Na počiatku všetkého je rozhodnutie novozvolenej starostky. Na základe neho môžu všetci, bez ohľadu na veľkosť, váhu, pohlavie, vzhľad, či fyzickú silu, vstúpiť do miestnej policajnej akadémie a po jej absolvovaní sa stať ochrancami poriadku. Keď veliteľ akadémie, major Lassard (George Gaynes), uvidí nových adeptov na miesta policajtov, ktorí sú zmesou podivných a nemotorných čudákov, prikáže svojim podriadeným, aby im dali poriadne zabrať, a tak im vyhnali z hlavy prianie byť policajtmi. Každý z nich totiž môže kedykoľvek školu opustiť. V dave dychtivých čakateľov na policajný odznak postupne vystupuje do popredia niekoľko svojráznych postavičiek: mohutný a ťažkopádny černoch Moses Hightower (Bubba Smith), háklivý na každú narážku týkajúcu sa farby pokožky, ľahko strelený imitátor zvukov Larvell Jones (Michael Winslow), drobná a nesmelá černoška Laverne Hooksová (Marion Ramseyová) s tichučkým detským hlasom, tlsťoch Leslie Barbara, fanatický pištoľník Tackleberry a povaľač Corey Mahoney.  Ten jediný nemôže zo školy odísť dobrovoľne, pretože by skončil vo väzení. A tak sa začne vojna nervov, kde na jednej strane stojí Mahoney, a na druhej dôstojníci akadémie na čele s poručíkom Harrisom. Lenže medzi kadetmi je aj sympatická Karen Thomsonová a Mahoneyho odhodlanie byť vyhodený sa pomaly rúca. Po náročnom výcviku, v ktorom ide o to, kto z koho, sa neskúsení nováčikovia ocitnú v uliciach mesta. (TV Markíza)

kinej

Police Academy je jeden z prvních amerických filmů, který k nám začal na videokazetách v příšerné kvalitě s rychlodabingem pronikat. Tenkrát jsem nekriticky žral všechno z USA, všechno co nebylo odtud. A tehdy jsem jí poprvé viděl a pak jsem si jí pustil znova a znova a zase znova. Přišla mi perfektní. Když jsem jí zase po dlouhé době viděl, přišla mi spousta fórků otřepaných, ale některé jako například Blue Oyster jsou vtipné i dál. Skvělá je postava Tackleberryho, který je pro mě typickým příkladem militantního republikánského amíka. ()

SOLOM.

Miluju filmy z osmdesátých let a přestože nemám moc v oblibě americké komedie, tak se mezi nimi občas objeví nějaká ta výjimka. První díl je i v mých očích nejlepším počinem celé série. Již od dětství jsem si zamiloval většinu postav, které se zde objevily a i dnes (kdy mi táhne na třicet) se na něj podívám vždycky rád znovu. Některé scény jsou prostě nezapomenutelné a i přes některé rasistické narážky, se film může těšit obrovské divácké podpory. ()

Gemini

Léta prověřila kvalitu první Policejní Akademie, a my tak dnes můžeme s klidem tvrdit, že je vysoká jako jalovec. Což není samec od jalovice, stejně jako Vojtěch Filip není demokraticky obrozený rudý gentleman, což sem tedy vůbec nepatří, ale cesty myšlének jsou spletité a tvůrčí výron je holt mrcha;) Titulní melodie od Roberta Folka se stala stabilní hitovkou mezi fanoušky filmové hudby, hlášky z dílny skvělého českého dabingu (tím myslím ten původní z videokazet:P) zlidověly a Modrá Ústřice, k tomu snad netřeba cokoliv říkat:) Originální námět (si myslím), výborná sbírka postav a postaviček, prostě klasa hodná 80ti procent. ()

cheyene

Dnes již kultovní záležitost, kterou odstartovala jedna velmi dlouhá komediální filmová série. Poprvé jsem Policejní akademii viděl až nyní, takže jsem prost nějakého sentimentu z dětství. První díl je vskutku zdařilý, servíruje občas povedený humor, zaujmou i všechny postavy a jejich osudy. S přivřenýma očima to ještě na 4* vystačí. ()

MM11

Legendární komedie o výcviku naprostých idiotů, jelikož starostka schválila zákon, podle něhož se může do policejní akademie přihlásit úplně každý. Infarktovou řachandu, při které si nebudete moci vydechnout ale zase nečekejte, jedná se "pouze" o na svou dobu výborně natočenou komedii, která svůj úspěch těží díky neokoukaným hereckým tvářím a velmi vděčnému tématu, jenž by nevyužil snad jen debil...doslova. Stinou stránkou jsou pokračování, o něž si Policejní akademie přímo koledovala, a taky je dostala (ovšem více, než by bylo zdrávo). ()

• Kim Cattrall často hovorila, že zo všetkých jej filmov je tento jej najobľúbenejší. Väčšina kritikov súhlasí s tým, že je to bol jej najlepší výkon. (Arsenal83)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme

21.08.2009

Dost bylo válek na vzdálených planetách (doufám, že vás teaser na Avatara příliš nezklamal), pojďme si trochu zatančit a zazpívat ;-). Tento týden se vynořily tři hudební projekty, které stojí za… (viac)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

02.12.2008

V sequelu včerejší novinky o pokračováních se dočtete o další Planetě opic, další Policejní akademii, dalším Hairsprayi a dalších Aktech X. Zpočátku to znělo jako totální kachna – internetem… (viac)