Mníška 2

• Česko Sestra II (viac)

1956 – Francúzsko. Kňaz je zavraždený. Zlo sa šíri. Pokračovanie celosvetového hitu sleduje sestru Irene, ktorá sa opäť stretáva zoči-voči s Valakom, démonom mníšky. (Continental film)

mosnak

Oproti jedničce je dvojka neskutečně nudná sračka bez hororového nádechu. Vrcholem byl, když se na scéně objevil ten "super" kozel :-) tvůrci si z diváka vyloženě dělají prdel. 22% ()

tenebrae86

Ďábelský kozel to zachránil. Jeho nahánění školaček ve staré kapli mě nakonec přesvědčilo o slabších 3 hvězdičkách, jinak je to bohužel těžký průměr. První díl mě bavil gotickou stylizací, slušným gore a hezkými odkazy na horory Lucia Fulciho (např. ve scéně  záchrany zaživa pohřbené postavy na hřbitově). Tady toto už je ale ryzí mainstream bez napětí, bez atmosféry, bez skutečných lekaček a strachu. Technicky sice zvládnuté, bohužel divácky zaměřené na to nejméně náročné publikum. Krom zajímavého prostředí internátní školy v bývalém klášteře, sympatické (i když tady lehce pohublé) Farmigy a již zmiňovaného kozlíka, nemá Nun 2 zkušenějším hororovým fanouškům moc co dalšího nabídnout. ()

bozka10

Valak od Conjuringu stratil akúkoľvek charizmu a nebudí strach ani na druhý pokus.Atmosféra biedna, strašenie biedne,ani raz som sa nezľakol, vôbec to nefunguje.A keď už teda Valak nedesí,na pomoc prišli posadnutý Móric a Velkopopovický kozel.Bieda.2-3*.A do budúcna ak bude niekdo chcet zabiť démona stačí sedmička frankovky poprípade ríbezlák. ()

Thomas_xxxxx

Celkom slušná podívaná, ale od plného hodnotenia to delí premrštená stopáž na daný druh filmu, ale páčilo sa mi postupné spojenie dvoch dejových línií a zážitok bol taktiež nadpriemerný. ()

Flopik

Presne ako som písal, že dvojku by som bral ale bola by to vykradáčka, tak to sa aj splnilo. Na Nun 2 som sa ohromne tešil, jednotka ma bavila, mal som strach, všetko jak má byť. Toto pokračovanie ale dostal na starosť Chaves, ktorý je za mňa packal a opäť to nezvládol. Bavilo ma to prvú hodinu cca, tajomno, Valak na scéne pekne desivý, pekné zabitia, odhaľovanie o čo pôjde... no super proste. Potom ale príde na scénu posadnutý Maurice. Prečo keď máš do riti vo filme tak desivú postavu ako Valak (tá mníška ma stále mrazí) venuješ väčšinu finále posadnutému chlapovi a kozlovi. To proste nemá šancu vydesiť a je to akurát akčné ale nestrašidelné. Celkovo veľmi hrrr,, veľmi ploché, veľa postáv no proste očakávanie boli úplne niekde inde. Pre bežného diváka to bude asi skvelé, mne to už ale nestačilo a za mňa zadupaný potenciál jak krava. Nakoľko táto mníška je strašidelná až až, a keby to chytí taký Wan tak sa poserem až po krk. Takto priemerné pokračovanie, kde trojku už radšej nie. PS: Porazenie démona tým že ho spláchli vínom tiež celkom úsmevné. ()

SatyR.film

Pre fanúšikov hororu istotne sklamanie, tých praskajúcich kostičiek, ľakačiek a levitujúcich démonov sa veľmi nedočkáte. Ak máte radi mysteriózne filmy, tak ste na správnom mieste, napätie, atmosféru a príbeh to má celkom slušný. Záver filmu ak ste neodišli z kina skôr, prípadne nevypli pri záverečných titulkách dáva otvorené dvere Mníške 3. Trochu podhodnotené tu na čsfd. ()

