Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

Vämpiriüs

Film svými možnostmi slibuje zajímavý zážitek, ale opak je realitou. Vizuální stránka je zde nutností, tak ji alespoň neposrali. Ovšem co se týká příběhu tak nudnou, plytkou a mimořádně blbou kokotinu jsem už nějakou dobu neviděl. Zde mohu dát 1/5 za efekty, ale to je asi tak vše. Je vidět, že DC chce dosáhnout na Marvel a cpe divákům neuvěřitelně prázdný film. Justice Society zde přichází jako namyšlená ochrana s nosem nahoru, které nevoní nic, co není po jejím. Ač měli být kladní, tak ihned po nástupu si získávají mé nesympatie. ()

Renie42

Mě se to líbilo a fandila jsem Rockovi a jako fakt nemusím ksicht té černošky, co sežrala svět a jakože na něj musela poslat bandu v čele s Jamesem Bondem v důchodu, alias dr. Strange po marvelovsku. I když byl tak trochu zmatený po probuzení, líbilo se mi, jak to tam s nimi nakládá a bavilo se mi na něj dívat. A jsem zvědavá, zda potitulková scéna bude znamenat další pokračování. ()

koty2201

Na chvíľu som mal pocit, že sa vrátil do procesu výroby DCEU filmov Zack Snyder. Pretože sa vrátili veci, ktoré boli zápormi jeho DC filmov. Bohužiaľ, ale vrátili sa len tie zápory. A keď sa tak pozerám na vývoj tejto série, tak nikdy prepojená už nestihne byť. Od Justice League sa síce všetko na oko tvári ako príbehy v jednom svete, ale zároveň sú všetky oddelené. Preto ani nerozumiem tomu zbytočnému cameu Supermana na konci (nie, nie je to spoiler, keďže prichádza reštart a toto je jeden z posledných DCEU filmov). Black Adam je vlastne len taký nudný a vlažný mix akcie, boja bytostí, superhrdinov a anti-hrdinov, okorenený čiastočne lacným digi bordelom, ktorý ani nevyzerá pekne. A príbeh vlastne nie je o ničom inom. Teroristi prebudia zo spánku 5000 rokov starého hrdinu a Wallerová vyšle svoj ďalší tím, ktorý má vyriešiť túto situáciu. A to je vlastne všetko. Postavy majú takmer kompletne ploché charaktery a neviem načo tu predstavili nový tím hrdinov, keď aj tak o nich nič nevieme. K nikomu si nevybudujete vzťah a na ich osude vám sotva záleží. Chémia medzi nimi tiež prakticky nie je žiadna, pretože sa všetci očividne stretli prvýkrát a nepoznajú sa medzi sebou rovnako ako divák nepozná nikoho z nich.  Takže rozhodne to neodporúčam. Jediné, čo sa mi páči je tá titulná skladba. Bohužiaľ, ale zrejme v každom filme je prítomnosť Dwaynea Johnsona zlým znamením. A mrzí ma, že ani Pierce Borsnan si na staré kolená nič dobré nevyberá. ()

Pitryx

Přestalo mne bavit čumět na dalšího dementního supermana už po půl hodině. Kolikátý je to v řadě? Jinak jde o trapnou blbinu pro náctileté a děti. Ale jedno se Marwelu přiznat musí. Kvalitní efekty a hudba. Jinak je to však neustále totéž, dokolečka dokola. Nebavilo, nudilo. Kdybych tušil, že jde o Marwelovku, asi bych to ani nepouštěl. ()

PlysovyMacko

Prvú hodinu nasraný Rock lieta po meste a zabíja ľudí. Potom začne niečo čo sa dá nazvať príbehom, ale zdvojnásobí sa akcia. Tá je prehnaná, predigitalizovaná, ale v podstate sa mi páčila. Musela som si vygooglit spojenie tohto filmu s filmom Shazam. A gesto slobody imaginarneho mesta je symbol pyramídy, čo spolu so Satanom na konci je čistý iluminatsky symbol. ()

DoubleJack

Já chápu, že jsou mezi námi idioti. Vím to, respektuju to a beru to jako fakt. Ale jak se mohlo stát, že  Jaume Collet-Serra, týpek co si nedokáže ani zapnout poklopec u kalhot, mohl na tuhle blbost dostat 200 milionů dolarů? DVĚSTĚ MILIONŮ? Co pro to musel udělat? Jezdit měsíc po Hollywoodu v Boratkách a odhánět tamní pánbíčkáře? Takže se vší úctou k mentálnímu zdraví produkčního týmu i mému vlastnímu - ale - WHAT THE FUCK WAS THAT? Vždyť to nedávalo vůbec smysl. I opice s činelama by napsala smysluplnější scénář, než tohle....hádám, že tyhle filmy musí vznikat, abychom pak ocenily ty alespoň trochu dobré ()

mrclTV odpad!

