Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

Kinofil

|| PG-13 || Warner Bros./DC || Rozpočet: $195 mil. || USA: $166 873 000 - ČR: 19 385 719 Kč - Celkem: $388 873 000 || Zbožňuji, když se producenti pokouší natáčet filmy. Je to jako sledovat pejska a kočičku péct dort. Black Adam totiž ve své, poměrně krátké, stopáži kombinuje styly hned několika filmů, přičemž ani jeden z nich mu nesluší, respektive není využit správně. Už úvodní, až příliš vysvětlující a poměrně dlouhá, sekcence dává tušit, že příběh bude kopa sraček nedávající smysl a rychle spěchající za akcí. A ejhle! Ono tomu tak i je. Byť se nám film snaží něco vysvětlovat a někoho představovat, všechno rychle vezme za své jen, aby došlo na CGI mlátičku. A že jí tady je. Výsledek svou logikou a pojetím pak nemá daleko k Morbiusovi, tedy jedné z nejhorších a nejtupějších komiksovek za několik let. The Rock se v každé scéně tváří jako namyšlený čurák s jedním výrazem a dvěmi úhly zabírání kamerou (nekecám!). Pokouší se cedit hlášky přes zuby, ale nic nepadá na úrodnou půdu. Celý příběh se odehrává prakticky na jednom místě - v Kahndaku, což působí extrémně nevýpravně a každá ulice smyšlené Káhiry vypadá abolutně totižně (a CGI uměle pochopitelně). K tomu každá akční scéna má asi tolik zpomalovaček, že by to i Snyderovi přišlo moc. Kromě toho nedokáže prodat jak nové hrdiny, kteří jsou úplně nezajímavý a nebýt Brosnana, úplně by se mi vykouřili z hlavy, ale také nepředvede žádnou zapamatovatelnou scénu. "Vážné" scény pak noví hrdinové shazují debilními vtípky, které dávají vzpomenout ne na marvelovky, ale spíše Whedonovu Ligu Spravedlnosti. No a to je asi tak všechno, co Black Adam nabízí. Těch 100 minut z celkových 125 je naprosto totožných a zaměnitelných. CGI samo o sobě není vyloženě zlé, ale vše je zalité do zlatých barev, takže nemá čím vyniknout. Prostě to není nic, co by vůbec chtělo vynikat. Collet-Serra přitom není nijak špatný akční režisér, Sher skvělý kameraman, Balfe zase výborný skladatel a Brosnan stále solidní herec s charismatem. V čem je tedy problém? No v těch producentech, kteří si to očividně vzali v postprodukci na starost a totálně zmrvili. Díky za to, že jde o obří propadák a my se tak nejen (pravděpodobně) nedočkáme dvojky Adama, ale snad také díky tomu dojde na urychlený restart DC Comics. Tohle prostě nepatří do kin. 50%. ()

Facerr

Jeden z lepších komiksáků a hlavně nová postava v tomhle vesmíru. Vizuální orgie Dwaynovi docela sednou, i když se bere trochu víc vážně, než by musel. Supermanův epilog potěšil asi nejvíc. ()

ScarFace_V8

⚡️⚡️SHAZAM! ⚡️⚡️ … Tak tohle bylo neskutečné dělo! Dwayne „The Rock“ Johnson se vážně předvedl. Doslova bych řekl, že už se konečně našel, protože protože on Adama nehraje, on jím je! Nejsem sice fanda tohoto Prime Earth originu postavy skrze otroctví, ale vzhledem k dalšímu plánovanému působení to smysl dává. Zapojení týmu JSA do filmu bylo naprosto parádní a celkově mi to přišlo spíš jako týmovka Justice Society než Adamova sólovka. Společně nám totiž nabídli zajímavou interakci a skvělou akci na pozadí velice povedeného CGI. Rovněž i hudební doprovod skladatele Lorne Balfa bylo opravdu něco a hlavní znělky jak pro samotného Adama nebo pro celou Justice Society jsou naprosto skvělé. Jen škoda, že to celé nepodtrhlo ještě věkové hodnocení, které klidně mohlo být eRko. Ale i s PG-13 to byla parádní jízda, kterou jsem si užil od začátku do konce! ()

