Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

BROKEN_

Stejně jako jednička tak i dvojka je super, i když pár věcí bych jim vytkl, ale to jsou opravdu jenom maličkosti. Michael je best hororová slasher postava! ()

masw

Na první díl se nedá zapomenout. Ale druhý díl má to co by měl každý druhý díl horou mít. Více akčnosti,více krve, větší počet mrtvých. A představa být skoro sám v nemocnici s masovým vrahem mě vážně děsí. (ale nikdy nebudu jeho sestra :-D) ()

Guzo

Klady prvního dílu zůstaly ještě na poměrně vysoké úrovni (tím myslím hudbu a režii), ale co se týče chování postav, nesmrtelnosti Meyerse, či naprosto prázdné nemocnice kromě personálu a novorozenců (asi je to točeno na "zdravém venkově"), to už je o dost horší. Pokud se ale podívám na rok vzniku, přeci jen je to docela slušný kousek, při srovnání se svým předchůdcem ale dost pokulhává. 5/10 ()

Dreadd

Děj navazuje přesně tam, kde skončil první díl, dozvíme se nové souvislosti, které osvětlují důvody Michaelova jednání. Pro Rosenthala muselo být hodně těžké převzít žezlo od Johna Carpentera a jako svůj první velký film natočit pokračování skvělého hororu, ale zhostil se toho velmi dobře - dokázal navázat na Carpenterovy základy a napodobit atmosféru prvního dílu, diváka udržet v napětí. Trochu nepochopitelně působí obrovská nemocnice, kde však téměř nikdo není. Hudba opět bezkonkurenční. ()

JohnSmith

Pokračování, které bezprostředně navazuje na první díl je o něco slabší než první díl. Sice se dovíme, proč Mike vraždí a proč jde zrovna po Jamie Lee, ale film je mnohem méně napínavější, což je škoda. ()

Kosmik 1

Skvělá návaznost na první díl a mrtvých dále přibývá. Zde uvidíme vyvražďovačku v nemocnici a mrtvých je zde opravdu hodně oproti prvnímu dílu. Některé vraždy jsou dost originální (vířivka, napíchnutá žíla). Závěr napovídá, že tímhle dílem to asi mělo všechno skončit, bohužel se tak nestalo, jelikož se někdo CHYTRÝ rozhodl v Carpenterově díle pokračovat. Ale co přijde dál, je jen ostuda. Takže první dva díly a na zbytek už raději nekoukejte. 90% ()

Jaro.Krafcik

Ak by som tento film v blu-ray videl znovu v obchodoch ako pred 5 rokmi. Neváhal by som a kupil by som si to. Klasika ktorá má pomalšie tempo ale diváka stále nenudí. Myersove výborne vraždy opäť potešili. Len škoda že som si to nestihol pozrieť na Halloween ale len teraz na slovenské dušičky. Opakujem Halloween je deň pred sviatkom všetkých svätých. Pre nevzdelaných Slovákov a Čechov dajú sa oslavovať obe sviatky či už slovánske alebo keltské. Pritom Halloween vznikol v Európe a nie v Amerike. K päť hviezdickovemu hodnoteniu nechybalo veľa ale kvalitou to nebolo také úchvatne ako jednotka alebo remake roba zombieho alebo spomínaný horor tohto roku, Halloween (2018) 4* ()

zigíš

To musí být sen každého filmaře aby ten co točí sequel jeho díla dělal všechno tak, že stěží najdeš deset rozdílů. Dvojka Halloweenu je vlastně to samé co poprvé, takže stejně zábavné a ve vyčištěné blu-ray kvalitě přehledné i v tmavých nočních scénách. A Michaelova vraždící produktivita stoupla -pokud jsem správně počítal- takže druhý díl ten první dokonce překonává :) ()

