Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

Melios

Tak dlho sa chodí s džbánom po vodu, kým sa ucho neodtrhne. Takto by som najlepšie definoval moje pocity z nového Star Wars hitu z dielne Disney, pretože tak dlho bude tento antisemitský myšiak ničiť jeden z najväčších kolosov svojimi re-quelmi, reboootmi a prepisovaním LORU dokým sa nad tým fanúšikovia nepozastavia a hromadne sa nespolčia proti nadnárodnému korporátu. To, že je Disneymu celá história sveta Hviezdnych vojen zvysoka u riti sme sa dozvedeli už pri natáčaní novej filmovej trilógie. No to, že nie sú schopní venovať, čo i len trochu viac priestoru produkcii, to už dokáže nasrať aj mňa. Dokážem odpustiť kdejaký prešľap. Či už to bolo vyhlásenie LORU Georga Lucasa za "legenedy", alebo úplné odignorovanie jeho scenárov pri točení nových filmov. Čo už, ale odpúšťať nebudem je, keď miliardová spoločnosť vypustí von seriál bez štipky nápadu, zručnosti, dobrej produkcie (to aj ja viem spraviť CTRL+C, CTRL+V a nakopírovať si pri tvorbe špeciálnych efektov jednu budovu na všetky strany) a očividne aj bez znalosti choreografie a očakáva, že to ľudia bezmyšlienkovito budú konzumovať. A čo je na tom najhoršie? Im táto taktika aj očividne vychádza! Aby som to teda zhrnul, objektívne. Obi-Wan ma ako seriál bavil asi prvé dve epizódy, ktoré mali našliapnuté na podobne skvelý počin typu Mandalorian. Bohužiaľ od tretieho dielu si niekto asi povedal, že "f*ck it!" a  postavil zbytok seriálu na referenciách na prequel trilógiu, Darth Vaderovi, ktorý sa tam, teda moc neukáže, neustálych "kreáciách" s lightsaberom, ktoré vyzerajú tak príšerne, že keby im dali do rúk úzke trubky z PVC, tak to bude mať väčšiu výpovednú hodnotu a celé sa to snažil zakryť neustálymi odkazmi na známe hlášky typu: "Hello There!", aby zakryl najviac očividné chyby. Overall ako fanúšik "pravého" Star Wars, som sa pri sledovaní viac, než len nudil. 3/5 za začiatok, ktorý išiel následne strmhlav dole. Srdečne neodporúčam. ()

kenkaku

Během 4 minut si odbudeme “viděli jste” formou sestřihu z epizod I, II a III. Navodí to atmosféru a zasadí děj do toho správného období (10 let po konci trojky). Pak značkou úřadovat tabulky a Disney. (tedy předepsaný casting a debilně psané role). Malá Leia je protivný harant, vrchní záporák série je přehrávající ropucha bez talentu a prakticky polovinu seriálu se hraje na drama ve stylu “přežije Ben, Leia, Vader nebo ne”? Naprosto nefunkční. Na druhou stranu nutno ocenit povedené stylizace kostýmů (hranaté, jednoduché, velká tlačítka). Recyklace filmových herců (to atmosféře pomáhá). Co nepomáhá je zbytečně moc CGI a vynechání “old-school-Star-Wars” přechodů mezi scénami. Přesně jsem cítil, kde by seděly. V detailech (částech) pomalé, debilní a otravné nicméně jako celek vcelku příjemné (rozhodně lepší než Bob, ale horší než Mandalorian). Více u jednotlivých epizod. Pozn.: velice trefená recenze od luka4615 ()

Elerrina

Deborah Chow je Zdeněk Troška režírující Bídníky v předaleké galaxii, ve kterých umolousaný houmlesák Jean Valjean prchá s malou holčičkou hned před dvěma fanatickými Javerty v černých pláštích. Nejhorší na tom je, že v poslední třetině pár ikonických záběrů a scén naznačuje, jak moc dobré by to za jiných okolností mohlo být. ()

