Můžete se schovávat kamkoli, ale netopýří křídla vás neminou. I tentokrát se musí Batman utkat se dvěma nepřáteli: tentokrát jsou to padouši se jmény Dvě tváře a Hádankář. Dvě tváře byl původně prokurátor Harvey Dent, jemuž polovinu obličeje postříkala kyselina. Hádankář, (Edward Nygma, pracoval původně pro Bruce Waynea v jeho společnosti, ale je to spíš šílenec než vědec. Vymyslí 3D televizi, pomocí níž se může dostat lidem do jejich mozků a myšlenek. Tak zjistí i totožnost Batmana. Při jedné z akcí padoucha Dvě tváře jsou při útoku na cirkus, kde se odehrává produkce pro smetánku Gotham City, zabiti akrobaté Graysonovi, přežije pouze syn Dick. Přes Batmanovo odmítnutí se sám postaví na stranu práva, aby pomstil své rodiče. Mezitím se Bruce seznámí s krásnou psycholožkou Chase Meridian a navážou spolu vztah. Schyluje se k rozhodujícímu boji (oficiálny text distribútora)

Sdoom

Ale jo, bál jsem se sice tohohle Batmana vzhledem ke zdejšímu hodnocení, ale nakonec jsem docela spokojen. Val Kilmer postavu pojal po svém, je evidentně víc Batmanem než Brucem Waynem, narozdíl od Michaela Keatona, který mi víc seděl v civilní roli. Schumacherovo podání je hravější než temné Burtonovo, vypadá to opravdu hodně komiksově, což je změna, která mi nevadí. Prostě změna a ten vizuál se mi líbil. Tommy Lee Jones se snaží celkem očividně napodobit Jacka Nicholsona, ale moc se mu to nedaří, v roli se mi nelíbil a hrozivě přehrával. To Jim Carrey, to je jiná káva, jeho Hádankář má prostě styl a je to ze všech těch starších batmanovských filmů jednoznačně nejlepší záporák. No a pak je tu Nicole Kidman, která do téhle komiksové adaptace zapadá naprosto skvěle a je to femme fatale, že lepší si snad ani představit nedovedu. Co se týče děje, je to rozhodně slabší než u obou předchozích dílů, ale i díky té Nicole dám stejné hodnocení jako prvnímu Burtonovu Batmanovi. (HD, orig.) ()

sedm.1

Joel Schumacher je nejrozporuplnějším tvůrcem Hollywoodu, což ovšem prakticky konstatuji u každého jeho snímku. Ale prostě nikdo nemá tak kolísavou tvůrčí úroveň, jako právě tento nevyzpitatelný tvůrce. On nikdy netočil nic jiného, než buď pětihvězdičkové legendární a nezapomenutelné snímky, anebo tak strašný odpady, že se prostě nechce ani věřit, že by něco takového mohlo vzniknout pod jeho tvůrčím dohledem. No, a právě Batman Forever bohužel patří právě do té druhé jmenované skupiny, ostatně stejně jako, též jeho, Batman a Robin. Oba tyto dva snímky s netopířím mužem patří skutečně do filmového pekla, a já vážně nechápu, kdo mu tohle mohl vůbec dovolit pustit ven. Každopádně, stalo se a upřímnou soustrast každému, kdo se rozhodne projít si tímto dnem filmového průmyslu. Sakra, vždyť už jen obsazení Val Kilmera do batmanovské postavy je zrůdnost první třídy. Ten chlap nikdy neměl ani špetku charisma, natož talentu, a v této roli byl jednoduše jen k smíchu. Nebo spíš k pláči. O Chris O´Donnellovi pak ani nemluvě, parťák k pohledání, jen co je pravda. Zločinci v podání Lee Jonese a Jima Carreyho byli sice obsazení o něco trefněji, nicméně oba přehrávali své padouchy tak otřesně, že mi jich bylo až líto, co se sebou nechali dělat. Takže alespoň, že to tu té Nicole Kidman fakt slušelo. Zápletka je jinak další vrchol ubohosti, já ji ani slovy snad nedokážu urazit tak, jak by si zasloužila, to fakt jako ale ne! Atmosféra, vizuál a styl pak mají několik společných rysů, a to extravagantní kýčovitost, papundeklovost a všemi barvičkami hrající lacinost. Akce je tu ale dost, jen s tím problémem, že je jak vystřižená z venezuelské telenoveli, nudná, nedynamická, se směšnou choreografií a vhodná pro dětské publikum, ovšem maximálně stravitelné tak pro devítileté capartíky, starším dětskám by už přišla též trapná. Zkrátka, všichni by jsme měli být neskonale vděční Christopher Nolenovi za jeho nového Batmana, který ho dokázal z naprostého dna, špíny a brakovitosti, kam ho nekompromisně poslal Joel Schumacher svými dvěma batmanovskými zářezy, vytáhnout zpět na výsluní, kam dozajisté patří. ()

