Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

Alexandre

První Halloween je pochopitelně neporazitelný, ale pro mě je dokonalé i jeho pokračování. Naprosto skvělá jízda, úžasné nemocniční prostředí, hustá atmosféra, vynikající hudba, chvíle napětí, zkrátka slasher jak má být. Geniální záležitost! ()

sarfian

Rovnako naivný film ako aj prvý diel. Nepresvedčivé herecké výkony a nad viacerými scénami len pokrútite hlavou. Ale je to určite o niečo lepšie ako jednotka a o zábavu na jeden večer je postarané, ale len na jeden. Kam sa hrabe Terminátor Mayers je nezničitelný. Cha cha cha fakt ftipné s tým že ho nezabije nič a to bol len obyčajný chlapec. VIDENÉ 1x ()

chaturga

O dost horší než jednička a ještě trapnější nelogičnosti a dementní vraždy. Oběti opět bez mozku. Už se těším na další díly. To půjde hodnoceni jistě vzhůru :) ()

Demonic189

Spočiatku som chcel dat až 3*, kedze oproti jednotke sa doslova jedna o filmovy klenot. Mnoho mrtvych, ovela svižnejší dej a hlavne ultranapínavá záverečná polhodinka robia z tohto snimka pozeratelnú zalezitosť. Avšak film, v ktorom sa dejú neskutočne hluposti kazdych 5 (doslova!) minút nemoze odomna dostať viac ako jednu *. Myers je doslova nezničitelny terminator T 1000, hlavna hrdinka prakticky polovicu filmu nie je pritomná a tie logické nezmysly (SPOILER: v celej nemocnici je AZ jeden pacient? Myers je automechanik, ktory sa vyzna v autach? Ako moze vrah, ktory sa pohybuje ako slimak byt vzdy a vsade? V nemocnici, v ktorej je az jeden pacient je ale XY novorodencov? 17 ročneho chlapca zrazi policajt, ono uhorí a nikto sa o to nezaujima? Vrah, ktory je iba z masa a kosti krvaca ako dobytok na jatkach avšak nezanechava ziadne stopy a je prakticky nezničitelny? Jamie sa ledva plazi no bum, prichadza Myers a je z nej Bolt! Policajti vtrhnu do nemocnice a namiesto nalozenia Jamie do auta a uteku preč ostavaju opat dnu a tam sa znovu hraju na nahanačku? Jamie akosi nahle od seba strati hlas, ked treba kričat o pomoc? Dvere, ktore sa pred minutou otvorili a prešli nimi tri osoby su o 45 sekund uz neotvoritelne? ATD ATD)....aspon, ze tie dokonalé ženské kozičky sme videli v plnej kráse....hlavne za ne tá druhá *. ()

Likan7

Dvojka začala přesně v ten moment, co skončila jednička. Oba díly se vlastně udály za jednu noc, což je zajímavý. Bohužel to je jedna z mála maličkostí, která by mě těšila. Dvojka ve všech ohledech kopíruje (nebo dává hold?) jedničku, už tu ale postrádám ten strach, ten nepříjemný pocit, jaký jsem měl v první poloviny prvního filmu. Rosenthal si očividně od Carpenthera hodně vypůjčil, přesto to není on. ()

junxi91

Mike Myers opět řádí jak černá ruka, tentokráte se z rezidenční oblasti přesune do nemocnice. Zde na svou smrt čekají dva řidiči záchranky, tři sestřičky a také jeden strážný. Ale přitom obětí se má stát Laurie, která vůbec netuší, proč zrovna ona? Jedna krásná sestřička nám taky ukáže své krásné pevné osmdesátkové kozi, které ale nedožijí druhého listopadu. Prostě takové příjemné pokračování jedničky - nechybí nože, šňůry, masky, hysterie a nahé kozi. Ty zmiňuji pro jistotu dvakrát. ()