Vyumelkovaná gýčovina z blízkovýchodnej Wakandy plná klišé a sto krát počutých hlášok s trápne lacným príbehom, ktorá je viac vykladaním svetonázoru (dnes na tému - kolonializmus zlého bieleho muža) ako filmom. (Keby to vedeli aspoň viac zaobaliť....) Nefunkčný mix, na komiks miestami celkom drsnej akcie a naivného, až detského humoru. A aby som nezabudol, ešte sa tu z ničoho nič objavuje prabiedna DCčková kópia X-menov a mamička - archeologička, ktorá ako keby z oka vypadla Lare Croft (a nielen vizuálne) - vykráda hrobky, bojuje proti nepriateľským vojakom, zbrane nie sú problém - od pálky až ku útočným puškám, ani nadprirodzeným silám nepovie nie a vždy ukecá všetkých tak, aby bolo podľa nej (to síce nie je vlastnosť Lary Croft, ale dôkaz toho, že kto je v tomto superhrdinskom filme vlastne "overpowered"). Pri tomto filme nevidím pozitíva. Jaume Collet-Serra nech sa radšej drží neesonoviek. ()

LordArthas

Black Adam 😍 The Rock a nejvíc sexy Pierce 😍 Takhle chce člověk vypadat až bude starší 😍😍😍 Film parádně šlape od začátku, akce, hlášky a hodně Rocka. Scénárisicky žádné obří kotrmelce ani hloubky či snad kvality, ale to není potřeba. Na tyhle filmy se nechodí na scénář, ale na ty ostatní věci. Vydařená akce a vizuál s pro mě fajne humorem, takže výsledek je lepší než Thor. ()

Drozdo57

Po troch rokoch so ženou v kine. Mali sme voľný večer a pevne sme dúfali, že to bude niečo v štýle "blbosť, ale bavili sme sa". Bohužiaľ, Black Adam je iba blbosť. Je to ako keď psíček a mačička varia kašu. A DCčka tam musia mať všetko. Všetko, čo Marveli zvyčajne postupne uvedú v 3 až 5 filmoch. Máme rychlokvasený backstory. Máme kopu nových postáv, vlastne máme skoro DC X-menov, nejakú postavu o ktorej bola moja žena presvedčená, že je Black Panther, nejakého Doktora Strange, či čo, no proste guláš. To je prvý klasický problém. Druhý je záporák, či vlastne jeho absencia a na konci rýchlo CGI generický bubák s rohmi a v stávke je nič iné ako zničenie celého sveta. Ako vždy. Je to otravné. Black Adam ani nebol hlavnou postavou vo svojom filme. Dwayne Johnson mi tu veľmi nesedel. Pierce Brosnan má charizmu ako vždy, ale to nestačí. Slečna s tornádom bola sympatická a to bol jeden originálny trik, ktorý sa mi páčil, bohužiaľ, ho tiež použiívali až príliš. Sumárum: Nepozerajte to, ignorujte to. P.S. V Británii majú kiná, kde si môžete elektricky sklopiť operadlo a vytiahnuť podložku pod nohy. Holandské koncerny v Česku by sa mohli inšpirovať. ()

chr0ust

4 z Tanku a Adam … z těch 4 dva úplně zbyteční, jak pro příběh, tak pro boj nebo scény kolem. A podobnost s X-men je čisté náhodná :-D Dwayne se snaží, ale DC to proste neumí. Všechny mouchy viz. ostatní komentáře … 2,4* ()

jack_scott

Blockbusterová popcornová epopej, které vyloženě sluší obraz a zvuk TDL kina. Jasné, nedá se to brát úplně vážně, ale DC ukazuje, že s tímto snyderovským podáním se dá nádherně válcovat sračkomarvel pro děcka úplně automaticky samospádem. Příběh relativně jednoduchej, na druhou stranu, víc jsem nečekal. Je to prostě DC, není to nic filosofického. 80%. a **** hype jako kráva - jasně - ale v TDL to tu čtvrtou hvězdičku dostane, protože to je prostě přesně kompatibilní formát. ()

FAUST666

Triky super, docela jsem se i chvílemi bavil ale nesmí se zapomínat že tohle není film v původním smyslu významu, to je pouze na plátno do 2 nebo 3D převedený komiks. ()

jokino odpad!

Toto mi nejako neberie moja mozgovňa.. Mohol by mi niekto vysvetliť, prosím, na čo to vôbec vzniklo ? Z môjho pohľadu, úplne zbytočne vyhodené $ von oknom - doslova. Príbeh, aký vlastne ? Mal som pocit, že doslova "vytrhnutý z päty". Veľmi sa čudujem poniektorému hviezdnemu obsadeniu, že sa na také vôbec upísali. CGI bez komentára, mal som pocit, že len sledujem kópiu kópie niečoho. Bezduché, nudné, chaotické, bez nápadu a dokonca som mal miestami pocit, akoby herci tvorili príbeh za pochodu a nie podľa nejakého scenára. Od filmu som vôbec nič neočakával, pozrel som si len čisto zo zaujímavosti a pre mňa teda úplná strata času.. ()

xxmurphyxx

Ďalšia generická Marvel wannabe kokotina z dielne DCU v hlavnej roli s najväčším ne/hereckým polenom súčasnosti Dwaynom Johnsonom, ktorý okrem mračenia a zamračeného úsmevu zvláda ešte zamračený pohľad so zdvihnutým obočím. WOW, tak to hej. Ak existuje niečo drevenejšie na svete tak už len Gal Gadot. Nič osobné, Rocka som kedysi celkom uznával a mal rád, ale už je ho všade veľa a za tie roky mohol okrem bicepsov a ceckov potrénovať aj mimické svaly tváre, nech sa dá na neho dívať. Príbeh rozoberať nejdem, klasická kokotina o konci sveta, rovnako ako nejdem riešiť postavy, ktoré sú ploché, predvídateľné, nesympatické a nemajú čím prekvapiť ani zaujať. Akcia jalová, sem tam ok efekt, sem tam ps2 efekt. Taká klasika. Všetci sú čierni, všade hrá rap, každy má swag... Ale na zaspatie šikovná vecička. Nie žeby bol Marvel etalón zábavy, ale toto je len posratý rip off a lacný fejk z wishu. Toho opajcnutého Deadpoola, Storm či Dr. Strangea si fakt mohli odpustiť, pôsobí to dosť trápne. ()

cernakus

Uff, tohle se už nedá. Komixovky vždycky byly příběhový odpad. Schématičné, natvrdlé, nucené. A BA nevystupuje z průměru. To co z Marvelu udělalo fenomén byly perfektně napsané postavy a ucelenější universum, nežli má DC. Ovšem alfou omegou byl dokonalý záporák, Thanos, ke kterému se to prostě všechno sunulo a udrželo to fanoušky 6 let v napětí a očekávání. Problém DC je, že něco takového nemůže zopakovat. Protože to nemůže zopakovat ani Marvel, což je jasně vidět na upadajících tržbách Marvelovek, zejména těch, které netyjí z minulosti. Snyder jediný svým "velkodušným" pojetím byl schopen udržet DCEU v plusu, jinak co non-snyder DCEU, to propadák. A BA je zosobněním všeho, čím je DCEU špatně. Triky jsou vyloženě hnusné, příběh mělčí než talíř, postavy necharakterní (ani Pierce to nezachrání) a naroubování nu Gunnversum násilné.  Není tedy divu, že jde o propadák. Kéž by už konečně komiksovky odešly na věčnost, kam už nejméně 4 roky patří. ()

Plaque

Vonku je hnusná zima, že ani psa tam nie je radno poslať a tak sa človek chce ísť zohriať niekde do paškvilného Babylonu s očakávaním poriadnej fantasy zabavy a vtipu... A to je tak všetko, čo k tomu môžem povedať. Škoda. ()

schluke

Věková kategorie do 7 let, efekty děti potěší protože kontinuota příběhu je nula a po 10ti minutách jsi připadám jako dítě po masáži dc efektů. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)