Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

Sofia

Zatímco u původního Halloweenu jsem se fakt bála, tady jsem celou dobu jen nevěřícně kroutila hlavou. Udělat z Michaela Myerse dvoumetrového obra (to tak vyrostl asi díky výživné stravě v sanatoriu), jehož zálibu v maskách by mu záviděl lecjaký amatérský etnolog, mi přišlo značně přehnané. Tohle fakt mohl natočit jen Zombie. A nejhorší je, že se to tváří strašně vážně, jakákoliv nadsázka tu naprosto chybí. ()

Jenda

Podezírám Zombieho, že natočil dospívání MM jen proto, aby mohl zabít ve filmu víc lidí... Díky mu patří možná jen za to, že pochopil, co z Halloweenu dělá to, co je. Je to hudba, kterou naštěstí tvůrci nechali tak jak byla a nenažili se film doprovodit novým hudebním motivem. JInak původní polovina filmu se mi zdá poměrně nudná a druhá zase na oplátku okoukaná... ()

ARI50

Ano je to zvláštní chlapík ale on už od mala chtěl mordovat a tak mě nový Halloween potěšil a nezklamal a slušně jsem se bavil. ()

Bauer

Jak se říká, že do třetice všeho dobrého, tak u tohoto filmu bych použil spíše do třetice toho nejlepšího. Mé třetí setkání s režisérem Robem Zombiem, který mně tímto filmem dostal. Dům tisíce mrtvol se mi až tak moc nelíbil. Vyvrženci pekla docela ušli ale Halloween je geniální horor s neuvěřitelně hutnou dávkou děsivé atmosféry. Ona už jen ta maska co měl Michael Meyers je sama o sobě velmi děsivá. Nikdy jsem ( zatím) neviděl Halloween z roku 1978 a myslím, že ani nebude potřeba ho vidět. Líbílo se mi, že Zombie to nepojal jako další pokračování Halloweenu ale prostě to natočil hezky pěkně od začátku. Je to skvělý horor a v první půlce se vystkytnou i prvky psychologického dramatu a potom už jde o skvělou vyvražďovačku. Našlo se pár scén, kdy jsem ani nedýchal. Například vyvraždění celé rodiny malým Mikem a ještě pár by se jich našlo. Bylo dobré, že se tam opět objevili znamé tváře jako William Forsythe, Danny Trejo a v neposlední řadě Malcolm McDowell. A samozřejmností je dynamická a strašidelná hudba. Jeden z nejlepších hororů, co jsem kdy viděl ()

MáŠa

Ten film je celkem nuda, Zombieho jméno zní děsivěji. Tady člověk kouká na nějaký dějový popis, psychologický profil či něco takového, což je občas doprovozené nějakou tou vraždou, ale tempo je pomalé, překvapení téměř žádné, no zkrátka nuda. Tužebně očekávaná chvilka, která vás vezme, nastala prakticky až v závěrečný akci, ale to se dostáváme někam k 100. minutě filmu, což jaksi není zrovna optimální. Ne, ne, novodobé horory vypadají jinak, tenhle pošlete strojem času někam na přelom osmdesátých a devadesátých let. ()

mm13

Rob Zombie došiel tak na pol cesty (ak vôbec). Nástup je veľmi sľubný - rodinné prostredie malého Meyersa je vykreslené tak akurát, psychologizácia postáv síce nijako objavná, ale ani neobťažuje. S postupujúcimi minútami sa dokonca dočkáme akoby aj relativizácie jeho zloby; Mikey vraždí tých, ktorí lásku k nemu iba predstierajú či sa starajú len o seba (plus nejaké tie náhodné obete, ktoré sa mu skrátka smolne priplietli do cesty)... lenže v momente keď uteká z prísne stráženej veznice a my sa z prequelovej časti dostávame do fázy remakeu, je všetko to nové skoro-čaro razom fuč! Rob Zombie nepokračuje v línii ktorú načrtol, už iba modernizuje Carpenterov opus, avšak bez atmosféry a čo je najhoršie - bez zabijáka, ktorý by bol stelesnením skutočného, démonického zla, vymykajúceho sa tým najtemnejším predstavám. Ak chcel poľudšťovať, mal sa tejto línie držať až do finále. Ak to chcel ukončovať ako to ukončoval, bola celá prvá polovica zbytočná, potkol sa sám na vlastných nohách. Slušne vykreslené vedľajšie postavy sa naviac zrazu pitoresknia, posledných pár minút sa vkrádajú pocity totálnej nudy a nezáujmu o čokoľvek. K tomu zopár logických lapsusov a zo sľubných štyroch hviezdičiek sú nakoniec ledva tie dve. Pokus o v rámci žánru vážnejšiu filmárčinu zlyhal, neosvojená schopnosť vyjadriť sa skratkovito a dramaturgický bordel narobili Halloweenu 2007 riadnu paseku. A nemyslím si, že by zhliadnutie režisérskeho zostrihu moje hodnotenie zodvihlo. Je to tam určite zábavnejšie (rozumej krvavejšie), ale lepší príbeh ťažko očakávať. ()

