Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

Jakubik

Když to vezmu v rámci celé čtyřdílné ságy tak pravděpodobně asi nejslabší díl. Rád se na něj dívám znovu a znovu, ale líbí se mi asi nejméně. Kdybych se na to měl podívat chronologicky bez toho aniž bych věděl o dalších dvou dílech tak by se toho taky moc nezměnilo. Temnější a trošičku depresivnější pokračování Indiana Jonese. Po příběhové a nápadové stránce opět super ale chyběl tomu větší drive či jak bych to nazval. Zkrátka mi u toho něco málo chybělo… ()

HOFMAN

Druhému Indimu nedávám plné hodnocení, protože není tak vtipný jako jednička a trojka, a protože se odehrává prakticky na jednom místě. I tak je to ale pořádat úžasná jízda, která nikdy neomrzí. Nebo víte co? Kašlu na to. Nebudu dávat třetímu nejlepšímu dobrodružnému filmu všech dob čtyři hvězdy. Na ty noční můry v dětství nikdy nezapomenu. V té kleci pro obětované jsem se ocitl skutečně mnohokrát. ()

KafuR

Druhý Indy leží tak trochu ve stínu svého předchůdce i následníka. Což o to, má výborný scénář, sympatické postavy a hromadu akce, ovšem jako by tomu krásnému slušivému kabátu chybělo ještě něco navíc, něco, co ho učiní výjimečným. Což o to, film v dobrodružném žánru výjimečný je, ovšem trilogie Indiana Jones? To je přece jen ještě jiná třída. ()

AloeB

Ano, jde o nejslabší díl série o milovaném vykradači hrobů. To ale pranic neznamená a vysoké hodnocení si jistě zaslouží. Chrám zkázy, přestože se nevyrovná prvnímu dílu, je důstojným pokračováním série oživující ji o zcela nové a zajímavé charaktery a když k tomu přidáme příběh o tajemném indickém kultu který je sice jednoduchým ale v rámci možností plní vše co lze od série o Indym čekat od starých tajemství, rvaček se záporáky až po spoustu luxusních scén a novou fordgirl. Prostě blaho. ()

Dienzenhofer

Budu trochu stručnější než u 1. dílu. Začátek je sice akčnější, než u prvního dílu, ale rozhodně není lepší. Také v úvodu se tam setkáváme s dvěmi velmi otravnými postavami. Oba jsou celou první půlku nesnesitelní a velmi nesympatičtí, jak Kraťas, tak i Willie. Druhou půlku jsou snesitelnější a díky tomu nejsou zařazovaní mezi nejotravnější postavy všech dob (teda většinou). Hudba Johna Williamsa není tak nápaditá, jako u prvního dílu, ale i tak se jedná o poměrně dobrý soundtrack. Zasvěcení do zápletky je mnohem zajímavější, než u jedničky, hlavně kvůli tomu že samotná zápletka je závaznější. Je tu velmi hodně nelogických scén a nemá smysl se u nich pozastavovat, jako u prvního dílu, jelikož by tento komentář by byl opravdu velmi dlouhý a takřka celý negativní. Za to Harrison Ford tento film táhne a je tu bezpochyby nejlepší herec, v prvním díle mi připadal nemasný, neslaný, ale tady mě bavil mnohem více. Také v tomto filmu uvidíme několik bizarností: např. jezení brouků nebo oční polévka. Také tu vidíme pána chrámu, u kterého jsem si nebyl jistý, jakého je pohlaví, totiž když jsem byl mladší, myslel jsem si že je to holka. Říkal jsem že u nelogických věcí se nebudu pozastavovat, přesto nemohu tuto věc nechat nevyřčenou, nechápu jak si britové nemohli sakra všimnout, toho že pod chrámem ve kterém jsou, dole otročí desítky malých dětí a žádného z těch rituálů který se děje pod palácem. Samozřejmě je tu několik zábavných soubojů a překvapivě i jeden emocionálnější. Hlavní záporák je velmi slabý, oproti Belloqovi v jedničce, ale je furt lepší než nacističtí záporáci v jedničce. Pak tu jsou ostatní záporáci, který jsou nezajímavý a poměrně jednoduše zapomenutelný. Finále filmu zabaví a možná překonává i první díl. Závěr je jako z klasického dobrodružného filmu. Celkově v tomto filmu je nadbytečně moc akce a velmi málo příběhu. Dvojka není tak dobrá jako 1 nebo 3, ale stále furt se jedná o solidní film ()

