Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

Lukoye

Nemůžu si pomoci ale neskutečně slabý dobrodružný film. Spousta věcí je tam tak přehnaná, že už není ani k obdivování ani k smíchu. Zatímco Hvězdné války si uchovávají vysokou úroveň příběhu jde zde o poměrně slabou podívanou, končící neskutečně nablblým koncem v rádoby chrámu bohyně Kálí, přesně ve stylu Hollywoodu. Never more. Jediné co se dá pochválit je akce, která v tomto filmu skutečně je. ()

kowalski

Uf... dnes jsem na to koukal po letech na HBO2 a měním na 3* a to jenom z úcty k Spielbergovi. Absolutně nejhorší Indy ze všech stran. Jako úplně nejhorší ve filmu je Kate Capshaw, která ve filmu pořád ječí jako ta dlouhovlasá holka v Aliens. A to já nesnáším. Příběh nic moc. Trapné vtípky. No ikdyž se na to snažím dívat optikou zdejší doby tak to bylo ušité horkou jehlou Stevene.... Pořadí od nejlepších do nejhorších je 3-1-4-2. ()

pend

Z celé trilogie pro mě nejslabší díl, možná že hledání magických kamenů není pro našince tak atraktivní jako biblické poklady. ()

Driscoll

Nevyčítám Chrámu zkázy (místy až do očí bijící) béčkovost, přece jen je to pocta laciným dobrodružným filmům. Bohužel Chrám zkázy - bez nacistů a biblické mytologie - docela postrádá atmosféru. Spíš než Indyho mě připomíná Mumii a spol. (samozřejmě s Indiana Jonesem v hlavní roli, což je jednoznačné plus). ()

KoleckoR

Je to první film, který jsem s postavou Indiana Jones viděl. Od té doby chci být archeologem. Ikdyž jsem si to nesplnil na profesionální úrovni, aspoň je to mým koníčkem. Proto film, který člověka provází celým životem, si nezaslouží jiné hodnocení,než 5* ()

outsider

Temnější, nudnější a uječenější než jednička. Nedají se tomu upřít opravdu povedené scény a situace, ale jako celek to na mě působilo téměř bez příběhu - spíše jako poslepované epizody. Vůbec mi nesedla společníce Indiany, bejt jím, asi ji nechám hned v tý první vesnici. Záchrana dětí mi tam taky přišla trochu zbytečná a "humanistická". Oproti jedničce trochu zklamání. ()

El-Barto

Dobyvatelé ztracené archy je takový zásadnější film, třeba poslední scéna z toho obr skladu je maličkost, ale je to takové pomrknutí, které vyvolá otázky. Chrámu zkázy chybí hlavně výrazná záporná postava - kdyby jste mě mučili, nevzpomenu si na jméno žádnýho záporáka tohodle dílu. Jinak se ale jedná o velmi zábavnou, svěží a dobrodružnou podívanou, kterou hodnotím stejně jako předchůdce. ()

Eragon93

Poněkud slabší, než je jednička. Stále se však jedná o slušnou akční zábavu, která ani po 29 letech neztrácí šmrnc a jiskru. ()

vito_corle

Indiana Jones a chrám zkázy je můj oblíbený díl s archeologem Indim. Ten se tentokrát vydává do Indie se svým malým kamarádem Mrňousem a barovou zpěvačkou. To je teda tak trochu trubka :) Tentokrát čelí starobylému kultu bohyně Kálí. Skvělá zábava, humor palácová hostina a opičí chlazené mozečky jsou klasika. A Indie barevná, starobylá i strašidelná. ()

zdeny99

Parádní dvouhodinové dobrodružství, ze kterého po celou dobu nespustíte oči. Už do přestřelky v nějakém čínském baru na začátku filmu provází celý film vysoké akční temto. Z něj se děj rychle dostává do nikým neřízeného letadla nad Himalájemi, aby se Indiana s tou uřvanou blonckou (pozdější Spielbergova manželka) a tím malým klukem dostali volným pádem z letadla na nafukovacím člunu do indické džungle. Poté podle mě přichází nejpůsobivější scéna z celé série, a tou je bohatá indická hostina, kde se podává polévka, v níž plavou oči, gravitní had, patnácticentimetroví brouci a dezert v podobě opičích mozečků. Po večeři přichází další dobrodružství v podobě chodby plné brouků, místnosti s padajícím stropem až se dostáváme do onoho Chrámu zkázy, ze kterého následují jen dvě možnosti, jak se z něj dostat. Tou první je smrt. Tou druhou je zběsilá honička na hornických vozících. Celé dobrodružství je korunováno soubojem na uřezaném liánovitém mostu, který vysí na skále, pod níž plavou krokodýlové. [44503. hodnocení, 699. komentář, 83%, 671. nejlepší film, 473. nejoblíbenější film] ()

Yarwen

Asi nejslabší díl z původní trilogie, přesto stále vynikající. Úvod filmu ani náznakem nenapoví, že hlavní děj bude úplně o něčem jiném. A samozřejmě velkolepá hostina v paláci je zapamatováníhodná. (85%) ()

Aurus

7/10. Za mě o kousek lepší než první díl. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je povedená, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Jsem zvědav na třetí díl. ()

TostTom

Druhý díl a další skvělá klasika, která rozhodně nezklame. V moment co se Indiana Jones dostane do paláce tak už je to perfektní akce až do konce. Pro mě osobně o něco lepší než jednička. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)