Dobyvatelia stratenej archy

• Slovensko Indiana Jones a Dobyvatelia stratenej archy (viac)

Dobrodruh a archeológ Indiana Jones (Harrison Ford) sa vracia z juhoamerického pralesa, kde našiel vzácnu zlatú indiánsku sošku, ale vyfúkol mu ju podlý konkurent, francúzsky archeológ Belloq (Paul Freeman). Po návrate sa objavia muži z vojenskej výzvednej služby a požiadajú ho, aby našiel Archu zmluvy, ktorú Belloq s nacistami hľadá v Egypte. Archa má Hitlerovi zabezpečiť neporaziteľnosť. Potrebujú však najprv získať hlavicu staroegyptskej barly, ktorá má ukázať miesto, kde majú kopať. Tú má Marion (Karen Allenová), opustená Indyho láska. Chvíľu po Indianovi sa objavia Nemci a Marion s Indym tak-tak uniknú. Vyberú sa do Egypta, Indy objaví Archu, ale Belloq s Nemcami ho prekvapia, Archu mu vezmú a uväznia ho v kobke plnej hadov. Indymu s Marion sa podarí uniknúť, Archu získať späť a doviezť ju až na loď. Prepadne ich však nemecká ponorka, a Archu mu ukradnú. Belloq sa ju chystá na opustenom ostrove otvoriť... (TV JOJ)

vobrn

Indy. Po televizi a kině dnes i na BRD. Dobyvatelé archy jsou z pohledu dnešních filmů dějově a zážitky tak tři filmy v jednom. Nehraje si na nic víc než to je. A právě v tom je to dokonalý dobrodružný film. Zábavy akorát, násilí akorát, mužnosti akorát, žen akorát. Navíc vše v úžasném sledu. Zábava od začátku až do konce. Hezky to napsali marigold, movie. ()

babuška

Dobrodružství jedna paráda, když člověk přimhouří oči před dabingem ala tv nova a před skutečností, že arabáci chrání židovskou relikvii number one tak je 5 hvězd sakra málo. ()

QueTara

Osobně jsem velký fanda Indiana Jonese , dobrodruha v klobouku a jeho oblečení kovboje . Spielberg je génius . Tohle je skutečně dobrodružný vrchol . ()

Otan

Tak tuto dobrodružnou fantasii ještě beru,škoda že ty ostatní pokračování jsou více méně o ničem a ten poslední zřejmě kalkul.Přece jen tehdy to byla bomba,bylo to něco nového,neotřelého a občas se dalo zasmát.Dnes bych měl strach si to pustit,ale třeba to příjde.4* jsou více méně z nostalgie.76% ()

2sistem

Pamatuji si, že první dobrodružství Indyho, mě natolik uchvátilo, že jsem musel odložit plány na ten den a nehnutě zírat na film. Harrison Ford známý především známý jako Indiana Jones se stal mým oblíbencem právě v tomto filmovém žánru a jeho dobrodružství o hledání pokladů a artefaktů mě baví do dnes. Hned po skončení jsem si musel pustit jeho druhou výpravu. ()

filutaBLACK

Nejlepší dobrodružný film všech dob. První Indy. Opening s"kuličkou" - lahůdka. Jeden z mých prvních kinozážitků. A jeden z nejoblíbenějších filmů taktéž ()

Robino15996

Začiatok filmu ma vyslovene nudil, niektoré pasáže mali pre mňa dosť nelogický priebeh a celkovo som z filmu nemal moc dobrý pocit. Postupne sa síce film rozbehol a zachraňovali ho hlavne humorné scénky no podľa mňa si viac ako slabé 4 hviezdy nezaslúži. 70% ()

chicotomas

Krásná pohádka pro rodiče i děti. Napínavý film, který možná je trošku předvídatelný, ale která pohádka není, že..? Vynikající výprava, hudba, všechny ty logické hádanky a skládanky, no paráda! ()

ragtime

Videné niekoľkokrát. A stále výborná zábava. Čo je naozaj zaujímavé, je pozrieť si to po zhliadnutí Big Bang Theory, kde tento diel rozoberajú. A mali pravdu. ()

Biges

Díry ve scénáři jak vrata od stodoly, očekávatelné zvraty, protivníci s IQ houpacího koně... alespoň to má spád a závěr je fajn. ()

ela.

Do doby,kdy jsem tento film viděla poprvé,jsem nevěděla,co to znamená opravdu dobrý film.Harrison Ford se na roli Indiana Jonese skvěle hodí a Karen Allen se k Indymu skvěle hodí.Nejlepšími okamžiky filmu jsou bezpochyby honička na poušti a Indyho krátké setkání s "chlápkem" s mečem.Hudba Johna Wiliamse je opět dokonalá,skvěle doplňuje děj a dává filmu tu správnou atmosféru.Filmu nechybí napínavý,zajímavý děj,ani Indyho vtipné a nezapomenutelné hlášky..Jednoznačně jeden ze Spielbergových nejlepších a nejdokonalejších filmů. ()

dauby

Nesmrtelná klasika. Dokonalý scénář, režie, hudba. Nade vše však ční jako velikán Harrison Ford - jeho charisma je nenapodobitelné a jedinečné. ()

Tishe

Možná, že to nemám ve zvyku, ale tentokrát se nedržím veřejného mínění. Indy se sotva rozjíždí a Karen Allenová je mi nesmírně nesympatická, prostě ne, ani prostředí pouště se mi nelíbilo a i když ta krátká scéna s otevřením Archy na konci to trošičku zachránila, pět hvězdiček nedám ani po patnáctém zhlédnutí. ()

Tumbik

Dokonalý film, skvělý Harrison Ford se ohání bičem a svými svaly zmrzačí nejednoho nepřítele. Už od malička jsem se na tento film koukal a dodnes je to můj velice oblíbený film :). Steven Spielberg je geniální režisér a tento film to dokazuje :). Kamera je taky skvělá aaa... už nevím co napsat, jasných 100%. ()

matej.perun

Ak pre mna existuje synonymum pre dobrodruzny film, je nim Indiana Jones (povodna trilogia). Kazdy diel tejto sagy som videl nespocetne krat a este nespocetne krat uvidim. Ked som bol mladsi, mal som najradsej Krizovu vypravu, Chram skazy zas bol vzdy naporadi ak som mal trochu chmurnejsiu naladu a chut na o cosi temnejsiu vypravu. No na spicku patria zasluzene Dobyvatelia, paradny mix medzi nadupanym akcnym dobrodruzstvom trojky a temnejsimi toninami druheho dielu. ()

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (viac)

Remake Osobního strážce je na cestě

Remake Osobního strážce je na cestě

16.09.2021

Oceňovaný dramaturg Matthew Lopez dostal za úkol připravit scénář k nové verzi kultovního romantického dramatu Osobní strážce. Ve snímku z roku 1992 si hlavní role zahráli Kevin Costner a Whitney… (viac)

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

15.02.2020

Herec Harrison Ford (Vysoká hra patriotů, Uprchlík) v čerstvém rozhovoru odhalil, že se už pomalu začíná připravovat na návrat do legendární role Indiana Jonese pro pátý snímek. Kamery by se prý… (viac)

Uncharted opět bez režiséra

Uncharted opět bez režiséra

02.01.2020

Máme nový rok, začátek nové dekády, ne všichni ale začínají s čistým štítem. Řeč je o adaptaci herního Uncharted, takové moderní verze Indiana Jonese, která se na stříbrné plátno snaží dostat už… jo,… (viac)