Lesný duch

(festivalový názov)
  • Česko Lesní duch (viac)

Scenárista a režisér Sam Raimi uvádí svůj nelítostný, krví nasáklý debut, jenž se stal hororovým mezníkem. Nekonečný proud děsivé hrůzy a efektů, které vyvolávají noční můry, film právoplatně řadí mezi kultovní klasiku. Pět vysokoškoláků se vydává na osamělou chatu uprostřed lesů a nechtěně tu probouzí monstrózní zlou sílu odhodlanou zničit všechny do jednoho. S nově digitálně restaurovaným obrazem a náloží neuvěřitelných bonusů se Lesní duch stává zásadním zážitkem v kategorii krvavých hororů. (oficiálny text distribútora)

bittersweet

G: "Wtf, proč sama sobě ukousala tu ruku?" Y: "To nevim." G: "Proč z ní jde mlíko?" Y: "Protože je to démon." Y: "Ta sekerka ještě nezaúřadovala." G: "Páska to řekla jasně - dismember." Y: "Pořád se to ještě vrtí." Ash: "Scotty, you are gonna be okay!" G (Ash): "Jen si dojdu pro sekyrku." Y (Ash): "To je zase den." ()

Pan.Antonin

Skvělý atmosférický začátek, tvořený hlavně pohybem kamery po lese a dobře zvoleným hudebním doprovodem, ukázal Raimiho filmařský talent. Bohužel od posednutí jedné z hrdinek démonem už se mi film tolik nelíbil a musím hodnocení šoupnout dolů.  Ke konci už jsem sledoval hodinky a díval se, kolik zbývá do konce. Alespoň už vím, že krom toho, že nemám číst z různých "book of evil", tak si mám dát pozor i na nahrávky, kde z nich čte někdo jiný :-D. ()

Dr_Berry

Byl jsem velmi mile překvapen. Levný s láskou dělaný a pořád cool. Tenhle film si opravdu status kultu zaslouží i když pro některé dnešní rozmazlence nekoukatelné. Úchylná démonická vyvražďovačka, ale zaujalo to tak, že prostě ten obdiv si ti tvůrci zaslouží. I když to byla pouze parta kámošů co si chtěla natočit film za pár kaček. ()

david141474

Evil Dead je velice speciální horor, protože je to právě můj stý zhlédnutý horor za život. Ano je to tak, za život jsem viděl pouze 100 hororů, jak depresivní. Byl to celkem krátkej film na můj vkus. Pouze 1:27 no to je strašný. Bohužel si konec moc nepamatuju, protože jsem byl zaslepen jednou konverzací o Star Wars. Jinak to nebylo špatný. Atmosféra solidní. Bruce Campbell je solidní ve své roli, musím říct, že po tý příšerný podtitulkovce v druhým Strangovi se zde vykoupil. Je to velice solidní horůrek, ale na mě moc krátkej. Speciální efekty teda nic moc, ale byl malej rozpočet, takže se nedá čemu divit. Postavy jsou celkem OK. Herci jsou solidní. Soundtrack pomalu nezazněl. No a to je tak vše co bych k tomuto hororu od Raimiho řekl. 8/10 Sice si už moc nepamatuju konec, ale když je to můj stý film, tak sobě odpouštím. ()

Grimaldi

Tak jsem konečně překonal svou obecnou neochotu dívat se na horory a pustil jsem si pro mnohé legendární film Evil Dead. A překvapivě jsem to ustál celkem dobře. Je to opravdu hodně nechutné, brutální a správně děsivé. Což po tolika letech od premiéry považuji za velké plus. Raimi spolu s Brucem Campbellem tu navíc pokládají skutečné základy jejich hvězdné budoucnosti. Ne úplně sympatický zbytek obsazení a opravdu nízký rozpočet ale filmu v mých očích uškodili. Nicméně na všechna ta pokračování už se i tak nemůžu dočkat. ()

F2003F

Po trikovo maskovej stránke smiešna hrôza a po dejovej zasa zvrhlo naivná haluz s debilným správaním a rozprávaním postáv až iritujúcim spôsobom. Horovo nefunkčné, krvavou brutalitou moc pretlačené, po väčšine obrazu nepriehľadné čiže často neni nič vidieť, bez atmosféry či napätia a pritom začiatok skvelo naladí na očakávane strašidelnú jazdu. Lenže sklame razantne rýchlo od príchodu trápne nevtipných "temných síl" a zaklincuje to nezmyselným prežitím (neposadnutím) hlavnej postavy. Včera som si znovu dal skvostný TCM tak mám možno len priveľké nároky a za 4 mám Braindead takže tu budú slabé 3. ()

