Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

B!shop

Po pravde receno, mam z toho drobet rozpacity dojmy. Na kazdy novy fantasy se tesim a obzvlast takovy, ktery ma hodnoceni pres 90 a v podani HBO to je radne brutalni, skvele natoceny, se zajimavym a kvalitne hrajicim hereckym obsazenim, kde nikdo vylozene nevycniva, perfektnima filmovejma trikama a bohuzel spoustou kecu. Rek bych klasickej problem HBO, kde sebezajimavejsi latku zabije zbytecnym diskutovanim. Tady totiz vetsinu dilu vyplnuje jen politikareni a reci a na bitky dojde jen minimalne, navic, kdyz uz se zaclo schylovat k nejaky ultimatni rubacce, tak sezona skoncila. Je to skoda, protoze ubrat kecy a pridat akci, mohla to bejt dokonalost. ()

Radyo

Se studem přiznávám, že jsem Hru o trůny začal sledovat až před cca 14 dny, s opatrným očekáváním, zda se naplní aspoň částečně ty bombastické pochvalné ódy ze všech stran, kde už tuto sérii stihli zaznamenat. No, po první desítce epizod si dovolím poznamenat, že to je PECKA. Další dojmy budu sdělovat postupně, po zhltání zbytku (já vím, hltat se nemá, aby mi nezaskočilo - ale tady to jinak nejde) tohoto famózního seriálového orgasmu. EDIT (11/2014): Tak na konci čtvrté série jsem "rozbitý jak hračky" - seriál mě naprosto pohltil a po dosud posledním dílu jsem nadržený na pokračování! Jdu udělat zásah do žebříčku TOP seriálů! ()

Dever

// Production Companies: Home Box Office (HBO) // Pilotný diel vyšiel na výbornú, čiže začiatok si za 5* určite zaslúži. Čo ma teší ešte viac, že sú do seriálu dosadení herci,ktorích mám v obľube, takže zatiaľ úplná spokojnosť. Po druhom pozrenom dieli sa moje dojmy nemenia, akurát rastie môj obdiv čo raz viac a viac. Po siedmom pozrenom dieli nemôžem nič iné, len si Game of Thrones pridať medzi obľúbené seriály. ()

Marigold

Bez urážky, ta hra na drsnou a jinou fantasy se tu odbývá především tím, že mezi všemi možnými klišé, režijními i příběhovými, se hojně souloží zezadu, mluví se sprostě a sem tam se někdo vymočí. Jinak se v prvních dvou dílech především hodně mluví, aniž by to ale v člověku neznalém předlohy nějak probouzelo zájem o mytologii fikčního světa (u fantasy docela problém). Postavy jsou fajn, některé vysloveně skvělé (hlavně dekadentní trpaslík Tyrion), ale jaksi jsem se ostupem času přistihoval, že mi vlastně moc nesejde na tom, co se s nimi bude dít dál. Chybí mi tu vysloveně kulervoucí a okouzlující scény, něco, co by tuhle sérii odlišilo nad rámec vyměšování a souložení. Nemám příliš náladu dívat se na další díl - u seriálu HBO celkem průšvih. ()

Djoker

Židovské duo se trochu přepočítalo. Kvůli nižšímu počtu epizod v posledních dvou sériích dochází ke zkratkovitému vyprávění a mnohá rozhodnutí působí uspěchaně. Ani pro roční pauzu nebyl důvod. Jen se zvýšila očekávání, která se i přes obří rozpočet nemohla naplnit. Rádoby velkolepé bitvy a digitální efekty navíc nejsou tím, co před lety k seriálu přivedlo i ty největší televizní analfabety. S1 - S4: 70% S5 - S7: 60% S8: 50% ()

Galéria (3 881)

• Skotská whisky Johnnie Walker přišla na trh s limitovanou edicí "White Walker" (bílý chodec), inspirovanou seriálem. Vyrábí se v palírnách na samém severu Skotska – v Cardhu a Clynelish. Obsah alkoholu je 41,7 %. Číslo 1 odkazuje na jeden trůn a číslo 7 pak na sedm království. Na láhvi je typický panáček, ale místo hole drží meč a je oblečen do brnění. Když se láhev namrazí, vystoupí slogan: „Winter is here“ („Zima je zde“). (Duoscop)
  • Hra o trůny se v roce 2017 stala pirátsky nejstahovanějším seriálem na světě. (Franta)

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci