Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

Wade odpad!

Udělat z jedné z nejlepší postavy SW a jednoho z nejlepších Jedi takového tupého vola.  Prostě PROČ ? Tohle si nezasloužil ani Obi-Wan ani Ewan McGregor.  Tohle si vlastně nezasloužil nikdo, protože oni tam jsou všechny postavy za kretény tohle tupé ničení celého SW světa je opravdu smutné.  Není nic co bych mohl dát jako plus a radši nebudu ani vypisovat co vše mě nasralo, protože mě nasralo vlastně vše. ()

Honzua

Po Book of Boba Fett jsem opravdu neměl od Kenobiho nějaká přehnaná očekávání. I přesto jsem však doufal, že Favreau pochopí, jak důležitý návrat to je (Ewan McGregor) a jak potenciálně může Star Wars seriálovou tvorbu posunout do (konečně!) nějakých zajímavých míst. Bohužel Kenobi mě velice rychle utvrdil v tom, že se jedná o další rychle uklohněný produkt, jehož narativ je zcela v područí recyklace existujících postupů i lokací. Výsledek je natolik tristní, že Kenobi není dobrý ani co se pouhopouhých řemeslných aspektů filmu týče, přičemž u třetího dílu jsem zcela bez ironie přemítal, jestli by ho snad lépe nenatočili i fanoušci na YouTubu. Seriál má zásadní režijní i střihové nedostatky. Scénaristicky se jedná o úplný wheelspinning, který nadto k již existující nekonzistentnosti Star Wars universa přidává půl tuny nových nelogičností i bizarního posouvání děje. Ke konci sice dojde k záblesku nějakého dramatického oblouku (přemítání Revy a Obi-Wana o zabití Vadera), ten je však velice rychle opuštěn a jeho vyvrcholení budí leda tak rozpaky. V devadesátkách bych to asi jako dítě zřal, dnes Kenobi fascinuje spíše tím, že největší filmové studio na světe není schopno vyplodit aspoň řemeslně zvládnutou minisérii. ()

hroubek

Zklamání. Tento seriál měl/má být vlajkovou lodí pro Disney+, a přitom tak vůbec nevypadá. Jsem hodně překvapený, jak místy seriál působí lacině (opravdu je těžké točit v reálném prostředí), po příběhové stránce je neslaný (dovedu si představit desítky zajímavějších příběhů) a co je asi nesmutnější, chybí tomu tvůrčí srdíčko. Z celého projektu cítím, že to pro tvůrce nebyl srdcový projekt, ale jen velká zakázka, díky které se v kariéře posunou dál. Bohužel, díky tomuto přístupu, tak i část seriálu vypadá. Naštěstí má tento seriál Ewana McGregora, který svou roli miluje a dává do seriálu všechno. McGregor drží seriál nad vodou v těch nejslabších momentech, a dává nám naději, že se to zlepší. A ono se to v půlce opravdu zvedne. Tvůrci si konečně uvědomí, co točí a hlavně pro koho to točí. V druhé půlce seriál začne být zajímavější. Dostaneme dobře natočené scény, dialogy nešustí papírem, Lord Vader není k smíchu, přijde povedená akce i souboj na světelné meče. Rázem je seriál o dost zajímavější a zábavnější, ale pořád má spoustu nedostatku, které si uvědomíte, když sundáte fanouškovské brýle. Netvrdím, že seriál je extrémně špatný, protože není. Tvrdím, že měl být o dost lepší, protože si to nejpopulárnější Jedi zaslouží. 6,5-7/10 ()

