Dr. Hannibal Lecter (Anthony Hopkins), rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného, vězení v Memphisu. Nejprve trochu "cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou. Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou prožívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová (Julianne Mooreová). Ta se už této noční můry nikdy nezbaví. Fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. Jednou z Hannibalových obětí se měl stát také perverzní Mason Verger (Gary Oldman). Přežil v zuboženém stavu - je závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší. (oficiálny text distribútora)

dom156

Závěrečný díl má grády. Trochu jsem byl překvapen, že byla vyměněna hlavní herečka (z Foster na Moore), nicméně ten skok 9 let může v podobě člověka udělat divy a divák by mohl být zmaten posloupností dílů. Zpočátku se děj rozvíjí pomaloučku, ale tempo se zhušťuje a zhušťuje až do finálního a snad i epochálního závěru. Menu co bylo uvařeno, bylo velmi zajímavého, ale děkuji, já ho ochutnat nechci. Výtečný výkon sira Hopkinse. Výteční krimi si zaslouží nejlepší hodnocení. ()

willow666

Já si opravdu nemyslím, že by to bylo tak špatné. Jsem fanynkou spíše knižní předlohy než filmů, a proto nemám potřebu příliš srovnávat s Mlčením jehňátek, které ostatně za tak dokonalé stejně nepovažuji. Jako vždy skvělý Hopkins, Moore ovšem dost průměrná. ()

Aleee89

Taky super film, opět člověka mrazí v zádech, někdy je až zhnusen scénou, žasne nad hereckými výkony. Julianne místo Jodie, tahle výměna mi nevadila, obě herečky jsou si dost podobné. Anthony opět super. Celý film je dobrý, ale pořád mám pocit, že za jedničkou dost pokulhává... ()

kajas

Pryč je nejen Jodie, ale taky hutná hororová atmosféra prvního dílu. Z Hannibala už zkrátka neběhá mráz po zádech (i když při mozečkové scéně mi moc dobře nebylo, to přiznávám), a to není úplně dobře. Průměrný thriller. ()

Anglie

Z trilogie(zatím trilogie?) o Hannibalu Lecterovi nejslabší. Závěrečná půlhodina je opravdu jen pro silné nervy. Florencie rozhodně stojí za vidění(jsem docela rád, že se film částečně odehrává právě tam). Na scénáři ale je vidět absence Teda Tallyho, což je škoda. Pro fanoušky Mlčení jehňátek zklamání. A protože Mlčení jehňátek dostalo ode mne pětku a Červený drak čtyřku, tak tady je hodnocení jasné. Zajímavostí je, že ve scéně, kdy je vidět "Top ten most wanted" na webových stránkách FBI, tak zbylých devět /kromě Lectera/ jsou opravdu tehdy hledaní skuteční lidé. ()

Fanucci

O několik tříd horší než Mlčení jehňátek. Kvalitní scénář je nenahraditelný a tento film je toho důkazem. Také Moore nedosahuje kvalit Jodie Foster, což filmu na kvalitě nepřidalo. ()

Sheldra

Možná je to překrásnou Florencií, fascinujícím Zimmerem, kouzelně perverzním Anthony Hopkinsem nebo mou oblíbenou Julianne Moore a v neposlední řadě mým milovaným Ridleym, ale mně to jako taková katastrofa ani náhodou nepřipadá. Jistě, kvality Mlčení jehňátek Hannibal nemá a ani náhodou v divákovi nevyvolává takový pocit hrůzy a hnusu jako naznačené, ale neukázané, přesto je to dle mého názoru důstojné pokračování. Mimochodem, zjistila jsem, že Vide Cor Meum znamená "Pohleď na mé srdce"... ()

Vessper

Anthony Hopkins je opět perfektní a ukázkový šílenec. Zato scénář filmu na Mlčení jehňátek lehce pokulhává a hlavně Julianne Moore není ani z poloviny tak dobrá jako Jodie Fosterová. Jako pokračování si myslím, že je to velice dobré a mě to moc bavilo. Lepší 4* ()

d-fens

veľmi podhodnotený film. po prvom zhliadnutí som ho tiež nijak nevyzdvihoval, no s každým ďalším pozretím ma dokáže vtiahnuť.... zatuchnutá atmosféra renesančnej Florencie vyždímaná do poslednej kvapky (nepripomenulo vám to v istých okamžikoch "Los Angeles 2019"?), noblesa a chlad kanibala, horlivosť, čestnosť a zakrývaná krehkosť Starlingovej, ich vzájomný priam až romantický vzťah ("Bude to bolet, Clarice!"), detektív snažiaci sa zhrabnuť mastnú odmenu, arogantný washingtonský úradníček a kariérista, ktorý si o "zjedenie" doslova koleduje, odplatou posadnutá obeť kanibalovho besnenia, krásna hudba - to všetko tu je (pre mňa) namiešané vo veľmi pútavom pomere, a dokáže ma vždy nanovo zaujať..... tá obrovská konfrontácia beštiálnosti a noblesy, pud po krvi vs. po spravodlivosti túžiaca agentka, tá gigantická parabola medzi tým najvyšším umením, ktorého je Florencia symbolom, a tými najnižšími pudmi, ktorých asi najvýstižnejším symbolom je kanibalizmus...... ten obrovský možný rozsah ľudskej mysle, jej nepopísateľnosť, nezmerateľnosť, nerozlúštitelnosť, záhadnosť..... vlastne vyvstáva otázka, či nás civilizácia, umenie, etické a morálne normy vôbec niekedy dokážu zbaviť nášho divošstva, ktorého sme synmi a dcérami..... ku koncu už Scott tlačil na pílu snáď viac, ako bolo treba, ale v zásade mi to neprekážalo - až na to, že slovo "bujón" sa mi odvtedy spája s kanibalizmom :) ()

