Cermbo

Po časovém odstupu a uležení pocitů si tato epizoda 5* rozhodně nezaslouží. A 4* jen díky odkazům, hercům a nostalgii. Finále seriálu Obi-Wan mělo své mouchy a rozhodně si tvůrci mohli dát více záležet. Nicméně na poměr zbývajících ne až tak povedených dílů si vyšší hodnocení zaslouží právě tento. Epizoda byla zábavná, docela epická, potěšilo spoustu drobných odkazů a návratů. Po těch šesti dílech už jsem dokonce ani nevěřil, že zase uslyšíme starý dobrý SW soundtrack. ()

Sany33

Príbeh: Aby dal Obivan povstalcom šancu na prežitie rozhodne sa raz a navždy rozhodnúť súboj medzi ním a Anakinom. Do toho ešte musí zachrániť aj Luca pred podvedenou hlavnou inkvizítorkou. Prevedenie: Normálne mi je ľúto, že to končí, vážne som si seriál obľúbil a nie iba pre to že pojednáva o jednej z najlepších postáv univerza ale aj pre jeho dynamiku a príbeh. Škoda, že toho bolo tak málo. 93% ()

korbitch22

Předchozí epizoda mě bavila mnohem víc, což je vzhledem k finále poněkud smutné, ale zde bohužel dám poprvé za pravdu některým remcalům na chyby ve scénáři. Epický souboj je sice fajn, potěší konečně starý zlý hudební motiv i cameo které bylo průhlednější než řízek v Eurestu, na druhou stránku dělá scénář z Obi-Wana bohužel masového vraha. Dokola a dokola není schopný dorazit Vadera a ten po tomhle zabije kolik lidí? Celé planety? Na druhou stránku scénář Hvězdných válek byl vždycky ultimátně debilní. Vemte si konec epizody 6. Vader je masový vrah ale stejně si vesele s Obím a Yodým skáknou na duševní škopek a vše je zapomenuto. Proto se zdejším dementním kreténům stejně musím pořád dokola smát. Hvězdný války byly vždycky píčovina na efekt, aby si normální diváci užili hloupé sci-fi, ti hloupější se v kostýmech ládovali v kině předřazeným popcornem a ti nejdebilnější se na comic conu v převleku Troppera promenádovali jak dementi. Celý tenhle seriál měl být o tom, jak uvidíme mladého Obi-Wana ještě jednou seřezat Vadera a toho jsme se dočkali. Každému kriplovi, kterému tady u komentářů sviští trojky a méně doporučuji epizodu 4, vlhčené ubrousky a kukandu, jak se starý dědula Obi-Wan nechá vypařit nemotorným kaskadérem rychleji, než zmizí kýbl čokolády z mrazáku starý panny, nebo vaše masturbační ubrousky vedle PC. Hlavu vzhůru dementi, bude ještě druhá série, můžete mozečky startovat dalších pár hodin po šesti epizodách. 80%. ()

