Lesný duch

(festivalový názov)
  • Česko Lesní duch (viac)

Scenárista a režisér Sam Raimi uvádí svůj nelítostný, krví nasáklý debut, jenž se stal hororovým mezníkem. Nekonečný proud děsivé hrůzy a efektů, které vyvolávají noční můry, film právoplatně řadí mezi kultovní klasiku. Pět vysokoškoláků se vydává na osamělou chatu uprostřed lesů a nechtěně tu probouzí monstrózní zlou sílu odhodlanou zničit všechny do jednoho. S nově digitálně restaurovaným obrazem a náloží neuvěřitelných bonusů se Lesní duch stává zásadním zážitkem v kategorii krvavých hororů. (oficiálny text distribútora)

pend

Ve své době to nesporně musel být mazec. Můj problém je, že jsem ho viděl až jako poslední, takže srovnání s dvojkou se nabízí...Navíc Ash je v první polovině totálně neschopný cokoliv udělat. Jinak samozřejmě pochvala pro Raimiho, jak z minima dokázal vytěžit maximum. Efekty jsou fukční stejně jako lekačky, mlha, nájezdy kamerou. V první půli skvělá atmosféra, druhá je předzvěstí dvojky. ()

triberpaddy

A já se těšil že teda uvidim toho lesního bubáka. No, tak jako celovečerní komedie pro bráchu i ségru, babičku i dědu, dobrý. Zejména v druhé polovině mě ale totálně dorážela logika-nelogika, herectví-neherectví hlavních postav. Že Raimi je prasák jsem se přesvědčil už při celkem novém Drag me to hell, takže ani všechny tělní tekutiny světa (a že jich nebylo málo) mě nějak nechávaly chladným. Tak 30%. ()

Saur.us

Za málo peněz hodně muziky. Výborná práce zvuku, kamery a především zvláštních efektů a první opravdu atmosférická polovina je totálně zabita idiotským scénářem, amatérským herectvím a příšerným (a to i na horor) chováním postav. Status kultovního filmu Evil Dead už nikdy neztratí ale já mu víc s čistým srdcem dát nemůžu. ()

Deleatur

Nápaditě zrežírovaný, atmosférický, chvílemi opravdu strašidelný, chvílemi černohumorný horror. Srážely ho zastaralé masky, hysterie a slabší herecké výkony. I když ta hysterie byla v logice příběhu - co čekat při takových hrůzách? 80% ()

troxor

Docela dobré hororové béčko. Pár děsivých scén tam je, lekačky se ale dost opakují. Děj je také poněkud nevyvážený, v druhé půlce se zdá divákovi, že sleduje slepenec scének na zombie téma, které spolu ani moc nesouvisí. Jednu chvíli střílí Vrchní bijec hlava nehlava, pak zase svou zombie přítelkyni objímá... Způsobené je to prý tím, že během natáčení postupně herci odpadávali, scénář pro druhou polovinu filmu prakticky neexistoval. Evil Dead je skvělý, když uvážíme, s jak malými prostředky ho Raimi natočil. Ale pokud se chcete zasmát, pak spíš koukejte na Braidead. ()

paolito

Popravdě, tyhle béčkový horory z 80.let jsou nejlepší. Všude plno gumy, člověk se sice moc nebojí, ale nasměje se o to víc, čím víc se film nebere vážně. Klobouk dolů. Zrození kultu. ()

sandis

Začátkem 90. let to možná mělo ještě něco do sebe a ačkoliv můžu hodnotit kladně to, že se autorovi prakticky bez dolaru podařilo natočit řekněmě průměrný snímek a možná na tu dobu i opravdu lehký nadprůměr, pak je mé hodnocení 6/10 ještě docela milosrdné... Na dvojku se ještě podívám, ale zdá se mi zdejší hodnocení tohoto klasického "béčka" poněkud nadsazené... Myslím, že u mě to zachránilo snad jen to "znásilnění" stromem :) Viděl jsem jedničku i dvojku ještě jako dítě... zajímavá zkušenost, ale dnes se mi to zdá jako jedna velká splasklá bublina... :) ()

