Šógun

USA, 2024, 9 h 56 min (Minutáž: 54–71 min)

Predloha:

James Clavell (kniha)

Seriál Šógun je originálna adaptácia románu Jamesa Clavella od stanice FX a odohráva sa v Japonsku v roku 1600 na počiatku občianskej vojny, ktorá definovala celé storočie. Lord Yoshii Toranaga bojuje o svoj život, lebo jeho nepriatelia, ktorí sú v Rade panovníkov, sa proti nemu spojili. Keď sa nájde záhadná európska loď, ktorá uviazla v neďalekej rybárskej dedine, jej kormidelník John Blackthorne prinesie so sebou tajomstvá, ktoré môžu pomôcť Toranagovi nakloniť ručičky váh moci a zničiť obrovský vplyv Blackthronových nepriateľov - jezuitských mníchov a portugalských obchodníkov. Toranagov a Blackthornov osud sa neoddeliteľne prepojí s ich tlmočníčkou Todou Mariko, záhadnou kresťanskou aristokratkou a poslednou zo zahanbenej rodinnej línie. Kým slúži svoju pánovi uprostred napätej politickej situácie, Mariko musí zladiť svoje nové kamarátstvo s Blackthornom, svoju oddanosť viere, ktorá ju zachránila, a povinnosť voči svojmu nebohému otcovi. (Disney+)

Recenzie používateľa kubas369 k tomuto seriálu (11)

Šógun (2024)

8.5/10. Výjimečný konverzační počin. Asi od prvních pěti sérií Hry o trůny se mi nestalo, že bych hltal každé slovo a vnímal každé gesto a výraz ve tváři. Největší slabinou pro mne je, že jsem si k žádné postavě nedokázal vytvořit silné pouto, je v tom taková ta chladná, zdvořilá odtažitost, která mi nedovolila se úplně ponořit a naplno se tomu poddat. ()

Andžin (2024) (E01)

9/10. Tahle japonská Hra o trůny vypadá na první epizodu až neskutečně božsky. ()

Zajtra je zajtra (2024) (E03)

9/10. Tady nejde moc vytknout. Je to kvalitní po všech stránkách. ()

Osemdielny plot (2024) (E04)

8.5/10. Už jsem chtěl mít výtku, že se v tomhle díle narozdíl od těch předchozích moc neděje, pomyslné ticho před bouří, poslední minuta vše rozmetala. ()

Skrotený sokol (2024) (E05)

9/10. Epizoda zaměřená na hlubší prozkoumání kulturních odlišností. A taky se zde promítají citečky. ()

Dámy vŕbového sveta (2024) (E06)

8.5/10. Ano trochu propad ale pořád kvalita. Začínám si říkat, že Martin tuhle knížku zná, protože pár postav je mi silně povědomých. ()

Tyčinka času (2024) (E07)

8/10. Aha, opět osud je mrcha. Hodně zvláštní epizoda. Spousta nahodilých věci. ()

Priepasť života (2024) (E08)

8.5/10. Tak jasně že má plán jinak by ten seriál nedával smysl, ale toho přešlapování na místě je zbytečně moc. ()

Červené nebo (2024) (E09)

9.5/10. Asi mi úplně nedochází, proč by byl problém veřejně přiznat že jsou rukojmí, když to v téhle kultuře byly v podstatě normální. Jinak výborně vystavěné drama. Od posledního dílu čekám hodně jen doufám, že nebude moc otevřený konec protože by to celkové vyznění totálně zabilo. ()

Sen o sne (2024) (E10)

8.5/10. V podstatě uspokojivé finále. I když vrchol a pomyslné finále byla epizoda číslo 9. Toto je pouhý dovětek, poznámka pod čarou. Jsem rád že je vše uspokojivě uzavřeno a pokračovat se nemusí. Případným pokračováním by se tento jedinečný projekt mohl propadnout do temnot komerce. ()

Minisérie Shōgun našla obsazení

Minisérie Shōgun našla obsazení

09.06.2021

Očekávaná minisérie Shōgun od stanice FX (Takoví normální Američané, Atlanta) konečně našla hlavní představitele. Minisérie, která bude podobně jako předchozí televizní adaptace vycházet ze… (viac)