filmfanouch

Když se objevili informace o tom, že se v seriálu Obi-Wan Kenobi dojde k odvetě Obi-Wana Kenobiho a Dartha Vadera a tato nevyhnutelná opětovná konfrontace byla předem avizovaná jako odveta století, bylo předem jasné, že si tvůrci ukousli velké sousto. Vyrovnat se osudové konfrontaci Obi-Wana a Anakina Skywalkera na planetě Mustafar není snadná úloha, ale přesto se to Deborah Chow povedlo. Především proto, že v tomto souboji nešlo jen o efektivní machání světelnými meči a konečně plné opětovné spojení Obi-Wana Kenobiho se silou, ale především v ní šlo o emoce a osudové vyhrocení celého souboje, které nejen elegantně dokáže zahladit potencionální plot holy v časové lince, ale skutečně dodat důstojné uzavření jednoho z nejdůležitějších vztahů světa předaleké galaxie.   Finále seriálového Obi-Wana Kenobiho ovšem i krom stěžejního souboje funguje jako přesně to nabité finále, kde v jádru především bojuje o budoucnost galaxie. I na planetě Tatooine tak dojde k poměrně solidní akci, která především dokáže Owena Larse v podání Joela Edgertona konečně vykreslit nejen jako zatvrdlého morouse z Nové naděje (i když k tomu má své důvody), ale předvést, že jde skutečně o milujícího strýce, který Lukea Skywalkera bere jako součást rodiny. Už v Klony útočí mohl zafungovat emocionální moment, kdy Owen Lars označil Anakina za svého bratra a Owen i jeho žena Beru dokáží v rámci této epizody předvést, že Yoda přesně věděl, kam malého Lukea poslat a dokáže to celé vyvolat pocit, že Luke skutečně žil v milovaném prostředí.   Osobně jsem si po celou dobu na seriálu vychutnával všechny ty malé detaily, které více vykreslují postavy, jejich vztahy a nějaký ten vývoj a šestá epizoda toho v tomto ohledu předvádí prakticky nejvíc. Všichni hateři Revy v podání Moses Ingram nejspíš nebudou spokojeni, rázem se ovšem v rámci šesti epizod vykreslil její poměrně funkční příběhový arch, který se především dočkává toho nejlepšího možného rozuzlení, které nejen dává naprostý smysl, ale je snadné se do Revy snadno vcítit. Jeden stěžejní moment ukazuje, že se sice Reva přiklonila k temné straně síly, v jádru ovšem odmítá zajít tak daleko a stát se tím, kdo jí vypustil na cestu pomsty. A přesně její cesta je na konci 6. epizody zakončena důstojným způsobem. I když pravděpodobně pouze prozatím.   Osobně nadále nevidím problém ve vizuálních ani praktických efektech, pořád si dokážu stát za tím, že by Obi-Wan Kenobi v této formě obstál na velkém plátně. Šestá epizoda ovšem v rámci seriálu přináší hezkých záběrů, zmíněný parádní souboj stojí především na skvělé choreografii a nadále silném emocionálním výkonu Ewana McGregora.   Stěžejní fakt je ovšem ten, že to celé skutečně dokáže evokovat Star Wars v té nejčistší podobě. Jako Millenium Falcon tato epizoda prolétá 12 parseky, aby nadělila zběsilé finále, které ovšem skutečně dokáže evokovat na všech frontách. Soundtrack Natalie Holt evokuje Star Wars, finále dokáže působit osudově i přes fakt, že znalci Star Wars loru vědí, kam se jednotlivé důležité postavy mohou maximálně posunout a v jádru dochází i ke dvěma milým překvapením, přičemž minimálně jedno dokáže splnit vlhký sen. A naznačit, že by se tento sen mohl ještě dočkat nějaké té podoby v budoucnu.   Finále Obi-Wana rozhodně nezklamalo a to i přes fakt, že pro spousty lidí pořád půjde o selhání a bodnutí do zad jejich dětství. Při sledování různých reakcí ovšem nejde ignorovat lehké pokrytectví a výtky, které jdou v podstatě směřovat už k prapůvodní originální Star Wars trilogii. Vzhledem k faktu, že jsou fanoušci Star Wars ovšem prakticky nejvíc toxičtí fanoušci na celém světě stačí jen dodat, že snad budou v nejbližších letech více a více spokojeni, aby si ti ostatní mohli nové Star Wars projekty užít i skrze absenci příliš hnidopišského a někdy vyloženě směšného rýpání... () (menej) (viac)

Darneth

Já jsem upřímně šťastná, že se K. Kennedy nebude na druhý řadě a i jiných projektech již podílet. Teď už jen počkat, až jí dojede smlouva v roce 2024 a konečně bude svět zase v pořádku. Zakončení první řady Obiho je tedy nadějeplné a vesměs takové, jaké si člověk přál. Byl to vážně průlet mezi asteroidy se zapnutým hyperpohonem a bez připásání, poslední díl ale stojí fakt za to. Finále mě opravdu dojalo a zas mi bylo 12. May the force be with us. Mimochodem...škoda, že jako se hodnotí Kenobi, se nehodnotí zmrvené universum Zaklínače. ()

• Reference zničené helmy Dartha Vadera (Hayden Christensen) je přímá narážka na souboj Dartha Vadera a Ashoky Tano ve 2. sérii seriálu Povstalci (od r. 2014). (Veskoslav)
  • Obiwanův (Ewan McGregor) počáteční postoj se světelným mečem vychází z bojové stylu Formy III, známého též jako Soresu. Původně byl tento styl vyvinut kvůli rozšíření blasterových zbraní, časem se ale vyvinul a byl považován jako „konečný výraz“ neagresivní filozofie řádu Jedi. Dalšími rytíři Jedi, kteří tuto bojovou formu preferovali, byli například Luminara Unduli, Depa Billaba nebo Kanan Jarrus. (Veskoslav)