Můžete se schovávat kamkoli, ale netopýří křídla vás neminou. I tentokrát se musí Batman utkat se dvěma nepřáteli: tentokrát jsou to padouši se jmény Dvě tváře a Hádankář. Dvě tváře byl původně prokurátor Harvey Dent, jemuž polovinu obličeje postříkala kyselina. Hádankář, (Edward Nygma, pracoval původně pro Bruce Waynea v jeho společnosti, ale je to spíš šílenec než vědec. Vymyslí 3D televizi, pomocí níž se může dostat lidem do jejich mozků a myšlenek. Tak zjistí i totožnost Batmana. Při jedné z akcí padoucha Dvě tváře jsou při útoku na cirkus, kde se odehrává produkce pro smetánku Gotham City, zabiti akrobaté Graysonovi, přežije pouze syn Dick. Přes Batmanovo odmítnutí se sám postaví na stranu práva, aby pomstil své rodiče. Mezitím se Bruce seznámí s krásnou psycholožkou Chase Meridian a navážou spolu vztah. Schyluje se k rozhodujícímu boji (oficiálny text distribútora)

RomeroIsGod

Další Schumacherovo prznění legendy, tentokrát s Kilmerem v hlavní roli. Batman a Robin jsou ještě větší sračka, ale tohle k tomu taky nemá daleko. Nechápu to obsazení, nechápu kdo na to dal prachy a nechápu, komu se to líbí. 30% ()

Hepy13

Někomu to bude asi připadat divné, ale tohle byl můj nejoblíbenější Batman (po natočení Temného Rytíře už to neplatí). Tím nechci říct že Schumacher Batmana umí, jeho druhý díl je vážně dost špatný. Ale tady s hodnocením prostě nemůžu souhlasit. Hereckými esy se film jen hemží. Obzvláště pak Jim Carey v roli Hádankáře se stal jedním z mých nejoblíbenějších filmových záporáků. Celkově Gotham se mi líbil mnohem víc než v Batmanech od Burtona. K tomu že tenhle film zbožňuju, přispěl nejspíš i fakt že jsem ho měl nahraný na VHSce a pořád mě bavilo si ho pouštět. Nejraději mám skvěle doplňující dvojici padouchů Hádankář-Dvě tváře a bezmocného policejního komisaře. "Jim Carrey varuje Kofein zabíjí!" ()

ChillThomas

Dávám 4* za dobrou zábavu a plejádu skvělých herců co si zde zahráli. K filmu chce přistupovat že se chce člověk pobavit. A běl by i přehlížet reálnost a komiksovou předlohu, každopádně Nolan je v tom lepší než Joel Schumacher ale i tak to stojí za shlédnutí .. ()

Lilloos

Podivný Batman, dvojice totálních magorů, batmanofilní Nicole, příšerný scénář a prvoplánová hudba (krom písničky Kiss from a Rose, které si ale moc neužijem). ()

Harpy

Nechápem že som kedysi dávno dala len 3*, robím si batmanovskú jazdu a jednoznačne prehodnocujem svoje terajšie hodnotenie. V porovnaní s temným burtonovským spracovaním je toto oveľa viac farebnejšie, všade neóny a to sa mi tiež veľmi páčilo, nechcem to vnímať ako pokračovanie 1 a 2, toto je pre mňa trošku iné poňatie Batmana, aj keď ľudia budú stále porovnávať, a preto má toto tak malé hodnotenie. Dvojka záporákov Carrey + Jones boli perfektný, hlavne Jim, ten nikdy nesklame :D Nicole Kidman to pristalo, ale nebola moc výrazná. Samozrejme, že boli vo filme aj wtf momenty, ako napríklad pri obliekaní do kostýmu záber na zadok a podobne, ale nič čo by prekážalo. Soundtrack od U2 zbožňujem a keď začal hrať na konci, tak mi bolo až ľúto že už to skončilo. Bavila som sa skvelo celý čas, prišlo mi, že je tam viac akcie ako v Burtonovskom poňatí, a ešte na margo Batmana ako Vala Kilmera, stále sa neviem rozhodnúť, vizuálne sa mi páči viac Val ale herecky Michael. ()

Cartmof

Tak Batman Navždy už je o poznání jiný, než Batman a Batman se vrací. Schumacher dává Batmanovi neonový nádech a hlavně bradavky. Šílený Tommy Lee Jones, který má rozpolcenou osobnost se spojí s ještě šílenějším Hádankářem Jimma Carreyho. Když Nygma mučí jeho vedoucího, nebo nadává své kumpánce, člověk se nad tím zkrátka zasměje. Linka s doktorkou je místy podivná, ale vyústí vcelku dobře a ten Batmanův úsměv za to stál. Dick je místy na zabití, ale jeho chemie s Brucem má taky svoje chvilky. Rozhodně to není dokonalý film, ale má své kouzlo a unikátní vizuál, který vás vtáhne. Do toho soundtrack, který je stále na vysoké úrovni a některé skladby si broukám i po dokoukání. ()

Ulrich

Začátek konce. Batmana 3 a 4, spíše než jako komiksovou adaptaci a pokračování prvních dvou dílů, beru jako remake toho starého, seriálového Batmana. ()

