Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

Andronikos

Bude tomu už 10-15 rokov, čo som po prvom zhliadnutí hodnotil Halloween 2 ako veľmi dobrý film. Odvtedy som videl tých slasherov predsa len o čosi viac a H2 si medzi nimi drží svoje dôstojné miesto ako vcelku komorný a hlavu i pätu majúci starší súrodenec. Náznaky úpadku sa tu ale už dostavujú: viac obetí, viac krvi, inovácie spôsobu, akým bude kto "odpravený". Kladom filmu je tiež to, že ma dokázal prinútiť zatínať zuby, keď sa Myers v sklade blížil k Laurie, hoci som vedel, že tá prežije. Zaujímavé sú aj kombinácie záberov z Myersovho pohľadu a na Myersa v pozadí (zatiaľčo v popredí je budúca obeť), hoci minimálne v jednom prípade si filmársky tím neustrážil ich dôslednú kompatibilitu. Na druhej strane, dnes (26. 10. 2010) ma už na H2 začali rozčuľovať dve veci. Po prvé, dosť nereálne zaobchádzanie s ľudskou fyziológiou. Myers bez problémov strká ruku do vriacej vody, sanitkár opakovane stráca vedomie po vcelku neškodne vyzerajúcom páde. Vrcholom v tomto smere ale je Myersova nesmrteľnosť. Dva zásahy do očí ho "iba" oslepia. To, že od Loomisa na konci H1 a v priebehu H2 dostal viac než dosť strelných rán, ho taktiež nielenže nezabije, ale s nevyhnutnou stratou krvi ani neoslabuje. Panstvo mi to prepáči, ale opakované vyhlásenia Donalda Pleasencea "Nie je v ňom nič ľudské" a "Je to zviera!" nie som ochotný akceptovať ako vysvetlenie, ak zostávame na pôde racionálneho hororu a nie sci-fi o mimozemšťanoch či nejakej "duchařiny". Mimochodom, keď sme už pri tom: naozaj bývali americké nemocnice v r. 1981 v noci také prázdne? Druhý nedostatok filmu: porušená nadväznosť na H1. Curtisová alias Laurie má iný účes. Ok, dá sa to prepáčiť. Je z nej zrazu Myersova sestra. Aj to prežijeme. Čo to tam ale má byť s nejakými keltskými rituálmi? A Myers má podľa dvoch členov mojej obľúbenej dvadsiatky inú masku než v jednotke. Zostáva už len zistiť, ako to vyzerá s kontinuitou H2 s H4, ale už je vec hodnotenia druhého z nich. Pri zvažovaní kladov i záporov váham, podobne ako pri jednotke, medzi *** a ****. ()

SkyCaptain

O dost slabší než první díl, ale pořád ucházející. Nepřináší to celkem nic nového a je to o dost béčkovější. Hudba, Jamie a atmosféra nemocnice to ovšem zvedají nahoru ()

GOREGASM

Holy crap, tak toto je naopak smrtelně napínavá, hororová lahůdka navazující přimo na kultovní jedničku. A to jak dějově, tak i kvalitativně. Snímek produkoval mistr oboru a tvůrce jedničky John Carpenter a v případě režiséra měl čich. Rosenthal dávkuje napětí pečlivě a jeho timing je téměř perfektní. Kult Michaela Meyerse má koule a pokud jste jim zatí­m nebyli zasaženi, tak vřele doporučuji. První­ tři dí­ly určitě... Theme song téhle série mi nahání­ husí­ kůži ještě teď... 100% ()

Hapretor

Dávám jen tři v porovnání s jinými fakt děsivými a napínavými horory. Ale je to lepší než jednička. A myslím, že i lepší než všechny ostatní filmy ze série. Na "uspání" velmi vhodné - zvlášť pro otrlejší a pro fandy. ()

Raziel_cz

Příběh sice přímo navazuje na jedničku, ale jinak Carpenter scénáři moc nedal. Postavy se chovají nelogicky, tím pádem se stávají nesympatickými, tím pádem jenom čekáte, kdy je Mike povraždí, tím pádem mizí napětí, tím pádem proč se snažit? Lokace jsou dobře zvolené a v kombinaci s nasvícením a převzatým hudebním motivem dovedou být velmi atmosférické, ale co do děje je film nudný a zvrat s rodinnými vztahy je prostě jen hloupý. Rosenthal zpočátku zvládá solidně imitovat Carpenterův režisérský styl, postupně od něj však upouští a některé scény (první exploze, nabodnutí sestry na skalpel) jsou jak vytržené z grotesky. Michael Myers se stal terminátorem a jako neustále se oživující motivovaná kreatura s plejádou vražedných nástrojů nefunguje. Je tu víc Donalda Pleasence, což je vždycky plus, ale ani ten nezastíní, jak je snímek dutý a nezáživný. Studio se radši mělo držet původních plánů, jaké Carpenter se značkou měl. ()

MickeyStuma

Halloweenský slasher přímo navazuje na předchozí snímek a tak vlastně poukazuje na další události hrůzné noci v jednom malém městečku. Michael Myers stále bloumá nocí a jeho cílem zůstává Laurie Strode. A konečně se dozvíme proč. Režisérské křeslo po Johnu Carpenterovi převzal Rick Rosenthal, kterému se stal snímek debutem. Atmosféru pojal daleko temněji, k čemuž mu dopomohl scénář a právě naskočení do rozjetých kolejí. Takže po celou stopáž děj sleduje řádění Michaela Myerse tentokrát v nemocnici kde Laurie leží a neutuchající snahu Dr. Sama Loomise mu v tom zabránit. Děj by se v podstatě dal odvyprávět jedním souvětím, ale tady o to tak ani nejde. Temná noc, nelítostný zabiják a do rána ještě daleko. Snímek navázal důstojně a s respektem k danému žánru. ()

Rathalos

Dvojka pekne pokracuje tam,kde skoncila jednotka a samozrejme opat perfektna hororova klasika,vyborne herecke vykony,skvely zvukovy i hudobny doprovod a napatie sa da krajat,takze opat plny pocet hviezdiciek...:-) ()

Al44...

