8 MM

• Česko 8 MM (viac)

Súkromný detektív Tom Welles (Nicolas Cage) žije s manželkou Amy (Catherine Keener) a novonarodenou dcérkou pomerne pokojným životom. Jediné, po čom túži, je mať viac času, aby sa mohol venovať rodine. Jeho prianie sa takmer vyplní po dobre zaplatenom prípade. Okolnosti sa náhle zmenia v okamihu, keď prijme pozvanie od pani Christianovej (Myra Carter), vdovy po nedávno zosnulom priemyselnom magnátovi. Tom vôbec netuší, že prijatím jej pracovnej ponuky sa vydá sa na desivú cestu, ktorá navždy zmení jeho život. Stará pani objavila v sejfe svojho manžela 8-milimetrový film, na ktorom je sadistické porno, zachytávajúce surové znásilnenie a zavraždenie mladého dievčaťa. Vdova si najme Toma, aby zistil, či je film záznamom skutočnej vraždy - a ak áno, kto sa stal jej obeťou... (TV Markíza)

Cappuccino

Majstrovsky mrazivé mordy, miestami mimoriadne mysteriózna maľba mestských merítok. Neprikrášlená stránka temnej duše človeka. Joel sa fakticky pochlapil, a mňa, čo by diváka s otvorenou klopačkou, ohromil na celej čiare. Tá atmosféra! To napätie! Ten Joaquin Phoenix! Potlesk! ()

S.Quentin QUALE

Vynikající krimi s Cagem v roli soukromého očka, které se při ověřování pravosti, resp.z jeho počátečního pohledu spíše potvrzování nepravosti, kleintem nalezeného snuff filmu dostane až do letální hloubky chodu odporného byznysu s pornem počínaje, snuffem konče. Krom vyslvování "miluju Tě" své ženě je Cage naprosto stravitelnej, skvěle mu sekunduje Phoenix v roli pornoveksláka i Stormare jako boss tvorby a distribuce toho shitu. Schumacher nevsadil na krvavost, ona totiž na vytvoření hutné, tíživé a nepříjemné atmosféry úplně stačí tématika sama o sobě, a když už má jít do drsnějšího vizuálu, vypomáhá si jen stravitelnými, případně nepřímými záběry. Parádní filmek, osobně ale o chloupek více preferuji Diplomovou práci. Doporučuju! ()

mzss1

|92%| Další z mnoha starších známých filmů, který mi unikal. Poslední dobou se snažím krom žhavých novinek dohánět i to, co jsem zanedbal. Po shlédnutív8mm můžu s klidnou duší prohlásit, že se jedná o jeden z nejlepších počinů s Nicolasem Cagem. Prvotřídní thriller s výbornou atmosférou, scénářem, uvěřitelnými postavy, drsností a štědrou dávkou emocí. Začne se to pozvolna odvíjet, nic náročného, přesto si to mou pozornost udrželo. Cage má zde vážnější roli. Působí jako slušnák, v akci nezkušený – no bez nějakých průtahů – role mu sedla. Joaquin Phoenix rozhodně potěší, záporáci Peter Stomare a James Gandolfini – skvělý výběr. Ostatní v pohodě. Hudba ideální. Čím víc se film dere ke konci, tím je lepší. Přerod hlavního hrdiny ke konci byl pochopitelný, až mě zamrazilo trochu. To, jak si případ pohřešované dívky vzal k srdci, scéna, kdy sliboval její matce, že jí pomstí – to vše bylo zahrané perfektně. Konečná scéna, kdy se Cage přiřítí domů, neschopen slova a s pláčem se vrhá do náruče ke své ženě. No, víc dodávat snad ani nemusím. Silný zážitek, který si určitě ještě někdy zopakuji. ()

kingik

Nicolas Cage si se svou rolí poradil velmi dobře a Joaquin Phoenix je mu zdatným sekundantem. Záporáci ovšem své charaktery vystihli ještě lépe a Peter Stormare své nechutné postavě dokázal zachovat lidský rozměr. Film velmi zkušeně obchází zaběhaná předvídatelná schémata, a pokud do nich spadne, nevyznívá to tak okatě. Schumacher režíruje na jistotu a snaží se být i kontroverzní, ale tato snaha vyznívá polovičatě, ale jinak je to zdařilý thriller s kvalitními hereckými výkony. Nepřišel mně ale v ničem výjimečný. 60% ()