fabecc1222

Toxicita fanoušků SW nabývá stále na nezměrné síle, která již od začátku pronikala do této série, a tak schytávala kritika za všechno možné v podstatě jen z principu toho, že je to Disney, a to je fuj fuj, chceme zpátky Lucase, to je náš vzor atd...Neříkám, že je Kenobi dokonalý, určitě má své chyby, podněcuje se v některých momentech fanouškům, někdy vykrádá další aspekty SW světa, a nová technologie natáčení před velkou obrazovkou mi nepříjde zrovna jako dobrý krok směrem do budoucna. Přiznávám, že jsem čekal, že se příběh bude víceméně točit okolo malého Lukea a bude se odehrávat převážně na Tattoinu, což mě však tvůrci rychle vyvedli z omylu. Líbíl se mi postupný vývoj samotné série, ale i charakteru Obiho, od jeho určitého ústupu ze slávy a rezignace, až po znovu nabývání ztracené Síly. Díky tomu také můžeme pozorovat několik nejlepších soubojů se světelným mečem za éry Disney. Ačkoliv já bych se bez toho klidně obešel, a klidně to zvládl v duchu první epizody, která ukazovala tu melancholii prohrané války. Celá série pak dobře pracuje i s jeho vztahy k dalším charakterům, a třeba obsazení malé Leiy je prostě trefa do černého. Ewan se pro roli Obiho prostě narodil, a působí jakoby mezi natáčením nebyla mnoha letá pauza, a on prostě přešel z epizody III přímo sem. "Nazdárek" ()

Antek

Kde jsou ty časy, kdy Hvězdné války byly popkulturním milníkem v podobě původní trilogie a celý ten vesmír nebyl tak zmapovaný. Když přišla prequelová trilogie, všichni jsme se těšili, abychom nakonec dostali kvalitativně kolísající filmy, které jakžtakž uzavřeli dějový oblouk (ani Lucas sám otěže kontinuity úplně neudržel - i když to se mu vlastně nedaří už od původního čtvrtého dílu). Bylo to mírné zklamání, ale bez prequelů bychom nedostali největšího rytíře Jedi v podání nejlepšího ze SW herců. Ewan McGregor zůstává i nadále skvělý a svým charismatem utáhne i některé těžkopádné příběhové smyčky. Nechci žehrat na logiku, SW nejsou pořád ničím jiným než pohádkou, a tak jsem připravený leccos odpustit a neřešit. Větší problém nastává s natočením některých scén (honička v lese je za tu krátkou dobu snad už kultovní) a emotivními vrcholy, které zkrátka nemají takový dopad, jaký by mohly mít. Vzpomínám na husí kůži, která mi naskočila při závěrečném střetu Obi-Wana a Anakina v Pomstě Sithů. Takto silné momenty ovšem nečekejte, spíše jenom takové lehké bublání pod povrchem. V rukou šikovnějších tvůrců mohlo jít o další milník, takhle je to pouze nutná výplň, která určitě má své místo, ale taky spoustu prasklin a nedodělků. Nemluvě o tragickém castingu malé princezny Lei. Pokud přijde druhá série, budu u toho, ale s daleko opatrnějšími očekáváními. ()

Brain-D

Dělat si z fanoušků Skywalkerovské tragédie takovou srandu a považovat je za tak hloupé...To už není ani možný. Tak hloupý seriál si tato postava nezasloužila. 2 velkolepé souboje, které excelují a mohli by se slušným scénářem být hlavním tahounem snímku se tu ztrácí. Velké zklamání. 40% ()

VanTom

Kromě samotného faktu, že mohli fanoušci znovu vidět v akci Obi-Wana Kenobiho (= perfektního Ewana McGregora) a Darth Vadera, už moc výrazných radostí 6dílná minisérie nepřinesla. Zápletka mě příliš neoslovila (snad kromě oblouku inkvizitorky Revy), scénář byl často toporný a vysloveně "líný", režie pak sotva průměrná (viz tragikomické nahánění 10letého děcka po lese). Opět se tedy tvůrci/studio spolehli z valné části na nostalgii a zvuk značky SW, aniž by nad výsledným produktem nějak zvlášť přemýšleli, vtiskli mu osobitou tvář nebo věnovali péči nad rámec spotřební rutiny. ()

Honzox

Myslím, že slovní spojení "promarněný potenciál" dokonale shrnuje Kenobiho. Ten seriál je ve výsledku rozpolcen mezitím, jestli půjde cestou totální fanservis nebo cestou stravitelnější pro širší publikum. Výsledkem je pak šest průměrných epizod, které mají všechny stejnou strukturu, neděje se zde nic nového a nic, čím by si tenhle seriál svoji existenci obhájil. Navíc to je celé hrozně odfláknuté jak scénáristicky, tak po režijní stránce. Asi nejhorší na tom je, že je poměrně patrné, že si seriál svůj plný potenciál uvědomuje a někdy se k němu lehce upne, nakonec se ale rozhodne to totálně zazdít. Ewan McGregor je skvělý, bohužel ale u Disneyho asi počítali s tím, že to celé utáhne sám bez ohledu na to, ať se na obrazovce děje cokoliv. Postava Owena v podání Joela Edgertona se mi taky moc líbila, takže je celkem škoda, že se objeví jen v prvním a posledním díle. Long story short, Kenobi je průměrný seriál, který má nulovou hodnotu pro diváka neseznámeného se Star Wars a pro fanoušky jde o další zklamání. ()

Lukyn007

McGregor se pro tu roli prostě narodil, o tom žádná. Jen je škoda, že minisérie je taková mdlá až na závěrečnou epizodu, což je málo. Tahle látka si zasloužila lepší péči. ()

LizianShaw

Těšil jsem se po prvním traileru na maximum všeho dobrého, co může první Star Wars seriál o Jediovi nabídnout, a o to větší to bylo zklamání.  Asi každého napadnou logické lapsy. Každá epizoda má moment, kdy se chytáte za hlavu. Ať už maraton-vyhrávající 10-letá holka, či milion útěků, které by se zvládly vyřešit (ze strany padouchů) pomocí mávnutí ruky. I přesto mě úplně nejvíc dostal ten depresivní vibe. Samotný Kenobi, který se ještě po 10 letech psychicky zotavuje z posledního souboje s Anakinem (a dopady Orderu 66), vlastně samotný Ewan McGregor je asi moje nejoblíbenější Star Wars postava. Dalo se čekat, že první dvě epizody budou rozjezdové, a tím pádem akce s lightsabery dostáváme minimum. Třetí epizoda už se ale příjemně rozjela (proto mě překvapuje zdejší hodnocení). Hodně jsem se těšil na Inquisitory, kteří ovšem po celý seriál nic nedokázali. Vzhled Grand Inquisitora mi až tak nevadil, to spíše fakt, že je zde Rupert Friend absolutně nevyužitý, jak v akci, tak v příběhu. Co zde dělá Fifth Brother? Taky nic, jen bručí. Místo toho je tu Reva, u které mi nezáleží na její barvě pleti, ale její příběh nestál skoro za nic (její ''pomsta'' ve finále neměla logiku). Finále se naštěstí jakž takž povedlo. Ale v celku se jedná o zatím nejhorší D+ seriál, a pokud je třeba něco z něj doporučit, tak pouze výkon Ewana McGregora a scény s Vaderem. 7/10 ()

blackJag

"ANAKIN ZEMŘEL. JSEM TO, CO ZBYLO." Seriál o Kenobim je zklamání, bezesporu, přitom ten potenciál, nerozumím tomu, chvílemi to vypadalo, jako by se všichni snažili dosáhnout neuvěřitelné prkennosti, která je s epizodami I.-III. neodmyslitelně spjata a zajistit tak kontinuitu v nejširší možné míře. Nevím, kolik do práce Chowové lidí kecalo a jak ji to ovlivnilo, ale její výkon není možné hodnotit jinak než matný. A co casting? Kromě ložených postav, které se vrátily třeba jen pro cameo (a tento fakt je jasným kladem), je to špatné, ani holčička, co hraje Leiu, ani klučina, co hraje Luka (ten má nepoměrně méně prostoru), nemají výraz, jsou hrozní. Další se přidává ve smutné shodě: scénář, hudba, triková složka... Jediné, kvůli čemu má význam seriál vidět, to skutečně jediné, co naplňuje potenciál z pohledu celé ságy (ale také jej vytváří pro např. merchové ždímání všeho druhu), je souboj Kenobiho a Vadera, především emocionálně vypjatá scéna z šesté části - jediná scéna, kterou jsem si pustil vícekrát (a ke které se vrátím). ()