NifKor

Tohle sledovat byla někdy zkouška mé trpělivosti. Seriál ačkoliv má strašně na hovno někdy děj co se týče logičnosti a nebo předvídatelnosti, tak musím uznat, že to poměrně rychle uteče. Tedy tohle neplatí o 1. díle. Herci jsou solidní, soundtrack je takovej Star Wars průměr, vizuál na seriál pěknej. Seriál začne pokulhávat ve chvíli co se objeví nová postava Reva (takže hned od začátku), jejiž konec je jasný už hned od začátku. Jen mi zde příjde zbytečná a příšerně napsaná. Přitom její background je i docela zajímavý. Bohužel to kazí její tupost, naivnost a předvídatelnost. Obi-Wan je také zde stejně jako Reva tupý, nelogický a hodně krát tak strašně nudný. Kamera je zde někdy strašně příšerná. Co jsem nejvíc nepochopil byly scény typu půl hodinový záběr na Obi-Wanův obličej, zbytečnej záběr na lightsaber a mnoho dalších takových. Leia je nejmíň uvěřitelné dítě, které jsem kdy v seriálu viděl. To i sheldon v dětství je víc uvěřitelný, že je dítě než Leia. Je otravná, zbytečně příliš chytrá a chová se moc jako dospělý a nebojí se vůbec inkvizitorů. A její útěk v lese je nejvíc směšná naháněčka, kterou jsem snad kdy viděl. Jediná postava, na kterou jsem se těšil byl Darth Vader, který je pořád i přes několik let mojí nejoblíbenější postavou a musím říct, že nezklamal ale ani nenadchl a někdy jsem z něj byl i smutnej. Souboje jsou odporně odfláknuté a toho člověka co dělal choreografii bych vyhodil. Finálový souboj je pro mě z větší části vydařený ale i tam jsem prostě měl dost problémů co se týče choreografie nebo dokonce i toho, že jsem někdy viděl úplnou piču, protože to musí být nejvíc tmavý kvůli "ATMOSFÉŘE". Ve finále mě ale jejich souboj bavil. A to jak se třásla v jednom kuse kamera o můj bože to bylo tak geniální, že jsem se kvůli té kameře několikrát zasmál. 2. sérii zkouknu ale nečekám veledílo. 5,5/10 ()

DavidS.

Obi-Wana nejlépe charakterizuje "pouštní masokombinát", kde se jen všichni plouží jako tělo bez duše a beze smyslu...Další rohypnolová seance bez invence a tvůrčího rukopisu stejně jako Manda a Boba...Pracovat s takovými ikonickými postavami a nevykouzlit ani jeden epický moment, je ostudné selhání... ()

wooozie

Hrobaři z Disney si připisují další zářez na pažbu. Asi největší příběhový poklad, který po sobě Lucas na konci Epizody III zanechal, nabízel obrovský potenciál, ale kravaťáci z Disney, kteří mimochodem doteď netuší, co se značkou Star Wars dělat, to naprosto pohřbili. Nudný a utahaný příběh. Vyprávění je stejně zoufalé jako technická stránka (občas to vypadá skutečně jak nějaký šílený low cost amatérský film). Napětí, nedej bože náznak nějaké osudovosti, na nule. Bez přehánění, nefunguje tady vůbec nic, kromě flashbackových záběrů z prequelové trilogie. Gratuluju Disney, jen tak dál. ()

misstake

Pro fanoušky sci-fi a Star Wars světa žúžo a přesně to, na co chceme pořád koukat. Pro ostatní nic nového a pořád to samé dokolečka. Za mě bych řekl, že by mohli teda u Disney vymyslet nějaký nový příběh a netočit fakt pořád dokola stejné příběhy se stejnými postavami. Ale podívaná je to parádní. ()