ROCK,THE

Tak a je to tu, právě jsem dorazil z kina a mohu konečně psát svou recenzi kterou všichni uvidí až za dva dny ve čtvrtek ráno ale to jen na úvod, jdu se dát do psaní dokud mám čerstvé dojmy v mysli. The Nun 2 je téměř přesně to co jsem očekával a chtěl od prvního dílu, má spoustu skvělých lekaček kdy jsem sebou opravdu i škubnul a ne nebylo to tím že jsem to viděl ve 4DX (smích) a že jich je tam tedy požehnaně, další skvělou věcí je propracovanost vražd a hlavně nápaditost a originální pojetí zkrátka nedocenitelný. V dalším bodě tu máme konečně naši všemi milovanou The Nun aka Valaka v takovém měřítku že téměř z obrazovky nezmizí, řekl bych doslovně že jsem byl konečně do sytosti naplněn a opět musím říct slovo propracovanost protože všechny scény s Valakem byli naprosto originální a skvěle vymyšlený v takovém měřítku že jsem měl opět po dlouhé době feeling jako z Conjuring 2. Příběh jako takový je aspoň za mě též skvěle vymyšlený a baví od začátku až dokonce a to myslím doslovně, jelikož a protože dostáváme nářez s Valakem hned od úplného začátku, děj filmu navazuje na děj předchozí jen o čtyři roky dopředu. Máme tu sestru Irene která leč slavnostně porazila Valaka tak i tak se stáhla do ústraní tak aby nikdo nevěděl že ona byla tou hrdinkou o které si ostatní jeptišky vypráví příběhy a na druhé straně máme jejího kumpána ve zbrani kterého jak moc dobře všichni víme posedl Valak přitom když chtěl sestru Irene zachránit v předchozím filmu ano není to nikdo jiný než “Frantík” Maurice který spolu s Valakem uvnitř sebe cestuje(drancuje) Evropou a hledají starou relikvii která by Valakovi dodala nezměrnou sílu, ano Valak ho ovládá ale jen napůl jelikož nemá plnou moc tak díky jeho životní síle se může promítat a nepozorovaně se v něm ukrývat a že jich obou máme ve filmu více než dostatek. Po několika vraždách napříč Evropou vedoucích od Rumunska v kterým se odehrával první díl se Vatikán opět obrací na sestru Irene aby šla tato záhadná ale povědomá úmrtí vyšetřit. A tak se sestra Irene vydává do Evropy aby našla démona a zjistila co chce a hlavně zjistila v kom dlí a zabránila zlu aby se šířilo dál. K ději už dál nic prozrazovat nebudu. Dále tedy budu pokračovat skvělým obsazením zejména pak The Nun(Valak) kterého opět skvěle ztvárnila famózní herečka Bonnie Aarons které ta role prostě naprosto sedne a nedovedu si v ni představit nikoho jiného, dále pak Taissa Farmiga mladší sestra skvělé Very jenž hraje naši oblíbenou Lorraine Warren je stejně tak dobrá jako starší sestra v roli sestry Irene veškeré emoce i chování její postavy jsou skvěle zahrané a uvěřitelné je zkrátka boží stejně jako ve filmu předchozím, pak tu máme “Frantíka” Maurice kterého opět zahrál naprosto perfektně Jonas Bloquet, jeho herecký výkon je obzvlášť pak skvělý když vidíte ten vnitřní boj o kterém ani on sám neví když se musí dělit o své tělo ještě s někým jiným a v momentech kdy nad ním přebírá kontrolu sám Valak jsem z něj a z jeho výkonu měl opravdu husí kůži a respekt, opravdu skvělý a mohu říct jen Bravo! Audiovizuál naprosto hororově pohádkový a skvělý, každá scéna perfektně nazvučena a nasvícena tak aby jste se báli při každém slyšení šlápnutí či každého stínu který se mihne, nemám ani jednu výtku. Výprava též krásná, ponuré uličky Francie a celkově nádherné lokace je zde holt vidět že se nešetřilo, leč musím uznat že první díl se svým klášterem měl o něco lepší, hororovější a celkově ponurejší atmosféru ale holt mu chybělo hodně ostatních aspektů které jsou právě v tomto pokračování. Hudba od Marca Beltramiho je přesně to co chce slyšet každý fanoušek dobrého hororu a od vydání soundtracku neposlouchám nic jiného a vlastně i nyní co píši svou recenzi jej poslouchám, boží, skvělý, úžasný a perfektně doplňující každičkou scénu filmu. No nemám co víc bych vám k tomuto mistrovskému dílu řekl, je to zkrátka naprosto skvělý řemeslně vypracovaný horor a pro mě je to rozhodně horor roku a řekl bych že i snad nejlepší horor od La Llorony která je též součástí The Conjuring Universe což už jsou čtyři roky zpět. Názor si však udělejte sami a kdo je milovníkem hodně dobrého hororu se skvělým příběhem a nebo jen prostě fanouškem tohoto universa neváhejte a běžte okamžitě do kina na…THE NUN 2 …. Mé hodnocení: 8.5/10 () (menej) (viac)