JohnSmith

No, když už to nejde Disneymu s celovečerními Star Wars filmy, tak zkouší seriály. Upřímně takový Mandalorian se mi líbil, ale Obi-Wan už výrazně méně. Je to vlastně naprosto zbytečný seriál, který kdyby nevznikl, tak se nic nestane. Vše se točí kolem pomsty Anakina vůči Obi-Wanovi a je to dost slabé. Dokonce si dovolim tvrdit, že to překrucuje Novou naději. No a k samotnému seriálu. Roztahané, místy nudné a špatně natočené akce. Finální souboj Anakina a Obi-Wana sice ušel, ale to je trochu málo. ()

Herzeleid

Skvělé připomenutí "starých časů". Oceňuji střípky a souvislosti z minulosti. Samotný příběh Obi-Wana je trochu nudný, koneckonců on sám je zlomený a bojuje s vnitřními démony. Celkově ale sérii hodnotím pozitivně. ()

vyfuk

Nutno říct, že jsem se těšil. A taky je zajímavé, jak se propagovalo to, že režisérem bude žena. Jakoby to mělo někoho buď potěšit a nebo pohoršit. Nezáleží na tom. Sračka je to stejně. A režie by to asi nezachránila. Ta byla asi jediná dobrá. Seriál působí strašně dětinsky, nepravděpodobně. Což je na sci-fi drsné tvrzení, ale vlastně přesně sedí. Místo nějakého jakoby run-away thrilleru v SW světě, místo toho se narušuje nějaké napětí, které vrcholí až ve čtvrtém díle a podobně. Dělá se v tom prostě strašný bordel, který nikam nevede. Prostě zbytečnost. Podobně jako 90 % současného Disney obsahu. ()

Lektor

Budu si z toho pamatovat Vaderovu badass scénu z páté epizody a epizodu šest, která měla ale stejnou kvalitou seriál otvírat a né končit. Scénář pochoval veškerou radost. ()

kenkaku

Během 4 minut si odbudeme “viděli jste” formou sestřihu z epizod I, II a III. Navodí to atmosféru a zasadí děj do toho správného období (10 let po konci trojky). Pak značkou úřadovat tabulky a Disney. (tedy předepsaný casting a debilně psané role). Malá Leia je protivný harant, vrchní záporák série je přehrávající ropucha bez talentu a prakticky polovinu seriálu se hraje na drama ve stylu “přežije Ben, Leia, Vader nebo ne”? Naprosto nefunkční. Na druhou stranu nutno ocenit povedené stylizace kostýmů (hranaté, jednoduché, velká tlačítka). Recyklace filmových herců (to atmosféře pomáhá). Co nepomáhá je zbytečně moc CGI a vynechání “old-school-Star-Wars” přechodů mezi scénami. Přesně jsem cítil, kde by seděly. V detailech (částech) pomalé, debilní a otravné nicméně jako celek vcelku příjemné (rozhodně lepší než Bob, ale horší než Mandalorian). Více u jednotlivých epizod. Pozn.: velice trefená recenze od luka4615 ()

upson

Obi-Wan Kenobi je prostě ten největší rytíř Jedi, jaký kdy byl. Je moudrý jako mistr Yoda a silný jako mistr Windu. Tedy pokud použiji slova Anakina Skywalkera. Pokud použiji svá vlastní, pak musím uznat, že jsem již dlouho nedostal tak suprový fanmade servis na filmovém talíři, jako tomu bylo v tomto případě. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)