PALINO

Joel Schumacher prevzal velenie nad rozbehnutým vlakom, ktorý tak dobre roztlačil Tim Burton, no svojim prístupom ho mierne spomalil (BATMAN NAVŽDY), až napokon úplne roztrieskal (BATMAN & ROBIN). V rámci comicsového žánru je ale BATMAN NAVŽDY v mojich očiach stále nadpriemerným a dobrým filmom. Schumacherovo stvárnenie Gothamu (aj napriek tomu, že temného Burtona mám radšej) má niečo do seba, občas síce zabrdne do nebezpečnej ríše neónov a svetielkujúcich farieb, ale naštastie neprekračuje hranicu, kedy to už začína byť nechutné a gýčovité (ála BATMAN & ROBIN). Val Kilmer je ako Batman zaujímavá voľba, Brucea Waynea sa nesnaží hrať ako roztržitého ťuťka, ale ako sympatického gentlemana, no ak by som mal porovnávať, tak Michael Keaton sa mi páčil trošku viac. To isté platí aj o záporákoch, Tommy Lee ako Two-Face a poriadne prehrávajúci Jim ako Riddler sú obaja výborní, miestami aj vtipní, ale na svojich predchodcov nestačia. Takisto Goldenthalov nový batmanovský motív je dobrý, ale na ten Elfmanov nemá. A vlastne celá táto schéma platí aj pre samotný film, je rozhodne dobrý a má niečo do seba, ale v konfrontácií s Burtonovými kúskami prehráva. ()

rozbris

Po stránce efektů (ve srovnání s Dark Knight s Christianem Balem) je to hodně slabé, ale to Vám (teda aspoň mě) vynahradil skvělý herecký výkon Tommy Lee Jonese a Jima Carreyho, který býl úchvatný a jen jsem koukal. Od koho však herecký výkon nebyl dobrý je Val Kilmer, takového Batmana se bát? Vůbec Batmana nestělesnil tak jak se na Batmana sluší a patří, prostě hnus. Ale ostatní si 4* zaslouží a proto nemohu jinak. ()

Rudinsky

O triedu väčšia zábava hlavne kvôli Jimovi a Tommy Lee Jonesovi (tie honoráre museli byť strašné). Inak ale rovnaká sračka ako jeho nástupca. ()

iXtr3m3

Čistý priemer. Ani výnimočné dobré, ani výnimočne zlé... Priemer. Na tomto filme mi ale s odstupom času začala vadiť jeho prílišná farebnosť (a to je nič v porovnaní s pokračovaním a Clooneym v hlavnej úlohe). So spätného pohľadu po rokoch od vydania prvého Batmana po Dark Knighta musím len skonštatovať, že jediné pozerateľné boli prvé dve časti a posledné dva geniálne reštartové snímky. Bohužiaľ tie dva medzi nimi vrátane Batman Forever boli už len priemer až podpriemer. ()

HiddenDragon

Z moderni filmove ery Batmana jsou dva Schumacherovy snimky urcite ty nejslabsi. Nejen samozrejme v porovnani s realistickou trilogii od Nolana, ale i vedle dvou starsich kusu od Burtona. Prave Burtonova stylova chladna komiksovost je tatam. Schumacher to zkratka neodhadl a nemel na tuhle postavu spravny vkus jako jeho reziser. kolegove. Pribeh sam o sobe neni na komiks spatny a podoba se "Batmanovi" z r. 89 (akorat svuj sileny vynalez misto Jokera prezentuje Riddler). Problem je s vypravou, tedy tim vsim kolem, co je videt. Schumacheruv styl je zbytecne prepiskly, preplacany, neonovy a misty i tak nejak plastikovy. Navic kamera zabira vsechno hodne zblizka, takze to pusobi o to vic studiove, oproti napr. megalomanskym zaberum z "Dark Knight" serie, kde clovek vidi a citi tu velkolepost Gothamu. Zde jsou tu a tam jen obri sochy, ale jinak jsou prulety nad Gothamem (a litaci Batmanovy sceny) hodne "umele". Zaporaci nejsou spatne vybrani, ale opet to same - zbytecne prehnane odevy, gesta i cely projev. Jeste by se to dalo snest u Carreyho, ktery je tim znamy a na Riddlera se asi tenhle styl hodi vic, ale kdyz stejneho posuka hraje i T. L. aka Two-Face, je toho proste "moc". Nejenze se mi jeho maska ani nelibila, ale jeho projev me misty i stval. Ani Val Kilmer jako Bruce Wayne mi moc nesedi - dyt je to blondak smankote :) Postavu Robina (zde konkretne prvni R. - Dick Greyson) moc rad nemam, O'Donnell je na nej i dost stary (spis ve veku Nightwinga, ktereho v komiksu dela po odchodu od Batmana - zde je toto jmeno zmineno temer jak easter-egg v jednom dialogu). Ale pubertalni Robin by mozna iritoval vic, takze je to takhle asi lepsi. Celkove je "Batman Forever" prumer, zamereny hodne na mlade divaky a nejlepsi jsou na nem asi az dve hl. pisnicky v titulcich: "Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me" od U2 a "Kiss from a Rose" od Seala. ()