Snorlax

Nudné a zdlouhavé, ale při závěrečné bitce Cage s padouchem jsem se od srdce zasmála, takže za tu komickou vložku přihodím jednu hvězdičku. ()

Legas

Ukázkový příklad, jak lze vytvořit mrazivý a až děsivě nepříjemný film, aniž by se muselo použít primárně nechutných záběrů. I přes poněkud odvážně použité záběry slunného Miami má film neuvěřitelně špinavý, vlhký, až páchnoucí look, který spolu s psychologií hlavní postavy utváří dokonalý atmosferický celek. Mimo hlavního Cagea je radost sledovat i vedlejší postavy (Phoenix, Stormare). ()

InJo

Po Sedm a Mlčení jehňátek nejlepší temný krimithriller 90. let. Scénář A. K. Walkera je (opět) na hraně dokonalosti (stejně jako další nezapomenutelná kreace geniálního Petera Stormarea). 90 % ()

Jordan

svojho času tento thriller viedol boj o priazeň divákov s akčným filmom PAYBACK s Melom Gibsonom . . . tento boj vo väčšine krajín prehral, samozrejme len veľmi tesne, jedná sa však o dva úplne rozdielne filmy, ktoré však majú jednu spoločnú vlastnosť . . . hlavný hrdina (zásadový sympaťák) sa s tým veľmi nepáre - a pomsta je dokonaná do konca a chladnokrvne (aj keď treba priznať, že Mela oveľa viac doriadili, Nicolas si toho zas viacej vytrpel psychicky). v globále je 8mm dobre natočený a dobre vymyslený film, ktorý slabšie nátury asi nezvládnu, už len kvôli tomu, lebo sa musia vyrovnať s tým, že niečo podobné sa naozaj deje . . . ()

Anderton

Veľmi zriedkavo natáčaná téma. Ani sa nečudujem. Z tohto filmu musel mať po jeho nakrútení psychické depky celý štáb. Postupné odkrývanie kriminálnej zápletky v štýle filmu Noir dospeje k prekvapivým zisteniam a zavedie Cagea až na samotnú hranicu ľudskej duše s peklom. Mix chytrého žánrového filmu a šialenosti s varovným posolstvom. Cageova asi tak tretia najlepšia úloha v kariére. Phoenixova približne tiež. ()

Frajer42

Jeden velký kuk do branže toho nejostřejšího pornoprůmyslu. Kdoví, jak to opravdu funguje, ale tento nástin byl poměrně zajímavý a pro mnoho lidí jistě i kapičku inspirativní. Trošku mě překvapuje, že jsem se k snímku dostal až dobrých 16 let po jeho stvoření. Sadistům se bude snímek moc líbit. Zdravému zbytečku populace o trošku méně. Netroufám si ze snímku dělat adepta na film desetiletí, ale skutečně má ucházející děj a solidní atmosféru, takže jeho zhlédnutím zřejmě nic nepokazíte. Zcela obyčejný detektiv s čerstvě založenou rodinnou vezme relativně pohodový případ a postupem času proniká hlouběji a hlouběji do poměrně komplikovaného světa pornoprůmyslu, s čímž svádí celkem složité vnitřní boje. Zřejmě není profesionál a nedovede oddělit osobní život od práce, tak se snímek stává divácky atraktivnějším. Já to vidím na kvalitní 3 *, přičemž se znovu zopakuji v tom, že se určitě nejedná v žádném ohledu o nic výjimečného. ()

Kothy

Zajímavý snímek od Joela Schumachera v hlavní roli s Nicolasem Cagem. Vypráví o soukromém detektivovi, kterého vyšetřování vraždy dostane na dost pochybná místa. Dostane se totiž mezi dealery a výrobce nelegálního porna. Je to totiž jeho jediná stopa k vyřešení vraždy. Nakonec se vše trochu zkomplikuje. Zajímavou roli tu mají a Joaquin Phoenix a Peter Stormare. Konec je dost drsný. Tohle prostředí je docela stoka... "Chce to Mašinu." ()

swamp

Jeden z těch velmi nadprůměrných filmů Nicolase Cage. Schumacherovi se tentokrát podařilo udržet děj celé dvě hodiny tak napínavý, že vám z toho bude běhat mráz po zádech. ()

