Nabídka

USA, 2022, 9 h 41 min (Minutáž: 51–69 min)

Filmový a televizní producent Albert S. Ruddy se spolu s Francisem Fordem Coppolou v roce 1972 pouštějí do natáčení filmu Kmotr, a to navzdory četným produkčním neúspěchům a střetům s italsko-americkou mafií. (SkyShowtime)

petikacka

Tak totok je fuckticky vymazlený seroš. Dokonalé vniknutí do 70.-ek včetně úplně všeho při natáčení KMOTRA , který byl tehdy pro Ala Ruddyho vším a navíc věřil, že to bude "prostě nejlepší film všech dob". Což nakonec byl i když to tak vůbec nevypadalo a musím říct, že právě proto, že ten film znám asi jako každý druhý, tak jsem naprosto nečekala jakými problémy si musel projít, aby vůbec vznikl. No pro mě to byla lahůdka. Za mě 95% ()

kamil.i

Očakával som skôr vážnu drámu o konflikte charakterov a záujmov pri tvorbe Krstného otca. Viac ako to The Offer predstavuje ľahkú dramédiu, ktorá vykresľuje celú filmovú produkciu štúdia Paramount počas jeho nie-úplne-zlatej éry na prelome 60. a 70. rokov. Tak či onak je to mimoriadne zábavné i pútavé sledovanie najmä pre cinefilov. ()

winetach

Dokonalý "doku"seriál, ktorý nenudí ani na chvíľku (aj keď by mohol), so skvelo obsadeným castingom: Miles Teller ako A.S Ruddy, ktorý všetko vybaví, M. Goody ako excentrický séf Universalu s charizmou na tri kilometre, Giovanni Ribisi s nepríjemným chraplákom ako mafián s ktorým chceš ísť na večeru. Každá jedna postava je obsadená dokonale (ten Pacino...). Skrytý poklad, ktorý keď objavíte, budete nadšení. Len treba povinne vidieť Godfather jednotku, inak si neužijete tie drobné dokonalosti v každej časti. 10/10 Vtedy v Hollywoode + Vinyl = The Offer ()

Pawlisman

Osobně jeden z nejlepších seriálů posledních let. Plné napětí, neustálého děje (někdy až moc koncentrovaného - problém, problém..), kombinace mafiánského a filmového umění to vše dle skutečných událostí, narážky na jiné kulturní a filmové ikony, skvělí herci, ke konci možná malinko ztrácí dech, i přesto...uff...toto chcete sledovat. ()

peetrejr

Keď som sa dopočul, že existuje seriál o natáčaní Krstného otca, nemal som v pléne pozrieť si to. Nakoniec som sa k tomu nejak donútil. Očakávania boli pod bodom mrazu a ja som myslel, že to vypnem po dvoch častiach. Nestalo sa. Absolútne ma to vtiahlo do deja a nesmierne ma to začalo baviť. Nikdy by ma ani len nenapadlo, že to, aby vôbec vznikol Krstný otec bol boj. Nejak som sa nad tým ani nezamýšľal ale až teraz si uvedomujem aké  to mali zložité. Herecky je tento seriál priam dokonalý. Miles Teller zahral Ala Ruddyho tak sebavedome a dôveryhodne. Krivdil by som, keby poviem, že niekto to zahral zle. No ja mám rád mafiánske filmy a gangsterky, a preto moja obľúbená postava a aj herecký výkon je Giovanni Ribisi, teda Joe Colombo. Je to priam neprehliadnuteľné, že inšpirácia pre túto postavu vychádzala z postavy samotného Krstného otca. Čo mi ale v konečnom dôsledku neprekáža a pomerne sa mi to páči. Musím pochváliť, že Al Pacino sa fakt podobá na Pacina a aj Marlon Brando vyzerá celkom ako Marlon Brando. Al Ruddy sa moc nepodobá, ale to nevadí. Coppola sa podobá tiež, Robert Evans už moc nie a ani Bettye sa nechytá. Ja viem, že to extrémne nevadí, ale hlavne, že sa podobá Pacino. The Offer ma veľmi príjemne prekvapilo a potešilo. Veľmi šikovný seriál, v ktorom ale musím vyzdvihnúť miesta, kde sa mi to moc nepáčilo. Napríklad posledné dve časti. Neboli zlé. Pripadalo mi to však ako keď hráte skladbu v nejakom tempe, a potom zrazu spomalíte tempo. Je to tá istá skladba, ale pomalšia. Koniec sa snažil podobať originálu, ktorý som si mimochodom čistou náhodou pozrel pred touto časťou. Chýba mi tam však Clint Eastwood. No nevadí. Nedostatkov bolo fakt minimum a preto dávam The Offer 5 hviezd z 5. ()

Warhorr

MEGANÁŘEZ ! Nikdy jsem nebyl zarputilým fanouškem Kmotra. Trilogii jsem viděl vlastně jen jednou a to už sakra dávno. Je fakt, že díky csfd, respektive místnímu hodnocení, jsem se rozhodl dát tomuto šanci, ale i přesto jsem byl pořád na pochybách. Jak může asi vypadat desetihodinový seriál o tom, jak se natáčel film ? Vždyť se ukoušu nudou. Pche, kdybych jen tušil ! Každopádně to není jen obyčejný drama, seriál se snaží nést se v humornějším duchu. Přispívají k tomu hlavně herecké výkony. Gorman jako představitel Bluhdorna je prostě TOP, na každou scénu s ním jsem se těšil. Nezaostávají však ani ostatní. Playboy Evans,tvrdohlavý Coppola, kterému musíte vše splnit, sebejistá a spolehlivá sekretářka Bettye, chroptající Ribisi jako mafián Colombo a samozřejmě Teller jako Al Ruddy, po krk uvízlý ve všemožných sračkách. Nedokážu si vzpomenout, kdy naposled jsem v seriálu viděl takhle skvěle ztvárněné charaktery, kdy mě postavy bavily všechny do jednoho. Tady prostě není nikdo, kdo by mě vyloženě štval nebo nudil. No a jestli se tohle všechno okolo připrav filmu vážně stalo, tak to musel být slušný nátěr. Máme tu vyhrožující mafii, takže v určitém slova smyslu nepřijdeme ani o opravdovou gangsterku ( taky tu padne několik výstřelů včetně hlav ), politickou byrokracii, no a hlavně věčnou a šílenou nespokojenost s různými šéfy a pohlávary společností. Pořád tu má někdo nějaký problém. Ruddy musí pendlovat mezi New Yorkem a Los Angeles v jednom kuse a řešit jednu krizi za druhou. Když se zbavíte jednoho problému, ihned se objeví další. Při samotném natáčení panuje neustálá nespokojenost a pochybnost herců, šéfů, osvětlovačů, problém s castingem kdy se musí přemlouvat herci k účasti na filmu, rozpory s budgetem, dohady při výběru lokací na film, na scéně se neustále objevují lidé, kteří se snaží filmu zatopit, nepřejí mu anebo by si přáli jeho zrušení, prostě jeden velký chaos a nervy. A přesně tyto strasti bude muset Ruddy do premiéry vyřešit. '' We got a problem '', jo tak tohle tady zazní asi stokrát. Musím i zmínit ty úžasné nostalgické momentky. Fanoušci ujíždějící na americkou kinematografii a staré herce z 50. 60. a 70. let si přijdou na své. Debaty a zmínky o Love Story, Rosemary má děťátko, Útěk, Casablanca, Nejtěžší yard, Hogan's Heroes, na minutku tu nakoukneme do zákulisí natáčení Butche Cassidyho a Sundance Kida, Objevují se představitelé herců jako je Redford, McGraw, ( samozřejmě Pacino a Brando ), Reynolds a jiní. The Offer není jen obyčejnou minisérií ale i skvěle ztvárněnou a božskou cestou do Ameriky začátkem druhé poloviny 20. století. Marně se snažím najít nějaké negativum, ale prostě to nejde. Je to parádní jízda do filmového showbyznysu s naprosto fantastickým castingem, kulisami, kostýmy a celkově prostředím s hutnou dávkou nostalgické atmosféry. Garantuji jednu věc, po zkouknutí si jdete ihned pustit Kmotra nebo si minimálně přečtete zajímavosti. Famozní seriálový zážitek. ()

zahadum

Vedelo sa, že výroba Kmotra bola v istých smeroch možno napínavejšia ako sám Kmotor ale realita bola ešte desivejšia. Desivá v tom, že chýbalo fakt málo a tento najväčší film všetkých čias by filmové plátno možno nikdy nevidel. Je smutné ale pre náš svet tak príznačné ak o ňom rozhoduje banda kravaťákov od stola. Kravaťáci ktorí nič nevedia, nerozumejú ničomu a nemajú cit, pochopenie, vášeň ani lásku. Majú len magnetický cieľ - PRACHY ! V samotnom seriály vidíme, že zrodu bolo skoro zabránené aj ďalšej veľkej legende - Čínskej štvrti. Naštastie to celé dopadlo dobre. Aj keď som vedel ako to celé dopadne tak som mal miestami pocit, že z tohoto prúseru to vyseká len zázrak. Tento seriál je samí zázrak tiež. Od výberu témy, hercov, dobovej výpravy až po milióny detailov ktoré ocení len filmový fanúšik. Dokonalý komparz je jedno ale chce to aj dokanlú chémiu medzi komparzom a tej je tu našťastie vrchovato. Všetci hrali skvelo a boli famózny ale dvom protagonistom by som chcel špeciálne poďakovať a to fenomenálnej Juno Temple ktorá proste zmenila samú seba na nepoznanie. Druhým bol samozrejme Giovanni Ribisi a jeho miestami až minimalistické herectvo z ktorého sa tlačila sopka vášni alebo nebezpečenstva. Bravó ! seriál roka prekvapil náhle a nečakane. 500 % ()

P.J.2

Tvorba filmů je drama a leckdy je to větší příběh za kamerou než před ní. Nabídka není jenom příběh Kmotra ale velkolepý výlet do zlatých dob Hollywoodu, kdy filmy přinášely zážitek a klid, režiséři měli vizi a vše se dělalo ručně postaru, zároveň to byla doba nebezpečí, korupce, násilí a v tomhle chlívě uměli přežít skutečně jen svině. Je to příběh jedné éry. A je to KU*VA poctivá filmařina. Pro fanoušky Kmotra a filmů jasná volba, pro ty ostatní vlastně taky. Jdu si pustit trilogii. ()

HenryIvan

It's a fucking magic !! Keby že pri tomto nedám plnú paľbu, tak by som sa priečil sám sebe. Toto vykresľuje tvorbu filmov síce ako plnú nástrah a problémov, ale rovnako tak ako magický zážitok. Skvelá adaptácia tohto príbehu. Vedel som už mnoho vecí, no tu som sa dozvedel oveľa viac. Love it. ()

Killingjoke

Občas v životě dostanete nabídku, která se neodmítá… Přesně tohle mi vytanulo na mysli, když skončil poslední díl tohoto seriálu. A já musím konstatovat, že je to neuvěřitelné! Vždyť jaká je pravděpodobnost, že původní román, následná filmová adaptace a teď i seriál o jejím vzniku budou totální pecky, které vás nemilosrdně trefí přímo na komoru?!? A právě tohle se stalo… The Offer je výtečně napsaná, natočená a zahraná minisérie, která s větší či menší měrou pravdivosti zachycuje vznik kultovního filmu v roce 1972. Filmu, který se nerodil vůbec snadno a do jehož natáčení natahovala své prstíky skutečná americká Mafie… Kmotra bezmezně miluju, takže jsem si užíval každou minutu. Dost pomůže, pokud máte před sledováním nějaké ponětí o hollywoodských hitech počátku 70. let a pokud znáte pár důležitých mafiánů té doby. Ale i bez toho si seriál užijete. Osobně mě nejvíc herecky bavili  Burn Gorman jako vlastník studia Paramount a producent v podání Matthew Goodeho, jeden lepší než druhý. Ostatní herci za nimi moc nezaostávají, dost vtipný je například neustále něco žvýkající Patrick Gallo v roli Maria Puza nebo Dan Fogler jako režisér Francis Ford Coppola. Televizní Paramount zkrátka natočil jeden z nejlepších seriálu roku a když se tak dívám, jaké seriály v posledních letech vyprodukoval, tak je to momentálně má osobní televizní jednička. Jo, tenhle seriál je vážné dobrý… ()

