Misia zavedie Obi-Wana do zločineckého sveta plného špinavcov a darebákov. (Disney+)

dO_od

// Po dvou epizodách cajk, výhrady bych měl, ve srovnání s Mandalorianem nebo sračkoidním Fettem je to ale výhra. Táhne to jednoznačně McGregor, Moses Ingram ovšem není daleko za ním. Production value to má, dozvuky prequelové trilogie jsou z hlediska atraktivity příběhu super a byť to má zatím slabou akci, to nejlepší logicky teprve přijde, a tam nemám strach, že by si to tentokrát Lucasfilm nepohlídal. Jsem tak vcelku spokojenej, poslední roky mě ale naučily v tomhle univerzu opatrnosti, takže očekávání do dalších epizod budu raději držet při zemi. ()

Elio

Nadále skvěle rozjetá jízda, která obsáhla trochu více akce a neubrala emocí. Možná bych jen šetřila humorem ze strany "jedie". Dynamika Obi-Wana a jeho malé svěřenkyně je jedna velká dokonalost. Kamera nadále skvělá. Lokace velmi nápadité a jednoduše potěcha pro oko. No a závěrečná scéna slibuje do budoucna pořádná emoční jatka. Já tedy nevím, možná se mnou cloumají emoce a nadšení z toho, že McGregor a hlavně Christensen konečně zažívají od fanoušků normální chování a snad vidí i vděčnost za kus skvělé práce, kterou odvedli na prequelech, na kterých řada z nás vyrostla. Možná, že kdybych nebyla takový fanda, seriál bych nehodnotila tak vysoko. Ale víte co? Je to vlastně jedno. Protože sentiment nesentiment, já si ten seriál jednoduše užívám. A to je asi to hlavní. ()

Caszidy

Ve spojení s první epizodou pokračuje spíše zklamání. Samozřejmě potěší cameo klonového vojáka v podání Morrisona, jenže se pokračuje i v "cringe" momentech typu producírování Obi-Wana se světelnym mečem a odhaleným obličejem, když po něm na planetě Diya všichni pasou. Star Wars jsou přitom bohaté na nejroztodivnější propriety, helmy, masky, kterými si může humanoid (záměrně nepíšu člověk) zakrýt tvář ale ne, tvůrci se rozhodli, že je potřeba vytěžit každou setinku sekundy potenciálních záběrů na Obi-Wanův obličej, takže ho tam nechají kráčet jen tak. Velkým pozitivem je skvělá chemie mezi Obi-Wanem a malou Leiou (super casting). Plus samozřejmě závěrečné "poznání". ()

Azurovydrak

Tak druhý díl bohužel utvrzuje v tom, co naznačil první. To jest, že pokud člověk nahlédne pod líbivou pokličku nostalgického návratu milovaného mistra, uzří těžce rutinní režii a zatím příšerný scénář. Je mi například velmi líto malé herečky Leii, která, přestože si to vůbec nezaslouží, se tímto tempem stane dalším z nenáviděných dětských herců. Seriál ji totiž vykresluje jako přemoudřelou a veskrze otravnou holčinu, k níž se prakticky nedá vytvořit nějaký vztah. Mohl bych zmínit i směšné lovce odměn, kteří nevidí Jedie probírající tajný plán 10 metrů před nimi, zapomnětlivého Obi-Wana, jenž si opakovaně sundává kápi a odhaluje meč, jakoby ho už nezajímala odměna na něj vypsaná, anebo zatím tragikomickou postavu Revy, která se chová jako nadržená teenagerka a protiřečí si v každé scéně, ve které je. U jejího digitálního parkouru jsem nevěřícně kroutil hlavou, jak tohle vůbec může oficiálně vyjít. Dokážu pochopit šestnáct let starou Catwoman, ale v roce 2022? Dalšímu dílu věřím zase o kousek míň... 40% ()

LUKICKK

Obi-Wan to tahá, Anakin na konci, letsgo, slabší díl než první, bylo tam pár slabších míst, třeba Grand Inquisitor, který prostě padnul jako moucha jen tak, přitom jde o celkem silnou postavu, jediné co nám ukázal byly řeči typu "TŘETÍ SESTRO NEHOŇ SE ZA KENOBIM", Reva je hodně annoying postava a vůbec mě nebaví. Ale v pohodě díl, těším se za týden na další, doufám v pořádně našlapanou Jedi jízdu. ()

• Velký inkviziotor považuje Obi-Wana (Ewan McGregor) za posledního žijícího člena Vysoké rady. V té době byl Yoda považován za mrtvého a nejvyšší odměna byla vypsána právě na Obi-Wana. Třetí přeživší člen, mistryně Shaak Ti (Tasia Valenza), byla zabita prvním Starkillerem. (Veskoslav)
  • Klonový veterán, který žebrá, patří k 501. legii, tzv. Vader's Fist. Jedná se o elitní jednotku pod vedením Anakina Skywalkera i Ahsoky Tano v poslední sérii Klonových válek (od r. 2008). Je to taktéž legie, která vyvraždila Chrám Rytířů Jedi a připsala si jeho zničení. Tato elitní jednotka existovala ještě spoustu let po pádu Republiky a jako jedna z mála nedodržela tzv. War-mantle, tedy nahrazení klonových vojáků lidskými rekruty napříč Impériem. Dále také doprovázela Darth Vadera na jeho cestách i loveckých výpravách a je tedy zvláštní vidět příslušníka této legie žebrat. (Veskoslav)
  • Dealerku jménem Tetha Grig, která Obi-Wanovi nabízí na Daiyu „koření“, hraje Esther-Rose McGregor, dcera Obi-Wanova představitele Ewana McGregora. (NiWi)