Šógun

USA, 2024, 9 h 56 min (Minutáž: 54–71 min)

Predloha:

James Clavell (kniha)

Seriál Šógun je originálna adaptácia románu Jamesa Clavella od stanice FX a odohráva sa v Japonsku v roku 1600 na počiatku občianskej vojny, ktorá definovala celé storočie. Lord Yoshii Toranaga bojuje o svoj život, lebo jeho nepriatelia, ktorí sú v Rade panovníkov, sa proti nemu spojili. Keď sa nájde záhadná európska loď, ktorá uviazla v neďalekej rybárskej dedine, jej kormidelník John Blackthorne prinesie so sebou tajomstvá, ktoré môžu pomôcť Toranagovi nakloniť ručičky váh moci a zničiť obrovský vplyv Blackthronových nepriateľov - jezuitských mníchov a portugalských obchodníkov. Toranagov a Blackthornov osud sa neoddeliteľne prepojí s ich tlmočníčkou Todou Mariko, záhadnou kresťanskou aristokratkou a poslednou zo zahanbenej rodinnej línie. Kým slúži svoju pánovi uprostred napätej politickej situácie, Mariko musí zladiť svoje nové kamarátstvo s Blackthornom, svoju oddanosť viere, ktorá ju zachránila, a povinnosť voči svojmu nebohému otcovi. (Disney+)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (10)

Andžin (2024) (E01)

Jestli je Duna filmovou událostí roku, tak Šógun tou seriálovou. Takhle se má točit vysokorozpočtová slast. Není scény, co by stoprocentně nevtáhla! ()

Sluhovia dvoch pánov (2024) (E02)

Kdyby šlo si seriál vzít, už domlouvám svatbu. A to jsem teprve za druhým dílem. ()

Zajtra je zajtra (2024) (E03)

Za mě ne tak úderné jako první dvě epky, ale stále úžasný nadstandard mezi seriály současné doby, takže už jen proto další nekompromisní pětihvězda. Hirojuki Sanada je fakt nejsympatičtější asijský herec. ()

Osemdielny plot (2024) (E04)

Stížnosti, že se prozatím nic neděje, by se měly sejít s poslední minutou epizody, která posadí na zadek i nejzatvrdlejšího rýpala. A já osobně miluju i celých 50+- minut předtím. Tady se s radostí sledují i jen pouhopouhé dialogy. ()

Skrotený sokol (2024) (E05)

Po odmlce návrat k tomu doposud nejlepšímu, co nám rok 2024 nadělil a třebaže se tu zejména jen kecá a kecá, stejně je člověk natolik fascinován reáliemi feudálního Japonska, že by se tam nejradši okamžitě vydal. ()

Dámy vŕbového sveta (2024) (E06)

I dle zdejších čísel je znát, že nejsem jediný, kdo v téhle epce shledal jakýsi filler pro to kulervoucí děnil, které nás čeká s oznámením akce Nachové nebe. ()

Tyčinka času (2024) (E07)

Po představení Vrbového světa se vracíme do té intriky protkané konverzačky, které vévodí vždy přesný Hirojuki Sanada, přestože během hodinové stopáže nezmění grimasu. To na jeho nesmírném charismatu ale vůbec neubírá. ()

Priepasť života (2024) (E08)

Je ze všech koutů cítit, že míříme ke zdárnému konci, v němž už se definitivně něco semele a rozhodně nebude jednoduché to ustát. Zdejší “sněm lordů” mě vrátil do těch nejnapínavějších epizod Hry o trůny a za to tvůrcům Šóguna nesmírně děkuju. ()

Červené nebo (2024) (E09)

Síla nejlepšího seriálového výplodu roku 2024 (konkurence se bude muset fakt snažit) tkví v tom neutichajícím napětí, kdy nejde předvídat ne minuty, ale ani sekundy. K tomu Šógun disponuje jedním křehkým poutem, které v člověku vzbudí ty nejniternější emoce. ()

Sen o sne (2024) (E10)

Loučení může zklamat ty, co naivně čekali epické bitevní vřavy, ale koho Šógun učaroval už ve svém začátku vybroušenými dialogy a všudepřítomnou nejistotou, jak osudy všech přítomných nakonec skončí, bude naplněn nejvyšší spokojeností. ()

Minisérie Shōgun našla obsazení

Minisérie Shōgun našla obsazení

09.06.2021

Očekávaná minisérie Shōgun od stanice FX (Takoví normální Američané, Atlanta) konečně našla hlavní představitele. Minisérie, která bude podobně jako předchozí televizní adaptace vycházet ze… (viac)