Urukhaj98

E01-E10: Stejně tak jako je Kmotr mistrovské díl v rámci filmů, je The Offer mistrovské dílo v rámci minisérií. Tvůrcům se povedlo absolutně dechberoucím způsobem ztvárnit éru sedmdesátkového Hollywoodu, kdy se věci dělaly ještě takříkajíc poctivě. Zelené plátno aby tu člověk pohledal. Kromě vhledu do fungování tehdejší továrny na sny, máme díky desetidílné stopáži možnost sledovat celý tvůrčí proces vzniku jednoho z nejlepších filmů všech dob. Od doby, kdy Mario Puzo dumá nad svým novým románem o italsko-americké mafii, který se snad konečně bude prodávat, až po předávání Oscarů za nejlepší film roku. Že se nejednalo o snadné natáčení, kdy jde vše podle plánu, se obecně ví, ale že to šlo mnohdy až do takových extrémů, o tom jsem třeba já neměl tušení. The Offer ovšem kromě samotného vyprávění naprosto exceluje v charakterech, jejichž představitelé by si zasloužili pobrat každou cenu, kterou jen jde. Za mě osobně celému už tak silnému obsazení s přehledem vládnou Burn Gorman jako tehdejší excentrický šéf Gulf + Western Charlie Bluhdorn, který umí podat větu „I love it!“ jako málokdo a Matthew Goode jako charismatický šéf studia Paramount Bob Evans, který by dokázal přesvědčit k návštěvě kina i Boha (jeho monolog o filmové magii nenechá jednoho cinefila chladným). Nejednou jsem si při sledování vzpomněl na Entourage, které rovněž tak výrazně excelovalo v podání hollywoodského zákulisí. Jenže zatímco tam se jednalo o víceméně smyšlený Hollywood, zde se jedná o realitu, která, jak víme, dokáže být někdy mnohem šílenější než fikce. Teď bych prosil spin-off s Foglerovým Coppolou, jak točí Apokalypsu. 9/10 ()

Torgal

Keď máte radi filmy, tak tento seriál je jasná trefa do čierneho. Vďaka nemu som sa mohol pozrieť do zákulisia tvorby jedného z najslávnejších filmov histórie, Coppolovho Krstného otca, a veruže sa tam diali zaujímavé veci. Handrkovanie sa so štúdiom, vyhrážky od skutočnej mafie, problémy s financovaním aj hercami a dalo by sa pokračovať. Tomuto seriálu vďačím za to, že konečne chápem úlohu producenta pri tvorbe filmu. V podstate tvorí nárazník medzi štúdiom a filmovým štábom, pre ktorý zabezpečuje všetko čo potrebuje k svojej práci. Klobúk dole. Ale späť k seriálu. Perfektná dobová atmosféra a výborné herecké obsadenie dopĺňajú extrémne zaujímavý obsah, rozmýšľanie o celkovom hodnotení teda bolo naozaj krátke. 9/10 ()

Pafnuc

Poslední dva díly vyloženě ztrácí tempo a chybí tomu nějaká jednoznačná katarze, ale v záplavě toho hnoje dnes je to vybroušený diamant. ()

Maximilianus

Miniséria zobrazujúca pozoruhodné pozadie tvorby jedného z najlepších filmov a klenotov svetovej kitematografie. Ak by bola pravdivá len polovica z tých udalostí, stále by to bolo fascinujúce, no údajne je pravdivá drvivá väčšina, čomu sa až ťažko verí. Skvelí herci hrajú legendy filmového priemyslu, je na to radosť pozerať. Úžasné postavy, pútavý príbeh, humor, trochu toho mafiančenia, už len to napätie chýba, keďže divák vie, ako to dopadne, tak už musí iba pozerať,  aby sa dozvedel vďaka čomu to dopadlo tak, ako to dopadnúť malo. 9/10. ()

ER

Jj, udělat parádní film je vždy o řadě překážet, ale zajímavé je i pozadí vzniku knihy. Jak to většinou bývá, stačí polibek múzy, nebo popostrčení chápavé manželky. Sledovat řetěz událostí, které nastanou při realizaci nápadu natočit film, je neskutečně poutavé a je super o tom něco vědět. Co se formy týče, tak není co řešit, spousta šibalských scén, jako ta se čtením scénáře mafiánem Colombem je kořením děje, herci jsou dobře vybraní , oceňuji snahu, aby zásadní postavy byly podobné "originálu". Dojde i na vztahy, nejen ty pracovní ( producenta si nikdy neberte 😉,) , či s mafiány a to vše ve svižném tempu. Tady letí palec nahoru 👍 ()

LukasKalasek

Autentičnost doby, natáčení a především podoba herců byla jedinečná. Al Pacino i Brando jako by omládli o 50 let. Skvělý seriál o jednom z nejlepších filmů historie. ()

Tosca

Televizní minisérie Nabídka (The Offer, 2022) byla natočena k loňskému 50. výročí premiéry legendárního filmu Kmotr (The Godfather, 1972) podle bestselleru Maria Puza z roku 1969 a já jsem se na ni těšil od chvíle, kdy jsem četl o jejím natáčení, protože Kmotr je jedním z mých nejmilovanějších a nejobdivovanějších filmů. A protože vím, jak byly jeho vznik a natáčení složité a náročné a že nechybělo málo a film by vůbec nevznikl nebo by vypadal úplně jinak, než jak ho známe, byl jsem zvědav, jak si s tím tvůrci hraného seriálu (a nikoli dokumentu) poradí. A jsem nadmíru spokojen. Tvůrce seriálu Michael Tolkin se opíral o vzpomínky producenta Kmotra Alberta S. Ruddyho (*1930), který se na seriálu podílel i jako jeden z vedoucích výroby. A právě Ruddy je hlavní postavou (hraje ho Miles Teller), vedle šéfa studia Paramount Roberta Evanse (Matthew Goode) a samozřejmě režiséra Francise Forda Coppoly či Maria Puza a dalších, včetně herců v čele s Marlonem Brandem a Alem Pacinem, pro něž se podařilo najít velmi dobré herecké představitele. Seriál popisuje, co vše předcházelo natáčení Kmotra, tedy psaní scénáře a složitá příprava produkce, hledání herců a především střety mezi Ruddym a šéfem studia Evansem a majitelem společnosti Gulf and Western Charlesem Bluhdornem, do jejíž skupiny Paramount patřil. A pak i samotné komplikované natáčení. Do toho všeho zasahuje i mafie, takže ani zde nechybí mafiánská linka. Je to skvělý pohled do zákulisí natáčení filmu a prostředí filmové produkce. A z některých scén přímo zamrazí nebo se u nich milovník kinematografie cítí na vrcholu blaha – třeba když se dělají kamerové zkoušky s Brandem nebo se celá filmová rodina Corleone sejde na večeři před začátkem natáčení... A jak všichni dělali, co mohli, aby se i přes všechny překážky zrodilo mistrovské filmové dílo a největší hit své doby, Kmotr, díky neústupnosti Ruddyho, Coppoly a dalších. ()

john.h

Nejlepsi audiovizualni dilo, ktere jsem videl od Big Short a Mad Max Fury Road (coz je rok 2015, cili za dlouhych osm let). Pokud mate radi filmy, budete mit radi The Offer. Velmi inspirativni podivana, ktera ve vas probudi chut si taky natocit film, i presto, ze je to evidentne tvurci peklo. ()

pushover

Tenhle příběh si seriál rozhodně zasloužil i pro to, že je o něco zajímavější než samotný Kmotr. Miles Teller tady má poprvé charisma, Giovanni Ribisi předvedl asi svůj nejlepší výkon, Juno Temple byla kouzelná a všichni ostatní hráli taky skvěle. Povedené. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

29.12.2022

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)