Baron Noktur

V podstate rovnako kvalitný film ako jednotka. Je priamym pokračovaním a odohráva sa doslova sekundy po skončení prvého dielu. Aj napriek tomu, že film bol natočený o tri roky neskôr, stále si udržuje rovnakú surovú a sychravú atmosféru, kvalitu kamerových záberov a pomalé tempo. Halloween II pôsobí, ako keby bol natočený jeden veľký film a rozdelený na dve polovice - Halloween a Halloween II. To len hovorí o veľkej zručnosti Ricka Rosenthala okopírovať Carpenterov štýl, ktorý tak zdobil jednotku. Aj napriek kvalitám dvojka predsa len skĺzava k typickému nezmyselnému vyvražďovaniu úplne nepodstatných postáv, ktoré poznáme z moderných hororov, pri ktorých sa Myers zjaví z ničoho nič a bez zjavného dôvodu. Niekedy to pôsobí až tak, ako keby bol na dvoch rozličných miestach naraz. A nakoniec otázka. To fakt nikoho nezaujímalo, že kvôli Dr. Loomisovi zahynul nevinný teenager, ktorého zrazilo auto, pripučilo o druhé, vybuchlo a následkom toho zhorel zaživa na uhoľ? Nielenže sa tým policajti vôbec nezaoberajú, a to aj napriek tomu, že sa to stalo rovno pred ich očami, ale samotný Loomis namiesto toho, aby chlapcovi pomohol, on na neho zblízka pozerá a snaží sa zistiť, či je to Myers alebo nie. Zatiaľ ten chudák zomrie. Fuh, tak režisér mal vtedy 32 rokov, to už mohol vedieť, že je to poriadna stupidita. Atmosféra filmu je ale stále geniálna. 75% ()

Nix

Okey, už mne to neposadilo tolik na prdel jako původní díl, ale pořád je to pokračování, které si zaslouží název i Michaela. Jamie pořád tu je, takže hon může začít. A mrtvoly ať padají, přece taky kvůli tomu tu jsme i když nejsme úchyláci, vidět Michaela v akci se vyplácí. ()

GTS_PUNK

Zatiaľ čo prvý Halloween z roku 1978 je prekvapivo pozerateľnou záležitosťou, o jeho pokračovaní sa to už povedať nedá. Druhý diel je totiž začiatkom "dojenia" značky, vychádzajúc z relatívneho úspechu pôvodného filmu, ktoré sa po roku 1981 bude ťahať ešte poriadne dlho v mnohých nadväzujúcich pokračovaniach. Film Ricka Rosenthala začína tam, kde končí Carpenterov počin, pričom príbeh naň priamo nadväzuje a ďalej ho rozpovedá. Podstatná časť druhého dielu sa však odohráva v nemocnici a film naberá výraznejšiu slasher formu, čo mu jednoznačne škodí. Znateľný je úpadok celkovej atmosféry, na úkor ktorej dostáva, bohužiaľ, miesto stereotypné vraždenie jednotlivých vedľajších postáv Michaelom Myersom (Dick Warlock). Z pozerateľného priemeru sa tak razom stáva klišéovitý podpriemerný slasher s typickým a predvídateľným dejovým postupom. V prípade, ak však divák nemá od filmu výraznejšie očakávania, nemôže ho táto skutočnosť sklamať. Celkovo je film príbehovo plochý, priamo nalinkovaný a neponúka ani to málo dobrého, čo jeho predchodca. Po hereckej stránke je hlavné obsadenie prakticky zachované (Jamie Lee Curtis a Donald Pleasence), nič extra však nepredvádza. Vedľajšie obsadenie je ešte o čosi viac nevýraznejšie. Halloween II už citeľne príliš tlačí na slasher formu, čo pochováva akékoľvek možnosti na dobrú prácu s atmosférou. Dokonca ani Carpenterov legendárny theme song k prvému dielu tu neznie v pôvodnej, ale iba v upravenej podobe, čo znižuje divácky zážitok ešte o čosi viac. ()

john.h

Stejně dobré jako první díl. Michael jdoucí svou typickou chůzí uvnitř nemocnice a číhající u novorozeňat nemá chybu. Jen mi vadilo, že to na první díl navazovalo celkem prazvláštně. Michael Myers měl třeba jinou barvu masky a Jamie Lee Curtis působila jako středoškolačka ještě méně věrohodně než v prvním díle (už tenkrát byla na středoškolačku stará a tady ještě zestárla). Ale tady ani tak nejde o přemýšlení. Je to prostě oddychové béčko s hezkou atmosférou. ()

