GOREGASM

Na úvod krátké summary dílů předešlých a jde se natvrdo na věc. Poslední Kapitola sice disponuje slasherovsky tupými postava v tom nejtypičtějším slova smyslu, ale nebojí se kosit jednoho po druhém ve vcelku divokém rytmu, kapkami krve se nešetří a nakonec se i podíváme Jasonovi face to face a to se cení. A ten jeho rypák za to fakt stojí :-). Osobně mně i pobavila za všechny přítomné uši přitažená koncovka s narychlo oholeným zlosynem a přestože jde o nejblbější díl, tak je možná paradoxně i nejzábavnější a s pěknýma nahotinkama :-). 60% ()

helloween93

Tommy Jarvis nastupuje. Sice zatím jako kid, který hraje nejprve support úlohu, aby v závěru totálně převzal iniciativu a stal se nejznámějším hlavním protagonistou série. Ačkoliv režii převzal po Minerově druhém a třetím díle béčkař Joseph Zito, atmosféra a kamera prvních třech dílů zůstala zachována. Na úvod je ve filmu rekapitulace předešlého děje a pak to zase začne, Jason opět oběti pozoruje, aby následně spustil killing spree. Většinu lidí vysvětlí Jason mačetou. Kvalitní slasher. 4* ()

dainio

Čtvrté pokračování nabízí vše co předešlé tři díly. Nové vyvražďování mladého masa, sex, místami i pochybný humor a skvělý konec.I tomuto pokračování dávám s naprostou jistotou 4 hvězdičky!!! ()

Utero

Začátek filmu je výborný. Čekal jsem, že Jason z kulny zmizí, ale on se nakonec nechá odvést až do márnice. To mi teda udělalo radost! Začal jsem se radovat, že čtvrtý pátek se bude konečně odehrávat v jiném prostředí. Jatka v nemocnici! To by byla podívaná! Ale kdepak….příběh se opět přesune ke křištálovému jezeru což mě sklamalo, nové prostředí už by vážně prospělo. Nakonec atmosféra je stále dobrá, hlavně záverečná scéna zabití Jasona se teda povedla. ()

jay.lee

Mlaďoši by pořád jen šuk**i a Jason by pořád jen kosil a kosil!! Borec na konec: Malej Tommy si oholí hlavu vezme do ruky mačetu...a... ()

helraiser

Toto pokračování je opět jasný nadprůměr co se slasheru týče, nájdete v něm brutální násilí, nějaký ten sex, tísnivou atmosféru a jak jinak než dokonalou hudbu. Milovníci slasheru a hlavnětéto série si budou chrochtat blahem. Jako fanda nemůžu a musím dát plnej počet. ()

Pekisan

Oproti trojke posun k lepsiemu. Zabavnejsie, rychlejsi spad, nenudi a a prsa vsade kam sa kamera pozrie. Dokonca sa nam ako bonus ujdu aj dvojicky:)) Tentokrat sa o Jasona nepostara tradicne ukricana obcas sexy blondska, ale chudak maly chlapec, co beriem ako prijemny bonus. Je to skvely koniec Jasona a bol by to skvely koniec serie. Ta vsak bohuzial nekonci. ()

katmandzoo

stále to isté dookola..na začiatku rozpráva nejaký týpek pri ohníku hrôzostrašný príbeh o Jasonovi, ktorý je zjavne nesmrteľný a prežije aj útok sekerou do hlavy, potom príde na chatu ďalšia partia mladých teenagerov, aby sa náhodou Jason nenudil a aby mal koho zabíjať, všetkých samozrejme povraždí, avšak sem tam sa so šťastím niekomu podarí prežiť a dotyčný v ďalšej časti vyrozpráva svoj desivý zážitok z chaty a potom si po neho Jason príde..navyše sa všetko odohráva stále na tej istej chate a diváka už nebaví stále sledovať tú istú pesničku, keby aspoň zmenili prostredie alebo prišli s niečím novým, ale nie, veď načo keď inkriminovaná chata aj po každoročnom totálnom zdevastovaní naďalej stojí..videl som zatiaľ prvé 4 časti a všetky sú na jedno kopyto..neviem či mám pokračovať ďalej, nakoľko táto séria pozostáva z 10 filmov..zatiaľ som však veľmi sklamaný a nebyť celkom obstojného záveru, tak dám opäť 2*, takto to aspoň na tie slabšie 3* bude.. ()

Vabr odpad!

Nekonečná nuda stejně jako předchozí díly. Jediné, co oceňuju je technické zlepšení (střih, sestřihy z předchozích dílů, kamera). Vyhodnocení: KÉŽ BY to byla finální kapitola ()

Alexandre

První tři díly jsou zábavné, atmosférické i napínavé, zkrátka nezapomenutelné klasiky, se čtvrtým dílem vše mírně klesá a nejhorší je, že už zdaleka není tak krásně zábavný jako díly předchozí a výrazně ubylo lekaček. I když i čtverka má svým způsobem taky své kouzlo - na vraždách se teda nešetřilo, Jason nadělal opět slušnou paseku, ale na mě bohužel až tak nezapůsobila. Takže zůstanu u lepších 3*... Uvidím co další díly, doufám že budou o trochu víc propracovanější. ()

Sign

Náhodou slušný a povedený masakr, navíc je to prostě Jason :-) jenom mne šve každý díl kde je Jason odmaskován i když je to vlastně téměř každý, bylo by mnohem lepší a záhadnější nikdy neodhalovat jeho tvář... ()

vincchuppo

Chtělo by to víc nápadů, jak udělat Jasona atraktivnějším. Nebo ani ne tak Jasona, jako celé to kolem něj. Po předchozí "trojce", kterou jsem si oblíbil je tento díl rozhodně krokem dolů. ()