hlošík

Každý režisér se se stylizací batmanovského prostředí popasoval jinak - Burton nabídl temnou atmosféru kombinující typicky komixovou poetiku s prvky noirové gangsterky, Nolan naopak oděl Batmana do "civilního" hávu a zabýval se spíše vztahem mezi ním a jeho nemesis, což zároveň poskytlo nový úhel pohledu na počínání hlavního hrdiny i mimo tradiční "boj dobra se zlem". Co nabídl Schumacher? Jeho přístup, pomineme-li odporně futuristický vzhled Gothamu, nic nového nepřináší. Oba Batmanovi protivníci působí jako z grotesky, ale nikoli tím způsobem, jak to zvládal Nicholson, jsou pouze směšní. Ostatní toporní herci ani nemastná-neslaná režie to nijak nezachraňují. Schumacher vyniká ve filmech s jasným tématem, kdy divák sleduje příběh jakoby z hrdinovy perspektivy (8mm, Telefonní budka, Volný pád), zde se ovšem musel poprat s mnohem širším záběrem prostředí i postav, což ani zdaleka nezvládl. ()

cold

Naprosté zklamání. Hvězdné obsazení ani skvělý soundtrack nezachrání absenci jakékoli atmosféry, kterou Burtonovi Batmani jen srší. ()

Perry-

Na atmosféru filmů Tima Burtona to nemá ani omylem. Gotham ověnčený neony nevypadá zas tak špatně, ale temější vyznění bylo lepší. Pro oba díly (3 a 4) získla Joel Schumacher zvučná jména (Tommy Lee Jones, Jim Carrey, Nicole Kidman ...), ani ti však nezachránily film od trapnosti. Dvě Tváře vlastně jen napodobuje Jokera (také znetvořen). Hádankář je scénaristicky zase až moc trhlý, ovšem Jim Carrey ho zahrál skvěle. Místo Chris O'Donnella tam mohli angažovat figurínu, vyšlo by to asi stejně. Celkově musím dát **. Škoda. ()

Pussycat18

"Trojka" Batmana už je pro mě slabší záležitost, asi hlavně proto, že Burton nasadil tématu velmi vysokou laťku, kterou Joel Schumacher i přes své kvality nedokázal překonat. Nejlepší odvedená role je nejspíš Hádankář v podání Jima Carreyho, jinak průměrný Val Kilmer, průměrná Nicole Kidman a lehce podprůměrný Tommy Lee Jones. ()

Peiper2

Hodně hloupý film. Tu jednu hvězdičku dávám za famózního Jima Carreyho, který hraje opravdu skvěle. Bez něj by se na to snad ani nedalo koukat. ()

DocBrown

Schumacher nesaha Burtonovi ani po ponozky. Kilmer taky zoufaly, jeho hovory s Robinem jsou na usnuti. Hvezdicka za Carreyho, ktery si to castecne zopakl Masku. 30%. A bude hur ()

VIPerson

Tenhle film jsem z batmanovské stáje viděl nejméněkrát.A má to své důvody....už od dětství.Ale je pravda,že Val Kilmer mi byl sympatický a Clooney mu nesahal coby Batman ani po konec pláště.Jim Carrey je můj oblíbenec,ale sem se mi opravdu ani za mák nehodil a Tommy lee Jones se snažil ale jeho make-up se mi zdál celkem nezdařilý....no a Joel Shumacher...když koukám na jeho filmografii tak mě dost mrzí jak pojal svého batmana. ()