Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Toranaga si uvedomí, že musí odviezť svojich spojencov z Osaky, inak riskuje istú porážku. (Disney+)

Recenzie (32)

M.E.K.Y 

všetky recenzie používateľa

Obecně epizoda na čtyři, ale za ten jeden epický moment hrdinství, oddanosti a čestnosti samuraje Buntaró v přístavu, dávám plný počet. Tento úsek jsem si přehrál snad 20x a je tak špičkově nasnímaný a i když tato postava se v seriálu mihla asi tak 3x a nemáte k ní ještě žádný vztah, tak to má neuvěřitelné emoce a gule! ()

Martrix 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Tomu srovnání s GoT se už nedivím. Ale je potřeba dodat, že k takové kvalitě se její tvůrci dopracovávali několik řad, kdežto Goss, Marks s Kondo pálí do diváků ostrými už od začátku. Ovšem řeč je zatím "pouze" o "dramatičnosti a epičnosti" scén. Složitostí a mírou zvratů, Shogun Martinovu eposu konkurovat nemůže. Ovšem sleduje se to krásně; dramaturgicky to funguje bezchybně. Nejde jen o to, že bojové scény a námořní manévry vypadaly velmi věrohodně. Ale také o napětí a atmosféru, která je provázela; která jim předcházela. A tím vším se proplétají intriky silných postav a exotika starého Japonska. V této epizodě byl Jarvis velmi výrazný a je zřejmé, že s ultracharismatickým Sanadou dokáže držet herecký krok. Postavu obhroublého, ale bystrého a cílevědomého námořníka totiž hraje skvěle. Nebojím se predikovat, že nějaké ocenění dostane i on. Parádní epka. ()

Reklama

molcan2 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Myslím, že tretia epizóda bola najslabším článkom z troch. Myslím, že nasledujúce epizódy budú lepšie ako tretia, pretože tejto chýbal dej a budovanie sveta, ktoré mali prvé dve a dúfam, že budú mať aj ostatné. Prvé dve sa sústreďujú na budovanie sveta, čo je najzábavnejšia časť. Napríklad vytvorenie sveta, kde majú monopol Portugalsko a Španielsko a Angličania sa snažia dostať do Japonska. Tretí je striktne určený na to, aby Toranaga cestoval z bodu A do bodu B a nič viac. Cesta, hoci bola potrebná, bola trochu nudná na sledovanie. Najlepšie na tomto tv-seriáli je, že sa menej sústreďuje na postavy ako na svet, ktorý sa snaží vykresliť. Najzaujímavejšou časťou nie je Blackthornova cesta, ale kroky, ktoré Japonsko podnikne, aby zistilo, čo sa vlastne deje. Kto ich ovláda a podobne. Práve preto sa mi zdá, že mať samostatnú scénu pre Blackthorna, ktorý vyjde víťazne, je veľmi úzkoprsé, pretože v porovnaní s prvými dvoma epizódami to nemá veľký význam. Myslíte si, že Blackthorne už urobil dosť, napríklad prišiel do Japonska a informoval Toranagu o skrytých základniach Portugalska. Dúfajme, že uvidíme viac veľkých krokov a akcií, ako je Ishido plánujúci ovládnuť Japonsko alebo vyslanci Portugalska snažiaci sa zabiť Anjina, než scény zamerané výlučne na Blackthorna alebo čokoľvek individuálne. Možno som jediný, kto sa na to pozerá takto, ale nezaujíma ma Blackthornova rodina v Anglicku, ako to bolo naznačené v tretej epizóde, ani to, aký je dobrý námorník. Viac ma zaujíma, čo zosnuje Portugalsko, ako sa "dobrí chlapci" dostanú do Anglicka pre potenciálne posily alebo ako sa Japonsko zjednotí v boji proti cudzincom. ()

vydumnica 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Čím ďalej, tým lepšie. Maximálne pútavé, napínavé, atmosférické. Beriem späť to, čo som napísala u E02 o dabingu, pretože inak by som nikdy nepočula výraz " to pillow with" :-). Ach, ešte dobre, že nové epizódy dávajú po týždni, človeka by to lákalo pozrieť celé za jeden týždeň. Konkrétne u tejto epizódy som si dnes v priebehu dňa všimla, že mala 100%!!! ()

geklon 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Je to adaptace romantizované a dramatický těkající série knih, někde mezi historickým eposem a červenou knihovnou. Takže milovnící Mindhuntera, nebo jiné detailní procedurálky budou pěnit sliny u tlam. Já jsem nad míru nadšen, že i tak pokleslý žánr jako je hystroický román, má svého impozantního zástupce. ()

Galéria (14)

Zaujímavosti (1)

  • Styl kraul, kterým John Blackthorne (Cosmo Jarvis) plave v moři, Evropa 17. století neznala. Evropané plavali stylem prsa a s kraulem se oficiálně poprvé potkali až v roce 1844, když ho v Londýně předvedli dva severoameričtí Indiáni. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama