Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

Danny F.

Čekal jsem že tento film bude o hodně zajímavější, ale jako remake je to celkem povedené. Podle mého jde o málo nadprůměrný film ve kterém ječí ženská nad níž stojí psychopat do kterého střílejí ze zbraně aniž by ho po několika ranách zabily (nebo alespoň vážně zranily). Přeci nejde o Terminátora. Na druhou stranu se povedl děj filmu. 60% ()

Moogwi

Stejně tak jako ten psychouš je i film bez emocí, prázdný, všude samá tma, prostě nic. Začátek vypadá dobře, matka striptérka, otec ožrala, sestra vyprsená šukna s pěkným zadkem, ideální prostředí pro to, stát se masovým vrahounem. Nejdříve kočičky, myšičky, zvířátka, ale to je málo, není to ono, a tak přichází na řadu první člověk, a ono to není vlastně tak těžké, zabít jednoho, dva, deset, čím víc tím líp.. každý víme, jaké to je, první zabití, ale nesmíte z toho zmagořit, pak už není cesta zpátky.. (dělám si srandu). Dítě hrálo skvěle, ty jeho prasečí očička a vykrmené prstíčky, tohle se vážně povedlo. Spousta holek, co musí ukázat prsa, než pojdou, to se naopak moc nepovedlo, a naše hrdinka, co na konci utíká, plazí se, řve zhruba 20 minut, je natolik nepřijémná že sem si přál ať ji už konečně někdo sejme. Konec klasika, Rob Zombie neví, že jednou střelený člověk krvácí, že 4x krát střelený člověk krvácí už hodně, pokud už není mrtvej, ale co, je to horor. Krve bylo méně než se dalo čekat, ale co, stejně jako Michael, moc nad tím nepřemýšlejte, a prostě konejte - hodnoťte, takže za dva. ()

Tereza666

Uff, tak to byl nářez. Takový masakr jsem ani nečekala. Díky bohu za remaky, film mě bavil o dost víc než Halloween z roku 1978. Podle mého, velmi povedený snímek. jelikož jsem neměla možnost vidět všechny Halloweeny, tak mohu říct, že tenhle se mi líbí ze všech nejvíce. Daeg Faerch to zahrál skvěle a naprosto přesvědčivě. ()

Brain-D

Tak trochu jiný, i když převážně obšlahlý Helloween od mistra hororu Carpantera. Rob Zombie ale nestrácel čas s amotsférou a vrhl nám tu plno vražed obrovského velikána Mika Myerse. ()

lykan9

Velice vydařený remake, který sice nedosahuje kvalit originálu, ale na druhou stranu přináší i něco nového. Týká se to hlavně první poloviny filmu, kdy máme možnost nahlédnout do života Michaela Meyerse a kde jsem byl příjemně potěšen výkonem Daega Faercha. Líbilo se mi i to, že Rob Zombie se nedržel zcela originálu, čímž mohl být člověk napjatý po celou dobu filmu, i když moc dobře zná osud jednotlivých postav z originálu. Dalším bonusem byl návrat Danielle Harris do série Halloweenu, díky čemuž si mohla, (aspoň u mě) napravit to, co předvedla v pátém dílu. ()

liuk

Rob Zombie se tak moc snaží odchýlit od klasické slasherové škatulky, až sám s tímto odchylováním se neudržel krok. Halloween ukazuje, že i když se nějaká charakterizace postav v podobných slasherech těžko hledá, tak je jen vcelku chytře zneviditelněná. V Halloweenu bohužel není vůbec, a tak mi byly úplně všechny postavy absolutně ukradené. Narozdíl od jiných slasherů. Tedy kromě Sheri Moon, které se jeji významný part opravdu povedl, a zčásti i kvůli ní je první půlka vcelku fajn. Jiným slasherům je často vytýkana monotónnost a neoriginalita. V nich se Halloween ale topí ještě víc. Ono sledovat už potřetí po čtyřech stejně se plazící oběťku, s Michaelem stojící nad ní, není zrovna osvěžující. Postavy jsou jen objekty na vraždící lince, a to k jakémusi realisticky pojatému Zombiemu Halloweenu vůůbec nesedne. Haloweenská atmosféra se musí hledat pod lupou, stačí se podívat na nádherné obrázky z Trick 'r Treat, aby bylo jasné, jak má takový film vypadat. To i Halloweenské epizody That '70s Show mají větší dávku téhle esence. Atmosféra, super postavičky - víc ve slasheru nehledám, Halloween toto ale opravdu nedonesl. A přetočený konec pro kina je horší a debilnější než ten workprintový. Soundtrack je ovšem povedený. Jak písníčky, tak score. ()

blackJag

Další z řady zbytečných remaků klasických hororů (s přehledem se zařazující mezi nepovedené remaky poslední doby jako MLHA nebo TEXASSKÝ MASAKR MOTOROVOU PILOU), který to málo, co přináší nového a přínosného zazdí otřesným týmem začínajících herců a špatným výkonem ostřílených matadorů (McDowell, Dourif, Forsythe, Trejo), s vyjímkou Udo Kiera, který ne že by podal výkon dokonalý, ale na plátně se objeví na slabé 3 vteřiny (podle čehož hodnotit prostě nelze). Zombie už od začátku moc tlačí na pilu a herci krutě přehrávají a přehrávají. Hlavně že se mluví sprostě a ukazují kozy (předpokládám, že to byl jediný důvod, proč Zombie ty mladé krávy angažoval - že se svlečou do půl těla) Jinak je to pustopustá nuda, plná otravného pištění a nelogického chování postav (jakoby dvou metrového mamrda mohly zastavit skleněné dveře do koupelny !!!), která svému původnímu předchůdci nesahá ani po kotníky. A pokud ano, tak jen použitím skvělého hudebního motivu mistra Carpentra. II Scénář: Rob Zombie. Hudba: Tyler Bates. 40% ()

Ichabod

Tedy dvouhodinová unrated verze je totální masakr. První "psychologická" polovina nemá větší vady a Zombie fantasticky restartuje celou filmovou sérii na začátek toho všeho. Výsledkem je v půlce filmu prakticky připravený divák, který si do konce filmu projde jen lehce upraveně Carpenterovo "prvodílem", nicméně ne tak moc napnutě za to fantasticky vyděšený, protože Zombie je takový Michael Bay moderního hororu a v jeho rukách se z tohoto Halloweenu stává obroba žánru, protože si divák nejen všimne skvělých citací, ale i zlepšováků a jednoducých a skvěle fungujících nápadů.... No ovšem to hlavní je kamera, ta zatracená kamera... Zombie je genius! Ten parchant ví i přesně v jaké frekvenci s ní má při zabijáckých scénách cukat, pod jakým úhlem a při jakém světle ze záběru vytěží sto procent děsu. Smekám. Viděl jsem s výjimkou posledního dílu zatím všechny Halloweeny a mohu s klidem říct, že kdyby vyšel tenhle jako první, byl by nejlepší. Jednak se podíval Michaelovi víc pod kůži, druhak stihl na mnohem menší ploše shrnout první díl no a do třetice ještě přidal fantastický konec. U mne to tenhle film opravdu vyhrál a to prosím i bez Curtisové, přestože ji mám rád. Nejde jen o remake - jde o upgrade na vyšší level. ()

Guzo

Špatný pokus o restart, který trpí hlavně neduhami předchozích (nemyslím první nebu druhý) dílů. Zejména Michael je tu opět takový nemastný neslaný v těch vyvražďovacích scénách, má chodit v klidu a systematicky za svými oběťmi a ne pomalu indiánským během. Navíc ty dvě hodiny byly opravdu moc dlouhé, useknout o půl hoďky, bylo by to určitě koukatelnější.. ()

Kosmik 1

Docela slušný remake. Rob Zombie si ty nechutnosti pěkně užívá. Avšak pro mě jednoznačně lepší první půle, druhá půlka už nic moc, nemám rád to neustálé ječení, si mohli odpustit. Jinak solidní návrat Michaela Myerse, tady je z něj pěkný hromotluk. ()

ABCD Marta

Nerad chodím se stádem, ale podívám-li se kolem sebe, pro tentokráte mi nezbude nic jiné, než držet hubu a krok, neboť již nespočet uživatelů přede mnou vyplodilo to, co se teď chystám na následujících řádcích vyzvracet já, tedy názor, opírající se o přesvědčení, že dokud Rob Zombie zůstal se svou stylovou režií dějově v minulosti, tedy ve vodách Michaelova mládí, neměl jsem mu téměř co vytknout, leč jakmile hlavní hvězda, vyučený to řezník, vyroste a děj snímku se posune do současnosti, většina atmosféry tak hutné a krásné zároveň jest ta tam (použil bych i jiné, snad výstižnější, slovo), a na plátně se pak odehrává už jen prostá vyvražďovačka, jakých již nespočet natočeno bylo. ()

KASUGI odpad!