geek.ondra

V mnoha aspektech je to o dost slabší než Dobyvatelé a Poslední křížová výprava. Ovšem díky akci v dolech a vůbec celé druhé polovině která je neskutečně našlapaná si Chrám zkázy dokážu užít víc než již zmíněné klasiky. 7,5/10 ()

FeriusParfax

Věru, je to opravdu slabší díl. Je tu i méně humoru, což mě mrzí. Bitky jsou pořád stejně profi 😊. Vcelku mě překvapilo, jaký je Indi proutník. A ještě s takovou slepicí, kterou snad nemohl mít nikdo rád. Ale to byl účel. Asi se všichni filmaři spikli a soutěží o nejotravnější ženskou roli (Hunger games - Katniss, Breaking bad –Skyler a její pošahaná sestra, Don´t look up – prezidentka, Lída Baarová – Lída Baarová, Stmívání – Bella, Osobní strážce – Rachel, Nespoutaný Django – Broomhilda, La casa de papel – Tokio, Lisboa, Přelet nad kukaččím hnízdem – sestra Ratschedová, Příběh služebnice – Offred a spousta dalších). Zřejmě jde o nějakou zvrácenou hru nebo kampaň proti ženám.  V jedničce se mi líbil děj a postavy o dost víc, ale i tady byla spousta akce. Už se těším na další díl a na spolupráci Herysna Forda s Šónem  Konerym. Byl to takový dost temný díl... P. S. hláška „to je zkratka“ mě velmi rozesmála. Je vůbec nějaký muž, který tuto větu nepoužil? P. P. S. ještě, že tu byli tak mizerní lučištníci. ()

Hpatrik

O mnoho lepší než první Dobyvatelé ztracené archy, spousta skvělé akce, nespočet ikonických momentů a obrovská nostalgie, když si vybavím jak jsem se na Indyho jako kluk koukal na černobílé televizi s otevřenou pusou. Williamsův soundtrack nemá chybu, a je to stále neskutečná zábava. ()

Odpadlik

Co k tomuhle ještě dodat? Podle mého je tento díl z celé série nejakčnější (jízda na důlních vozících, rituál obětování apod.), i když na vtipné situace asi nejslabší. Ale vidět se dá vždy. ()

nwx

Naprosto nejhorší Indy z celé čtyřdílné ságy. Nebýt skvělého Harrisona Forda a také scény s vozíky, dal bych „odpad“, paní Spielbergová ať si ječí jak chce. ()

Rypley

nejslabší díl této série. Až přehnaně komické a komicky skoro až trapné. Ovšem jsou to pouze některé momenty a jako celek tento film patří mezi to lepší co bylo vůbec natočeno. Je tu i spoustu nezapomenutelných scén jako třeba hostina a zvláštní druhy jídla na ní, nebo souboj meče proti Indiho pistoli :-) ()

Teleri

Z dětství vzpomínám na bohyni Kálí. Jak jsme si na ní hráli a hrozně se smáli jak se jmenuje. Klasika rodinného filmu. Jedna hláška za všechny: "Pusť mě dovnitř! Lezou po mě štíři..!" ()

Wencek

Jediný klady filmu jsou dobrá honička v důlních vozících, večeře v paláci (mňam, mňam opičí mozečky musí být lahodné) a H.Ford. Ale co film podle mě opravdu strašně sráží je asijský otravný (a to velmi) chlapec a debilní ženský doplněk I.Jonese. Celkově film vyzněl dost průměrně. Ale zase to má alespoň docela spád a chvílema je to i docela zábavný. Lehce nadprůměrné 3*. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)