Han22

Časy kdy jsem hltal a nadhodnocoval vše ze světa Star Wars jsou nejspíše pryč, protože posledních pár let na tom Disney tak nechutně rejžuje a chrlí další a další obsah, že se mu daří mě, největšímu fandovi značku dokonale znechutit. Obi-Wan byla ztráta času. Utahaný, bez špetky překvapení (protože Obi-Wan, Vader, Luke či Leia umřít nemůžou). Je to plný deprese, smutku, beznaděje, což prostě není něco co chci ve Star Wars sledovat. Navíc ošuntělé lokace, dementní scény - to že se armáda stormtrooperů nedokáže při zátahu skoro do nikoho trefit je trapné, to že imperiální křižník není schopný trefit loďku, zatímco na ni postavy vesele debatují ještě trapnější. Korunu tomu dávají postavy. Leia je nesnesitelný, přechytralý spratek, drsná nasraná černoška (to aby si Disney odškrtnul kolonku diverzity) "sympatická" podobně jako Michael ve Star Trek Discovery, zbytek postav absolutně nijakých. Plusy? Fungují klasické postavy (Vader, hrdina), Ewan McGregor hraje tu životní depku slušně, je tu trošku fan service (camea Haydena Christensena bez masky, Iana McDiarmida a dokonce Liama Neesena). A souboje na světelné meče mají opět eleganci prequelové trilogie a jsou skvělé. Jinak ztráta času. ()

Knowho

Po 17 letech se nám vrací Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi ve svém vlastním šestidílném seriálu. Zápletka je velmi prostá ačkoliv během seriálu asi 3x naruší Originální Trilogii: Malou Leiu Organu unesou piráti na příkaz nové Inkvizitorky Třetí sestry neboli Revy. Ta se snaží vylákat Obi-Wana z vyhnanství aby dostala pochvalu od samotného Dartha Vader. Teda to si máme myslet do Part V. A už tady se nabourává canon z Epizody IV. Samožejmě malá Leia a Obi-Wan mají skvělou chemii, ale stejně- proč prostě Leia v EP IV neřekla : ,,Pomoz Obi-wane Kenobi starý příteli a blablalbla..."? Dále se nám vrací Hayden Christensen/James Earl Jones jako Darth Vader. A co si budem- je dokonalý. Jde tu z něj stejný respekt jako v Rogue One. Ve chvíli, kdy Vader dorazí na planetu kde je Kenobi a začně vraždit DOSLOVA všechny co mu vlezou do cesty z Vadera jde zatím snad největší respekt jak v komiksech a filmech za celou jeho existenci. První ,,duel" mezi Vaderem a Kenobim byl celkem slabý, ale snad všem bylo jasné, že to nejlepší si nechávají na konec. A co se stane pak? Leiu už ZNOVA UNESOU... a to na Inkvizitorskou základnu, na kterou nikdo nezaútočí, protože by to byla sebevražda...zdravím chudáka Wadea, který umřel..při útoku na podělanou inkvizitorskou základnu... Ta základna je tak nechráněná, že tam pronikne DOSLOVA KDOKOLIV Jěště je tu tedy postava již zmíněné Revy. A ta tady má snad nejdementnější plán- ona chce dostat Kenobiho k Vaderovi, aby se mohla pomstít Vaderovi za to, že ji probodl a zabil její kamarády jako Younglingy v rozkazu 66 ( Který tady už asi po sté zase vidíme)... Proč ho prostě nezabila hned? Pak je tu fight mezi ní a Vaderem, který končí tím, že Revu ZNOVA probodne a ZNOVA přežije. Kurva Vadere- Neměl jsi problém zabít několik zkušenejch Jediů, a dělá ti problém borka, která je o víc jak polovinu slabší jak ty! Po tom se Reva přesune na Tatooine, který je očividně jediná planeta v celém Star Wars Univerzu, když se na ní odehrává skoro každý projekt. A co tam chce udělat? Zabít Luka Skywalkera. Ona chce Vaderovi ublížit tím, že se zbaví jeho potomků o kterých sám Vader ani neví...vskutku geniální Revo... Toho ale brání strýček Owen a teta Beru a přiznám se, že jsem nikdy tyhle postavy neměl radši. Ano je jejich plán na obranu Luka je docela debilní, ale mě se líbí. Mezitím je po únosu Leiy ze základny pronásledován Obi-Wan a spol. NErebelů. Obi-Wan teda odletí na planetu kam ho následuje Vader. A tam se odehrává 2. duel, který se skoro i rovná tomu z EP III (až na kameru, která mě trochu srala, ale to nic moc není hádám). Používání síly a okolí (Ne highground se nekoná) je skvělí, a jak Kenobi nakope Vaderovi prdel...dokonalý. Je tu doslova vykradená scéna z Rebels, když Kenobi rozbije Vaderovu masku a tam zandá prostě cool hlášku: ,,Ty si ale neprohrál Obi-Wane...ty si nezabil Anakina Skywalkera..to já." Tím se teda ,,obhajuje" to co řekl Kenobi Lukovi v EP IV: ,,Tvého otce zabil muž jménem Darth Vader". Pak si jěště Vader zakřičí jako Maul Kenobiho jméno ( Křestní, ne příjmení narozdíl od Maula), a Obi se přesouvá na Tatooine, kde Reva nahání Luka. Tam se Reva vrátí na světlou stranu, když Luka vidí jako své dětské já a vrátí ho zpět na farmu. Tam si s Obi-Wanem pokecaj a je dobrá. Do konce roku čekejte oznámení jejího spin-offu. Pak se jěště Obi vystěhuje z jeskyně a jde za Lukem, a tam...tam..to konečně řekne...:,,Hello There!" Aaah, jak uspokojující...jo a taky se objeví Qui-Gon jako Force Ghost a nevypadá špatně. Jěště se přesouváme do Vaderova hradu na Mustafaru, kde si přes hologram pokecá s Palpatinem a řekně, že Kenobiho nepotřebuje a že je minulost. A to by bylo tak nějak všechno. Seriál jsem i přes větší dementnosti užil a proto dávám 8/10. () (menej) (viac)