Boomstick

Temni Burtonovsky Batmani boli nahradeny neonkovym Schumacherovym Batmanom (aj ked Burton bol producent...).Val Kilmer celkom ujde,Michael Cough je tradicia,Nicole Kidman v pohode,Chris O'Donnel je pre mna predstavenie trapnosti.Najlepsi su jednoznacne Tommy Lee Jones a Jim Carrey(rola ako usita pre neho).Vizualne velmi prijemne na pohlad,zabery z Waynovej minulosti su dobre spravene,spolu aj s ulicami mesta.Len ten dej je plny klise,trapnosti a predvidatelnosti....skoda ()

senyor

Absolútne rápne, smiešne a hlúpe. Prepad oproti Burtonovým filmom je priepastný. Zlá, necitlivá a mieru vkusu ai zďaleka nepoznajúca Schumacherova réžia, stupídne patetické dialógy, prehrávajúci Tommy Lee Jones, trojkorunové kulisy... To všetko spôsobuje, že Batman Navždy pôsobí v celku dosť sebaparodicky a skutočne miestami som mal pocit, že sledujem Horúce strely 3. Výkon Vala Kilmera je škoda komentovať, rovnako tak scenár s dejovými zvratmi na úrovni detských knižiek Thomasa Brezinu. Nevyhnuteľný odpad zachraňuje jedine výborný Carrey a zvodná Kidman, za ktorých by som dal možno aj 2-3 hviezdičky. Ale dať tomuto "SHITU" viac ako jednu, by bolo prinajmenšom neetické a absolútne neúctivé, jednak voči predchádzajúcim častiam a aj voči všetkým popcornovkám podobného typu. ()

laserr

Nebudu říkat, proč se mi film celkem líbil, protože to bylo naprosto zabito nepovedeným Riddlerem a ještě více nepovedeným Two-Facem. Harvey si svojí mincí háže zatraceně sporadicky a jen málokteré rozhodnutí jí opravdu přenechá. Riddler je zase vylíčen jako nepříčetný blázen, který krade inteligenci (a navíc jeho hádanky jsou dost o ničem). Takhle to prostě není. Obě tyto postavy mám moc rád jelikož oba mají kvůli páchání zla výčitky - Two-Face si je obhajuje náhodným rozhodováním, Riddlerem tím, že nezabije člověka, dokud ho intelektuálne nepřevýší. A to tu prostě obrovsky chybělo. Ale jinak jako vždy skvělý Jim Carrey a není to nuda. Je to prostě obrat od Burtona zpátky k seriálu z 1966. Naštěstí Nolan se zase vrátil k Burtonovi (a pochopitelně Frankovi Millerovi, který to všechno začal). ()

TaanStari

Nolan ukázal, jak má Batman vypadat. Tohle je oproti tomu průměr. A navíc Kilmer vypadá, jak kdyby si posledních pár let máčel ksicht v botoxu. ()

drozdy1

Batman, kterého jsem si ze staré serie užil úplně nejvíc. Zásluhu na tom má především skvělý Jim Carey a Tommy Lee Jones, kteří si role padouchů užívají plnými doušky. ()

Darren98

Až na herecké obsazení a vizuálně barevnější stránku mi zvlášť díky neměnným zločincům nepřipadá třetí Batman nijak významně jiný, ba dokonce horší oproti Burtonovým groteskám. Ve funkci úmyslné změny přichází Robin, který ale práci odvádí solidně stejně tak, jak Kilmerova podoba nejvíce pasuje na Bruce Wayna. ()

zdeny99

Po dvou brilantních Burtonových snímcích o Batmanovi z let 1989 a 1992 vypadá tento třetí díl jako obrovské zklamání. Režisérem už bohužel není právě Burton, ten film už pouze produkoval. Režie se zhostil Joel Schumacher a ačkoliv se drží Burtonových ghotických prvků a herci se snaží hrát až překvapivě dobře, tak ani to vše nezachrání film s nezajímavým a nepoutavým dějem. Nebýt herců Tommyho Lee Jonese alias Dvou tváří, který si neustále hází korunou a Jima Carreyho coby hádankáře, tak film vypnu už v polovině. Tihle dva a především Jim Carrey jsou zpestřením celého filmu a podle mě role hádankáře je vůbec tou jeho nejlepší rolí. Líbivá je i Nicole Kidman, která je zde překvapivě velice svůdná. Obstál i Val Kilmer coby Batman. U něj jsem čekal strašný propadák, protože tento chlap mi vůbec coby Batman a Bruce Wayne nepřijde. [22136. hodnocení, 545. komentář, 56%] ()

Aurus

No zatím nejslabší a nejhorší díl Batmana který sem kdy viděl ale ještě mi zbývá Batman a Robin takže si myslím že u toho filmu buď umřu a nebo se budu chechtat jak kůň. Příběh ujde, postavy jsou docela sympatické, hudba je docela ok, atmosféru tento film má docela průměrnou, napětí zde neexistuje, akce tu je docela povedená, lokace jsou docela zajímavé a kamera filmu je docela dobrá. No podle mě největší úraz tohoto filmu jsou blbý, nesympatický, nezajímavý a trapný záporaci a to hádankář je sakra dobrej záporák a 2 obličeje je taky skvělý záporák a zde z nich udělali trapné, nesympatické a nevtipné záporáky kteří pořád říkají nějaké vtipy které ale ani nefungují a nejsou vtipné. No nic za mě docela sklamání. Za mě 5,5/10. Jsem zvědav na Batman a Robin. ()