1) K Robu Zombie všeobecně: Nemyslím si, že by byl tak mizerný režisér, jak zde píše spousta lidí. On by totiž víc, než pomoc od režisérských kolegů a dramaturgů, potřeboval pomoc od psychiatra. Ne pro to, že natočí film, ve kterém jsou mrtvoly a krev. Je to přece horor. Jde ale o to, jaká témata si vybírá. Nemusím být expert na psychiku, abych z jeho tvorby pochopil, že mu při zmínce slova "masový vrah" nastoupí tvrdá erekce. Jeho vidění dobra a zla je značně pokřivené, což už precizně předvedl v Devil´s Reject, kde z masových vrahů dělal hrdiny a korunoval to rádobydojemným závěrem. Tady je to v bledě modrém. Namátkou scéna s mexickým uklizečem. Dany Trejo mohl klidně žít. Jeho zabitím, nejenomže si podkopl poslední židličku zajímavosti, on to navíc natočil třikrát tak delší, než bylo pro vyprávění nutné. ___ 2) K Halloweenu všeobecně: Chcete-li točit horor, ale jste scénáristicky naprosto impotentní, sáhněte po slasheru s masovým vrahem z psychiatrické léčebny. Vrah chodí po světě a vraždí každého koho uvidí bez rozdílu. Nepotřebujete řešit motivaci vraha, nepotřebujete nic. To je důvod, proč jsem tuto sérii nikdy nesnášel. Tu její lacinost. Co mě taky děsně vytáčelo, byl fakt, že se tvůrci nikdy pořádně neuměli rozhodnout, zda natočí "reálný" slasher, nebo mysteriózní, nadpřirozený horor. Postavy jako Jason Vorhees, nebo Freddy Krueger dostali jasně definovanou tvář nadpřirozena a díky tomu je jejich nesmrtelnost logická a budí respekt a bezmoc. Instalatér (Michael Mayers) svou nesmrtelností naopak vyvolává pořádný facepalm. ___ 3) K remaku všeobecně: Malý Angelo si odskočil z Kelly Family, stal se masovým vrahem a poslal tuto sérii definitivně do kytek. ()

Jaro.Krafcik

Legendárny snímok od Roba Zombieho. Tento film som videl x krát a stále rád si ho pozriem znova, každý rok počas 31. Októbra. Oproti originálu prepracovanejšie vraždy, atmosféra a hlavne Michael Myers, ktorý tu ukazuje aj svoje detstvo a začiatky v blázinci. Za mňa najlepší horor aký kedy vznikol. A zaslúžene bude vždy v mojom výbere naj filmov vôbec. 5** ()

Borat

Jelikož jsem neviděl původní Halloween od Johna Carpentera, nemohu tyto dva kousky nijak srovnávat. Proto vezmu Halloween Roba Zombieho jako samostatné dílko, které se nesnaží předčít starší, ale (zato asi) lepší provedení. Film začíná výborně. Ponurá, depresivní atmosféro rozhádané rodiny, anarchistické chování, rozrušené dítě. Z této díry prostě nemůže vzejít nikdo jiný, než psychopat. Když už diváci pomalu začínali vidět první oběti "malého" Míšy, bylo jasné, jak film bude pokračovat. Film vám sám předurčil oblíbené postavy, jako uklízeče v podání Dannyho Treja nebo tvrďáka nazývající se Grizzly. Jak nám Míša vyroste a (překvapivě) se dostane z ápravného zařízení, nejde o nic jiného, než o to, kde vystříkne víc krve, nebo kde vám bude více blbě. Příběh více méně předvídatelný a z psychopatických výlevů MMeyerse taky noční můry mít nebudu. Prostě podtrženo sečteno, ze slibného začátku nastalo "neočekávané" a "nicneříkající" zabíjení.|50%| ()

deckardx

Klasicky horor ale z roku 2007.... Vyborne nastavena atmosfera-nejdrive vrahovo mladi a pak jeho dospelost... Je to prvni dil co sem videl a libilo se mi to moc.. Je malo takovejhle vyvrazdovacek a to je skoda... Ostatni radoby horory sou samy slataniny... ()

Death

Tak je jasné, že nový Halloween nemá ambice překonat legendární Carpenterův klenot žánru hororových snímků. Rob Zombie se snažil o svůj vlastní pohled na Halloweenskou mytologii. No a hlavně v první polovině filmu mu to vychazí více než dobře. Psychologie vraha je zde mnohem lépe propracovaná než v původním Halloweenu. Škoda, že v druhé části to už tak slavné není. Příliš stereotypu a minimum invence, tedy až na závěr, který se opravdu povedl. Přesto jsem se nenudil a musím uznat, že Rob Zombie i přes některé přešlapy je jedním z nejnadanějších hororových režisérů dnešní doby. ()

Nepi

Remake klasiky z roku 1978 se pro mě tedy nepovedl. Klasika zůstane navždy klasikou. Opět jde o typický americký,,rádoby´´ horor podle klasické šablony. Čím víc sprostčích slov do filmu nacpeme, tím víc teenagerů to chytne, čím víc krve, tím lépe. K tomu otřesné vřískající studentky, hrůza. Jediné co zůstalo vcelku dobré je samotná postava Michaela Meyerse, i když místy jsem taky zatínal zuby.No prostě průměr a snad nebude pokračování. ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)