Obi-Wan Kenobi plánuje odvážnu misiu na nepriateľské územie. (Disney+)

Sany33

Príbeh: Záchranná misia na pomoc malej princeznej sa môže začať. Rebeli pomôžu Obivanovi a zohrajú v tomto príbehu opäť nemalú úlohu. Prevedenie: Veľmi dobrá atmosféra. Napätie sa dá krájať a príbeh veľmi dobre odsýpa. V podstate by som tomuto dielu nemal moc čo vytknúť ale niečo gulervúce mi tam chýbalo. 77% ()

AllShallFall

No nemůžu jinak než za 5! Nejen kvůli skvělému dílu, ale taky kvůli těm přechytračeným dementům, co se tu pasovali na odborníky a filmové kritiky. Na čsfd ohodnotili pár filmů a už sežrali veškerou filmařskou moudrost. Hurá, pojďte se mi kolektivně vysrat do pošty! Protože mě ty vaše hovna hrozně zajímají. ()

M.i.k.e

stále je to ještě za tři, nicméně rozhodně ne kvůli kvalitám seriálu jako spíš kvůli mojí lásce ke Star Wars kdy jsem stále ještě ochoten jim leccos prominout. Ta trpělivost ovšem není nekonečná a Kenobi dost hazarduje s přízní nejednoho fanouška. Místo aby seriál dle očekávání gradoval, tak v současné chvíli spíš stagnuje a na nápravu dojmu už moc prostoru nezbývá. Upřímně mi nevadí ta kupa nelogičností stylu okna v podvodní základně které nevydrží jednu střelu z blasteru, tajná základna impéria na kterou se dá víceméně jen tak přijít, nebo Kenobiho úskok za sloup ve chvíli kdy jsou vojáci od něj asi 2 metry, protože na exaktní logiku si SW nikdy moc nehráli (i když ta neschopnost impéria je tady víc do očí bijící než jindy) Co mi ovšem vadí je neschopnost scénáristů a jejich představa, že fanouškům bude stačit když na sebe navrší všechny klišé co je napadnou a podpoří to těmi nejpitomějšími berličkami a zkratkami.Chápu, že je tady limitace toho co se stane díky tomu že jde o výplň mezi E3 a E4, ale nevěřím že se z toho co měla být disneyho seriálová vlajková loď nedalo vytřískat víc. Vždyť i Mandalorian operuje s spoustou SW klišé ale dělá to tak, že mu to nemáte za zlé. Jsem opravdu zvědavý na poslední dvě epizody, ale pomalu přestávám věřit tomu že to Disney jakkoliv zachrání...55% ()

Tomas.Abi

PART IV překonal všechna má očekávání a scénáristé, kteří splácali tento "příběh" dosáhli toho, že už mi je celý seriál i děj u análního traktu. Ano, to byl ten nejnudnější a také nejstupidnější příběh od dob Vzestupu Skywalkera. Inkvizitoři, jejich základna, personál základny, vybavení základny, zabezpečení základny, kompetentnost celého Impéria byla spláchnuta na dno planety, na které se tato epizoda odehrává. Ewan už nemá ani co zachraňovat a i kdyby se postavil na hlavu a citoval Macbetha už nemůže tuto grotesku zachránit. Toto mají být Hvězdné války, VÁLKY, a postavy se tam chovají tak, jako kdyby byly na exkurzi v Disneylandu. Tato epizoda padá opět díky scénáři na samé mořské dno a zabředává do písku, plného odpadků a fekálií. Tento příběh je urážkou inteligence průměrného diváka a může se líbit akorát tak čtyřletým dětem, které ocení to, že to je krásně barevné a hýbe se to. Gratuluji scénáristům. Za toto byste dostali ve škole nedostatečnou a neprošli byste do dalšího ročníku. ()

loki5

Takže podvodní základna nemá vodotěsné dveře. Nějak se dá utéct před vodou (ok Obi-wan je jedi, ale i tak). Základna imperia nemá protileteckou obranu z nějakého důvodu. Celé je to hrozně nesmyslné když stejně víte že Obi-wana nechytí ani se jim nic nestane protože prostě co by se jím asi mohlo stát. Všichni jsou až žalostně neschopní. A ten závěr už je extémně dementní. Asi nastal čas říct černé kryse dost (myslím tím Disneyho, aby bylo jasno). Vynechal jsem Boba Fetta a už to tak zůstane. ()

• Purge Troopers mají černou zbroj a červené nárameníky. Jsou vycvičeni pro boj zejména proti členům Řádu a lidem citlivých na Sílu. Jedná se o elitní armádu, která podléhala přímo Inkvizitorům. Poprvé se objevila v marvelovské komiksové sérii o Darth Vaderovi. Svou herní premiéru si odbyla v „Jedi: Fallen Order“. (Veskoslav)
  • Obi-Wan (Ewan McGregor) využívá rozbitá okna inkvizitorovy základny, aby unikl vojákům a utopil je stejně jako ve videohře „Jedi: Fallen Order“. (KGBelik)
  • Mučící komnata, do které Třetí sestra (Moses Ingram) vezme malou Leiu (Vivien Lyra Blair), se objevuje také ve hře „Jedi: Fallen Order“, kde je v ní mučena Trilla a její mistr Cere Junda. Ten později uprchne, avšak Trilla je zajata a transformována v Inkvizitorku. (NiWi)