Ruiny

• Česko Ruiny (viac)

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

Viperine odpad!

Strašný, hrozný, příšerný.. Nuda, nuda, nuda.. pak už jen posouvám dopředu o 10 minut.. 20 minut.. Prvoplánový scénář, nekonečné, zbytečné a prázdné dialogy, příšerní herci, podprůměrná kamera, trapné až směšné vizuální efekty, totální absence napětí, natož strachu, nebo snad nedejbože husí kůže a zvýšeného svalového tonusu. Nedokázala jsem to dokoukat. Škoda času.. a snad i škoda slov.. ()

dawe787

Husté triky, u kterých jsem syčel, když jsem si představil, jak to musí být nepříjemné. Pokud by vás zajímalo, co dokáže masožravá rozstlina, tak je to fajn B horůrek akorát pro vás. ()

Wardan

Dobrá sranda se sympatickými herci, zručnou režií a hlavně nekompromisní brutalitou (amputace těžce vládne). Jen mě strašně štvalo, že ta kytka furt jenom dřepý a neudělá žádný velký atak. Chci obří, předimenzované pokračování za dvě stě miliónů, kde ta sračka zaútočí na New York a celé to skončí gigantickou hostinou a termonukleární útokem armády. Tenhle sen se mi asi ale nikdy nesplní. ()

Aurus

Tenhle horor je docela hodně dobrej. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické a dobré a hudba je skvělá. Film má i naprosto výbornou atmosféru a skvělou kameru. A prostředí kde se film odehrává je skvělý. Za mě 8-8,5/10. ()

zelda82

Zabavna hororova hricka, ktere nechybi atmosfera a zajimavy namet. A i kdyz to zacina jako Beverly Hills 90210, tak to rozhodne tak neskonci. Rozhodne stoji za to videt, i kdyby jen pro uzasnou hlavni "potvoru". ()

Endlessly

Dvakrát nadšená som nebola, herci mi neboli veľmi sympatickí, no najmä ten námet. Ja proste tie hovoriace žerúce pohybujúce sa rastliny na mayskej pevnosti neviem prehltnúť aj keby som sa ako premáhala. Čo sa mi veľmi páčilo nebola ani tak slávna amputácia, ale moment keď Stacy začala vyrezávať rastliny zo seba sama, to bolo naozaj pôsobivé psycho. Určite som sa nenudila, ale príbeh jednoducho nesadol. ()

Amplifier

Klasický námět, nic nového se nekonalo. Americká omladina si užívá, pak se něco semele a začnou padat jako hrušky. Jen teď to má na svědomí místo mutantů plazící se pampeliška, která hraje jako nejnovější typ od Nokie. U mě velké zklamání. ()

Kolssteyn

Velice profláklé horrorové klišé (jedno z mých oblíbených) za asistence zdařilých kamerových záběrů. Masožravá popínající se réva sice působí jako horrorový prvek trochu komicky, ale dobře zvládnuté efekty z filmu frašku neudělaly. ()

Akana

Slušné, nenudící. Klišé (mládežnická parta určená k likvidaci) se tu potkává s neokoukanými nápady (jejich popínavý protivník), něco je docela působivé, jinde se dost přestřelilo. Průměr. ()

Páně

Pomiliónté a stopáté, ale pořád stejné. Stejně bezduché. Takhle to prostě dopadá, když se do džungle vydají čtyři plážoví playboyové a jejich dvě modelky. Už mě to fakt nebaví. ()

Ash_Black

„Je to Satan, přátelé! V rámci hororů, co si budeme povídat!“ ... tohle před nedávnem na jednom fóru zachytilo oko moje. O kom, že ta věta byla? O Michaelu Bayovi coby producentovi hororových předělávek. Čekám asi marně, že by se nějakého remaku, co produkuje, chopil konečně i on sám jako režie. Upřímně, i když za mnou možná pošle někdo nejednoho Deceptikona, po tý dvojce Transformerů by to bylo daleko zajímavější, než chystaná robotí trojka. Ale budiž. V člověku se hned zapálí nadšení, když zjistí jen tu počáteční zprávu, že se má koukat na horor a „von to jako nebude remake!“. Stillerova „Red Hour Films“ servíruje tenhle chod a yippee-ki-yay, není to remake + ve výsledku, docela i překvapení. „Ruiny“, co zač jsou? Neměl jsem vůbec ponětí. Snad jen, že na to kdysi byla mini recenze, rovnou na placku, v Premiere. Start? Jsme čtyřka vysokoškoláků na 2 páry, zrovna taková drobná dovolená, a čirou náhodou tu u bazénu potkáme jednoho Němce. Chystá se vyrazit do džungle, za pohřešovaným bratrem - archeologem. Tak to super, za dva dny odlítáme, tak at´ si taky nějakej zážitek odvezeme (nejenom tu pláž a moře, že jo). Pojedeme s úplně cizím chlapem, údajně hledat jeho bratra, směr do džungle. Až sem, to je zhruba odhadem těch prvních dvacet, třicet minut, zklamávající smíření. Ale pozor, i když mě to ze začátku takhle (z)klamalo, chtělo to trpělivost a vydržet, než se dostanou právě do tý džungle. Ve výsledku, nejedno milý překvapení. Z velkýho procenta to bylo díky tomu, že jsem o „Ruinách“ nic netušil a překvapivě dostal před oči (nejen) „Adéla ještě nevečeřela reloaded“. ()

DHDV

Horor, který má dobrou atmosféru. Z kamery jsem měl velmi realistický pocit a scénář nebyl až tak špatný. Další z mnoha hororů, kde se někdo obětuje („chirurg amatér“) ale tentokrát to herec perfektně prodá!!! Příjemné překvapení … ()

Heroine odpad!

Špatný nápad, to zaprvé. Potom je to špatné provedení, zcela nepůsobivá atmosféra, nesympatické postavy, a špatné obsazení. Jena Malone a Shawn Ashmore, neskutečně odporní herci. Vůbec se na ně nemůžu koukat. Jediný důvod proč jsem film viděla, byl Joe "kurtcobain" Anderson, který ale zase dostal jen druhořadou roli. ()

Majkak

Něco mezi thrillerem a hororem. Poměrně jasně čitelný děj i postavy, žádné velké psycho se nekoná. Přiměřeně řemeslně zvládnuté, neochromí ani neurazí. ()

Hapretor

Vraždící kytka? To se jen tak nevidí. Aspoň pro mě to bylo překvápko. A nikdo se tam nechoval debilně, ani trapně. Další pozitivum tohoto snímku. ()