kinderman

Po slušné Černé neděli, výtečném Červeném drakovi a jeho ženské variantě Mlčení jehňátek zaútočil T.Harris na čtenáře Hannibalem. Ta kniha je prostě "po všech stránkách" slabá a producenti osvědčili nemalou míru soudnosti, když angažovali pro její adaptaci režiséra s tak vytříbeným vizuálním cítěním. Jen díky Scottovým obrázkům se totiž dá tahle vyprávěnka přežít. ()

dyfur

..........dobrá "dvojka" .......výmena za Jodie Foster mi nevadila   (Julianne Moore v pohode) ......občasne to bolo naivné, ale vcelku tajomné, napínavé ,drsné......myslím ,že Mlčanie jahniat malo dobré voľné pokračovanie.... ()

Katarine

Ridley Scott dokázal, že umí natočit výborný snímek a potvrdit tak své místo v mé desítce oblíbených režisérů. Ano, souhlasím, že Hannibal není stejně dobrý jako jeho slavnější předchůdce Mlčení jehňátek, ale film podle mě kazí jen scény na úplném začátku a v závěru. Střední více než hodinová část, většinou odehrávající se v Itálii, je skvělá. A když se připočte vynikající hudba Hanse Zimmera, okrášlená nádhernou operní árií, a stále mrazící pohled Anthonyho Hopkinse, není zkrátka co dodat. Snad jen...Jodie Foster byla opravdu lepší. ()

mahler

Precizní režie kontra film k ničemu, dokonalá kamera zabírající zejména věci ze kterých mi bylo na zvracení cca před čtrnácti lety v kině a nějak nemám chuť si to zopakovat ani přehodnotit. ()

BoredSeal

Pro fanoušky vynikajících knih Červený drak a Mlčení jehňátek (které má i adekvátní filmovou adaptaci) byl Hannibal nepovedené dílo viditelně senilního spisovatele a nezbylo než doufat, že jeho zfilmování něco napraví. To by ovšem nesměl dostat režii do rukou Ridley Scott, režisér dvou kultovních fláků, který neváhá zfilmovat hloupý scénář jen kvůli nabubřelé výpravě a není moc schopen proměnit sled utahaných efektivních sekvencí na film s duší. Hopkins je jistota, ale Jodie Fosterová v pokračování rozumně hrát odmítla a Mooreová jí prostě nahradit nedokáže. Konec se oproti předloze změnil v méně trapnou záležitost, jinak jsou ale všechny bizarnosti a zvrácenosti knihy zfilmovány do puntíku. Po letech skutečně studená sprcha. ()

rakovnik

Podle mě slabý z filmů o Hannibalovi. Ani tak skvělý režisér nedokáže vykouzlit z nepříliš zajímavého scénáře pro mě atraktivní dílo. Příliš mě nezaujalo prostředí ani samotná postava doktora Lectera. Vyhovoval mi více za mřížemi. Přestože některé scény byly natočeny mistrně, jako celek u mě Hannibal neboduje. ()

Marqta

Natočené je to hezky. Herci jsou super a prostředí taky- jediná věc co pokulhává je scénář, který ze silného příběhu dělá jednoduchou, nedotaženou a nic neříkající slátaninu. Ale zase to neni úplný propadák- kamera je třeba fakt zajímavá. ()

Martin741

Pokracovanie kultovych The Silence of the Lambs tentokrat s Ridley Scottom ako reziserom. Na Atmosferu Silence to uz sice nema, ale film je nadpriemerny po vsetkych strankach : scenar, herecke vykony Hopkinsa a Julianne Moore...... Film este k tomu obsahuje aj par nechutnosti, a akcnu scenu /s prasatami ...../ 89 % ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu

11.09.2017

Nejspíš jste si všimli, že horor To o víkendu vládnul kinům. Adaptace slavného románu vydělala za první víkend v USA 117 milionů dolarů, čímž pokořila rekordní zářijový otvírák Hotelu Transylvánie 2 … (viac)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami

15.06.2005

Konečně máme potvrzené zprávy o natáčení dalšího pokračování osudů nejslavnějšího psychiatra na světě, a jak vás už asi z titulku napadlo, není řeč o Sigmundu Freudovi. Čtenáři románů Thomase Harrise… (viac)