Legenda o zlatej perle

• Česko Legenda o zlaté perle (viac)

Hrdinou filmu je neprůstřelný supermuž Wisely, v civilu spisovatel sci-fi, který perfektně ovládá umění zápasu kung-fu, stejně jako jeho půvabná přítelkyně Sue, sestra šlechetného mezinárodního gangstera Paula Durana. O tajemnou zlatou perlu, obdařenou magickými schopnostmi, s nimi soupeří záhadný milionář Howard Hope. Zároveň se snaží perlu získat zpět mniši nepálského kláštera, v němž byla po staletí uložena jako posvátný předmět a odkud ji uloupil Wiselyho přítel David. (NFA)

animario

Čínskej dobrodružnej mix, u jehož vysokýho hodnocení převládá u většiny hodnotitelů nostalgie (který rozumím, sám to tak mám se spoustou filmů). Ale jak už tady někdo napsal, v jádru je to tuze špatnej film. Má hodně slibnej akčně-dobrodružnej začátek, ale potom už je to klasickej čínskej scénáristickej pelmel s Achillovou patou většiny asijských trháků tý doby, debilníma dialogama. To všechno v líbivým kabátku díky střídání různých lokací a sci-fi prvkům. Hlavní hrdina je toporná karikatura Jackieho Chana, kterej vůbec neovládá kung-fu a jehož herecký schopnosti se omezujou na tři grimasy, který střídá celej film (s Chanovou choreografií to mohl být docela jinej level a do role by se hodil mnohem víc). Přes značný nedostatky i na mě dýchla nostalgie, ale víc než silnější 2* si tohle nezaslouží. ()

Razzor_82

"Nesnáším mrtvoly!" Tenhle film mě totálně minul a objevil jsem ho až teď. Ve své době to byl asi hodně povedený snímek. Nechybí dobrodružství, kvalitní kung-fu bojové scény a vtip. Triky po letech působí už dost lacině. Ale stále pěkná oddechovka. 6/10 ()

Clark_Kent

Původní dabing na vhs. Ty byli nejlepší, kam se hrabou ty dnešní srajdy přemluvený. Rozhodně perfektní klasika nad klasiky. Příběh od začátku do konce akce. ()

GameboyNES

po letech už to není taková pecka, jako když jsem na tom byl kině co by malej parchant. Nejlepší na celém filmu je ta kosmická raketa ve tvaru draka. Dost mi připomíná PKM Rayquazu ()

Pitryx

Když jsem to viděl poprvé, tak bych dal ne sto procent, ale tisíc. Vůbec jsem netušil na co do kina jdu. Proto jsem by velmi mile překvapen. I dnes po létech je to pro mne skvělý film. Jak obsahově, tak dějově. Chápu, že to není žádná pecka na Oskara, ale ze svého devadesáti procentního hodnocení neslevím. Ani bodík. Těch deset je mínus za ty kamerové a střihačské chyby v tom nádherném závěru.   90 % ()

smrtubohem

Je to vskutku legendární snímek, kterej neztratil nic ze své jedinečné atmosféry. Na tomhle filmu jsem vyrostl, stále jsem tím zcela okouzlen. Taky musím říct, že skloubení kung-fu, dobrodružné zápletky a mimozemské "omáčky" je zcela unikátní. Nevěřil jsem, že bych to ještě mohl někdy vůbec vidět...Dal jsem si práci, sehnal to, a ani trošku nelituju :D ()

Vierzbowski

Protože sem na tomto filmu sem vyrůstal, nemůže být moje hodnocení jiné. Pro dětskou duši prahnoucí po kombinaci sci-fi a kung-fu nebylo nic lepšího. ()

aiv

Film mého dětství. skvělý nápad, děj, herci, prostě super film. jako malá když jsem byla u dědy, koukala jsem na to každý den na videu. děda dokonce musel přetočit pásek, aby se neprodřel. ()

KaKKashi

hledal jsem ten film 15 let, možná více..a nebyl jsem zklamán, je to prostě sranda. Souboje mají dobrou choreografii, tempo akce je svižné, člověk se rozhodně nestihne nudit, a závěr brilantní...Nikdy by mě nenapadlo že spojením honkongu a nemeckých tvurců muže vzniknout něco sledovatelnýho..70%, z nostalgie čtyři hvězdy...newim proč ale baví mě to víc než indiana Joe:-) ()