Obi-Wan plánuje ďalšie kroky proti Impériu, ktoré sa ho snaží dostať. (Disney+)

LUKICKK

Flashbacky popiči, pořád čekám na pořádný fight světelných mečů. To na konci nepočítám, to beru jako Vaderův flex síly proti té otravné inkvizitorce a její zasloužené smrti, byla to totálně nesympatická postava. Fake smrti jsou bullshit, ale tady se to s grandinkvizitorem celkem hodilo a dalo se to. Akorát idk jsou tam často takové divné scény, u kterých si říkám meh meh. No tak tuhle recenzi jsem psal během konce filmu a jestli ta inkvizitorka přežije tak se asi poseru. ()

AllShallFall

Krásné vzpomínky na staré díly. Škoda jen že na Anakinovi bylo vidět to staří. Nebyl to padawan, jak jsme ho znali, ale i tak to byla vzpomínka krásná. Rovněž se mi líbil původ Třetí sestry. To, že všichni inkvizitoři byli kdysi Jediové, to víme. A návrat Veleinkvizitora na scénu se dal očekávat. Ne sice takto, ale přijít musel. Protože bude figurovat v příběhu následujícím seriálu Rebels. Někdo si řekne, že je divné, že nezemřel po propíchnutí mečem. Ale všichni víme, jak osoby citlivé na Sílu dokáží vzdorovat a přežít. Navíc, kde je napsáno, že tím mečem byly zasaženy životně důležité funkce. Anakin také přežil a byl doslova rozsekán a spálen, proto je z něj Darth Vader. Všichni se opírají o to, že ve starých dílech určité postavy zemřeli, ale svět Star Wars má vzdy zadní vrátka. Smrt nikdo z diváků nemůže a nikdy nemohl potvrdit. Tak jako když Boba Fett spadl do tlamy Sarlaca, sanci na přežití musel mit, když měl mandalorianské brnění a to bylo z beskaru. Tím neprojede ani světelný meč. Vzpomeňme, že Jango Fett zemřel useknutím hlavy. Zraněn byl životně a v místech, kde beskar nebyl. Dalším poznatkem, velmi známým, jsou přestřelky, kde vzdycky padá protivník a nikdy ne hrdina. Hrdinská strana odolává, zatim co v našem případě vojáci Impéria, padají jako švestky. Čistě logicky je jasné, že se děj bude soustředit na hrdiny a ti musí být viděni, jak se z té zlé situace dostávají. Divák si může domyslet, že je přece jasné, že při tak velké přestřelce musí padnout někdo i na te hrdinské straně. Myslím, že tady spousta lidí lpí na úplně zbytečných detailech a neocení to podstatné. V úvahu vezmu Episodu IV, kde Leia věděla a znala Obi-Wana Kenobiho a Luke ho znal jako Bena Kenobiho. Stejně tak jako když Darth Vader cítil Obi-Wana a i později říkal Lukovi, že ho Obi-Wan cvičil. Má to smysl. Celý ten seriál má smysl. Za mě ano a já jsem spokojený. Myslete si co chcete. ()

The.Aticus

Nostalgia hrá na plné obrátky a brnká po tej správnej strune.  Vaderrova síla sa konečne priblížila k neprekonateľnej scéne z Rogue One, a Ewan McGregor je proste Obiwan telom aj dušou. Jediná škoda tohto seriálu je počet jeho epizód. Piata epizóda ho konečne okorenila ako taký Slat Bae a ja len dúfam, že posledná epizóda to epicky zavŕši. Trocha ma mrzí nemožnosť komentovať jednotlivé komentáre tuna "skalných Star Wars fanúšikov" typu "Mohol by som dať štyri hviezdy, ale  keď vidím ten nevyužitý potenciál, na štvorku to nie je", alebo "Nostalgia tu funguje a vďaka nej nemám srdce dať dve hviezdy". Broooo! ()

FilmysMartym

Hello There! Tak konečně jsme dostali to, co jsme měli dostávat už od 2. dílu. Ze začátku solidní build-up, až teda na týpka, co zvládne dveře hangáru nahodit za 3 hodiny, ale už za 15 minut odlétají.. +pár dalších chyb, sice ne nějak moc zásadních, ale na to už jsme si tady zvykli. Obi-Wan zase po dlouhé době využil svých diplomatických schopností a je to skvělé pozorovat, Reva klasicky arogantní a naivní, myslící si, že Vader pro ní nebude problém :Dd Ale bože můj, ty flashbacky byly dokonalý, až na ty divně zářící světelný meče teda. Můj, i spousty dalších lidí řekl bych, největší problém s tímhle a 3. dílem je kamera a střih. Útok Stormtrooperů na úkryt byl strašně moc nepřehledný a střih fakt skoro každou sekundu, schválně to půjdu spočítat. Kamera v některých momentech dosti vystupuje, ale jindy zas strašně neprofesionální. Ale zas na dobrou notu, konec, ke kterýmu se tenhle díl schyloval byl prostě to, co jsme už potřebovali jako sůl. Nejlepší ukázka Vaderovo moci v kánonu a jeho pohrávání si s Revou, to byla jednoduše slast. Upřímně jsem zvědavěj, co bude následovat v posledním díle, mám sice svoje domněnky, ale necháme se překvapit. May the Force be with you! Rozbor: https://youtu.be/OG4W03ofq7U ()

Sharpooter

V recenzi se nacházejí spoilery!!! Skvělá práce! Opět jsem byl ohromen. Scénář tohoto dílu ve kterém byly zakomponované flashbacky byl skvělý. Tyto flashbacky nás možná měly provázet celým seriálem, ale i když přišly celkem pozdě byly skvěle propojeny s hlavním příběhem. Anakin a Obi-Wan jsou skvělé postavy, které si spolu prošly mnohým a vidět je znova v době před Clone wars to byla pro fanouška síla. Myslím si, že Hayden Christensen měl být trochu lépe namaskován/digitálně přepracován, přece jen aby ve flashbacku vypadal alespoň trochu jako mladík. Příběh Revy jako inquisitorky je zde uzavřen a musím říct, že byl vcelku rychle vysvětlen, ale také podotýkám, že byl skvělý. „You’re not hunting me you’re hunting him.“ Zas a opět zde byly skvělé hlášky a také samozřejmě scény. Konečný lightsaber fight byl něco co jsem nečekal a byl jsem jím mile překvapen. I když tento díl měl (jako zatím každý) nějaký ty mínusy, plusy nad nimi značně převažovaly. 8/10 ()

• Ve scéně, kdy Vader (Hayden Christensen) odzbrojí a srazí na kolena Revu (Moses Ingram), je vidět, že Reva nemá připnutý svůj odznak Veleinkvizitora. V další scéně už ho opět má. (Tony-Z)