IronRocky

Halloween II skvěle navazuje na první díl a kvalitou se mu určitě vyrovná. Kamera je stále dobrá, atmosféra je hustá, hudební doprovod je vynikající a nemocniční prostředí je hodně dobré a strašidelné. M. Myers je stejně strašidelný jako v prvním díle. Takže skvělé pokračování. ()

donkocicak

Celkem dobrý horror. Jako by první díl byl jen prologem ke kolosální vyvražďovačce v nemocnici. Příběhu opět kraluje Jamie Lee Curtis a Donald Pleasence. Halloween 2 je napínavý už od prvního okamžiku. Jen ten konec už byl zase přitažený za vlasy... Snad ani Terminátor by toho nepřežil tolik jako Michael Mayers :) ()

Miagy

Čo sa týka filmu je úplne super zvládnutý, dokonalá hudba vyformuje dokonalú atmosféru plnú napätia a hrôzy. Jediné, čo by som filmu vytkol je naprostá nereálnosť a nelogickosť správania sa postáv.... Napriek tomu však film patrí bez najmenších pochýb k top hororom všetkých čias. ()

chlebo odpad!

Keď Majkl čakal na psychiatrii na útek kvôli tomuto, nemusel sa ani príliš unúvať. Možno som mimoriadne odolný voči tejto KLASIKE, (keď už je to slovo v každom komentári, musím aj ja) ale po spackanej jedničke som predsa len troška dúfal,že dvojka ma aspoň trošku chytí, ale jediné, čo ma chytilo bol opäť výdatný popoludňajší spánok, ktorý som si dokonale vychutnal. Možno by bolo fakt záživnejšie točiť tých pätnásť rokov, čo Myers sedel na stoličke a hypnotizoval stenu. Nezničiteľný mladší braček prudko nenávidiaci svoje sestry nezaujal ani druhýkrát. ()

hroutil

Jedna hvězdička za to, že jsem se párkrát zasmál. Tady se fakt bát nešlo. Příběh je tak neuvěřitelně mizerný a dementní, že přebíjí i jinak pěknou technickou stránku filmu. ()

Scraffy

O niečo málo slabší Halloween, ktorý je jasné, že sa nevyrovná pôvodnému majstrovskému dielu. Avšak je to stále kvalitný hororový masaker, ktorý ku predu tiahne hlavne pôvodná hudba od Johna Carpentera. No vraždy sú tiež celkom dobré a celkovo film stále nenudí. ()

ardno5

Halloween 1 + 2 = topovka starých slasherů :-) nechci říct, že je dvojka lepší než jednička, ale přišla mi napínavější a držela mě v napětí. Naopak mi přišla malinko méně rozpočtová, což mi nevadí. Někdo tu prohlásil, že Halloween je nejslabší ze slasherů 70-80 let a Michael, že je nejslabší a nejubožejší.. No každý může mít svůj názor a pro mě, je Halloween 1 a 2 + H20 tou nejlepší ''trilogii'' kterou jsem měl možnost vidět. A Michael dokonale chladnokrevný psychopat, který se vyžívá v týrání a rád vidí jak oběť trpí, nebo se bojí... Halloween 2 má u mě 77% ()

celticek

První díl je za mě kult, toto přímé pokračování už jenom navyšuje zářezy na Michaelově noži, resp. stříkačce. Dá se na to ale v klidu podívat. Chudák holka ve vířivce. Taková šikovná byla. Michael musí být robot, toto mi nikdo nevysvětlí. ()

G04T

Po docela nudný a průměrný jedničce, považovaný za mistrovský dílo a nejlepší film v žánru, jsem si pustil dvojku a hrozně mě to překvapilo. Nebývá to často, ale dvojka byla mnohem lepší než jednička. Lepší vraždy, krev, prostředí nemocnice bylo skvělý, mělo to atmosféru, Loomis měl větší prostor. Bravurně natočená skalpelová vražda mi zůstane ještě hodně dlouho v hlavě. ART ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)