666Carnage

Není to nejlepší seriál ze světa star wars, ale rozhodně mě nijak neuráží. Scénář sice občas pokulhává zato je tu příjemná nostalgie. Vader a Kenobi jsou tu nejlepší. Díly jsou krátký a tak lehce stavitelný. Mohlo to být klidně lepší, ale taky to mohlo být o dost horší. Se slabostí pro SW dávám 75%. ()

FilmysMartym

Slabší chvilky byly, silnější taky, ale jistý je to, že se to v rámci možností povedlo. Prostřední epizody dost strádaly a je to velká škoda, protože měly co nabídnout. Ale 1. společně s 5. a 6. to zachránily, přesně tyhle epizody byly TY Star Wars. Ewan a Vivien byli špičkoví, dynamika mezi nimi a celkově jejich vztah šlapal jak švýcarský hodinky. Moses v roli Revy taky nezklamala, ale ani moc nepřekvapila. Vader byl bezchybnej a celej seriál tak trošku nesl na zádech. Prohloubení jeho a Obi-Wanova vztahu bylo vtahující a skvěle podané. Až na slabší scénář a extrémně lacině působící lightsabery, který prostě vypadaly jak z fanfilmu jsem byl vcelku spokojen. Dostal jsem sice o kus méně než jsem očekával, ale všechno nemůže být dokonalé. Poslední epizoda a její fanservice byl perfektní a dost dojemný. 79% ()

SpaceOdyseus

Co vetsinu nejvic sralo na The Last Jedi? Zlomeny a rezignovany Luke, ktery se vzdal sily. O cem natocime serial? O zlomenem a rezignovanem Obi-Wanovi, ktery se vzdal sily. A cele to zabalime do spatneho scenare a prumerne rezie = profit! ()

Ripley

A tak jsem se těšil.Víc než na Mandaloriana.A on byl nakonec lepší.Víc než na Bobu Fetta a i ten mě bavil víc.Není to špatné,ale ani skvělé.Je to zkrátka průměrné.Kde se stala chyba!Tipoval bych to na Deborah Chow.Je to pomalé a akce především ve druhém a třetím díle je tragická a nechtěně směšná.Když už teda neumí akci,tak to má za ni natočit druhý štáb.Hudba...,kde byla?Abdolutně nevýrazná.Hlavní motiv je fajn,ale jen fajn.Ano,všichni se shodneme,že poslední díl je skvělej,avšak stačí to? ()