Marcas

K čemu měl tenhle film sloužit, to fakt netuším. K pobavení určitě ne. Možná měl za cíl stanovit rekord v počtu zpomalovacích záběrů. Tam bych věřil, že se mu to povedlo. Stejně jako se mu povedlo mi tuhle filmařskou techniku totálně znechutit. A příběh? To snad, soudě dle zdejších hodnocení, nemusím ani komentovat. Fakt jedna velká bída. ()

spoock

Doufam, ze az James Gunn prebere naplno oteze DC filmu, zkusi tem filmum doprat i nejaky slusny vizual. Jak je mozne, ze to vypada jako beckovy sranec. ()

blazma

Opět se jedná o poměrně klidový odpočinek u filmu, který není nijak náročný a výrazně nepřekvapí a ze strany DC a Warner Brothers ani nemůže urazit po předchozích superhrdinských počinech. Možná naopak trošku vysvitla jiskra naděje, že se začne DC ubírat trochu zajímavějším směrem. Bohužel to přišlo v době, kdy zájem o superhrdinské filmy není tak velký jako kdysi. Ani Dwayne to nepotahal, tak jak se očekávalo, ostatní charaktery nemastné neslané, bohužel sloužili jako výplň. Záporák je ovšem největší úraz. Rozhodně nejslapší záporák ze všech superhrdinských filmů co jsem zatím viděl a to tady máme i záporáka z Morbia. To už je co říct. Všeho všudy je to na pohodu scifi akční odreagovačka, ale opakovaně na ní často koukat nebudete. ()

blondboss

Hollywoodsky blockbuster s príchuťou tajomného historického mýtického koktejlu. Musím priznať, že prvá polka filmu sa mi dosť páčila, hlavne tou atmosférou a priblížením minulosti, ale paradoxne akonáhle nastúpil na scénu Dwayne Johnson, sa ten snímok rozsypal na márne kúsky. Už z toho začal byť typický mainstreamový digitálny výplach, ktorý už len varil z pripravenej kaše zo začiatku snímku. Každopádne ale ako guilty pleasure film to určite poteší a nijako zásadne neurazí. 60 % ()

ESNYR

Konečně to vylezlo ven i na blešáckých stránkách v češtine a v HD takže jsem na to mrknul (ono to už asi vylezlo dávno ale úplně jsem zapoměl že to existuje) Chtěl jsem k tomu napsat i pár slov ale když jsem po půl hodině a asi 32 000 slovech klikl na "přidat recenzi" tak mi to tu stránku znovu načetlo a co jsem napsal zmizelo. Psát to znovu nebudu. 1 hvězda za tu partu kterou vede Pierce Brosnan. Digibordel je ještě více digibordelovej, postavy jsou tu v podstatě všechny zbytečný - na co potřebuje ta černá furie "susajd skvot" když má celou dobu tyhle lidi - a co se týká lokace, klidně to mohly natáčet v maďarsku v kamenolomu a ušetřily by tak půl rozpočtu. DC má celkem potenciál, jejich postavy a komiksy znám i já a to vím o komiksech nula nula nic ale takhle se to dělat nedá. ()

The_soloist

Sledování Adama mi připomenulo, že doby filmů jako Král Škorpión jsou zkrátka pryč. Dnes už bohužel nestačí obyčejný válečník s charismatem. Ne, dnes musíme mít patlanici, která chvíli připomíná Avengers, Xmeny, Stargate, Shazama, Mumii, 300 a Malého Nickiho Satana Juniora. Film má všechno, ale zároveň nic. ()

david141474

Inu, ocenil bych, kdyby tento film byl o něco kratší. Bylo to totiž hrozně zdlouhavý. No když tomuto filmu odpustím tu stopáž, tak je to celkem solidní film. Záporák jménem Sabbac je v tomto filmu takovej nezajímavej, není dobře vysvětlen jeho příběh a historie. Ale abych filmu nekřivdil, některý postavy jsou solidní, jako např. Black Adam, Hawkman, Cyclone, Atom Smasher a z rodinky to byl akorát strejda, jinak nic moc. Akční souboje byly tak nějak ujetý, ale dívat se na to dalo. Soundtrack a songy byly skvělý, hodily se do těch scén. Postavy některý sympatický, některý ne. Finální souboj byl pro někoho emocionální, pro někoho ne. Mě se to celkem i líbilo, jen mám problém s vyvrcholením souboje. No a zvrat byl podán velkém solidně. Nepokoje mezi Hawkmanem a Adamem byly celkem solidní a solidně zpracovaný. Děj zajímavej. Minulost ještě zajímavější, minulost byla jedna z nejlepších částí filmu. No prostě je to solidní film jenom stopáž a souboje byly nic moc. 8/10 velmi solidní soundtrack. (Olympia - 21.10.2022) ()

hlava81

Za mě po dlouhé době skvělá komiksovka. Srovnávat s Marvelem je dle mne nesmysl. DC/Marvel - každý má své universum a snižovat snad hodnocení za to, že DC má Dr. Fate, Atom Smasher a Marvel Dr. Strange a Ant-Mana? Proč proboha? Ať má každé Universum své hrdiny a ať se klidně podobají. S tím nemám vůbec problém. Prostě to tak je v komixech, tak proč ne. Co se týče samotného Adama, tak za mne to Rock zvládl perfektně. Zahrál to skvěle a uvěřitelně. Akce povedená, humoru po málu, za to na správných místech (ne jako Marvel hláška za hláškou, až je to trapné). CGI velmi kvalitní, příběh má i nějaké ty zvraty a není to tak úplně přímočaré. Zkrátka jsem si to užil. Rozhodně více, než poslední Marvelovky... Za mě 85% (no těch 5% je za potitulkovku, ta je prostě pecka). ()

p.a.douch

Nemusíme si tady přeci hrát na to, že komiksové adaptace přinesou do světa filmu nějaké novinky. Většinou mají postavy jasně danou povahu i to jak se budou chovat. Takže u Black Adama je to to samé. Tady to scenáristé někde dost přehnali s patosem a vložili do filmu pro mě dost otravné postavy (Adrianna + Amon). Režisérova práce mě neoslovila (stejně jako v jeho předcházejících filmech) . Dokáže tvořit pěkné obrázky, dobrou akci, ale mě tam zkrátka něco chybí. Jeho postavy nemají pro mě správný "drive" a někdy je vyloženě zazdí. Sice nám zde předvedl Hawkmana a Kenta Nelsona, ale z Atom Smashera udělal spíše komickou postavu a Cyclone taky nijak zvlášť nepředvedl (spíše jí odbyl). I tak je to za slušné tři hvězdy, ale vzhledem k těm odpadům a jedničkám dám čtyři. Připadá mi trochu mimo vyčítat komiksovému filmu s Black Adamem (kterého ještě ke všemu hraje Dwayne Johnson) akci. ()

HNTR

Doby, kdy bylo DC horší než Marvel jsou očividně pryč. DC vykopává a navazuje stylizací na Snyderovi filmy. The Rock si svou roli neohroženého a drsného Black Adama užívá. Skvěle ho doplňuje Justice Sociaty, v některých momentech ho u trochu přebíjí, ale nic vážného. Možná bych ocenil, kdyby byl tento film jen o souboji Black Adama s Justice Sociaty a netahal do toho ještě Sabacca. Třešničkou na dortu je Pierce Brosnan, který ztvárňuje Dr. Fate. Humor není přehnaný a rozhodně není trapný (jako např. Love and Thunder). Soundtrack, slow motiony a výbuchy. No prostě popcornovka, která se nemá za co stydět. A když DC ještě trochu přidá, rozhodně se nebude muset stydět ani na celý vývoj DCEU. ()

kritkMd

Dwayne the Wok a i superhrdinskej cast šlape vcelku dobře, higlight je samozřejmě Pierce Brosnan, který se však na plátně moc dlouho bohužel neohřál. Začátek je velmi divný, nudný a než se film rozjede, tak to dlouho trvá. Myslím si že by bylo lepší kdyby se film odehrával právě 5000 bc než v moderní době v tomto státe, který je okupován žoldnéři (the fuck???). Ani nevíme kdo vlastně za těmi žoldnéři stojí, hlavní záporák na to moc nesedí, že by ovládal ty všechny nájemné vojáky. Příběh teda docela dost skřípe. Navíc celou dobu jsem měl feeling že jde o hodně budget okopírované superhrdiny z marvelu. Jo Brosnan jako Dr. Strange cool, ale ten týpek co hrál fufu Antmana? Nic extra. Plotwist nic moc a finální bitka vcelku krátká. Příběhově nám to nikdo nedovysvětlil, a o to ani filmu nešlo. Zřejmě vcelku slušné bitky a solidní cast bylo jediné na co se filmaři zaměřili. Potitulková scéna mě fakt mile překvapila :) Není to film na který bych šel znova, ale odpad to není. Průměr. ()

KritikRik

Toto není žádný Joker anebo the Batman, ale je to velmi svižný akční film s oranžovým filtrem a kusem šutru v hlavní roli. Připravte si popkorn, je to zábava! ()

warha

Neočekávejte rozsáhlý příběh a hluboká témata, tohle je čistá popkornová zábava a je to zatracené dobrá zábava! 2 hodiny utečou jak nic, protože film má takové zběsilé tempo, že ani nemrknete a už běží titulky. Pierce Brosnan je klasik a i v pokročilém věku z něj charisma přímo srší, The Rock tu má asi 2 výrazy a to vlastně taky stačí, byl jsem jeden z těch, který "nadával" na černého Hawkmana, ale Aldis v podání Hawkmana do toho dává takovou energii, že zapomenete na to, že má jinou barvu. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)