MDoctor

Výborně natočenej horor hlavně se mi líbyly ty nájezdy kamery. Jednička je víc srašidelná než dvojka a trojka. Perfektní ukázka toho jakej film se dá natočit za pár babek. ()

dbt

Super zábava, stylový amatérismus, leč bohužel se mi to chvíli po vyjití z kina vykouřilo z hlavy, aniž bych chtěl :-( ()

Henk

O tomhle Kultu tady bylo napsáno mnoho,ale já nemohu nevzpomenout na jeho sledování na chatě u kamaráda, samozřejmě v dívčí společnosti. Mimo vše tady uvedené nám tento horor dal i více než hodinu a půl dívčího jekotu, ale také tulení, mazlení atd. Po pravdě musím říci, že jsme vůbec nebyli tak klidní, jak jsme se snažili před holkami vypadat. Od samého začátku zběsilá jízda plná strachu, krve a vnitřností, kde až závěrečné titulky poskytly úlevu před případnou srdeční příhodou. Se Samem Raimim bych v té době na chalupu rozhodně nevyrazil (ani se stovkou vnadných děvčat). ()

Phillippus

Klasa. Nie síce až taká ako Braindead, ale stále paráda. Pred tými veľa rokmi, čo som to videl, som sa síce nejak extra nebál, ale bavil kráľovsky a párkrát som sa setsakra zľakol (počítanie pri okne a nástup zombie holocaustu). Pri danom rozpočte jeden z vrcholov žánru. Gore efekty: 200 percent ()

kpt.Marťas

Wow. První polovina má neuvěřitelnou atmosféru. Raimi vpostatě z ničeho dokáže vykouzlit parádně tíživý strach. Ve druhé půlce k tomu přibudou skoro legrační efekty, ale strach pro mě zůstává. Přihodí k tomu nějaký ty blitky a další tělesný i netělesný (řekl bych) tekutiny. S nechutnostma rozhodně nešetří, ale nešetří ani s parádníma nápadama (znásilnění stromem, krev v chatě, pohyb démonů okolo chaty). A další velké plus je stopáž. Delší nálož strachu a děsu bych asi nevydržel. Kultovní zážitek. ()

dccz

Pamatuji si, jak jsme s bráchou kakali mogul, když jsme sledovali za totáče tenhle masakr na singl-dabingové VHSce a pak se hádali, kdo půjde přiložit do sklepa do kotle :-D ()

RoyBatty444

S minimálnym rozpočtom dosiahol Raimi dosť slušný výsledok. Je vidieť, že keď je človek nadaný a chce tak sa dostaví výsledok, tak či tak. Nie som moc obľubovač hororov lebo mi pripadajú bezduché a príbehy sú len na to aby niesli dej od jednej bu scény k druhej. Je to proste kvalitné B-movie, ktoré nepotrebuje mať výkriky z tmy v každej druhej scéne. Využíva všetko čo k správnemu hororu patrí a napriek tomu je film aj zábavný. Možno preto sa rozhodol ladiť ďalšie diely viac s humorom, ktorý v treťom pokračovaní Armáda Temnôt prevažuje. ()

R-2

Sakra těch 5*....? Jóóó, vzpomenu si na VHS, Teslu 55cm, rozostřený obraz a skvělou atmosféru, kterou jsme hltali.... jde tohle vůbec v dnešní skoro dokonalé době ještě zažít? 4* by dostal film samotný, ale těch 5* je i za tu nostalgii. ()

martinexa

Možná se vám zdá toto hodnocení nízké, ale tenhle horor mě nikdy nechytl. Většinou horory nesleduju, protože to není zrovna šálek mého čaje, ale k tomuhle filmu jsem byla přemluvena. Musím říct, že bych radši nikdy přemluvena být nechtěla. Vůbec mě to nenadchlo a ani nijak moc nevyděsilo (a to většinou z hororů se*u magi v kostkách). Pro mě nuda! ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (viac)