Obi-Wan Kenobi žije skromne na Tatooine. Aj keď ako preživší Jedi pod nadvládou Impéria riskuje život, musí opustiť svoj úkryt. (Disney+)

Martrix

Tohle je opravdu obrovský úpadek. Výprava je lowcost, herci neodpovídají věku postav, takže jsou pochybně nalíčení, honička v lese byla jako z Teletubbies...Chow je nejpřeceňovanější režisérka dekády. Nemá tušení, co je to dynamika. Nic jsem od tohoto seriálu nečekal ...viděl jsem jakým směrem se ubíral Mando a Boba, takže další nostalgická pohádka bez slušné zápletky se dala čekat, ale v tak mrzkém provedení...to mě překvapilo. Temná síla ovládla Hollywood. ()

Elio

What a time to be alive. What a time to be a Star Wars fan. Když jsem viděla nadšení McGregora a Christenstena, kteří do tohoto projektu šli, bylo mi jasné, že nedostaneme nic míň než plnohodnotný a emocemi nabitý poklad. A Kenobi series o svých ambicích stát se jedním z nejpovedenějších seriálů spolu s Mandalorianem dal hlasitě vědět už v prvním díle. Všechny navrátivší postavy byly dokonale a do hloubky představené, třebaže některým bylo věnováno jen několik scén. Staronové postavy, které byly představeny v trochu jiných časových liniích, než na jaké jsme zvyklí, zase dostaly mnohem více prostoru stát se opravdovými charaktery se silným backstory. No a ty nově představené (alespoň "nově" v hrané podobě) zdaleka nezaostávaly. Kamera dokonalá, scény plynuly jedna za druhou, a i když se v mnoha nemihlo jediné slůvko, prostě jste věděli, co se s hrdiny děje. Tomu říkám skvěle zvládnutá kombinace herectví, režie a kamery. Možná ze mě mluví trocha toho sentimentu a nostalgie, protože na prequel trilogii jsem jednoduše vyrostla. Na druhou stranu ale i z objektivního hlediska vidím, jak moc se první díl vyvedl. A pokud si Kenobi series získá alespoň podobnou přízeň jako Mandalorian, budu ráda nejen za své dva oblíbené hrdiny ze SW světa, ale taky za tvůrčí team všech menších i větších lidiček z prequelů, kteří si kritiku v tehdejší době opravdu nezasloužili. Tak snad se té spravedlnosti jednou dočkáme. ()

GejmronCZ

Představení nebylo špatné, ale ten úvod jak shrnuli ty první 3 filmy bylo hodně silný pro mě. To mi řádně zaslzely oči. Pár fakt chytře vtipnejch momentů a pár věcí, co každej čekal, protože jste viděli původní trilogii. Mandalorian ani Ahsoka to nejsou, ale špatný to určitě neni. ()

Shark0561 odpad!

(Prozatím jsem viděl 4 epizody a moc se mi do zbytku už ani nechce) Vypadá to, že Disney stále pokračuje v cupování odkazu původní trilogie Star Wars a tentokrát k tomu používá herce z prequelů. Přitom vyhnout se těm nejhorším přešlapům bylo velice jednoduché. Stačilo si pustit prvních 20 min Epizody 4 a brát je v potaz. Pak by těm nenažrancům možná došlo, že Leia se s Obi-Wanem nikdy nepotkala a pokud ano, nezná ho pod tímto jménem. Protože kdyby ano, proč by se ve zprávě v Ep4 odkazovala na otce a ne právě na to, co se děje zde "Hele, pamatuješ si mě, jak jsi mi zachránil jako děcku život? Můžeš mi pomoct znovu?" Tohleto by pochopil kdokoliv, kdo si první Star Wars jedinkrát pustí. Stejně tak je naprosto nepřípustné, aby poté, co proběhne tento seriál, se mohla dožít epizody 4 nebo dokonce zůstat jako veřejně známá princezna Alderaanu. Že by celá ta imperiální mašinérie prostě zapomněla na toho spratka, co má protiimperiální smýšlení a prokazatelně spoustu informací o povstalcích? Já pomalu začínám chápat proč Disney kompletně zahodilo celý EU. Oni nejsou schopní napsat příběh, aniž by přitom kompletně nerozhodili všechny předchozí díla, na které jsou napojené. Nechali si jen těch 6 filmů, ale ani tak nedokážou vymyslet něco, co by do nich nějak pasovalo... Oni by s EU nevěděli absolutně pohnout... Strašné...  Nakonec jen tak zběžně zmíním špatný scénář, děsivě zlé dialogy, inteligenčně zaostalé záporáky, pravidelné plot-armory ve stylu poslední řady GoT a podle mě už trademarkové zacházení s legacy postavami po vzoru Luka z Ep8. Jen tentokrát se pustili právě do Obi-Wana. A může mi někdo vysvětlit proč jsou nejlepší scény celého seriálu flashbacky z prequelové trilogie? Na Disney+ v záložce "Details" u tohoto seriálu je napsané: "There are certain scenes in this fictional series that some viewers may find upsetting." Kdybych si to jen přečetl předtím, než jsem se na to začal dívat... :( ()

Picoun7

Můj kamarád, který mi jednou povídal, že se dalším Star Wars pokusům raději vyvarovat, tím si totiž člověk udrží ten nostalgický "fíling".  A já se nestačím divit, jak vlastně málo stačí, aby se tu házelo čtyřhvězdami a více... Hezký úvod a připomenutí si filmového zpracování, škoda jen, že je to nejlepší moment celého prvního dílu. Samozřejmě tu systematicky vyloučím pobídnutí, že bych hodil celý seriál do kytek po zhlédnutí první epizody, to by bylo proti mému přesvědčení, ale moje slzy? Tak ty dnes neodnese můj polštář. No, co vám budu povídat, netváří se to na mě vůbec hezky... Herecké výkony se tu kvalitou blíží "pýku" televizní zábavy jménem Ulice.  Já vím, že za to "JŮVN" nemůže, je to návrat k jeho milované postavě a tak bych se nedivil, kdyby šel hrát šermíře s modrým světélkujícím "kyndžálem", i v daleko horších případech. Napadá mě, že by nevadila inspirace při obsazení mladých umělců, třebas například jako u Stranger Things, kde to ti mladíci totálně zandavají, místo toho tu malou princeznu interpretuje otravné prkno, které svým sprintem připomíná legendárního "forysta". Ano, tímto bych chtěl upozornit na ten úprk v lese, jako sorry, ale to si ze mě prostě dělají prdel... Možná je tu i na škodu, že je prostě Ewan kvalitativně o parník před ostatními, takže nevědomky zvedá laťku zbytku osazenstva. Tedy, moje 2* patří našemu oblíbenému rytíři Jedi, jinak se obávám, že by to nestačilo ani na tohle.  Doufám, že mě v dalších dílech bude provázet síla, za mě 35%. ()

• Na banketu rodiny Organů se objevují také droidi C-3PO a R2-D2. (NiWi)
  • Scéna, kdy se Owen (Joel Edgerton) dohaduje s Obi-Wanem (Ewan McGregor) o svém nevlastním bratrovi a Obi-Wanovém synovci, vychází z komiksové předlohy z roku 2016 „Star Wars Vol. 2“, číslo 15. I zde viní za smrt svého nevlastního bratra Obi-Wana. (Veskoslav)