Meg 2: Návrat do hlbín

• Česko Meg 2: Příkop (viac)

Pripravte sa, že vám stúpne adrenalín na maximum! Do hlbokého oceánu sa znova ponorí Jason Statham a spoločnosť mu tentoraz bude robiť aj Wu Jing, legenda ázijských akčných filmov. Spoločne povedú tím odvážnych výskumníkov, ktorých cesta na morské dno nedopadne celkom podľa plánov. Chaos prepukne vo chvíli, keď do ich misie zasiahnu aktivity podmorských baníkov. V stávke sa ocitnú životy všetkých zúčastnených a naši hrdinovia budú musieť bojovať nielen s ľudskými nepriateľmi, ale aj viacerými prerastenými žralokmi. Nalaďte sa s filmovou novinkou na vlnu vzrušenia a ponorte sa za neľútostnými predátormi do hlbín vlastného strachu! (Continental film)

Garch

Když nic duchaplného nečekám, a s vědomím prvního filmu, cíleného zřejmě především pro asijské publikum, se chci jen lehce bavit, tak zkousnu ledacos (viz plakát). Ale, když už mají hrdinové korzovat kilometry po dně, a Jason Statham dokonce plavat bez čehokoli, tak bych tu stanici neumisťoval 8.000 metrů (!) hluboko pod hladinu oceánu. ()

Marius_ss

Dúfam že tvorcovia tohto filmu (na čele s režisérom a scenáristami) mali v sebe aspoň štipku hanby, a nezúčastnili sa tohtoročného štrajku v Hollywoode. Za to, čo vyviedli s pokračovaním MEGa, by si zaslúžili skôr zníženie, a nie zvýšenie platu. Lacný, nevkusný, stupídny Cčkový film, ktorý vznikol za jediným účelom, zhrabnúť peniaze v letnej kino-sezóne. S minimom snahy a bez srdca. Mŕtvy film. Mŕtvy, ako oči Megalodona. ()

mira007

Jason Statham proti pravěkým příšerám z hlubin a taky proti zlým lidem v bijáku, který si okatě bere inspiraci filmy Útok z hlubin (1999),Propast (1989), nebo i Avatar (2009), který by vypadal tak, jako by ho Cameron točil za peníze, který má právě v peněžence. Taková béčková akční bejkárna skoro jak od produkce Asylum, akorát s výborným obsazením Statham, Curtis nebo i Mahutová aka řecká zpěvačka z Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020). Viděno v rozverné náladě, pobaveno za tři slabší hvězdy. ()

Jaro_slav

"Everybody knows you never go full retard." A pak je tu Čína a její filmoví producenti. Jedinou zajímavou skutečností na filmu je snad jen to, že starší-větší verzi tý malý holky z jedničky hraje tatáž herečka. ()

winetach

Film nefunguje na žiadnej úrovni. Ani super akčný, ani béčkovo uletený. Jednotka si aspoň robila zo seba srandu, tu je všetko na pol plynu. Držal som palce chúďatkám Megom, nech to všetko rozkúšu. Jedna hviezda za letmý odraz zapadajúceho slnka od Stanhamovej plešinky. ()

bozka10

Prvá polovica bola premňa neskutočne nudné trápenie.Ked sa dej dostal na denné svetlo a otvorené more mierne sa to vylepšilo,ale tá absurdita a pokles vážnosti bol sklamaním.Samozrejme, nečakal som serióznu žraločinu,ale chcel som sa aspoň baviť.Naopak som sa modlil nech to trápenie už skončí.Jednotka bola serióznejšia a páčila sa mi viac.2-3* ()

Flopik

Jednotka mi nesadla a tak som nemal vôbec žiadne očakávania od dvojky. No a na moje prekvapenie som sa výborne bavil. Nebudem to tu obhajovať, rozhodne to nie je dobrý film ale keď vypnite mozog tak dostanete Stathama proti Megalodonom, obrovskej chobotnici a pár ďalším príšerkám. Je to riadne akčné, príbeh v podstate nie je a mne to takto v lete sadlo. Bavili ma riadne aj vedľajšie postavy a DJ s jeho batohom pre stav núdze bol môj najobľúbenejší. Je to blbosť, ale popravde treba aj také filmy. ()

M.E.K.Y

Prvních cca 30 minut jakž takž v napětí a je to i seriózní, ale jakmile se to začne žrát, je to horší a přehnanější než jednička, "céčko" jak vyšité. CGI taky celkem mimo. Na konci to vykrádá piraňu 3D. Ta byla aspoň zábavná. Toto je pouze mlýnek na maso a prachy. ()

kluk z Na

Ke konci jsem usnul. Zdálo se mi, že tam je nějakej kraken a Stathem nabíjí žraloky na kůly....prostě ve snech se vám to vždycky tak divně splácá. ()

Massaro74

Filmy s "megazvířaty" nemám moc rád, ale dal jsem to kvůli Jasonu Stathamovi. Nevím, jestli má zapotřebí hrát v takových filmech, ale budiž.. Dvojka ve stejném stylu jako první díl, jen tu jsou už 3 žraloci, velká oliheň a ještě cosi běhavého po zemi, jako by se to ztratilo z Jurského parku.. Statham spolu s kolegy (a občas i se špetkou humoru) všechno pobije, jen jeden žralok uteče, tak jen doufám, že nezplodíme "trojku"... ()

warrenur

Pekne podvodne Potterovo PATRONUS kuzlo so svietidlom. Zhruba po tomto momente sa zacnu diat "veci". Ze film vznikol v kooperacii s Cinou nebude poznat len podla mnozstva replik v ich jazyku, ale i podla typickych znakov ich kinematografie. A ze ich tu nasypali lopatami. Naozaj strasne hlupe C-cko (nie len z dovodu absencie prirodnych zakonov - okrem gravitacie, snad vsetkych) a to som sa chcel pobavit len na prostoduchom B-cku. Zabity cas, pretoze prerastene priserky i CGI vyzeralo biedne a vtipky neboli vtipne. Ak ocakavate post-titulkovu scenu, ziadna nie je. Ked nam ukazali chapadielka, ocakaval som velkolepu scenu. Ked prisla, nestala za nic. Neodporucam je to po takmer kazdej stranke velmi slabe. ()

Bozvav

Bože já smála tak, až mi málem praskla cévka. Zajímalo by mne, kolik museli Stathamovi Číňani zaplatit, aby se propůjčil k splavnému taškaření v takové totálně na hlavu postavené krávovině. Zatím co jednička byla vtipná, nabitá hláškami a sice nereálnou, ale dobře udělanou akcí a relativně smysluplnou zápletkou. Tak ve dvojce je humoru pomálu, scénář jde blbosti až na dřeň, prehistorická zvířátka jsou pomícháná, jak ingredience do dortu pejska a kočičky a jednotlivé akční sekvence jsou sice velkopansky udělané, ale tak idiotské, že působí parodicky sami na sebe. Celé je to čínské až běda a do toho vcelku nezajímavý herci, co v podstatě nemají moc co hrát. Už z ukázek bylo jasné, že to bude děsná blbost, ale i tak to předčilo všechna má očekávání. Mým jediným přáním bylo, aby je tam všechny, včetně scénáristů, režiséra, kameramana a střihače, požrali roztomilý megalodoni, nebo aby je alespoň pleskla ta chobotnice přes rypák. O těch obojživelných potvůrkách se raději ani nezmiňuji.  Za mne dvě hvězďule ani nevím za co, asi za to, že jsem se fakt nasmála. ()

Meteorista

Dvojka MEGáčka je větší a víc mixuje žánry (podmořskej tísnivej horor, katastrofickej film s velkejma monstrama, jurskej park-like film s prehistorickejma ještěrkama či kaiji film s bojem mezi dvěma velkejma potvorama – chobotnice a žralok). Fakt se na to dobře kouká, má to špetku kritický sebereflexe, nebere se to absolutně vážně… Je to prostě fajn dobrodružnej akční film na jednou zkouknutí v sobotu odpoledne. ()

molcan2 odpad!

Nechápem, prečo Hollywood produkuje filmy, ako je tento. Mám rád väčšinu filmov Jasona Stathama, ale tento je trápny. Viete si predstaviť pôvodné Čeľuste (majstrovské dielo) s takýmto množstvom CGI?... Po prvé, mám rád používanie CGI a technológií vo filmoch, ale úprimne, tento dnešný nezmysel je trápny na pozeranie. Po druhé, ak ste generácia Z, ktorá sa narodila v roku 2005, pravdepodobne je tento film určený práve pre vás. Chápem to. Obsahuje falošných ľudí a zvieratá, vizuálny štýl Instagramu a TikToku, plný filtrov a lacného CGI. Takže celkovo nový film v štýle Sharknado, odporúčame len pre ľudí okolo 10 - 15 rokov. Užite si to! ()

hakon

Pokud máte rádi MEG jedna, tak se na dvojku nedívejte. Je to naprosto zbytečný film, který tvůrci zpackali, jak mohli. První půlka rádoby navazuje na první díl a ještě jakž takž všechno nějak funguje, i když lavíruje s pocity wtf. Bohužel druhá půlka se láme do absurdna, kde nestíhají jak herci, tak triky a nesmyslné rozhodnutí prakticky všech postav na place. Kdybych nevědel o co jde, tak bych si řekl, že druhou půlku natočil Uwe Boll, protože takový guláš nesmyslnosti....Jediné co opravdu funguje je Satham, který asi ví co čeho vlezl a hraje přesně tak, jak se od něj čeká. K tomu mu slušne segunduje pár vedlejších postav, které zábavně přehrávají. 4/10 ()

Ydrosten

Asi ve dvou, třech scénách jsem si vzpoměl na výjevy z Mimoňů, kdy třeba tyranosaurus balancuje na kameni a šlehají ho větve, nebo když pračlověk dává na čumák medvědovi plácačkou. Je to vyloženě komedie vedle které je jednička vážným dramatem. Proč kdo tohle dělá je mi záhadou. Už u jedničky se čekalo takové trochu pomrknutí k čelistem ale tohle pokračování je asi jako "předfilm" k sharkandu. 1 hvězda z milosti že to není úplně debilní parodie. ()

martin_89

Príjemná letná dovolenková oddychovka akčného typu na cestu k moru. Po jednotke som vedel do čoho idem, Jason Statham sa na skútri/člne/ponorke naháňa s obrovským žralokom a tentokrát aj s chobotnicou, takže som nebol sklamaný. Je to vtipné, napínavé, ale neberie sa to príliš vážne a neuráža to svojou béčkovitosťou, bavil som sa pri tom oveľa viac ako napr. pri Godzille vs. muche vs. trojhlavom drakovi. Trochu mi chýbalo viac scén s tou mega morskou faunou, keď už mal byť o tom vlastne celý film, mohli radšej kľudne skrátiť zdĺhavú podmorskú časť. ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023