Janega

Záchranná misia Lei je zdĺhavá a úmorná a určite nie atraktívna zápletka na 6 epizód. Má to aj svoje svetlé body, tie ktoré odbočujú od tej zápletky, no tam zas nastáva problém, že sa o tie postavy neobávate, lebo človek vie, že prežijú do pôvodnej trilógie. Jedine že noví diváci by si chceli všetky filmy a seriály pozrieť chronologicky, u nich to aj môže vyvolať patričné napätie. Tento seriál je taká vata vypĺňajúca určitý časový kúsok, no pre samotnú filmovú ságu nie je až taký podstatný. ()

ChrisBa

Bohužiaľ Disney dehonestuje značku Star Wars stále viac a viac... po podpriemernej trilógii(VII, VIII, IX) prišiel ešte slabší seriál o Obi-wanovi.. a to som sa naň veľmi tešil.. podarilo sa dať dokopy hercov z pôvodných filmov.. čo viac si priať? ale bez urážky...Deborah Chow je tragická.. všetky časti sú bez atmosféry a napätia.. Návrat Dartha Vadera v podaní Haydena mal byť silným momentom seriálu.. bohužiaľ nič také sa nekoná..postava Darth Vadera je takmer paródiou na temného sitha.. Ewana McGregora mi je ľúto.. jeho charizma je jediné, čo môžme hodnotiť kladne.. hudba taktiež nepodarená.. scenár ani nevravím.. to že sa tu podkopáva logika a pravidlá na ktorých star wars boli vybudované ani nevravím.. Svetelný meč vás už asi ani nedokáže zabiť.. a to aj keď vás prebodne samotný Darth Vader.. síce už vie rozdrviť pomocou "Sily" takmer celú planétu, ale zabiť kľačiacu ženu svetelným mečom sa mu nepodarí.. a keď už sme pri Inkvizitórke.. motivácia, príbeh a uvažovanie tejto postavy je tak od veci, že sa na tom môžete len smiať.. navyše už mi začína vadiť politická korektnosť pri Disneym.. takmer v každej scéne musí byť rovnaké zastúpenie žien a mužov..čo na tom, že sa to k postavám nehodí.. rovnaký problém mám s castingom Moses Ingram.. vôbec tej postave neveríte.. nehodí sa k nej.. ale hlavne, že je to žena..navyše afroameričanka.. aby sme mali politicky korektné zastúpenie každého pohlavia a každej rasy.. čo tam po kvalite.. od Disneyho už žiadne Star wars prosím! ()

Litvicek

Je mi to hrozně líto ale tohle hodnocení beru jako adekvátní a vysvětlím proč. Neubránil jsem se celou dobu srovnávání s Mandalorianem a Fetem. Zatímco Manda jsem schopen sjet dvakrát ročně (ten hladí po duši a neustále baví a baví), tak Fett byl výbornou nástavbou a kvalitní jednohubkou, která potěšila. Očekávání na Kenobiho byla tedy obrovská. A výsledek? Obi-Wan se snažil..., tím bych to uzavřel. Seznam věcí, které ničily můj dojem ze seriálu by byl velký. Mělo to být zábavné, zajímavé a mělo nás to uvést do fanouškovské extáze. Místo toho sleduješ sešlého Obi-Wana (z předchozích dílů jednoho z nejobávanějších lidí Galaxie), jak se schovává, klusem utíká a snaží se vyhnout Dart Vaderovi. Místy mi bylo až trapně. McGregor pak v sobě konečně objeví kousek Jedie a předvede trochu akce, dá další lekci bývalému padawanovi a ejhle, jsme u konce a vlastně tu máme seriál, který mohl v pohodě být nacpaný do jednoho celovečerního filmu a příběhově nás vlastně nikam neposunul. Bylo těžké to sledovat, těžší to dokoukat do konce a ještě těžší bylo u toho neusnout. A největší prdel byla, když jsem se další den probudil a nepamatoval si, jak to vlastně celé dopadlo.. Zlatý Mandalorian. ()

Yangus odpad!

Poslední díl a souboj to totálně zabil. Z Obi wana udělali krypla který může za vše co následně Dart Vader provedl. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)