Toranaga je prinútený uzavrieť novú dohodu s dávno strateným členom rodiny. (Disney+)

castor

„Proč se do bitvy ženou jen ti, kteří doposud v žádné nebojovali?“ Co si budeme: opakovaně tu někdo prosí o vlastní smrt, klíčová je oddanost a čest, pak je zase třeba myslet na vlastní odkaz či být otrokem svých rituálů. Respektuju danou kulturu, ale fakt místy zvláštní oddíl… Mračna se nadále stahují, Toranaga proto požádá svého bratra o spojenectví, ten ovšem přispěchal se vzkazem o velezradě. Toranagu by čekala poprava, většina jeho mužů by „absolvovala“ rituální seppuku. Celou dobu tak čekáme na jeho rozhodnutí. Kluk mohl vyhrát svou první bitvu... ()

vydumnica

Pre mňa doteraz najslabšia epizóda, také slabšie 4*. Asi prvýkrát som sa pri Shogune nudila! Príliš veľa nezaujímavých rozhovorov a politiky, hlúpych rečí (pri večeri), príliš málo Mariko a po tejto epizóde som si už istá tým, že Anjin tu nie je hlavná postava, a že bol nešťastne obsadený hercom Cosmo Jarvisom ako aj tým, že to nie je žiaden hrdina, ktorému by divák nejako zvlášť fandil, je to len barbar a bodka. Teda buď je tu Anjin len taký pako alebo Cosmo Jarvis strašne zle hrá, čo som až prekvapená, lebo Shogun si potrpí na detaily a všetko funguje parádne. A ešte niečo. V tejto epizóde to už s tou hmlou prehnali. Vkuse hmla alebo prítmie, niekedy si nie som istá, na koho pozerám. Verím, že ďalšie epizódy už budú opäť skvelé. Knihu som nečítala, ale vraj tu je zatiaľ najväčšia odchýlka od predlohy. ()

Martrix

Což o to, opět je to skvěle natočené. A přes mírné zpomalení i napínavé. Má Šogun nějaký plán? Stane se něco nečekaného, co tu beznadějnou situaci v jaké se ocitl zvrátí? Opravdu je kodex cti tak silný, že se nepřítel nemusí bát o svůj život? A vyřešila by vůbec něco jeho vražda? Tentokrát mi některé momenty nepřipadaly tak úplně věrohodné, smysluplné, resp. i přes vtahující atmosféru, cítím trochu rozpaky. A ten WTF závěr? Zvláštní epizoda. Ne špatná...zvláštní. Tentokrát žádná postava nebyla ústřední, ba ani dvojice...všichni dostali stejně prostoru. Tuto epizodu si pro sebe ukradl stín bezvýchodnosti. ()

Sany33

Príbeh: Jediná Toranagova šanca a vyrovnanie síl v boje je spojenie sa s bratom, ktorého nevidel večnosť. Brat prijíma pozvanie a začína sa politická hra na ktorej Toranaga stále nevyzerá ako víťaz ale ako porazený. Prevedenie: Prvotný wow efekt už nemám a krása a odlišnosť kultúr už nemajú taký vplyv na moje hodnotenie. Táto časť bola jednoducho nudná a Anjin v podaní Cosmo Jarvisa je strašné nesympatické pako. Ale zrejme to tak má byť. Keď sa teraz viac sústreďujem na príbeh, pripadá mi to akoby to tvorcovia zámerne naťahovali a to sa mi až tak moc nepáči. 74% ()

LachtanShows

Po představení Vrbového světa se vracíme do té intriky protkané konverzačky, které vévodí vždy přesný Hirojuki Sanada, přestože během hodinové stopáže nezmění grimasu. To na jeho nesmírném charismatu ale vůbec neubírá. ()

warrenur

Viac premyslava a hlbava epizoda. So skrytym napatim a i depresivnou odovzdanostou v ovzdusi. Holt, taky to bol sposob zivota, ci doslova len "prezivania". Velmi slusne. 80% Zaver bol vyslovene poezia v tragedii a marnosti. Brilantne. ()

Ahsoka

Epizóda s ponaučením o trpezlivosti. Záverečná tragédia sa, povedzme si na rovinu, skôr-či-neskôr, dala aj očakávať vzhľadom na už predchádzajúcu zbrklosť Nagakada, ktorý sa stále nepoučil a zmaril tak zrejme otcove plány, o ktorých sa už asi nedozvieme. Anjin, čoby jedna z hlavných postáv, pôsobí už tretiu epizódu v rade veľmi nevýrazne, priam na hranici chápania jeho zmyslu v celom príbehu, čo ale predpokladám, že sa zmení (?). Zážitok je, ale na ústa nepadám. ()

CaladanChmur

Za mě výborný díl a pro všechny kritiky  co mají problémy hlavně s pochopením děje, logiky, či nepobírají mentalitu japonců kolem roku 1600. Tak je to jen a jen vaše chyba a zároveň se tím o dost ochuzujete. Navíc je to  podle knižní předlohy, i když už je znát nějaké odklonění. Ale ono  zase až tolik prostoru k manévrování tu není. Zkuste začít číst..pomůže vám to. Za mě  90% ()

makakus

V hlavní roli tentokrát všudepřítomná a zvláštním způsobem něžná mlha. Nejsilnější herec, který jako němý svědek přhlíží přehlídce lidských vášní, probublávajích skrze to věčné japonské sebeovládání a poslušnost.  A po krátké chvíli vzplanutí je odnáší v potůčku laskavý déšť spolu s prolitou krví. ()

george82

Tak jsem čekal, že to syn dotáhne do konce, ale koukám, že osud je opravdu velmi vratký. Každopádně se mi trochu upozaďuje to něco mezi Mariko a Angličanem. Tak jsem zvědav, jak to dopadne. ()

schluke

Zatím nejslabší díl, neustálé omílání kdo se všechno zbytečně zabije. Děj se prakticky neposunul, až na pár drobností. ()

Piraka

Nemůžu si pomoct, ale působilo to na mě jako filler.. Děj se po pár epizodách začíná táhnout jak ztuhlá nudle.. Buď je příběh zbytečně natažený a nebo velice kondenzovaný, ale na to, že zbývají pouze 3 díly, tak se bojím, že se to ke konci moc uspěchá... Tempo určitě kolísá, jen pro to zatím nevidím správný důvod.. ()