Mike.mk1

Teda ve svý době to musela být docela pecka, bohužel datum výroby je hodně znát, přesto to je těžce nadprůměrný horor, hlavně díky atmosféře a morbidní hudbě. ()

Mafián

Naprosto šílený film. S tím rozpočtem, který na film padnu,l to ale nemohlo dopadnout lépe. Mně osobně se film docela líbil, protože kde se Bruce Campbell ocitne tam prostě záři. Nedokážu si představit, že by Ashe hrál někdo jiný. Pochválit bych měl také kameramana (předpokládám, že Raimiho) protože to, co s tou kamerou ve filmu vyvádí je přinejmenším působivé. ()

agassi68

Naprosto skvelá záležitosť, ktorú sme za totáča pozerali z otvorenou hubou. Kde ste v tých časoch mohli vidieť znásilnenie stromom? ()

SkyCaptain

Mnohem dříve než jedničku jsem viděl dvojku a trojku, takže mě ničím moc neoslnila. Oba následující filmy považuji za lepší. Uznávám že v době vzniku to musela být pecka, ale já se u toho dnes spíš dost nudil. Bruce tady ještě nemá ani zdaleka svoje charisma a gore efekty nejsou nic moc. Pochválit ovšem musím atmosféru a kameru. ()

CyriC

Na svou dobu moc pěkné, bohužel kvůli levným trikům a kostýmům velmi přichází o atmosféru. Pokud máte silnou představivost a necháte se(stejně jako já) unášet na proudu neznámého, tak se připravte na parádní jízdu se Samem Raimim. Nechť nás všechny ojede strom! ()

Rockerman

Z pohledu dnešního diváka jsou triky z tohoto filmu velmi úsměvné. V kontextu s tehdejší dobou se ovšem jedná o špičkový horror. Pamatuju si, když jsem tento film viděl poprvé na polském kanále TVP1 v tak zvaném "Nočním kině", tedy kolem půlnoci. Myslím, že jsem tehdy ani nedýchal, protože nic podobného naše televize nikdy nenabídla. U příležitosti natočení a shlédnutí remaku, jsem si oživil paměť a znovu jsem se na to podíval. Je to pěkná hnusárna a když mávnu rukou nad těmi naivními triky, tak musím říct, že originál je možná ještě děsivější, než ta předělávka, která mohla využít všechny technické vymoženosti současné doby. Přihazuji pátou hvězdu, protože jsem se pobavil, jak před třiceti léty.(26.7.2013) ()

Andronikos

Ako komédia to väčšinu času fungovalu, aj vďaka prednovembrovému dabingu, ako horor už podstatne menej. Aby totiž tie hektolitre krvi a mlieka nepôsobili komicky, nesmeli by byť od istého momentu jediným nosným momentom filmu. Myslím to smrteľne vážne: viac si tento film budem ceniť kvôli smiechu, aký mi doprial, než kvôli hororovému napätiu, ktoré tam nota bene spočiatku úplne neabsentovalo. Scenár príliš prepracovaný nie je, takže oceniť môžem iba onen legendárny dendrologickoerotický prvok. Nie som si istý, či je tento film naozaj natoľko svojský, ako si myslí môj brat, a podozieram Raimiho, že sa rozhodol parazitovať na úspechu, ktorý dosiahol iný film o jednej zlým duchom posadnutej postave (mám na mysli samozrejme Exorcistu). Nepochopil ale, že tam nešlo len o krv, zvratky a podobné veci. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí hodnotia *** a vyššie; nie som v zajatí nejakej nostalgie. ()

Wolvie

Kdysi jsem první Evil Dead miloval,ale dneska jej beru jen jako solidní amatérštinu,kterou dvojka přeskočí o několik tříd.Už tady ale Raimi dokázal svůj cit pro navození atmosféry a nepopiratelný režijní talent.A Bruce Campbell je řezník největší! ()

DETTO1976

Ťažko zabudnúť keď som tento film videl u bratranca a po tme mi trebalo prejsť 500 metrov domov. Hneď som si spravil v hlave EVIL DEAD 4. No dnes sú to pekne spomienky pri pive. Ďakujem pán Sam Raimi. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (viac)