Velmi vydařené pokračování prvního dílu, na který dějem bezprostředně navazuje. Vynalézavost vraha se značně rozšířila - k usmrcení svých obětí již používá různé vražedné nástroje a způsoby. Samozřejmě přetrvává výborná atmosféra známá již z původního snímku. Hudební motiv je ještě vychytanější. Celý děj se přesouvá do nemocničního prostředí kam byla převezena hlavní hrdinka prvního dílu (proč ji ten Michael Myers neustále pronásleduje?). Nutno říci, že vrah se zde již mění v nadpozemskou, nezastavitelnou vraždící mašinu. Pro mne nejlepší díl série. ()

emdvojka

Tiež nerozumiem čo na tomto filme je také fascinujúce...totálna blbina, ktorá nudí. Vraždy sú strašne amatérske...čakáte 10 minút kým si konečne strážnik obhliadne všetky miestnosti, otvorí všetky dvere...jedna hviezda, len z povinnosti... ()

Kadas97

Halloween je už teraz aj pre mňa hororová klasika, a preto som dosť prekvapený, že druhé pokračovanie v mnohom prekonalo výbornú jednotku. Prostredie nemocnice je desivé až hrôza a pán režisér si značne lúbi natočiť pichanie injekcií do detailu a z blízka. Nebudem filmu vytýkať, že tu nie je násilie v takej podobe, v akej ho poznáme z dnešných filmov. Som rád, že aj keď pán Carpenter upustil od réžie, že sa nevzdal hudby k filmu, ktorá podobne ako pri jednotke stupňovala zážitok a zahusťovala už tak dosť vyšpičkovanú atmosféru. 9 z 10 P.S. Je konec Majkle! ()

S.U.E.S.

Perfektní pokračování, které působí spíše dojmem, že se vlastně jedná o druhou část prvního Hallowenu. Je sice pravda, že stejně jako v prvním díle i zde se najde pár scén, které trošku zbrzdí tempo avšak v momentě, kdy se Michael konečně dostane do nemocnice a začne řádit, se zase vrátí onen tísnivý pocit strachu, že před ním nejen že není úniku, ale hlavně že ho nikdo nezastaví. To vše ještě navíc skvěle podpořeno Carpenterovou, dnes již klasickou, znepokojující znělkou. Společně s H20 a klasickou jedničkou pak dvojka tvoří patrně tu nejlepší hororovou trilogii v subžánru slasher. PS. Ze scény s novorozeňaty mě dodnes mrazí. ()

Kingjiri

To nejlepší z jedničky zůstalo (atmosféra, filmařina, hudba) a navíc jsem byl ušetřenej dlouhýho rozjezdu. Michael Myers se totiž dává do práce hned na začátku a s menšíma přestávkama maká až do konce. Vraždy jsou občas docela nápaditý (výřivka), potěší i kamera (POV záběry nebo Michaelovo zjevování / zabíjení v "pozadí") a scény s panem psychiatrem už měly taky slušnej šmrnc. Napětí funtgovalo ukázkově ve scénách, kdy Micheal rozvážnym krokem a s ledovym klidem naháněl svoje oběti. Takhle našlapanej měl být originál, pak by šlo s Carpenterovou filmařinou o jeden z nejlepších hororů vůbec. S dvojkou jsem ale rozhodně spokojenej a to mnohem víc, než jsem po lehce rozpačitý jedničce očekával, čtyři jistý hvězdy. ()

Razzor_82

"Je to zrůda!" Kvalitní návaznost na jedničku. Nemocniční prostředí je sice paralyzující ale tak nějak se vypařilo napětí a strach. Lepší spád a větší porce vražd a krve. Dozvíme se konečně odpověď na otázku proč chce Mikey zabít Jamii. 6/10 ()

Gardenboy

Slabšie ako prvý diel, ale stále je to skvelá zábava. Napätie v nemocničnom prostredí by sa dalo krájať. Škoda, že ten istý režisér o nejakých 20 rokov túto sériu dosť pochoval (8 - Ressurection) som myslel, že má na viac. Dvojka je však za solídnych 4* ()

joeko13

Nebyť tých zbytočných a nelogických krvavých orgií, tak by to bolo za rovných 5. Začiatok filmu bol famózny, dosahoval atmosféry jednotky, ale postupne začal upadať, koniec to však ako tak zachránil a preto dávam 4, aj keď by si to možno zaslúžilo aj 3 hviezdičky, ale ako hovorím úvod a záver to zachránili od pohromy. ()

Petulka88

Jasně, jednička je někde jinde, ale pořád je to velice povedený horor, který navíc překvapí svou brutalitou. Největší hrůza ale přišla až potom.. Tady jsou to ale jasný 4 * ()

Psycho.R

Stejně děsivé jako jednička, ale tísnivější, protože tentokrát jsme pouze v bludišti nemocničních chodeb. Příběh se odehrává ihned po jedničce, téže noci, takže Laurie už je vyčerpaná z předchozího střetu. Moc dobré to je. ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)