JASON_X

Přiznám se, že tohle nové zpracování legendy o Michaelu Myersovi mě příjemně překvapilo. Nápad vytvořit mu věrohodný psychologický profil i realistickou minulost a jeho postavu tak demytizovat a zbavit nadpřirozena, považuju za zajímavý a jeho provedení za hodně zdařilé. Proto se mi taky víc líbila první půle, ve které jsme sledovali Myersovo dětství v roztomile komickém prostředí 'white trash' rodinky (otčím William Forsythe byl naprosto nářezový a Zombieho žena Sheri Moon zahrála postavu matky taky dobře). Scény z Myersova rodinného i školního života byly skvělé a ten blonďatý vlasatý down, který ho hrál, byl sice ohavný, ale tím byl vlastně i docela zajímavý. Druhá polovina filmu je remake prvního dílu ságy, který byl celkem povedený, i když co se Michaelova běsnění týče nijak ohromující. Jeho zajímavostí je například to, že šerifovu dceru a Lauřinu kamarádku hraje Danielle Harris, která mi svým dětským exhibicionismem a protivným ječákem otrávila čtvrtý a hlavně pátý díl. A skvostný byl ovšem Zombieho "žert" po McDowellově replice v onom památném dialogu "Byl to Boogey Man?" Na pět hvězd to ale bohužel není, a to proto, že celý film a hlavně jeho konec je notně zmršený ruční roztřesenou kamerou. ()

Morholt

Jedno velké hororové klišé vč. osvětlení, jak to s tím Mikem vlastně bylo, než se stal tím, čím se stal. To co přišlo potom už jsem viděl v původním Halloweenu s tím rozdílem, že tohle nemělo atmosféru, Jamie Lee Curtis a ani náznak napětí. Jinak nevím jestli to je jen můj případ, ale zdá se mi, že v těch starších hororech ječely ty holky tak nějak míň protivně. :D Každopádně začínam mít pocit, že Zombieho filmy mají snad jedno jediné pozitivum a tím je režisérova manželka. 15% ()

Sprite

Ikona hororového žánru. Michael Myers se opět vrací. Tentokrát však nikoliv v dalším pokračování, ale v hodně odvážném remaku. Pokus o nový pohled na slavného zabijáka odstartoval slibně, kapitolou ze života desetiletého Myerse, který začíná projevovat zájem o chladnou ocel a halloweenské dekorace. Atmosféra je tísnivá, hudba spíš hučí než hraje a vy budete mít hlavu v mixéru. Dvoumetrový wrestler Tyler Mane kráčí městečkem a vraždí lidi. Nová verze nepřináší nic nového. 55% ()

Lucasion

Na Halloween od Roba Zombie jsem se těšil. Lákal opět na původní příběh, který v roce 78 vše odstartoval. Tenhle Halloween se mnohem více zaobírá Michaelem Meyersem v dětství. Více jde do hloubky a z jiného úhlu pohledu se snaží vykreslit to, co se skrývá za bílou maskou. Ovšem zabere to skoro půlku filmu a děj se nikterak výrazně neposune. Následuje pronásledování po Haddonfieldu a lovení sestry. Tenhle Halloween na mě skoro vůbec nefungoval. I když je příběh stejný, tak atmosféra ve které mrazí tu není. Což je škoda. Myerse je opět masitá hora, která tu někoho nabodne a tam někoho uškrtí. I když se jedná o tentýž příběh, tak toto převyprávění mě spíše nudilo. Dvě hodiny byly moc a já film pauzoval a koukal na hodinky. Líbí se mi, že tam je původní melodie a příběh se drží originálu a naopak se na nějaké věci kouká trošku jinak. Ale atmosféra stála za pendrek. [Unrated] (40 %) ()

Mordenroth

Myslím, že najlepšie si môžu vychutnať Halloween Roba Zombieho tí, ktorí nepoznajú pôvodné kultové Carpenterove dielo a (alebo) niektoré jeho pokračovania. Film by sa dal rozdeliť na dve časti, z ktorých by mohli byť dokonca dve rôzne snímky. Prvá časť, ktorá sa zaoberá (akože) psychologickým rozborom osobnosti mladého Michaela Myersa by mohla byť samostatným prequelom. V novom Halloweene sa všetko udeje až príliš rýchlo. Za necelých 40 minút spoznávame sociálne prostredie, v ktorom Michael vyrastá – viacčlennú americkú buranskú rodinku, vykazujúcu patologické črty. Jeden deň v takomto prostredí podľa Zombieho zrejme stačí na to, aby si divák vytvoril určitú predstavu o príčinách vzniku duševnej poruchy u malého chlapca a následných motívoch jeho vražedného besnenia, počas ktorého pozabíja takmer celú famíliu. Ale povedzme, že stačí. Dej sa podľa očakávaní presúva do psychiatrického zariadenia, kam nášho hrdinu prevezú po rozhodnutí súdu. Tu sa režisér snaží rozvíjať vzťah medzi Michaelom a Dr. Loomisom, no veľmi sa mu to nedarí. Nad psychologickými sedeniami, ktoré obe zúčastnené postavy (pod taktovkou režiséra) predvádzajú by prevracali oči aj študenti prvých ročníkov odboru psychológia. Tieto „sedenia“ nám toho o Michaelovej osobnosti príliš neprezradia a končia prakticky v okamihu, keď Michael prestáva hovoriť. Stihne však ešte pobodať nemocničnú sestričku (v prísne stráženom psychiatrickom zariadení jedia nebezpeční pacienti kovovými vidličkami?). Prvá časť filmu ma trochu nahnevala. Zombie si celú problematiku osobnosti Michaela Myersa značne zjednodušil. Na prvom Halloweene pôsobilo najdesivejšie poznanie, že Michael pochádza z obyčajnej (nepatologickej) rodiny, t.j. jeho rodičia sa nezdali byť ničím zvláštni alebo výnimoční. Na zavraždenie svojej sestry teda nemal žiadny (pochopiteľný) dôvod. Ak by však Zombie staval svoj príbeh na tomto základe, musel by sa pri písaní scenára asi trochu viac zapotiť. Výsledok však podľa mňa mohol byť o to zaujímavejší a hlavne desivejší. Patologická rodina nepôsobí nijak originálne a ani desivo (čo môže byť do istej miery zapríčinené aj nepresvedčivosťou väčšiny zúčastnených hercov). Ale povedzme... Nasleduje titulok „o 15 rokov neskôr“ a Zombie predstavuje druhú časť svojho diela – remake pôvodného filmu z roku 1978. V podstate ide o klasickú „vyvražďovačku“, ktorá je veľmi zvláštnym kontrastom k predchádzajúcemu deju. Táto časť disponuje niekoľkými dobrými nápadmi, ale celkovo ma nechala chladným. Pozitívne pôsobí najmä fakt, že Zombie sa nebojí krvi, brutality a ani sexu (čo predviedol už v Devil´s Rejects). Násilie a sex majú k sebe relatívne blízko, tak prečo túto blízkosť aj patrične nezdôrazniť. V posledných minútach sa režisérovi dokonca podarí vytvoriť aj aké také napätie (Laurie vs. Michael). Aby som to však zhrnul a ukončil – čím viac milujete Carpenterov originál, tým menej sa vám bude páčiť Zombieho prequel /remake. Uvedené tri hviezdičky sú viac za druhú časť filmu (s prižmúrením jedného oka). () (menej) (viac)

ScarPoul

Ono je to asi tak ako keby som natočil remake star wars. Absolútne hlúpe. Jediný kto stvoril a dokonale pozná postavu Mike Myersa je John Carpenter - majster vo svojom žánri takže absolútne nechápem čo človek bez fantázie ako Rob Zombie chcel týmto filmom povedať?. Začiatok teda prvých 30 minút je slušných niečo ako prísľub niečoho nového lenže potom ako keby sme sledovali úplne iný film kde po Mikeovi s prvých 30 minút ani stopy??? Sledujeme film taký hlúpy ako snímka čo som nedávno zhliadol - čierne vianoce tiež remake. A keď sa začala hlavná hrdinka schovávať v základoch domu podobnosť s týmto snímkom bola do oči bijúca. Nenájdem ani jednu scénu ktorý by stála za to aby si ju človek pamätal dokonca aj špičky medzi nedocenenými hercami ako McDowell a Dourif nedokážu zachrániť túto hlúposť. úplne ma dostal hlúpy koniec a celkovo aj hlúpe vyvraždovanie kde nič nevidíte. Skrátka a jasne Carpenter krúti hlavou , ja krútim hlavou a kto hlavou nekrúti ten asi nevidel poriadny horor alebo je vekovo nižšie ako 12 rokov inak si to neviem vysvetliť. Ďalšia zbytočnosť ktorá udupala legendu. Heureka! 2* za prvých 30 minút. tie boli pozerateľné. Aspoň niečo ()

HateBreeder

Co se dá dělat, ale Rob si o to koledoval, když si vzal na paškál jeden z kultovních horrorů. V překonání originálu snad nemohl nikdo doufat a já myslím, že se o to autor tohoto filmu ani nesnažil. Už jen proto, že je sám velkým obdivovatelem originálu stejně jako jeho tvůrce - božského Carpiho. Ale jako "vzdání pocty" funguje tento film myslím obstojně. Když pominu opravdu nepovedený začátek (první dvacetiminutovku filmu sem nechápal..) a začanu tedy od umístění Michaela v ústavu, jedná se o průměrný film s docela solidně vygradovaným koncem. Z kameo rolí mě zaujal snad jen Danny Trejo (z vystrašeného Dannyho Treja šel větší strach než z nasraného Myerse a to už je co říct :P). Konec filmu je jeho jediné větší plus, vlatně až ke konci na mě trochu dýchla atmosféra starého Halloweenu, což je dosti ironické. Teď už si jen počkat na remake věci a John Carpenter si bude moci pořídit kompletní sbírku remaků svých nejslavnějších filmů. Pak s nimi bude moci prožít skutečně děsivý Halloween :) ()

PROROK14

Tento Halloween sa mi nepáčil ako tie predchádzajúce. Tu to šlo zas od začiatku takže to vôbec nenadvezuje na predošlé časti. Veľká dĺžka filmu bola o Mychaelovom detstve. Nebolo to zlé ale určite nie lepšie ako Halloween (1978) ()

6thSun

Ok, takže tady konečně máme hlubinný psychologický rozbor Meyersových motivací: jeho otec byl totiž vochlasta a magor! Tak, a to stačí k tomu, aby se Majkl nasral a jako nejčernější kos začal kosit každýho na potkání. Dobrý, ale chybí mně vysvětlení, proč se takhle nechovají milióny dalších lidí z podobně rozvrácenejch rodin. A jinak je to taky blbost. ()

erl

Velice rozporuplný film. Zombieho režie nedrží pohromadě. V první polovině je svůj a nechává v každém záběru svůj otisk. Michaelovo dětství je zajímavě pojato a všichni herci včetně malého Michaela jsou uvěřitelní. Bohužel v druhé polovině Zombie ztratí dech a odvypráví ji nějak rychle a tím pádem přichází film o atmosféru a napětí. No a když už chcete zhnusením film ke konci vypnout objeví se napínavé finále kde všechno funguje jak má. Takže shrnu klady - osobitá režie , hudba (bohudík stále stejná) , Zombieho herci v minirolích a samozřejmě MM který tady vypadá jako terminátor:) Ale přesto zklamání. Mohlo to být mnohem lepší. 3,5* Nový komentář:Viděno asi už pětkrát:) A musím přihodit ještě jednu hvězdičku jelikož jsem si uvědomil jak to měl Rob těžké. Takže 4,5*... ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)