Okara

Povedený americký snímeček s dobře vybraným osazením. Má všechny atributy pro předpokládaný úspěch mysteriózního thrilleru - originální a (pro někoho) zajímavé prostředí, napínavý děj s pár menšími pointami a zvraty, sem tam nějakými lekačkami a sympatický hlavní hrdina, kterému držíme palce. Kdyby byl film zůstal s otevřeným koncem a byl utnut 20 minut před koncem, šel bych bez váhání na pět hvězdiček, kýčovitý konec s ještě trapnější závěrečnou scénou na hřbitově to u mě bohužel potopily. 80% ()

nascendi

Odkloním sa od všeobecne kladného prijatia tohto filmu a znížim pôvodné hodnotenie o jednu hviezdičku. Dôvodom je veľmi slabučký scenár, iba hudbou evokovaná atmosféra, ale hlavne obsadenie hlavnej úlohy Nicolasom Cageom. Ja tohto herca s jediným trpiteľským výrazom v tvári dosť zle znášam aj v dobrých filmoch. A v tomto, najmä v jeho druhej polovici, už jeho výkon zachádzal do sebaparodovania. Catherine Keener, ktorá je zaujímavým typom, nechtiac doplatila na otrasný dabing. Som v podstate rád, že už mám komentár k tomuto filmu a teda neexistuje ani jeden dôvod, aby som si ho pozrel ešte raz. ()

nash.

Jednou za čas narazím na film s výborným scénářem, působivou režií, výtečnými hereckými výkony a strhujícím příběhem, který mě zcela pohltí svou atmosférou a vyvolá mimořádně silné emoce. Toto je právě takový film. Temný, ponurý, brutální, těžce depresivní, přitom napínavý a šokující s každým zvratem, každou novou scénou. Film kde jsem si dokázal prožil každý okamžik trýznivé cesty Toma Wellese, jeho strach, odpor i vztek, a kdy jsem přesně chápal a soucítil všechny jeho pohnutky. Jednou za čas narazím na výborný film, kterému skoro nemám co vytknout, přesto vím, že se na něj už nikdy nebudu chtít podívat znovu. ()

Tomco

Táto Schumacherova tvorčia nevyrovnanosť mi niekedy fakt lezie krkom. Raz ho má človek chuť vynášať do nebies, inokedy zase zakopať pod holú zem. Tentoraz opäť platí prvá možnosť. 8 MM je výborne a tvrdo napísaný film so silným hereckým obsadením. Na každom poste príjemné prekvapenie. U mňa fullka. ()

Arsenal83

Myslím, že toto je najlepší Schumacherov film a to obsadenie sadlo na jednotku. Všetky roly zastúpené skvele. Záporáci ako Gandolfini či Stormare, to je fakt na čo sa pozerať. Jediné, čo tu môže chýbať je viac zvratov, ale na druhej strane to film vôbec neprešpekuloval. Zároveň je to film, na ktorý treba mať žalúdok, hoci takmer vôbec neposkytuje nejaké explicitné zábery. ()

Bachy

Detektivování pana Cage mě bavilo. Postava Mašiny je hodně hodně zajímavá a konec zvedá film z průměru, protože Nicolas se stává nekompromisním. Další z mnoha snímků, kde nevím, zda tři či čtyři hvězdičky. Prozatím nechám 3, protože přeci jen žádný hlubší pocit z filmu se nedostavil.....dlouho tam ty tři hvězdy nezůstali. Přeci jen je to kvalitní snímek a Cage je zde pan herec. ()

Rocky62

Atmosféricky vyladěné do nejmenšího detailu a jistá nepředvídatelnost v ději rovněž nechybí. Zvrácené podsvětí velkoměstského porno průmyslu je efektně zakomponované do příběhu a skrze netradičního J. Phoenixe je vyjádřené se vším všudy. Brilantně vyšponované finále s gramofonem je dechberoucí a na hollywoodskou produkci nikterak přepálené. Démonický a inteligentní snímek. 80% ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Ve věku 80 let zemřel slavný scenárista a režisér Joel Schumacher. Tvůrce poslední rok zápolil s rakovinou, nakonec však tento boj prohrál. Schumacher, jenž svoji homosexualitu od počátku kariéry… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (viac)

Pekelná a prokletá pokračování

Pekelná a prokletá pokračování

05.02.2007

Většina lidí, která tvrdí, že americký film je v krizi, svou tezi argumentují výčtem všemožných adaptací, předělávek a pokračování. Aby měli takoví jedinci na co nadávat a čím argumentovat i v… (viac)