GTS_PUNK

Štvrté pokračovanie filmovej série s deformovaným vrahom Jasonom Voorhessom v akcii s podtitulom "The Final Chapter", bohužiaľ, nie je ani zďaleka posledné. Keď sa však tak už tvári, divák by očakával, a je snáď aj na mieste, aby si tvorcovia dali na celej veci poriadne záležať. Lenže, to by sa asi nemohlo jednať o túto sériu, obzvlášť potom o tento diel. Zatiaľ, čo predchádzajúce tri časti sú podpriemerné vyvražďovačky, v tomto prípade možno pochybovať, či je výraz "vyvražďovačka" alebo "slasher", ak chcete, vôbec na mieste. Dej sa samozrejme znovu točí okolo partie mladých ľudí, ktorí prichádzajú do vzdialených lesov na chatu. Jason Voorhess akosi po smrti znovu ožil, utiekol z márnice a chystá sa na svoj už tradičný lov tínedžerov. A zatiaľ, čo v predcádzajúcich častiach je jeho sledovaniu obetí venovaný aspoň nejaký priestor na vytvorenie atmosféry, tuto by ste niečo podobné hľadali márne. Keď už dôjde k smrtiacemu útoku, je mu venovaných pár sekúnd, ktoré navyše pôsobia veľmi chabo. Dej ako keby sa viac zameriaval na skupinku mladých ľudí, ich párty a všetko okolo nich, než na budovanie celej atmosféry. Na jednu stranu o tom nemožno povedať nič zlé, pretože zas a znovu tu má divák možnosť vidieť krásne obnažené ženské telá, ktoré by stáli za hriech, ale je pravda, že tie môže vidieť aj niekde inde. Patrilo by sa venovať priestor viac žánrovým prvkom, ktoré tu značne chýbajú. Divák si samozrejme nemôže robiť žiadne ilúzie ani o kvalite predchádzajúcich dielov, ale aj oproti nim v tomto prípade kvalita rapídne klesá nadol. Atmosféra takmer nulová, efekty takisto veľmi chabé a ťažko hľadať niečo, čo by vo filme skutočne stálo za to. Okrem už spomínaných slečien. Avšak ani ony, okrem pohľadu na ne, neponúkajú väčší divácky zážitok. Rovnako ani zvyšok hereckého obsadenia, ktoré možno označiť ako takmer úplne neznáme, také na jedno filmové použitie. Friday the 13th: The Final Chapter by už naozaj mohol byť poslednou časťou celej tejto lacnej "kultovej" série. Nemožno povedať, že sa jedná o úplný prepadák, ale nemá k tomu ďaleko. Aj to málo dobrého, čo ponúkajú predchádzajúce diely, tu divák nemá šancu vidieť. Tvorcovia z filmu urobili prvoplánový pokus o horor, ktorý stratil aj posledný kúsok svojej chabej atmosféry a všetko sa snažia maskovať za ľahkú erotiku. Na podstatné aspekty však úplne kašlú a tak to aj potom vyzerá. Na záver pritom nechávajú pootvorené vrátka pre ďalšie pokračovanie, pričom by ale bolo určite lepšie, ak by celá séria už ďalej nepokračovala. Štyri zlé slashery sú až-až a tento im rozhodne kraľuje. ()

Mouchal

Oficiálně nejvyprsenější díl všech Pátků. Není tohle snad to jediné, co si člověk může přát? Zde navíc obohaceno o první výskyt legendárního Jasonova protivníka Tommyho Jarvise. Jinak se jedná o dobrou klasickou páteční vyvražďovačku. Ale nejlepší na celém filmu je fakt, že i přesto, že Jason dostane na konci pořádnou "čočku" od psycho-Tommyho a podtitul filmu zní "The Final Chapter", Jason neřekl poslední slovo a ke Křišťálovému jezeru nás v budoucnu přijede opět navštívit. 65% ()

Likan7

Není to takový hype jako u Meyerse, který propadl úplně, i tak je ale Pátek třináctého zatím pořádný fail. Třetí pokračování je (ne)překvapivě šíleně tupé, blbé ale celkem zábavné. Hlavně první minuty v márnici jsou fajn, až jsem doufal, že Jason změní teritorium a bude řádit někde v menším městečku. Bohužel jsme po deseti minutách zase někde v lese u jezera, kde je zase skupina hloupých puberťáků, co si stoupnou do fronty na casting o nejzajímavější úmrtí. Abych ale nebyl furt jen negativní, Jason je díl od dílu akčnější a tím i strašidelnější. ()

Kingjiri

Zatimco měly minulý díly lehce stoupající "kvalitu" (pokud se o ní dá v případě týhle série vůbec vážně hovořit), čtyřka je krokem zpět. Filmařsky dobrý, herci se daj překousnout, ale příběh běží už po čtvrtý ve stejnejch konturách (příjezd novejch obětí, delší úvod a vraždění bez jakýkoliv snahy o obranu ze strany oběti, která přijde zase jen v závěru). Mimochodem finále mi přišlo dost debilní (přeživší dospělá postava měla fakt brainless chování) stejně jako Jasonova nesmrtelnost. Ačkoliv mi přišel gore ze všech dílů nejlepší, jsem přesvědčenej, že by bylo nejlepší původní sérii utnout po třetim dílu, dvě silný hvězdy. ()