Jumbox

Mrazivé pokračování, které zase o trochu víc doplňuje celkový příběh. Sestra se snaží získat svoji moc a schovává se v těle jedné nečekané postavě. Horor má několik (ne)příjemných lekaček a originálních prvků (časopisy, vitráž). Fanoušci Conjuring jako já se jistě zase zabaví. ()

warrenur

"Sister, you have a VISITOR." Cirkev potrebuje dalsi zazrak a ty POJDES, devenko. Ako nasa "investigativka. :) Taissa Farmiga ma opat permanentne ten isty "znepokojeny" vyraz, ked sa otaca na kameru a sceny su strihane stale uplne haluzne. Uvod sceny s casakmi v nocnej ulicke, ktore sa hromadne same listovali do urcitej kolaze bola vyborni. Len kym ho nazacali az neumerne natahovat. Sklamanie s nulovou atmosferou a predvidatelnymi lakackami a postupmi. Po priemernom, ale pozeratelnom Conjuringu z 2021-veho to Chaves rezisersky riadne zvrtal. Scenaristi mu v tom silne asistovali. Neodporucam. Slaboduche. 25% ()

TheHofi

Sestra 2 je podobný případ jako nový Vymítač ďábla. Kdyby to nikdy nevzniklo, tak se nic nestane. Ale musím tomuhle filmu uznat to, že je aspoň zábavný, má dobré herce a obecně, co se týka řemesla a režie, tak je skvěle natočený. Jako zápor tu je opět nic moc příběh, debilita některých postav, a to že to není vůbec děsivý stejně jako většina nových hororu. Ale jak jsem řekl, je to aspoň zábavný a dobře natočený, a dokonce i o něco lepší než první díl, ale furt se to nechytá na libovolný díl V zajetí démonu, i když by hrozně chtělo. No nakonec je to hodně fajn film a já mu dávám 60%. ()

Omnislash

Hrozna nuda. Predvidatelne, nestrasidelne, prvoplanove. Nekde na pomezi 2 a 3 hvezd. Jednicka nebyla zadny zazrak, ale tohle je jeste o level horsi. Nejlepsi z filmu je ten "teaser" na Conjuring 4 v zaverecnych titulcich. ()

panvasik

Ano, díky tomuhle filmu, jsem vynechal 2 hodiny spánku a zítra se mi bude maximálně na chuja vstávat! Takový výsměch a ostuda! 35% ()

BOURQUE

V porovnaní s prvým dielom sa jedná o niekoľko krokov dozadu – slabšie vedený príbeh a herci/herečky, nedostatočné využitie prostredia, žiadny aspoň trochu prekvapivý moment alebo zvrat. Runtime sa zbytočne približuje ku 120 minútam. Škoda za ten výsledok – ani to sa nedá vytknúť, že by pokračovanie tohto príbehu dostal do rúk takého režiséra, ktorý s daným sub-žánrom a tematikou nemá nič spoločného. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

Rockerman

Srovnávat nebudu, protože z jedničky si pamatuji akorát ty zářící oči. Jde o vcelku průměrný horor, ale tak úplně bych jej nezatracoval. Je tu několik pěkných lekaček (zvláště ta s madam Laurent stála za to). Takže viděno už aspoň stokrát, ale i po stoprvé se to dalo snést. K BLM se vyjadřovat nebudu, každý vidí, že v takovém filmu je to zbytečné. Ještě, že přišla na pravou víru. ()

domirovec

Stejně průměrná a podle mě docela nudná mainstreamová záležitost, kde slabé lekačky, nijak nezajímavý děj a naprosto stejný šablonovitý scénář jako u prvního dílu diváka nijak zvlášť nepřekvapí, spíš právě unudí. Dokonce i scény, kde se ze samotné akce a třeba i pár efektivnějších jumpscarů dalo vytěžit mnohem více, jsou natočeny nepřekvapivě jednotvárně a fádně. Škoda, ale už předem očekávatelná škoda. 3/5 ()

NitroXcz

Řeknu to pohledem člověka, co nekouká na horrory a vyděsího každá prkotina. Už u jedničky jsem byl podělanej až za ušima a u dvojky ještě dál. Je to fajn zvukařská a kamerová práce, která si zaslouží pochvalu. U příběhu se mi zdálo, že se nikam neposouval (mrzí mě, že se víc nerozebrala linka s chlapcem z úvodní scény, i když to asi nebylo podstatný). Jinak jsem si film užil, ale na žádný podobný mě už nikdo nikdy do kina nedostane :). ()

Daiker

Film je určitě lepší než první díl.... Ale nic nového, jede se po staru, co už všichni znají.... A to je špatně. Příběh navazuje na první díl, to by až tak nevadilo. Lekačky nefungují a jsou slabé.... Jeptiška byla už celkem otravná... Jediná horová scéna byla ta s rohatým démonem (s Valakem to nemělo nic společného a nevím proč tam byl) a bylo to to nejlepší na celém filmu... Za rohatého je ta 3 hvězda.... ()

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (viac)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě