je tak idiotská, až je zábavná. Bohužiaľ len za zábavu sa body nadávajú a tak tak nemôžem Flynnovi dať viac ako 2*, pretože z hľadiska filmárčiny nie je moc o čo stáť. ()

pepa3rd

Vcelku solidní podívaná ve stylu televizního (serálového) Indiana Jonese (s filmy s H.Fordem nemá cenu srovnávat). Pro milovníka žánru ideální oddychovka. Na víc jak dvě hvězdy to nemá, ale i tak jsem si to docela užil a rád se podívám na pokračování. 50 % ()