Obi-Wan Kenobi žije skromne na Tatooine. Aj keď ako preživší Jedi pod nadvládou Impéria riskuje život, musí opustiť svoj úkryt. (Disney+)

Petr.Kocfeld

Mně se to líbilo.Scény to má dobré a akce i napětí tu jsou taky dobré.Kenobi je skvělý seriál.Tato epizoda si ode mě vysloužila 4 hvězdy a 80 procent.Unos oné holky je povedený a prostředí tohoto seriálu je atraktivní.Viděno s titulky a s kamarádem...Hodnotím přesto velmi kladně.Ewan McGregor je zde dobrý.Souboje jsou pěkné,herci dobří a okolí filmu je bravurní.Proto dávám 80 procent a 4 hvězdy. ()

Birter

Doba netflixová mě naštěstí svým kouzlem nikdy nepohltila a ano, vím, že Obi-Wan je od Disney+, ale marketingový model VOD služeb přeci jen odstartoval Netflix. Z mých minimálních zkušeností jsem nabyl dojmu naprosto komerční a podbízivé masové produkce seriálů, která diváky cliffhangery připoutá k obrazovkám a nepustí ani na záchod, což je dle mého odporné prznění kultury, ale budiž. Jaký divák, takový obsah. Nemusel jsem si tyto dojmy nijak ověřovat a žít si svůj discopříběh, ale nostalgie a jméno skotského velikána mě přeci jen přivedlo zpět do světa Star Wars a mého dětství. Co jsem dostal? 50 minut ničeho. Banální zápletku. Zneužívání jména skotského velikána a spol. A přesně toho, co bych jinak od průměrného VOD seriálu čekal, kdybych jen správně pamatoval na Disneyho vizi Star Wars a zapomněl na inovativnost a občasnou hloubku George Lucase. Tento komentář píšu z jediného důvodu. Z rozhořčení. Jinak bych se k těmhle natahovaným polotovarům ani nesklonil. ()

FilmysMartym

Hello there! Tohle je prostě Star Wars. Ewan je úplně dokonalej, mladá Leia vtipná a sympatická postava a Owen se chová přesně tak, jak bych si představoval. První epizoda nás skvěle uvádí do momentální situace, Ben se už dávno odprostil od Obi-Wana, kterým před 10 lety „byl“, ale nakonec sebral sílu a šel se činit. Inquisitoři za mě v pohodě, Reva se ale chová až moc unáhleně a jediné, na co myslí, je Kenobi, z čehož mám pocit, že se jí v blízké budoucnosti vymstí. V jejich očích je ona tím nejvyšším Inquisitorem :D Také se nám tu potvrdilo přísloví Nesuď knihu podle obalu, protože Grand Inquisitor nakonec vypadá fakt dost dobře a jde z něj i ten správnej respekt. Pár odkazů na prequely mě potěšilo. Jestli se epizody budou ještě víc stupňovat, tak se máme zaručeně na co těšit. btw až se objeví Qui Gon nebo Vader, tak to asi ztratím :) (jen po prvních 15 sekundách jsem málem omdlel z toho, že se vracíme za Obi-Wanem po tak dlouhý době a jak velká událost to je). May the Force be with you! Rozbor: https://youtu.be/xwYIh8oBPVI ()

Elio

What a time to be alive. What a time to be a Star Wars fan. Když jsem viděla nadšení McGregora a Christenstena, kteří do tohoto projektu šli, bylo mi jasné, že nedostaneme nic míň než plnohodnotný a emocemi nabitý poklad. A Kenobi series o svých ambicích stát se jedním z nejpovedenějších seriálů spolu s Mandalorianem dal hlasitě vědět už v prvním díle. Všechny navrátivší postavy byly dokonale a do hloubky představené, třebaže některým bylo věnováno jen několik scén. Staronové postavy, které byly představeny v trochu jiných časových liniích, než na jaké jsme zvyklí, zase dostaly mnohem více prostoru stát se opravdovými charaktery se silným backstory. No a ty nově představené (alespoň "nově" v hrané podobě) zdaleka nezaostávaly. Kamera dokonalá, scény plynuly jedna za druhou, a i když se v mnoha nemihlo jediné slůvko, prostě jste věděli, co se s hrdiny děje. Tomu říkám skvěle zvládnutá kombinace herectví, režie a kamery. Možná ze mě mluví trocha toho sentimentu a nostalgie, protože na prequel trilogii jsem jednoduše vyrostla. Na druhou stranu ale i z objektivního hlediska vidím, jak moc se první díl vyvedl. A pokud si Kenobi series získá alespoň podobnou přízeň jako Mandalorian, budu ráda nejen za své dva oblíbené hrdiny ze SW světa, ale taky za tvůrčí team všech menších i větších lidiček z prequelů, kteří si kritiku v tehdejší době opravdu nezasloužili. Tak snad se té spravedlnosti jednou dočkáme. ()

Shark0561 odpad!

(Prozatím jsem viděl 4 epizody a moc se mi do zbytku už ani nechce) Vypadá to, že Disney stále pokračuje v cupování odkazu původní trilogie Star Wars a tentokrát k tomu používá herce z prequelů. Přitom vyhnout se těm nejhorším přešlapům bylo velice jednoduché. Stačilo si pustit prvních 20 min Epizody 4 a brát je v potaz. Pak by těm nenažrancům možná došlo, že Leia se s Obi-Wanem nikdy nepotkala a pokud ano, nezná ho pod tímto jménem. Protože kdyby ano, proč by se ve zprávě v Ep4 odkazovala na otce a ne právě na to, co se děje zde "Hele, pamatuješ si mě, jak jsi mi zachránil jako děcku život? Můžeš mi pomoct znovu?" Tohleto by pochopil kdokoliv, kdo si první Star Wars jedinkrát pustí. Stejně tak je naprosto nepřípustné, aby poté, co proběhne tento seriál, se mohla dožít epizody 4 nebo dokonce zůstat jako veřejně známá princezna Alderaanu. Že by celá ta imperiální mašinérie prostě zapomněla na toho spratka, co má protiimperiální smýšlení a prokazatelně spoustu informací o povstalcích? Já pomalu začínám chápat proč Disney kompletně zahodilo celý EU. Oni nejsou schopní napsat příběh, aniž by přitom kompletně nerozhodili všechny předchozí díla, na které jsou napojené. Nechali si jen těch 6 filmů, ale ani tak nedokážou vymyslet něco, co by do nich nějak pasovalo... Oni by s EU nevěděli absolutně pohnout... Strašné...  Nakonec jen tak zběžně zmíním špatný scénář, děsivě zlé dialogy, inteligenčně zaostalé záporáky, pravidelné plot-armory ve stylu poslední řady GoT a podle mě už trademarkové zacházení s legacy postavami po vzoru Luka z Ep8. Jen tentokrát se pustili právě do Obi-Wana. A může mi někdo vysvětlit proč jsou nejlepší scény celého seriálu flashbacky z prequelové trilogie? Na Disney+ v záložce "Details" u tohoto seriálu je napsané: "There are certain scenes in this fictional series that some viewers may find upsetting." Kdybych si to jen přečetl předtím, než jsem se na to začal dívat... :( ()

• Merson pirates, tzv mersonští piráti, se poprvé představili v komiksu od Marvelu z roku 1977. Jsou propojeni se strážci ze sektoru Aquilian, protože zejména jejich nájezdy na civilní a vojenské cíle jim „přidávali“ nejvíce práce. (Veskoslav)
  • Epizoda měla premiéru 2 dny od uplynutí 45. výročí premiéry prvního Star Wars filmu v roce 1977. (NiWi)
  • Scéna, kdy se Owen (Joel Edgerton) dohaduje s Obi-Wanem (Ewan McGregor) o svém nevlastním bratrovi a Obi-Wanovém synovci, vychází z komiksové předlohy z roku 2016 „Star Wars Vol. 2“, číslo 15. I zde viní za smrt svého nevlastního bratra Obi-Wana. (Veskoslav)