vyfuk

Halloween dost sympaticky pokračuje přesně tam kde skončil. Je to až šokující plynulá návaznost, která ale velice brzy omrzí. Důvod je bohužel až neuvěřitelná a nelogická  zdlouhavost, kdy postavy hledají záporáka, někteří na něj čekají v nemocnici. Právě tohle je věc, ze které se dalo velice dobře těžit, ale film se více soustředil na budování vztahů mezi ostatními a hledání záporáka, což se buď ukazuje jako plytké, zbytečné a nikam nevedoucí. Něco dít se začne skoro až za půlkou filmu. Půlkou! To je docela dost. Následuje dost nelogických momentů, které mají jen prodlužovat děj a přitom svou stupiditou bijí přímo do očí. To jsou zbytečnosti, které film shazují a posílají ho do i objektivnímu průměru. Stejně jako i toho mého subjektivního. Z velice dobrého náběhu je kolaps někde v půlce trati. A my ty medaile nepřivezeme! ()

jefff

Mám nakoukáno již pár desítek hororů ale Halloween mi pořád nějak unikal. První díl jsem neviděl a rozhodl se schlédnout alespoň ten druhý. Musím přiznat, že jsem viděl spousty hororů, které zdaleka nejsou tak znamí jako Halloween, avšak kvalitou jsou na tom desetkrát lépe. Hovořím pouze za tento díl, ale přijde mi, že nudu tu střídá pouze klišé desítek dalších žánrově podobných snímků. Film bez jakéhokoliv nápadu, originality, zábavnosti, atmosféry...všechno co by měl mít tu chybí. Možná, že mi film jen nesednul a jiní ho budou zbožňovat...já však nevidím jediné plus...jediný aspekt, který hych vychválil. Dokonce jsem film schlédl na třikrát a i tak při tom strašně nadával na promarněný čas:-) Oproti Pátku 13, Noční můře, Hory mají oči, Evil dead atd atd...je tato klasika pro mě na absolutně posledním místě. škoda čekal jsem dáááleko víc. Další díly si jistě nepustím. Hvězdičku dám pouze za úctu ke klasice. ()

Glowski

Zvláštní pokračování, dnes již legendárního hororu, rozklížené mezi klasický sequel a dovyprávění první "části", od které se však značně liší. Zatímco Halloween byl originální nejen prvním představením psychopatické postavy Michaela Myerse, ale i formálně, jakožto maximálně atmosférický slasher, jemuž rozpočet nedovolil zvláštní efekty (dokonce ani krev), druhý díl si pochopitelně dovoluje mnohem víc. Nejen tedy, že se dočkáme té krve, ale i autonehody se spoustou plamenů, vroucí lázně a standardní nahoty. Halloween 2 je skoro jakýmsi průvodcem po klasickém vyvražďovacím hororu na počátku bouřlivého období osmdesátých let. Nejde o nastavovanou kaši, ale se vším tím dovysvětlováním (včetně jedné velice podstatné věci, která je zakomponována už v prvním díle remaku) i zakončením příběhu přichází samozřejmě demytizace Myerse, tichý stín z prvního dílu se nyní vloupe do školky a vytvoří tam teatrální exhibici se snahou něco o sobě sdělit. (??) Divák je nucen zamyslet se, zda má tato postava něco takového zapotřebí, a jestli je zde nutné naznačovat souvislost svátků Samhain a Halloween - k čemu je to dobré pro děj nebo k pochopení podstaty příběhu. Celkově nejde o špatný film, věřím, že jej leckterý fanoušek série vnímá jako podstatné dokončení toho, co Carpenter začal, ale není to můj případ. Preferuji ticho, zdánlivý klid a tajuplnost dílu prvního, včetně konce ()

fiLLthe3DD

Carpenterův Halloween je pro mne jedním z mála slaherů, které mě baví i po letech - nabízí pečlivě budovanou atmosféru, nepředvídatelný vývoj událostí (chcete-li vražd) a sympatického zabijáka, jehož cílovkou jsou především chůvy malých dětí... Dvojka nabízí stejně pečlivě budovanou atmosféru jako jednička (Michael číhající ve stínu), avšak v lehce krvavějším provedení.... Já se bavil - scénář byl sice slabý (Laurie coby Michaelova sestra je stejné překvapení jako ono legendární odhalení „Já jsem tvůj otec" ve Star Wars - hollywoodská telenovela! :) a postavy málo prokreslené, nicméně taková je většina slasherů a Halloween II alespoň dokáže vytěžit z atmosféry prvního dílu maximum, vraždy jsou rovněž nepředvídatelné a Michael nepůsobí jen jako bezcílně bloumající stroj na zabíjení (oproti Freddymu a Jasonovi)... K tomu skvělá hudba, místy nápadité vraždy a navíc nepříjemné nemocniční prostředí (ležet v nemce je horor sám o sobě)... V rámci hororu sice průměr, ale v rámci stupidních slasherů něco neskutečného... Natočeno 3 roky po prvním díle... Přesto je však návaznost na jedničku mnohem povedenější než u jakýchkoliv dnešních blockbusterů dělených na party... V rámci Halloween série pro mě nástává nelehký boj - který díl je nejlepší? Je to tenhle, či Carpenterův originál? Anebo povedené Há Dvě Ó? ()

Opsha

PŘEDESÍLÁM, ŽE TOTO HODNOCENÍ JE MOŽNÁ ZPůSOBENO NEKVALITNÍ KOPIÍ!!! Začátek není špatný a titulky vypadají lépe než původní... Poprvé jsem se zarazil při záběru Michaelovy masky. Že by si stihl vzít jinou (tahle je užší a s menšími otvory pro oči). Interiér nemocnice je strašlivě prázdný a skoro televizně umělý. Postavy jsou naprosto bezvýrazné( s vyjímkou těch původních a jednoho sympatického děvkaře, který ale umře příliš brzo). Hru světla a stínu kameraman nevychytal a málo kdy je ve tmě něco vidět. Pár pěkných lekaček (popelnice, doktor u akvárka) a vraždy které jsou efektnější než minule, ale zase jim nepředchází žádná atmosféra a očekávání. Suma sumárum zklamání. Jen jsem zvědavý jak ve 4 vyřešili návrat jedné postavy. ()

Šakalík

Teprve až tohle je ten pravý Halloween se vším všudy, který obsahuje několik pasáží, při kterých by se napětí dalo krájet (třeba scéna hned na začátku – pozor SPOILER – ve které Michael vejde do domu staršího páru, vezme si z kuchyně nůž, chvíli oba důchodce pozoruje a... pak obejde mordovat o dům dál). Taktéž některé vraždy jsou přímo famózní, třeba ta horká koupel. Tenhle film po atmosferické stránce prostě nemá chybu a vůbec se nedivím, že se tímhle dílem stala halloweenská série legendární. Občas to sice trošičku logicky drhne, když je Michael Myers (zřejmě) nesmrtelný, a přiznejme si, že pokrevní přízeň Laurie s Michaelem je námět poněkud kýčovitý, nicméně jako celek to funguje na výbornou. Ostatně ten vymazlený závěr, kdy oslepený Myers kolem sebe zuřivě mává skalpelem, je možná nejlepší pasáž ze všech Halloweenů. Dle mého názoru je tohle nejlepší díl celé série a nemohu jej proto hodnotit jinak než maximálně. ()

Arkanoid

Z hororu sa stáva fantasy. Pripustíme totiž základnú premisu sequelu, a to prežitie šiestich výstrelov. Atmosféru robí hneď v úvode kamera vidiac očami masového vraha. Celý čas sústredená kamera zobrazujúca pohľad hlavnej postavy, ukazujúca vedľajšie postavy, ktoré nevidí a zobrazujúca aj odrazy skiel, neukazovanie celého záberu násilia a pomrkávanie na diváka cez popkultúru Night of the Living Dead (paralela k unudeným postavám tínedžerov zrazu nútených bojovať o holý život) alebo zámerné približovanie sa nosidiel obete ku kamere robí vynikajúci zážitok. ()

JADIM

Toto je celkom úpadok oproti prvému dielu, ktorý sa nehanbím stavať medzi najlepšie vyvražďovačky, alebo aj celkovo horory. Klesla atmosféra a vraždy boli akési slabšie (a tichšie). Dalo by sa to nazvať slabou druhou polovicou dlhého príbehu, ktorá proste musela byť. 6/10 ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)